Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moški manj izobražen od ženske

moški manj izobražen od ženske

…ampak res, ljudje se obesite na tiste manjke, ki jih občutite kot komplekse. Dvomim, da je avtorica želela poudariti razliko v izobrazbi, le opisala je enega in drugega. Še kako je res, da obstaja kup ljudi, ki ne znajo razpravljati, razmišljati o ničemer – kjub ‘papirju’. In obratno, so ljudje, ki nimajo formalne izobrazbe, pa je njihova razgledanost, zanimanje o veliko rečeh, neverjetno.
Avtorica, nasprotja se privlačijo.

Sposoben mehatronik gre študirat, nesposoben pač ostane s poklicno šolo. Izmed takih s poklicno šolo je danes le še redko kdo razgledan, včasih pa je bilo to drugače, ker je srednješolska izobrazba še bila na nekem (minimalnem) nivoju, pa tudi bolj zahtevne so bile srednje tehnične šole, kot so danes (enako žal velja tudi za fakse). Če tip nikoli nič ne prebere (pa s tem mislim na KNJIGE, ne na Playboy ali Avto Magazin), če dela v službi z mašinami, traktorji, ipd., s prijatelji pa se na pivu pogovarja o avtih in o ženskah, pač roko na srce, od takega človeka ne moreš pričakovati nevemkake razgledanosti, morda v najboljšem primeru neko površinsko razgledanost, ki jo ohranja skozi pogovore s kolegi. S tipom ni nič narobe, ampak če se ne ujemata na intelektualnem področju, če nima ustvarjenih mnenj ali pa jih ne zna besedno izraziti drugače, kot “v redu je bilo na predstavi” in “zanič je bilo”, potem nimata kaj skupaj iskati. Taka veza bo zate intelektualno stradanje. Pa saj to vse že veš. Dump the sucker, kaj naj ti drugega rečem…

Zveze, kjer je moški manj izobražen in ima manj denarja, so slabe, ker moški v takem primeru čutijo manjvrednostni kompleks. Moški, ki trdijo , da ga ne, blefirajo. Ni v naravi dedca, da naj ga baba pedena in je boljša od njega.

Ne razumem pa moškega pritoževanja okoli tega. Sej je dost manj izobraženih žensk. V čem je problem.

Jokavčki pač ne razumete, da je sposobna ženska raje samska, kot sa bi bila z nekom, ki je izpod njenega nivoja. Raje bo ljubica poslovnežu, kot resna partnerka enemu, ki izobrazbeno in inteligenčno ni na njeni ravni. Meni je to logično.

Edino, česar ne razumem je, zakaj s emanj izobraženi moški tako radi vpikujejo v kriterije višje izobraženih žensk. Sej pa v Sloveniji živi veliko delavk, natakaric, frizerk itd, niso samo intelektualke. Parčkajte sev svoji ligi, ne pa da rinete, kjer vam ni mesto.

To je to!
Na začetku študija sem hodila s fantom, ki je komaj spravil skupaj srednjo šolo. Všeč mi je bilo, da je že takrat delal in bil samostojen, ne pa jaz, ki sem takrat še živela pri starših. Če zdaj pomislim, je bil tisti čas res izgubljen! Za kulturo še slišal ni, samo veselice, v knjižnico še do danes mislim da ni šel, kar je bilo pa najhuje, še obnašati se ni znal. Sem ga vzela s sabo na študenstko novoletno zabavo pa se je skoraj stepel, ker po njegovi logiki nobeden ne bi smel več plesati z mano, ker sem bila NJEGOVA punca. Naslednji dan sva imela hudo debato in od takrat naprej ga še videti ne morem več.
In ja, raje bi bila samska kot da še kdaj prenašala kakega vaškega kmetiča, ki še zase ne ve! Pa nimam nič proti njim, smo tip zame mora bit inteligenten in sposoben normalne komunikacije, kar moj sedanji je.

Sploh sem mnenja, da mora moški prinesti več denarja kot ženska (pa če tudi razlika 20€), ker drugače ne funkcionera normanlo. Po mojih opažanjih moški rabijo to potrditev, da skrbijo za družino in ženske rabijo zagotovitev, da nekdo skrbi zanje, da so “varne”. Ne pa da se gre neko mešanje vlog.

Težko verjamem. Na take ženske gledajo preveč s strahom.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Imam slab občutek glede tvojega pisanja, mislim, da si samo navzven izobražena, z uradnim potrdilom sicer, a zelo zelena in nezrela glede medsebojnih odnosov, razumevanja moških in na sploh razumevanja kaj to pomeni biti v razmerju. In tudi mislim, da boš naredila napako, če kot velika večina tule pravi, razdreš razmerje zato, ker nima mnenja o gledališki predstavi (zakaj ga sploh vlečeš tja) ali neki razstavi….

V razmerju so pomembna le in samo čustva, izobrazba nima nobene zveze, tudi pogovori ne, če ni čustev, pravih, iskrenih…..in mislim, da ti veliko čutiš do tega dečkota, za katerega lepo poveš, da je zlat po duši, da te razume, da je čustven in da se imata rada….

Preveč si izpostavila samo neko zunanje kvazielitno življenje intelektualcev, ki to niso. Bodi to kar si, hodi v gledališče s prijateljicami, imej z njimi ženske pogovore, ‘intelektualne’; doma pa uživaj v iskrenih čustvih moškega, ki ga imaš rada.

Ne vem, tako se mi zdi, da si preveč površinska in da rabiš samo malo vzpodbude in nič več….

Srečno!

New Report

Close