Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MON TRIBUNA: Kaj se dogaja na naših cestah in kako ustaviti to morijo

MON TRIBUNA: Kaj se dogaja na naših cestah in kako ustaviti to morijo

Slaba cestna infrastruktura?
In zakaj je pri večini prometnih nesreč vzrok hitrost in alkohol???

Jaz sem pa prepričan, da bi v tem primeru ti kmalu bankrotirala. Opazujem, kako vozite po cestah taki, ki se imate za vzorne voznike. Mislite, da ste vse naredili, če ste omejeni na tistih 50 na uro. Ampak ne gledate prometnih znakov in vozite 50, tudi ko je omejitev 40 ali cona 30. Če bodo kdaj take kontrole, ki se jih nespametno želite, boste vsi pogrnili na testu in hudo plačevali kazni.

Jaz sem pa prepričan, da bi v tem primeru ti kmalu bankrotirala. Opazujem, kako vozite po cestah taki, ki se imate za vzorne voznike. Mislite, da ste vse naredili, če ste omejeni na tistih 50 na uro. Ampak ne gledate prometnih znakov in vozite 50, tudi ko je omejitev 40 ali cona 30. Če bodo kdaj take kontrole, ki se jih nespametno želite, boste vsi pogrnili na testu in hudo plačevali kazni.

Kar se pa alkohola tiče pa je katastrofa.
To bi morale biti hudo ostre kazni. Zdaj pa ljudje pijejo, to najdejo kupe priložnosti, potem pa za volan.
Na splošno smo družba,ki je čisto preveč tolerantna do alkohola. V to smer bi bilo potrebno ogromno narediti.

jp..
izpadi na tem forumu so kvadratno sorazmerni z hitrostjo ne Lj severni obvoznici..
potrditev teh tez in teorij..
je potrjen z posti na MON-u.. tistih, ki ..predvsem..peciklajo..

Domnevam, da to meni pišeš? Brez zamere, ampak nisem iz LJ, ne vem kako imate te zadeve pri vas urejene. Se boš morala preprosto sprijazniti, da LJ ni celi svet, niti ni cela Slovenija :).



To vsi alkoholiki trdite. Vsi vidite v tujem alkoholizmu problem, v svojem pa ne.


Samo poglej nazaj tisto temo kjer smo govorilo o varnostni razdalji.
En kup tukajšnjih mon tepcev je reklo, da nikogar nič ne briga če oni vozjjo prehitro in nekomu za ritjo. Pravijo, da je to njihovo izvajanje pizdarij, stvar policije in ne tistih, ki jih med divjanjem in lepljenjem na rit, ogrožajo..
Če tebe en zaritnež ali en cestni divjak ubije, to ni tvoja stvar, ampak je to stvar policije.



To vsi alkoholiki trdite. Vsi vidite v tujem alkoholizmu problem, v svojem pa ne.[/quote]

Veš kaj, pri nas doma je bilo ogromno alkohola – oče. POsledično uničeno otroštvo. Misliš, da bi si odraslost uničila z alkoholom? Ne. Ne pijem alkohola, ne maram alkoholikov. Ne toleriram pijancev na cesti.


Samo poglej nazaj tisto temo kjer smo govorilo o varnostni razdalji.
En kup tukajšnjih mon tepcev je reklo, da nikogar nič ne briga če oni vozjjo prehitro in nekomu za ritjo. Pravijo, da je to njihovo izvajanje pizdarij, stvar policije in ne tistih, ki jih med divjanjem in lepljenjem na rit, ogrožajo..
Če tebe en zaritnež ali en cestni divjak ubije, to ni tvoja stvar, ampak je to stvar policije.[/quote]

Varnostna razdalja: to me pa totalno razkuri,ki se mi ljudje lepijo na rit. Take bi morali ekstra strogo kaznovati. To so potencialni krivci za verižna trčenja.
Pelje nekdo pred mano, držim varnostno razdaljo,potem pa pride tepec, ki se vmes vrine.



To vsi alkoholiki trdite. Vsi vidite v tujem alkoholizmu problem, v svojem pa ne.[/quote]

Veš kaj, pri nas doma je bilo ogromno alkohola – oče. POsledično uničeno otroštvo. Misliš, da bi si odraslost uničila z alkoholom? Ne. Ne pijem alkohola, ne maram alkoholikov. Ne toleriram pijancev na cesti.[/quote]
Alkohol za volanom ni probljem spljoh ne.
Nekje 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nesreč zakrivijo pijani ljudje. Ampak nihče ne more trdit, da te iste nesreče ne bi naredili, če bi bili takrat trezni.
75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nesreč naredijo trezni ljudje. Torej probljem je v treznih voznikih, ne v pijanih.
Tako to je! Spljoh

mene je v mladosti pičila kača..
….vse kače iztrebit ali vsaj zabarikadirat..
men ni všeč rdeča b arva..
..vsa vozila in obleke morajo bit modra..
v šoli sem imel sošolca ki je sedel ptred mano in je bil visok in nisme nič videl čez..
….vsi otrici morajo biti manjši kot xx cm, če sedijo pred mano..

kaka pravila in frustracije si zdravite eni s tem prometom oz alkoholom v njem..
ne, sosed, ki je spil pivo po službi in odpeljal domov, ni kriv da je vaš alkoholiziran oče tepel VAS..

Verjteno bi drugače govorila, če ti bo kak pijanec povozil otroka.
Samo takrat bo prepozno.

Kako se hitro oglasijo tisti, ki podpirajo alkohol in vožnjo :).

Verjteno bi drugače govorila, če ti bo kak pijanec povozil otroka.
Samo takrat bo prepozno.[/quote]

Ali pa, če ti trezen povozi otroka. Kaj pa pol? Promet prepovedat?

oho..
je že napredek..
pijanec..
ja ampak..pijanec..pomeni določeno stanje..na daljši rok, je zdravsteno stanje..
pitje 2 kozarcev vina ali pa 2 piva, pa ni PIJANČEVANJE..zato še nisi PIJANEC
ampak..če kdo napiha 0.17 do 0.24, je kar tu nekje..
in take enačit s tistimi ki imajo 0.6 do 1.2 itd..
je seveda totalno mimo..

Glej, ni problema, če si spila pivo ali dve pivi ali pa dva kozarca vina. Samo ne vozi. nisi za na cesto.
Ti seveda misliš, da si ti super voznica, čeprav si spila dva kozarca vina ali pa dve pivi.
V resnici pa si nevarna za vse okrog sebe.

Kaj si isti kot simpl, tudi ti ne moreš brez alkohola za volan? Njej je to očitno ne mogoče in zato tako besni. Tebi tudi?

Verjteno bi drugače govorila, če ti bo kak pijanec povozil otroka.
Samo takrat bo prepozno.[/quote]
Kakšna je razlika, če ti otroka povozi pijanec ali pa, če ti otroka povozi trezen voznik?

Ne bi bilo ok. Nekomu je 100€ kazni ogromno. Nekomu, ki pa ima 5000 ali pa celo več plače je pa to smešno malo. Kazni bi morale biti tudi glede na plačo. Seveda nek minimum, da ne bi potem taki brez uradnih dohodkov, kar delali prekrške. Za ta bogate pa tudi toliko visoke kazni, da se ne bi režali ob zanje prenizki kazni.[/quote]

Odvzem dovoljenja bi sigurno pomagal. Tisti, ki divjajo, prekoračijo hitrost za 30, 40, ali več. Ti so problematični in vsem bi se odvzelo dovoljenje, enako tistim, ki bi napihali.
Če bi bilo to dvoje “sanirano”, ne bi prihajalo niti do izsiljevanja, premajhne varnostne razdalje. Izsiljevanje in premajhno varnostno razdaljo namreč v glavnem povzročita prehitra vožnja in alkohol.

no..
na svetu je veliko ljudi..
eni pač dobro kuhajo..
drugi dvigujejo uteži..
eni znajo hito dirkat..spet eni so odlični kirurgi..
no tudi tisti znotaj iste skupine so eni boljši kot drugi..

mlajši npr imajo normalno hitrejše reflekse kot starejši..
a tudi treniran/nadarjen starejši človek lahko dosega dobre ali celo boljše rezultate..

in tako je tudi v prometu..
marsikateri poklicni vozni (ki sicer mora imeti 0.0) je z enim pivom v riti verjetno boljši voznik, tehnično in refleksno..kot en star nedeljski stric, ali kakšna načičkana najstnica nalepljena na špegu ali mobi..

tako da..
diploma še ni garant da res nekaj znate, je le dokaz DA BI MORALI znati..
tako, da ..ohladite se malo..

Kaj si isti kot simpl, tudi ti ne moreš brez alkohola za volan? Njej je to očitno ne mogoče in zato tako besni. Tebi tudi?[/quote]

Glej prometne znake in drži se hitrostne omejitve v coni 30, če si že tako papeška. Vozite tistih petdeset na uro ko kaki mesečniki. Pa čvekate v tiste mobitele med vožnjo. Zaradi takih je polno nesreč na cesti.

http://m.24ur.com/novice/crna-kronika/trcenje-v-novem-mestu-povzrocitelj-nesrece-z-vec-kot-3-2-promila-alkohola.html


Ne seri !
Če ti misliš da znaš bolje in hitreje vozit od ostalih, bi to mirne duše lahko povedal/a takrat izpitni komisiji, takrat ko si vozniško delal/a. Komisiji bi rekel : jaz znam hitreje vozit, zato bom vozil hitreje, kot to velevajo predpisi. Pa bi videl kaj bi ti rekla komisija.
A ti res misliš, da znaš samo ti tiščat na gas? A misliš, da drugi ne znajo nogo na pedal za gas prtisnit?.

ta pa ni spil dva kozračka..??
ali, pač??
poguglaj za vse večje nesreče-odmevne..navedi povprečno vrednost alkohola..pa mi poročaj..
definitivno niso to 2 dcl cvičkarji…!!

New Report

Close