mokro perilo
Kot so že naštele:
-preveri rezervoar za vodo
-očisti vse filtre
-če je bil preveč naložen, zadaj “vrže ven” termostat in ga je potrebno ponovno namestiti (pri Gorenjevem stroju odvijačiš zadnjo steno in poiščeš rdeč gumbek in ga potisneš nazaj noter – to je vse)
-meni se je enkrat zgodilo, da se je ta mala nekaj igrala z nastavitvami in ga je narobe nastavila – serviser mi je rekel, da moram dati vse na nulo pri prižganem stroju (ko že gori lučka), nato nastaviti željen program in ga pognati (začne sušiti)
Tu se moje znanje izčrpa :))
Izklopi stikalo, izklopi iz elektrike, ponovno vklopi, obvezno nastavi na sušenje na čas (brez perila), po 15 minutah preveri, če je toplo v bobnu. Če ni, je najbrž grelec.
Če se je grelec vklopil, daj perilo v boben in če imaš stroj na senzorje, ki sam prepozna, kdaj je perilo suho, nastavi na običajno sušenje. Prav tako poskusi po 15 minutah. Če v bobnu ni toplo, se je najverjetneje pokvarilo temparaturno tipalo.
Če grelec greje, vendar je bistveno manj toplo kot običajno, je šla pa ena od dveh grelnih špiral. Lahko sušiš, vendar bo čas sušenja bistveno daljši, poraba elektrike pa večja.
Pri prvem gorenjevem sušilnem stroju je pred 8 leti stal grelec 1/3 novega stroja (današnjih cen ne poznam), zato smo zamenjali stroj, ki smo ga dobili za polovično ceno. V takratnih navodilih namreč ni pisalo, da je treba grelec redno čistiti, ker močno zabasane mucke na grelcu lahko povzročijo stik ali požar. V novejših so to navodilo vključili.