Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mojo 19-letnico je že zaročil njen fant se vam zdi to prezgodaj?

Mojo 19-letnico je že zaročil njen fant se vam zdi to prezgodaj?

Ne,ne mestni zafurani snobi, ki imajo FF fax na nivoju 3 letne poklicne izobrazbe. Živijo na 23 m2 v obliki škatle vlitega armiranega betona. O sebi imajo nadpovprečno visoko mnenje. Dostopnost bureka in fast food-a imajo na vsakem eku svojega bloka. Presežek njihovega življenja pa je, preidi iz študenskega dela v lokalu, v službo za nedoločen čas v DM-ju.
In kaj imaš ti proti podeželju? Zate je podeželje amerika.
[/quote]

Nic nimam proti podezelju. Od nekje mora priti skuta za Burek, kajne?

Edino sege in navade so drugacne kot v civilizaciji – saj s tem ni nic narobe, gruntarji pac ne rabijo sirsega pogleda na svet, razvite samopodobe in samoidentitete, ter neke kolicine izkusenj in videnega sveta – glavno, da bo baba zvalila mal pomoci za na grunt, pa da je kolkr tolk prirocna pa da bo tasco prenasala, kne?

Ce bi se moja imaginarna hcerka zarocila pri 19 bi se vprasal, kje sem zajebal pri vzgoji, da se ji zdi potrebno laufat iz ene druzine v drugo, in kaksen psihopat s potrebo po nadzorovanju je njen “Zarocenec”.

Ampak, kot receno, nizji razredi imate drugacne standarde, in naj jima Bog blagoslovo sreco!

Nic nimam proti podezelju. Od nekje mora priti skuta za Burek, kajne?

Edino sege in navade so drugacne kot v civilizaciji – saj s tem ni nic narobe, gruntarji pac ne rabijo sirsega pogleda na svet, razvite samopodobe in samoidentitete, ter neke kolicine izkusenj in videnega sveta – glavno, da bo baba zvalila mal pomoci za na grunt, pa da je kolkr tolk prirocna pa da bo tasco prenasala, kne?

Ce bi se moja imaginarna hcerka zarocila pri 19 bi se vprasal, kje sem zajebal pri vzgoji, da se ji zdi potrebno laufat iz ene druzine v drugo, in kaksen psihopat s potrebo po nadzorovanju je njen “Zarocenec”.

Ampak, kot receno, nizji razredi imate drugacne standarde, in naj jima Bog blagoslovo sreco!
[/quote]

Ti si pa podeželje nazadnje in edinokrat videl po televiziji v kaki oddaji o življenju na vasi v 18 stoletju, kajne? Pojdi malo ven iz svoje betonske par kvadratov velike luknje sredi mesta, pa pojdi pogledat podeželje. Da te ne bo kap od presenečenja, ker strehe niso več s slamo pokrite. Hiše so večje in lepše, kot večina hiš v mestu, pred vsako toliko avtomobilov kot polnoletnih družinskih članov, izobraženi so v povprečju bolj kot populacija v mestu, ker itak nimate drugega kot cela blokovska naselja poseljena z bivšo jugo, ki nima niti oš končane, redko kdo od mladih nima fakultete končane ali še kaj več, ne boš verjel, imajo tekočo vodo, elektriko in celo internet, si moreš mislit in vse kar potrebujejo, torej služba, trgovina, banka, pošta, zdravstveni dom, lokali, …… če že ne v vasi, nekaj minut vožnje stran. Res ne vem, kje ti vidiš kak nižji sloj. Niti po premoženju, niti po izobrazbi.

Ti si pa podeželje nazadnje in edinokrat videl po televiziji v kaki oddaji o življenju na vasi v 18 stoletju, kajne? Pojdi malo ven iz svoje betonske par kvadratov velike luknje sredi mesta, pa pojdi pogledat podeželje. Da te ne bo kap od presenečenja, ker strehe niso več s slamo pokrite. Hiše so večje in lepše, kot večina hiš v mestu, pred vsako toliko avtomobilov kot polnoletnih družinskih članov, izobraženi so v povprečju bolj kot populacija v mestu, ker itak nimate drugega kot cela blokovska naselja poseljena z bivšo jugo, ki nima niti oš končane, redko kdo od mladih nima fakultete končane ali še kaj več, ne boš verjel, imajo tekočo vodo, elektriko in celo internet, si moreš mislit in vse kar potrebujejo, torej služba, trgovina, banka, pošta, zdravstveni dom, lokali, …… če že ne v vasi, nekaj minut vožnje stran. Res ne vem, kje ti vidiš kak nižji sloj. Niti po premoženju, niti po izobrazbi.
[/quote]

Glej, jara gospoda ne steje… Samo to temo poglej, otroci brez samozavesti, hcerka samostojna toliko, kot je bila pri 6 letih, mentalni nivo isti, kot je bil pred 100 leti… Mladi s fakuletami, ne se jebat no. Noben student se ne bo pri 23 zarocil, razen prfarskih norckov.

Ma vsi, k se kle greste kaksno bajto mate pa stanvanja in kok avtomobilov, ste primitvni. Dlje od une slovenske “kaj ma kdo za pokazat”, ne znate. Tekmujete med sabo v brezveznarijah.

in kaj pravzaprav zaroka pomeni? Ok mi je jasno v starih cajtih je to pomenilo, da se je par resno pripravljal na poroko. Kaj pa sedaj? Se bosta v kratkem poročila?
Še bolj absurdno se mi zdi, da se je zaroka iz aktivne oblike (zaročila sta se ta pa ta), spremenila v trpno obliko (fant jo je zaročil), kar je očitno v skladu z novimi trendi, ki prihajajo v Evropo.

Nic nimam proti podezelju. Od nekje mora priti skuta za Burek, kajne?

Edino sege in navade so drugacne kot v civilizaciji – saj s tem ni nic narobe, gruntarji pac ne rabijo sirsega pogleda na svet, razvite samopodobe in samoidentitete, ter neke kolicine izkusenj in videnega sveta – glavno, da bo baba zvalila mal pomoci za na grunt, pa da je kolkr tolk prirocna pa da bo tasco prenasala, kne?

Ce bi se moja imaginarna hcerka zarocila pri 19 bi se vprasal, kje sem zajebal pri vzgoji, da se ji zdi potrebno laufat iz ene druzine v drugo, in kaksen psihopat s potrebo po nadzorovanju je njen “Zarocenec”.

Ampak, kot receno, nizji razredi imate drugacne standarde, in naj jima Bog blagoslovo sreco!
[/quote]

pa ti si prebral za sabo, kaj si napisal? ..postavljam vprašanje drugače;.. ali vidiš dlje od svojega nosu oz. od ameriških reality show-ov na discovery-u?..po napisanem najbrž ne.

evo ga, spet en k ni v življenju še nič skup spravil razen lastnega prdeca in neumno razmišljanje, razlaga da so materjalne dobrine za izboljšanje življenja “brezveznarije”!
Pa je greš nazaj v lukno živet (zate – iskat srečo), pa se ne ubadaš z nami.

Mene sicer ne boki kurac za zgoraj omenjeno, ampak to ni poanta mojega posta.

Moj point je, da je nesestavljen sotor (23 letni fant) “zarocil” (beri: rezerviral, zazihral) 19 letno komaj obleceno puncko.

Bom prevedel: mulc, ki mu gre sam fuk po glavi in nima treh cistih o zivljenju je odlocno pobrandal svoj kos 19 letnega fuk mesa z neumnostmi iz filmov da mu se ne bi skurbal in da ga bo lazje nadziral – kos mesa, ki ima o zivljenju se manj pojma.

To je problem. Boli me kurac kolk imata kvadratnih metrov (hint: 0)

pa ti si prebral za sabo, kaj si napisal? ..postavljam vprašanje drugače;.. ali vidiš dlje od svojega nosu oz. od ameriških reality show-ov na discovery-u?..po napisanem najbrž ne.
[/quote]

To ti vprasas cloveka, ki se mu zdi “velika romanticna gesta” mrled dvema mentalnima glistama slab, bolan vic?

Si ti ziher da lajas v pravo luno?

Zaroka je zame akt, ki ga skleneta dva odrasla, samostojna osebka, ko ugotovita, da je druga oseba res tista, s katero bi šla rada skozi življenje in si obljubita, da se bosta v zelo bližnji prihodnosti (tja do enega leta) poročila.
Poznam par, ki se je zaročil med pričakovanjem prvega otroka, zdaj je od dogodka minilo 5 let, imata 2 otroka, zaročni prstan velikosti štamperla je še vedno na roki, ampak to je vse.
Smisla nima, taka zaroka, kajne?

Če prav razumem, je punca končala srednjo šolo, očitno (še) nima službe, ne vem, ali bo študirala, živi pri starših – torej, če naj bi se poroka zgodila v bližnji prihodnosti, mi ni jasno, kako, kje in od česa si mlada predstavljata, da bosta živela.

Mene kot mamo bi zaskrbelo šele, če bi punca začela zahajati v poročne salone in kupovati poročne revije, prej se s to trapasto zaroko sploh ne bi ukvarjala, itak je bila kičasto ameriška.

To ti vprasas cloveka, ki se mu zdi “velika romanticna gesta” mrled dvema mentalnima glistama slab, bolan vic?

Si ti ziher da lajas v pravo luno?
[/quote]

to sprašujem človeka, ki podcenjuje in ponižuje podeželje. katere gliste ti ješ in v katero luno lajaš, mi je pa kratkomalo vseeno.

seveda ni prezgodaj, po vojni je bilo obdobje tam do osemdesetih, da so ženske zanosile okrog 17, 18 leta. Glej samo, da jo bo tudi hitro poročil in začel vzdrževati, pa si ti rešena bremena.


Haha, kakšni predsodki! Sem iz Maribora, poročila sem se pri dvajsetih, pri enaindvajsetih je prišel prvi otrok, mož je diplomiral v roku, kasneje magistriral, ima fajn službo. Jaz sem sicer diplomirala eno leto kasneje (podaljšan absolvent), sem pa doktorirala, tudi v redu služba. Precej mojih prijateljic je bluzilo do 35. leta, menjavalo fante (iskale so idealnega), potem pa panika. Nisem privoščljiva, samo ne vem, ali se njim godi bolje kot meni. Moji otroci so že skoraj odrasli in z možem lahko uživava sama, kadar se nama zahoče, in z družino, če nama tako ustreza.


Haha, kakšni predsodki! Sem iz Maribora, poročila sem se pri dvajsetih, pri enaindvajsetih je prišel prvi otrok, mož je diplomiral v roku, kasneje magistriral, ima fajn službo. Jaz sem sicer diplomirala eno leto kasneje (podaljšan absolvent), sem pa doktorirala, tudi v redu služba. Precej mojih prijateljic je bluzilo do 35. leta, menjavalo fante (iskale so idealnega), potem pa panika. Nisem privoščljiva, samo ne vem, ali se njim godi bolje kot meni. Moji otroci so že skoraj odrasli in z možem lahko uživava sama, kadar se nama zahoče, in z družino, če nama tako ustreza.
[/quote]

sej ne dojame, če je tako zagledan v lastno uživaštvo in podalšanje pubertete in brezdelja tja do 37. leta.
Potem pa jok in stok, kako nimam nikogar,…itd.

Ja, res je bolje biti mestna putka s končanim xy faksom, s katerim ne dobi službe, pa še pri 40 iskati samo sebe in namesto dedca prenašati čivavo v torbici.
[/quote]
Haha umrla od smeha. :))) Čeprav sem mestna in se iščem. Bi raje imela frizersko šolo in babico s kmetijo.

Ampak dajte si dopovedat da tisto vase: vcas je bilo, 30 let nazaj blabla…to je passe. Mimo. Drugi casi so.

In zakaj tak cirkus, glede na to, da zaroka popolnoma nič ne pomeni? Pobrano iz ameriških filmskih limonad.


Na monu mogoče srečne pare res lahko šteješ na prste, jaz jih poznam ogromno. Poročenih, pa tudi neporočenih, ki so skupaj nekateri tudi več kot 3 desetletja. Nekateri že vnuke dobivajo. Pa brez kakršnekoli nevoščljivosti od kogarkoli. Smo pač tako okolje, da privoščimo drugim, da se imajo fajn. Aja, pa v naših časih ni bilo nobenih zarok in podobnih traparij, ki ničemur ne služijo.

Končno še nekdo, ki razmišlja kot jaz! Razpravljanje o pravih (ali nepravih) letih se zdi za nek akt, ki nima (vsaj pri nas, ne vem če je kje drugje drugače) nobene veljave…. no, ja, vsaj neplodno. In še: zaročil jo je! Resno?! Pa ta boljša na to temo iz preteklost iz tega foruma: “če mi ne bi kupil zaročnega prstana se nikoli ne bi poročila z njim”.

Malo manj ameriških limonad in podobnega, bo življenje vsaj za odtenek manj komplicirano.

Ojej, nekomu sem očitno postavila ogledalo. Z avtom in hišo se pokazat je na prvo noto res kar neki brez veze, a vseeno če malo pomisliš, najbrš ti ljudje niso eni navadni rožleti iz vukojebine, nižji nivo in slaba izobrazba tako kot tu nekdo pametuje. Ena čistilka in šolski hišnik že ne bi imela vsega tega, torej gre za ljudi z dobro plačano službo, kar pomeni, da imajo dobro izobrazbo, kar spet pomeni, da ravno primitivni in zabiti niso. Na to je pa človek že lahko ponosen, kajne? Če si ti fouš, ker premoreš garsonjero brez lastnega parkirišča, pa najbrš ne živiš tako fensi, kot se radi mestni ljudje pohvalite.

Ne skrbi. Punca ima prstan da bo lahko na FB nalimala par fotk in spremenila svoj status v zaročena. Porka pa ziher ne bo čez eno leto že, če sploh bo in če bo na koncu sploh s tem tipom.

New Report

Close