Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOški vabijo neznanke na družinske dopuste?

MOški vabijo neznanke na družinske dopuste?

To on ve kaj je. Po moje aktivnost na internetu ni odvisna od intro ali ekstravertiranosti.

Zadnjic: to, kaj in o cem nekdo govori/pise nima zveze z into ali ekstra -vertnostjo. Poleg tega je to bedarija, saj so splet razvili introverti (kot komunkacijsko orodje tisine). Splet je tu za introverte in zaradi introvertov.
[/quote]

Ok, kot želiš. Bodi še naprej prepričan, da si introvert, čeprav se ven mečeš na polno :).
[/quote]

Mesas nekaj medsebojno nepovezanih stvari, zato te poskusam pripeljati do uvida: jaz izstopam zari svojih dosezkov in na MON-u tudi zaradi svojih prepricanj… Od kje to izvira?
1.) Iz (nakopicene) jeze => Motivator (gibalo)
2.) Iz nezadovoljstva (protiutez, ki pomaga pri “odrivu”)

Izstopa vedno tisti, ki se ne poistoveti z mnozico (kvalitativne sodbe zdaj niti niso bistvene). Kako slaven ali “slaven” postane pa je odvisno zgolj od tega, koliko teze drugi pripisujejo temu pocetju.

Ja res je… govorim iz sebe… in to nima nicesar opraviti z into- ali ekstra-. 😉

Mislis slavne kot Steve Jobs (precej introverten), Bill Gates (eden najbolj skrajnjih introvertov), Gandhi (tudi zelo introverten),…?
[/quote]

Nobenega od njih ne poznam osebno tako, niti nisem brala njihovih zapisov, tako, da ne vem ali so introverti ali niso.
[/quote]

Spadajo pa v kategorijo slavnih (tistih, ki se mecejo ven) in so med tispkimi primeri, kaksen introvert je. :-)))

No naj odgovorim še na vprašanje, ki je zastavljeno v temi. Meni se to ne zdi nič takega, pač sto ljudi sto čudi. Nekomu se recimo zdi čudno, če daš beraču na ulici denar, drugemu če štopaš itd.

Desi, ja vem, da ti veliko pomeni biti slaven. Ni panike, ti kar razglabljaj še naprej.

Moški so hude barabe, namesto, da bi ženo s familijo peljali na počitnice, raje vozijo neznanke, ženi pa rečejo, da so službeno zasedeni in poslovno odsotni.

To je pa mene en vabil. Je rekel, da službeno v Rim za par dni in da bi rad spremljevalko. Sicer je imel napisano, da je samski, ampak sem imela občutek, da ni. Zato sem ga vprašala zakaj ne vzame raje žene s sabo in je rekel,da je tečna (je pozabil, da je samski :)).

Malo povohuniti za svojimi možeki, včasih tudi prevelika svoboda škodi, vsaj nekaterim.

Tudi to mi je uganka, cemu nekateri tako zvesto sledite vzorcu lepljenja etiket drugim, namesto da bi jih spoznavali.

Vidis, v to, da sem danes prepoznaven osebni “brand” sem vlozil veliko sebe. Prepoznavnost seveda ni isto, kot je slava. Nekako samoumevno je, da mi to veliko pomeni. Prepoznavnost narekuje tudi izstopanje. Zahteva nekaj (pre-)drznosti.

Zanimivo je, da je bilo to uporabljeno v smislu ocitka (znizevanja vrednosti). Biti introvert ni izgovor za to, da se clovek naredi sivo misko in se skrije v sivino povprecja. Tudi introvert – morda se tolikanj bolj – lahko cuti nezadovoljstvo z okoliscinami, v katerih se znajde in jezo, ki ga spodbudi k manipuliranju teh okoliscin v svoj prid.

V kontestu teme je to torej lahko nezadovoljstvo s samskim prezivljanjem dopusta in jeza na druzbo, ki povelicuje razvrednotenje samega sebe na raven produkta na trgovinski polici. Zato clovek, ki da kaj nase rece, da se tega ne gre in npr. zacne taksno temo.

Kot je nekdo prej zapisal, gre parafrazirano za povabilo: zapriva se nekam, kjer se bova koncno lahko obnasala tako, kot nama ustreza, brez omejitev, ki nama jih vsiljujejo od zunaj. Tako bova vsaj dva tedna cutila, da sva polnovredni cloveski bitji, zmozni sobivanja brez odvecnih pricakovanj. Ce nama bo vsec, se morda razvije v kaj trdnejsega, ce ne, naju bo tako ali tako pogoltnil nori druzbeni tok- do naslednjega pobega.

Zaupanje je dobra rec. Kontrola se boljsa. 😉
(V izvirniku Stalinov rek)

Desi, torej kar tako naprej. Razgali se tu gor na netu, da se ne boš počutil siva miš :).
Zanimiv način, ni kaj.

Vidis. Manjka ti globine, da bi mogla zase reci, da si introvert. 😉

Vidis. Manjka ti globine, da bi mogla zase reci, da si introvert. 😉
[/quote]

A ti dejansko misliš, da se jaz ubadam s tem kaj ti misliš o meni?

Vidis. Manjka ti globine, da bi mogla zase reci, da si introvert. 😉
[/quote]

A ti dejansko misliš, da se jaz ubadam s tem kaj ti misliš o meni?
[/quote]

Ah kje. Pri toliksnem ukvarjanju z drugimi bi bilo to nerealno pricakovanje. Sem pragmatik.

A ti dejansko misliš, da se jaz ubadam s tem kaj ti misliš o meni?
[/quote]

Ah kje. Pri toliksnem ukvarjanju z drugimi bi bilo to nerealno pricakovanje. Sem pragmatik.
[/quote]

Želim ti, da uspešno gradiš svojo kariero tule na monu, da ne boš siva miš. Jaz imam zdajle bolj pomembne opravke (v naravi, šport). Verjamem pa, da bo kdo drug bral tako, da kar piši :).

Ah kje. Pri toliksnem ukvarjanju z drugimi bi bilo to nerealno pricakovanje. Sem pragmatik.
[/quote]

Želim ti, da uspešno gradiš svojo kariero tule na monu, da ne boš siva miš. Jaz imam zdajle bolj pomembne opravke (v naravi, šport). Verjamem pa, da bo kdo drug bral tako, da kar piši :).
[/quote]

Sva ugrabila temo, ja. 🙂 Ti kar malo zavidam. Tudi meni bi se prilegel kak posten sprehod v gozdu. Na ja… ne gre vse naenkrat. Prijetno popoldne zelim in hvala za (povecini) prisrcen pogovor. 😉

Glej, ženska.

Pristopi, marektingi se menjajo. Od 100 moških jih ima sigurno 20 kakšno idejo, kako na nov način pritegniti (nategniti) sosednji spol.

Dohodki večine so nizki, pri 600, 700 evrov ne moreš dati mesečmno 150 za seks. Ker ni samo seks, sta še dva tanka goriva,mogoče cigarete… Pa jesti je tudi treba, pa plačati položnice.

Skratka,marketingi se manjajo.

Bogve, kaj bomo še dočakali…

Dober opis.
Zdaj, če ima moški denar in tudi, če je bedak, bo prišel do seksa. Bo pač plačal.
Zdaj, če je brez keša in vseeno prijeten značaj, bo dobil seks. Tudi, če je brez keša, beden karakter, ampak fejst in postaven, bo tudi prišel vsaj do kake občasne avanture.
Če je pa brez keša, beden karakter, neumen, neprivlačen, potem pa mu ne preostane drugega kot se šlepat z dopusti pri sorodnikih in probat zraven zvleči kako žensko. Njegovega kova, se razume. Druge ne bodo padle na take finte.

Normalen tip rajš pozabi ko da tako bedarijo sprašuje okoli. Jaz sem tudi v preteklosti bila obupana in mela ideje da bi najela tipa za druzinska srecanja da bi mi dal vsi mir, zdaj ko pa se blizam 35 in sem samska ze 4 leta pa se smejem tistim ki majo tezave z tipi, ker so glupe… ce dovolis da nekdo v tebe vsak dan brca in mu to odpuščaš, mu ne rečeš nič je tu v ženski velika težava….. pa ne mislim fizičnega nasilja tud psihično …. kakor želiš tako imaš, nobenga se ne sili v nič.

Ojej, a je sploh mozno, da kaj takega obstaja? Pa kdo pri zdravi pameti bi se sel kaj takega?

Dobra poanta.

Ne morem se bolj strinjati s tem. Seveda se moraš s takim človekom najprej srečati in pustit par minut da se zaštekaš vsaj na prijateljskem, človeškem nivoju. Za prvi vtis, točno tako. Po enem tednu z neznancem in njegovo familijo pa hitro poštekaš, kdo si in kje si. Pametna lekcija za vse življenje.

Ne morem se bolj strinjati s tem. Seveda se moraš s takim človekom najprej srečati in pustit par minut da se zaštekaš vsaj na prijateljskem, človeškem nivoju. Za prvi vtis, točno tako. Po enem tednu z neznancem in njegovo familijo pa hitro poštekaš, kdo si in kje si. Pametna lekcija za vse življenje.
[/quote]

Kako zelo moraš biti obupan, da visiš pri 40ih s starši in ostalo žlahto v njihovem apartmaju na dopustu in ker se bojiš kaj bodo rekli,ker si samski, si poskušaš na netu najti trapo, ki bo s tvojo žlahto preživela dopust. Torej luzer brez keša. Če bi imel keš, bi si najel eno spremljevalko, ne pa fehtaril in prosjačil, da ena z njim pride.

Zadnji komentar je popolni odraz materializma.Nobeden ne vidi svojih napak, igra neko lažno popolnost.V redu je če imaš denar, in si najameš spremljevalko, kaj preostane tistim , ki nimajo denarja. Šarm, simpatičnost, vsi tega nimajo, pa čeprav se polomijo od truda. Pa kljub temu se postavlja vprašanje, koliko žensk bi zamenjalo simpatičnost, oziroma šarm za sigurnost?Mnogi sebe vidijo v lepši luči, ženska je v odnosih superiorna, pa čeprav je podpovprečnega izgleda, materialnega stanja, in z nahrbtnikom.To so dejstva, čeprav si nekateri trudijo dokazati nasprotno.

Če nimaš ok karatkerja, če nimaš šarma, če nimaš pameti, če nisi razgledan, če nimaš denarja, če si grd… ja potem visiš pri starših na dopustu in fehtariš ženske, da gredo s tabo, da bodo starši zadovoljni. Hudiča, to pomeni, da nimaš nobene samozavesti in totalno nizko samopodobo, da ne zmoreš biti samski, ker to moti žlahto.

New Report

Close