Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mojstri obrtniki – jih je res treba na kolenih prosit??

mojstri obrtniki – jih je res treba na kolenih prosit??

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 22.11.2021 ob 20:58

Odgovor na objavo uporabnika
Zveza potrošnikov Slovenije, 22.11.2021 ob 20:38

Odgovor na objavo uporabnika
rimmel, 22.11.2021 ob 19:06

Dober večer vsem, zanima me, če imamo samo mi tako smolo ali povsod vsi obrtniki tako delajo, se ne oglašajo na telefon, ne odgovarjajo na sms ali e-maile, obljubijo, da bodo prišli, pa jih potem ni, itd. itd.

Meni gre že prav na bruhanje, da moram stokrat klicat in prosit, pa gre za nujno zadevo, saj gre za puščanje na sistemu, ki ga je dotični izvajal …

 

Kaj lahko sploh naredim? Sem prav pod stresom, dela se škoda iz dneva v dan, to se vleče že dva tedna, da ne govorim, da je sistem nedelujoč …

Kolegica se je obrnila na Zvezo potrošnikov Slovenije. Tam so ji svetovali, kaj naj sporoči obrtniku. Po prejemu njenega sporočila jo je majster takoj klical in par dni kasneje prišel popravit zadevo.

zaupaj no kaj so svetovali, lazes  ko pes tece, zps brezzobi tiger  hehe

Navedli so neke zakone (s kaznimi vred) in ji svetovali, naj jih posreduje temu mojstru.

Ne razumem, zakaj bi o tem lagala.

Odgovor na objavo uporabnika
Pleskar, 24.11.2021 ob 18:33

Kot SP-jevc in direktor podjetja ki se ukvarja z pleskanjem vam lahko povem naslednje in sicer to da je to povsem odvisno od posameznika, to da se ne javljajo da niso odzivni da jim traja za odgovor ali ponudbo in da je kao razlog da so preobremenjeni, to je navaden bullshit! Moja firma je zabokirana za dva meseca v naprej, vcasih tudi tri in kljub vsemu delu sem vedno dosegljiv, in vedno sem pripravljen za ogled situacije (v roku 3 dni od klica) in v roku 1 do max 2 dneh vam lahko posljem uradno ponudbo za storitev (ponavadi naredim to v dveh urah, vsaj informativno ponudbo. Torej na kratko, vse se da ne glede na kolicino dela.

Ker ravno to steje…hitrost, odzivnost, resnost!

Jaz sem v firmi vse, direktor, delavec, tajnica, marketing, finance, torej vse, in kljub vsemu sem odziven in se novi potencialni stranki posvetim celo bolj tisti trenutek kot se obstojeci, ker samo to je nacin da se bo dobilo vec posla.

To da vam govorijo da so zasedeni da niti nimajo cas poslusati vasi tezavo, to ni nic drugega kot ignoranca, neprofesionalnost, nezanimanje…

Vsaki stranki se lahko vedno posvetis, ali pa vsaj v roku 4 ur od klica stranke.

Iz  izkusenj pa vem da je na trgu (vsaj v mojem sektorju) ogromno neresnih in neprofesionalnih izvajalcev storitev. Ne trdim da slabo delajo, trdim samo to, da je odnos oziroma pristop nikakav. 

Tko da, smo tudi taksni ki opravljamo vso svoje delo tako kot ga je treba.

Bravo, me veseli, da niste vsi taki, žal mi je, da samo jaz naletim na take:( Ker, koliko pa vzame časa, odgovorit na en sms: Pridete danes? Ne, danes ne utegnem. Pridem … jutri, pojutrišnjem ob 8h, 9 , med 12. in 15. uro, …

 

To vzame max minuto časa, še to ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zveza potrošnikov Slovenije, 24.11.2021 ob 18:37

Navedli so neke zakone (s kaznimi vred) in ji svetovali, naj jih posreduje temu mojstru.

Ne razumem, zakaj bi o tem lagala.

No, to bi tudi mene zelo zanimalo, katere člene katerega zakona …

nova
Uredništvo priporoča

točno to si

pejd se rajš enga monterja al pa serviserja, kje rvsi zafrkavajo v glavo in pričakujejo da bo zastonj ali pa zlo pocen. Ej j…. nas usi po vrsti. Beži v zasebni sektor, pa ne boš take pisal

pozdravljeni,

Sem vse komentarje prebral z velikim veseljem, hvala.

Ste mi dali zagon, bom nadeljeval z vsemi cilji in delom v življenju se obrestuje če znaš sam.

Lp.N

 

Vecina strank misli da ce nekaj kupi da bo zdaj obrtnik suzenj do konc zivljenja njemu… Tud placuje nihce ne redno, vse vam drago, vsi bi vse poceni oz đabe, gledate vsako kurcevo malenkost in iscete felerje in grozite z inspekcijami… Zato jih ni ker majo drugega dela cez glavo stranki ki znajo delo cenit in ki placajo takoj… Vsem ostalim se nihce ne javi… Tak ste hoteli zaj pa imate…

ma ko jim jebe m

Nimam takih izkušenj.

Sem potrebovala malarja za pobelit stanovanje.

Prvi je rekel naj ga pokličem enkrat naslednje leto. Ja, whatever.

Drugi mi je (osebno) rekel, naj ga pokličem naslednje leto januarja ali februarja. Pred pomladjo, ker takrat kao vsi hočejo belit in bo imel gužvo.  Mah …

Tretji mi je rekel, da mi lahko pride belit čez pribl. 2 tedna.

Četrti mi je odgovoril, da lahko pride naslednji teden.

Peti mi je po telefonu povedal, da zdaj sicer ne dela tega, a če res hočem in dobro plačam, pride nasledjni teden.

Sem se odločila in izbrala, plačala pošteno in imam pobeljeno stanovanje takrat kot jaz hočem.

Povedati hočem, da pišite, kličite in vprašajte pri različnih ponudnikih. Za vsako storitev obstaja xy število ponudnikov.

 

2 meseca v naprej so zasedeni piše nekdo. Ni čudno da imajo obrtniki potem odnos kot ga imajo in cene hujše kot zlatarji.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno370, 22.11.2021 ob 19:39

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8371, 22.11.2021 ob 19:31

Vsem to počnejo, ker so danes obrtniki v manjšini, ker vsi starši silijo otroke na fakulteto, obrtnikov pa ni veliko in imajo posla in naročil (in posledično denarja) na pretek. In potem se obnašajo kot se. Arogantno, dragi so, nezanesljivi so in se ne držijo dogovorov. Danes če se kaj splača je biti privatnik s poklicem pa naj bo to vodovodar, keramičar, mizar, pleskar, mehanik, štromar, frizer ali karkoli druga. Do 30. leta si že kupijo stanovanje, ko “izobraženi” šele začenjajo z 1.000€ neto.

Ti ljudje morajo do 30. leta nekaj znat, ne tako kot tisti za 1.000€.

Tisti ki naredijo fakulteto znajo marsikaj na svojem področju ampak če ni področje perspektivno jim to kaj dosti ne pomaga. Biti maler in podobno ni neka silna umetnost, denar pa zelo dober.

Odgovor na objavo uporabnika
Jajazvedno, 22.11.2021 ob 19:18

A Ves da res to pocnejo. Moj hb je postenjakar in drzi besedo.

Ves kaj pocnejo,to mi moj pove.

Npr vzamejo 2hisi za nardit. Oz npr vodovod. Se zmeni z dvema isti cas. Potem pride tolk da pri nese materijal in gre na drugo hiso,tudi odnese matwrijal.

2dni dela pri enem dva dni pri drugem.

Potem pa kdor je bolj tecen.

Moj.pravi da mu napisi sms tega bo prebral.

In mu zagrozi s tozbo. Naj ti ne bo nerodno mu zagrozit. Ker so res nesramni.

Ali pa se pelji pred njegovo hiso in ga pocakaj ko gre na siht.

Ne se pustit zajebavat

Probajte si za 1 mesec zivljenje obrtnika, ko te 20 strank ( od tega 18 arogantnih prepotentnezev, ki mislijo da ce imajo 100evrov v zepu, da so kaj več) gusi vsak dan. Pricakujejo od tebe, da bos zadostil vsem njihovim kapricam, pol stvari naredil zastonj in da bos na voljo od 5.00 do 24.00 vse dni v tednu.  Če je vse to ( vodovod, keramika, elektrika itd…) tako enostavno si kupite orodje, naložite youtube in si naredite sami! Nismo vsi privatniki, napizdanti in barabe… Tudi privatniki imamo družine, hobije, ipd…

Se pridruzujem v klubu, kjer razlicne obrtnike po vec mesecev cakas, prosis. Pridejo narediti malenkost in potem se zgodba ponovi s cakanjem in prosnjami. Mi obnavljamo od lanskega leta in se bo zavleklo v naslednje leto. Nekateri obrtniki med njimi so znani z dolgo tradicijo, nimajo obraza ti pa reci, da jih ne zanima posel oz. da te ne bodo nikoli vzeli v vrsto. To dojames sam po mesecni neodzivnosti, ko bi ze morali priti delat. V glavnem, niso dobri casi za prenove, dela imajo vrh glave in stranka jim je tako lahko na zadnjem mestu.

eni so obupni, drugi korektni. Imeli ste smolo. Sedaj so zlata leta za obrtnike, ki so polni dela, cene so navili, meka. Če ni predaleč od doma, ga pojdite iskati na dom. Če gre za slabo opravljeno njegovo delo,  je to reklamacija, prijava na TIRS. 

Odgovor na objavo uporabnika
rimmel, 24.11.2021 ob 21:03

No, to bi tudi mene zelo zanimalo, katere člene katerega zakona …

Vprašaj ZPS. Nisem jaz komunicirala z njim, temveč kolegica, tako da točnega odgovora ne poznam. A če so pomagali njej, bodo tudi tebi.

Veliko ljudi,ni  zadovoljnih z delom obrtnika , komunikacijo,  cenami , avansi  in zato jih tudi  ne priporočajo drugim .Večina obrtnikov  se ne drži več dogovora ,tudi pogodbe ne .

Vsi razumejo obrtnike , da delajo,  služijo denar za svoje družine itd., ravno tako,kot vsi ostali, ki hodijo vsak  dan v službo, dop.pop. v nočne ,praznike.

Več  reda med vsemi  obrtniki , ne samo člani ?, bi morala narediti tudi Obrtna zbornica, ker se to že preveč dolgo  dogaja , da se premalo upoštevajo pritožbe, reklamacije  itd.na delo obrtnikov .

 

Odgovor na objavo uporabnika
že dolgo časaa, 26.11.2021 ob 17:25

Veliko ljudi,ni  zadovoljnih z delom obrtnika , komunikacijo,  cenami , avansi  in zato jih tudi  ne priporočajo drugim .Večina obrtnikov  se ne drži več dogovora ,tudi pogodbe ne .

Vsi razumejo obrtnike , da delajo,  služijo denar za svoje družine itd., ravno tako,kot vsi ostali, ki hodijo vsak  dan v službo, dop.pop. v nočne ,praznike.

Več  reda med vsemi  obrtniki , ne samo člani ?, bi morala narediti tudi Obrtna zbornica, ker se to že preveč dolgo  dogaja , da se premalo upoštevajo pritožbe, reklamacije  itd.na delo obrtnikov .

 

Kašna obrtna zbornica? Sanja se ti ne. Oni gledajo sam na svoja jajca. Preverjeno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
MihagaPiga, 25.11.2021 ob 15:29

Vecina strank misli da ce nekaj kupi da bo zdaj obrtnik suzenj do konc zivljenja njemu… Tud placuje nihce ne redno, vse vam drago, vsi bi vse poceni oz đabe, gledate vsako kurcevo malenkost in iscete felerje in grozite z inspekcijami… Zato jih ni ker majo drugega dela cez glavo stranki ki znajo delo cenit in ki placajo takoj… Vsem ostalim se nihce ne javi… Tak ste hoteli zaj pa imate…

Ce stranka placa takoj, potem mora sele cakat na storitev, oziroma kar zamanjat izvajalca, ker tistemu, ki placas v naprej ga ni vec blizu!!

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 22.11.2021 ob 19:17

Spet lenuhi iz javne uprave in socialci kozlate po privat gospodarstvu, realnem sektorju, ki cele dneve gara, ustvarja in plačuje davke, da imate vi nezaslužene plače in socialke?

Daj nehaj, ves da to ni res, saj res mojszti trdo delajo cele dneve  ampak tudi javna uprava dela svoje delo, pac ni fizicno

    Jaz jih razumem, lepo vreme morejo izkoristit in cim vec naredit. Letos smo prenovili bajto in smo tudi morali vec krat klicat. Ko se je blizal dez, od stresa nisem spal. Mojster mi rece: kaj jaz imam prijatelj z vremenom. Ne mores nic, ce se skregas mores duge iskat, dokler drugi vzame mere, naroci material in pride delat, vmes bo 10x dezevalo. Delajo na polno in se trudijo vse zadovoljit, ampak to ima svojo ceno. Fasaderji so delali tudi nedeljo, špeglar pa je racunal za dva dni dela jurja brez materiala.

Zvoni telefon, se oglasim, povem da ne morem, nimam časa, sem preveč zaseden, hodim domov ob osmih, devetih zvečer  samo še spat, žena me bo zapustila, ona na drugi strani pa ne odneha, rine vame da jih zebe, da imajo majhne otroke, da kakšen sem, potem se zlomim in obljubim “jutri”

Pa pridem domov, pa me žena spomni, da sem ji obljubil  za jutri prevoz do zdravnika. Pokličem nazaj stranko, se ne oglasi. Zjutraj ponovim klic, me že čakajo, me ne bo povem. Naštejejo cel živalski svet in zagrozijo s tožbo.

Čez vikend ugasnem mobilca, ker mi doma očitajo da nisem nič oče in mož, da me nikoli ni doma, da morajo okrog bajte vse sami naredit, da me nič ne briga…

Potem v ponedeljek spet zvoni, ista stranka, a dons pa pridete, sem že zajček , miško, golobček. Ne morem danes. Danes lovim po mestu stranke ki so mi dolžne že leto ali pa dve. Ne morem delat, moram prej prispevke plačat za zdravstvo, pokojninsko, razne prispevke, pa akontacijo davka, pa moram 200 ponudb napisat, saj veste vsak hoče prej imet vsaj šest do sedem ponudb preden se odloči in primerja cene nato še s stricem Guglom.

Bi še kaj napisal, ma se moram premaknit ,v pisarni, me čaka delo vsaj do dveh zjutraj.

lp Jebeni monter.

Nebo držalo. Nekaj je neresnost nekaj je pa preveč dela. Imam firmo, 4 ekipe 14 delavcev. Telefon zvoni non stop, sproti ker iščem nove delavce imam še z tem klicev dnevno 5-30x. Stranke kličejo dnevno cca 30-50x. Potem še klici in dogovori z vodji mojih skupin, dogovori za material, orodje. Včasih enostavno nemoreš vse poklicati nazaj, ko pokličeš, se zgodi da kakšen klic spregledaš. Sms vidiš recimo ko voziš, hočeš odpisat kasneje in pozabiš. V našem delu ni 8 ur jih je okoli 12 plus doma v pisarni vsi papirji in tako dalje. Zasedeni smo do spomladi. Ne govorim, da so vsi isti, samo je treba včasih parkrat poklicat. Glede zamujanja se pa tudi meni naredi. Pride ekipa na teren kjer naj bi bilo vse pripravljeno in recimo zarsdi prejsnjih izvajalcev ali stranke ni. Seveda se delo zavleče. Včasih se naredi okvara, poškodba strojev, opreme, bolezen. Vse to se zgodi da se lahko zavleče.

Prenavljali smo stanovanje, od kopalnice,kuhinje, tralala,terase.

Obrtnike smo iskali preko mojster.si .

Nekaj jih je poslalo ponudbo, nekaj pa jih je reklo,da trenutno ne morejo.

Tisti,ki so prišli pogledat, so tudi naredili svoje delo.Kakovostno, za dogovorjeno ceno.

Je pa res, da so mi povedali, da je treba obrtnika za določeno delo naročiti pravočasno. Torej, kopalnico naročite raje že pozimi,da pridete na spisek čakajočih za spomladi in poleti.

Enako velja za ostale ,vremensko in od letnih časov odvisnih del. Nekaterih se pač ne da izvesti v napačnem letnem času.

Upam, da razumete,kaj sem hotela povedati.

Ne razume se pa , da se za  manjša dela ,popravila,  ne more dobiti obrtnika , ker vsi rajši delajo večje  adaptacije/obnove in manjša dela odklanjajo, čeprav imajo  enako  ceno za m2 ali uro. To tudi povedo trgovci .Ali, pa da plačaš avans pa obrnik več ne pride/ so tudi taki primeri/ in  se potem  to rešuje več let  na sodišču .

 

Koliko je zdaj  cca cena /ure ali m2/ za polaganje ploščic, laminata,vinila,   menjava pip, bojlerja,radiatorjev,  menjava vrat in   podbojev, ………..

Ne morejo si  vsi privoščiti vse obnove na ključ .

New Report

Close