Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški finančno in intelektualno nad žensko

Moški finančno in intelektualno nad žensko

Pišem v tale forum, ker me resnično zanima širše mnenje na dotično temo. Zadnjič je v mešani družbi tema nanesla na zanimivo polemiko in sicer, je lahko veza ali zakon uspešen, če je ženska po izobrazbi, intelektualno in finančno močnejša od moškega. Nekako smo sklenili, da je generalno bolje, da je moški nad žensko. Za sam odnos, vezo je slabo, če je moški v podrejenem položaju, že čisto iz evolucijskega vidika.

V družbi smo imeli par, kjer je bila ona magistra, on pa avtomehanik. Enostavno nista sfurala, ker se on ni počutil dobro, ker je ona domov nosila nekajkratnik njegove plače. V moški naravi je, da on finančno poskrbi za svojo družino, ženske se lažje podrejamo ali pa se vsaj delamo, da imajo vse niti v rokah možki, čeprav jih iz ozadja usmerjamo me. Skratka naše mnenje kot v naslovi: Moški morajo domov nositi več denarja pa tudi višja izobrazba je prednost, v primerjavi z žensko partnerko.

 

Imaš absolutno prav. Moški mora nadvladati. To je preprost zakon narave.

Jaz pa mislim, da je za res kvaliteten odnos nujna približna enakovrednost izobrazbe, razgledanosti, finančne preskrbljenosti, v nasprotnem primeru postane prej ali slej tisti, ki je v inferiornem polozaju, nesrečen, nezadovoljen, zafrustriran. Ja, v zgodovini je to šlo, da je bil moški nad žensko, ampak zgolj iz enega samega razloga – ker ženska ni nič mogla proti temu, ni imela enakih izhodiščnih možnosti, kar pa ne pomeni, da je bila zadovoljna v partnerstvu. Enostavno je to nenaravno. Oz na nivoju nadrejenega – podrejenega, kar pa ni partnerstvo. Kolikor jaz poznam parov, ki niso vsaj približno na enakem nivoju, se jim ali ni izšlo, ali pa vztrajajo v mizeriji,očitno nezadovoljni. Moški so res nekateri še danes takšni, da iščejo bolj trofejo ali kuharico in čistilko kot partnerko, ampak na koncu s takšnim dogovorom nihče ni zadovoljen. Tudi moški ne, ki zato išče v izven zakonskih posteljnih dejavnostih žensko, ki mu bo parirala.

nova
Uredništvo priporoča

Keš nima nobene veze z naravo. Prav tako indoktrinacija ne. Ljubezen,vzajemno spoštovanje pa ima. Zato je vsekakor možno, da sta lahko skupaj. Ampak egoizem družbe, stereotipi nje in namišljena sramota, ki izhaja iz tega pa je lahko razdirajoča.

 

Zakon kjer ženska več zasluži brez problema laufa če se poroči z moškim, ki ima samozavest (običajno to pomeni da je v nečem zelo dober) in ne povezuje svoje moškosti s tem da je nekdo “odvisen” od njega. Ni problem denar tu, normalni zakonci razumejo da je pomembno koliko pride denarja v hišo in ne kdo ga prinese. Problem je v nesamozaveti moških. Večinoma je po mojih izkušnjah tako da se počutijo manjvredne, kar je pa njihov problem, ne problem denarja. Tak moški lahko “normalen zakon” fura samo z nekom, ki mu ne more parirati oz. ima živce celo življenje mu ego pumpat in se delat totalno nesposobna zato da se bo on boljše počutil. Zame pač to zakon ni. Zakaj bi delila svoje kratko življenje z nekom ki ni zmožen biti vesel zame ob uspehih, ponosen na moje uspehe in na vse kar ustvariva. Kako si lahko kdo domišlja da jih nekdo ljubi če jih ni zmožen niti podpirati in biti vesel za njih. Zakon ni tekma kdo je boljši. No vsaj zame ne. Na srečo me nikoli niso privlačili moški, ki mislijo da je vse kar lahko v zakonu doprinesejo v denarnici.

Odgovor na objavo uporabnika
Enotnega mnenja, 21.10.2021 ob 23:50

Pišem v tale forum, ker me resnično zanima širše mnenje na dotično temo. Zadnjič je v mešani družbi tema nanesla na zanimivo polemiko in sicer, je lahko veza ali zakon uspešen, če je ženska po izobrazbi, intelektualno in finančno močnejša od moškega. Nekako smo sklenili, da je generalno bolje, da je moški nad žensko. Za sam odnos, vezo je slabo, če je moški v podrejenem položaju, že čisto iz evolucijskega vidika.

V družbi smo imeli par, kjer je bila ona magistra, on pa avtomehanik. Enostavno nista sfurala, ker se on ni počutil dobro, ker je ona domov nosila nekajkratnik njegove plače. V moški naravi je, da on finančno poskrbi za svojo družino, ženske se lažje podrejamo ali pa se vsaj delamo, da imajo vse niti v rokah možki, čeprav jih iz ozadja usmerjamo me. Skratka naše mnenje kot v naslovi: Moški morajo domov nositi več denarja pa tudi višja izobrazba je prednost, v primerjavi z žensko partnerko.

 

Avtorica, dobrodošla v 19. stoletju.😀

Če bi tole pisal tip, še ne rečem… ampak ženska???

Tudi meni se zdi, da je najboljša vsaj približna enakost na vseh področjih, vsaj na dolgi rok. So možna nihanja, se čisto lahko zgodi, da ostane moški brez službe, ga par mesecev vzdržuje žena, pa to ni nič narobe. Pomembno je, da ima vizijo in sposobnosti, da se spet finančno postavi na noge.

Uspešnost pa frustracije dedcev imajo veliko z uspehom ali neuspehom zakona. Ženske so skrivale pamet … stoletja dolgo, če so imele butaste soproge.

Neuspeli zakoni so zaradi denarja!

Moški ego je ranjen, če ima ob sebi usešno/uspešnejšo žensko. Seveda to lahko zanika, vendar je to podzavestno. V sebi kopiči frustracije, zato prihaja do raznih izbruhov jeze, impotence, itd. vse na račun občutka nemoči in podrejenosti. Ni vse pogojeno z izobrazbo, bolj z monetarnim doprinosom. Npr. en obrtnik s srednješolsko izobrazbo lahko zasluži tudi 4x toliko kot žena z univerzitetno izobrazbo in je zaposlena npr. v osnovni šoli. Na tak način se da zdržati. Da je pa ženska npr. pravnica in moški npr. delavec na traku v fabrki…pa dvomim.

Vedno več je egoizma, pohlepa, in vedno manj človečnosti, solidarnosti, moralnosti, še posebno velja za ženske. Družina popolnoma izgublja svoj pomen! Lahko se zahvalimo retardiranim anglosasom,  oziroma  popolnoma zavoženemu kapitalizmu.Kapitalizem, birokracija, sprevržena tehnologija, in feminizem,  uničujeta človeka, oziroma njegov obstoj!Človek  v pravem pomenu besede, je predvsem duhovno bitje.

V kolikor so sposobnejše, in neodvisne, zakaj jih potem v življenju vodi predvsem želja, po finančno enakovrednem, po možnosti sposobnejšemu  partnerju?

Odgovor na objavo uporabnika
Plavi, 22.10.2021 ob 08:21

V kolikor so sposobnejše, in neodvisne, zakaj jih potem v življenju vodi predvsem želja, po finančno enakovrednem, po možnosti sposobnejšemu  partnerju?

zato ker ženske vendarle gledajo na moške kot na ljudi, medtem ko moški gledajo na ženske kot na predmete, zato jim ni problem biti z dobro zgledajočo vendar ekstremno butasto žensko.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 22.10.2021 ob 08:26

zato ker ženske vendarle gledajo na moške kot na ljudi, medtem ko moški gledajo na ženske kot na predmete, zato jim ni problem biti z dobro zgledajočo vendar ekstremno butasto žensko.

Ne ni res, zato, ker so predvsem večje materialistke, od nasprotnega spola.

Pri tistih, ki jim je bistvo kariera in keš je zagotovo pomembno da sta nekak na istem nivoju.

Pri tistih ki jim je bistvo človek pa to ne bo ogrožujoče za vezo.

Modrosti življenja te ne učijo učne inštitucije ampak življenje samo.

Tvoja magistra je že preveč zaničevalno gledala na avtomehanika, ki je mogoče imel rad svoje delo (mnja imaš take ki radi vrtajo po avtih ane, pa tudi zaslužit znajo fajn) pa ga je ona tafina omalovaževala..

Odgovor na objavo uporabnika
Plavi, 22.10.2021 ob 08:31

Ne ni res, zato, ker so predvsem večje materialistke, od nasprotnega spola.

ne kokodakaj moški so ženskam tisočletja in jim tudi še danes preprečujejo in prepovedujejo, da bi same služile denar. V zaostalih družbah morajo cel dan delat zastonj, denar pa poberejo moški. In potem se boš ti napihoval tukaj o materialistkah.

V lajfu nisem bila materialistka in tudi ne bom.. ampak veš kaj mi je pa zanimivo? Kako so tipi mislili da bom padla na njihov keš, avte, hiše, potovanja, da bi me ja dobili.. ej, noben me ni! ne zanima mene kaj on ima, mene zanima kdo on je in ali bo kot tak vedno ob meni, meni dajal oporo itd.

Boli me đoka za njegov keš.

za plavčka

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 22.10.2021 ob 08:34

V lajfu nisem bila materialistka in tudi ne bom.. ampak veš kaj mi je pa zanimivo? Kako so tipi mislili da bom padla na njihov keš, avte, hiše, potovanja, da bi me ja dobili.. ej, noben me ni! ne zanima mene kaj on ima, mene zanima kdo on je in ali bo kot tak vedno ob meni, meni dajal oporo itd.

Boli me đoka za njegov keš.

Ampak to je pa res. Moški mislijo, da bojo mal nastopil s svojim avtom, bazenom pred hišo, Fendi sedežno  v dnevni itd. in da bomo ženske dol padle zaradi tega. Ja lepo vas prosim no. Same imamo vse to – rabimo partnerje ne banke, ravno na račun lastne sposobnosti. To moškim nekako ne potegne se mi zdi.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 22.10.2021 ob 08:34

ne kokodakaj moški so ženskam tisočletja in jim tudi še danes preprečujejo in prepovedujejo, da bi same služile denar. V zaostalih družbah morajo cel dan delat zastonj, denar pa poberejo moški. In potem se boš ti napihoval tukaj o materialistkah.

Danes⁉️ Odkar je v znanosti prišlo do največjega izuma v zgodovini, tabletke, ki je ženskam dala moč odločanja o lastni usodi in jih posledično osvobodila. Nobena vlada, nobena institucija, nihče ni naredil toliko kot tista majhna tabletka. Je pa res, da zgodovinskega trenutka niso v polnosti izkoristile, premešale patriarhalno usmerjen moški svet in začrtale smernice matriarhatu.

Ne komentiram konkretnega primera, navedenega zgoraj. Ampak, ti to resno: evolucijski vidik, moška narava in ženske, ki iz ozadja usmerjajo moške?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Bo kar držalo, 22.10.2021 ob 08:41

Ampak to je pa res. Moški mislijo, da bojo mal nastopil s svojim avtom, bazenom pred hišo, Fendi sedežno  v dnevni itd. in da bomo ženske dol padle zaradi tega. Ja lepo vas prosim no. Same imamo vse to – rabimo partnerje ne banke, ravno na račun lastne sposobnosti. To moškim nekako ne potegne se mi zdi.

Jap. Nekako večina misli, da bo materializem zadosti za partnerstvo. Wrong!

res pa kešpičke padajo na to, ampak da pa mečejo vse v isti koš je pa višek viškov!

😁

Zakonca morata biti ekipa, ki delujeta skupaj za dobro ekipe in ne vsak zase. Zakon je skupinski sport :)) moz, zena, otroci.

Jaz sem bolj tradicionalna kar se tice samega zakona. Moz poskrbi da nam je toplo, da imamo elektriko, net, vodo, da so stroski placani itd..da smo siti, obleceni, da nam nic ne manjka. Jaz poskrbim da je ta hrana, ki jo placa moz skuhana in na mizi, da je hisa pociscena, otroci vzgojeni itd. Za skupno dobro ekipe vsak svoj delez. To da imam jaz posebi svoje premozenje je samo plus pri nasi bajti, ne skrtarim, tudi jaz svoje delim z mojo ekipo. Zakon ni tekmovanje kdo je boljsi, mocnejsi ali bogatejsi, pametnejsi.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 22.10.2021 ob 08:32

Pri tistih, ki jim je bistvo kariera in keš je zagotovo pomembno da sta nekak na istem nivoju.

Pri tistih ki jim je bistvo človek pa to ne bo ogrožujoče za vezo.

Modrosti življenja te ne učijo učne inštitucije ampak življenje samo.

Tvoja magistra je že preveč zaničevalno gledala na avtomehanika, ki je mogoče imel rad svoje delo (mnja imaš take ki radi vrtajo po avtih ane, pa tudi zaslužit znajo fajn) pa ga je ona tafina omalovaževala..

Pogled nekoga, ki nima ravno neke izobrazbe in se zato počuti manjvredno?

V veliki večini je obratno – ravno tako, kot ti, ima tisti avtomehanik komplekse in nizko samopodobo, zaradi česar se počuti ogroženega in potem zaničuje intelktualno delo, posledično tudi izobrazbo in delo partnerke. Obratno je redko, ker potem sploh ne bi bila skupaj. Tako pa se navadno ženska podredi takšnemu moškemu tudi v smislu, da požira tisto dajanje v nič njenega dela in izobrazbe.

Ja, večinoma to ne gre – vsaj ne dolgo, ker ženski enkrat pa le prekipi.

Odgovor na objavo uporabnika
prav za prav, 22.10.2021 ob 09:00

Pogled nekoga, ki nima ravno neke izobrazbe in se zato počuti manjvredno?

V veliki večini je obratno – ravno tako, kot ti, ima tisti avtomehanik komplekse in nizko samopodobo, zaradi česar se počuti ogroženega in potem zaničuje intelktualno delo, posledično tudi izobrazbo in delo partnerke. Obratno je redko, ker potem sploh ne bi bila skupaj. Tako pa se navadno ženska podredi takšnemu moškemu tudi v smislu, da požira tisto dajanje v nič njenega dela in izobrazbe.

Ja, večinoma to ne gre – vsaj ne dolgo, ker ženski enkrat pa le prekipi.

Ni nujno. Avtomehanik ima lahko svoje delo rad.

Magistra pa ni dobila moškega z visoko izobrazbo.

 

Sicer pa ni izobrazba tista ki daje pristno samozavest.

New Report

Close