Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški z otroci

Moški z otroci

Odgovor na objavo uporabnika
Dušna pota, 05.07.2022 ob 19:40

Nasvet738

Vem in zavedam se tega, da je sama brez otrok. Kar sem želela reči, pa mogoče nisem bila dovolj jasna z besedami, je: sama pravi, da ne želi otrok, nima pa problemov biti z njimi. Ljudje smo različni: eni potrebujejo dojenčka v roki, drugi potrebujejo starejšega otroka, tretji najstnika, četrti pa nočejo nič. Bistveno je predvsem to, koliko smo pripravljeni sprejeti nekoga v paketu, in ni važno, ali imamo sami otroke ali ne. Bistveno je, ali smo sposobni odpreti srce in miselnost še za osebo, ki našemu partnerju pomeni veliko. To zmorejo le močni. Vse dobro 🤗

na začetku nobene ne moti..počkaj še nekaj časa…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 04.07.2022 ob 09:17

Odgovor na objavo uporabnika
Teta Justi, 03.07.2022 ob 23:10

Odgovor na objavo uporabnika
Ariela478, 03.07.2022 ob 22:51

Živjo,

Zanimajo me izkušnje žensk, ki niste imele svojih otrok in ste se podale v zvezo z nekom, ki že ima svoje.

Namreč v službi sem spoznala moškega, ki me je privlačil na prvi pogled. Tudi ujela sva se instantno. Najprej zgolj kot prijatelja, sedaj pa je že nekaj več.

Sam se je razšel z bivšo partnerico (še pred najinim poznanstvom) in ima iz njune zveze sina in hčerko, oba pod 10 let. Nisem ju spoznala, sam o njima ne govori veliko, če ga vprašam pa lahko o njima govori ure in ure. V svoji pisarni ima razstavljene njune slike, tako da definitivno o njima ne govori zgolj zaradi mene, ker sem mu nekoč omenila, da si sama ne želim otrok – vendar se z otroci rada družim. Moj problem je zgolj da me odbija misel na nosečnost in na to, da bi bila mama.

Ker sem pred točko, ali zadevo nadaljevati, ali preprosto končati, me zanimajo izkušnje kako je bilo, ko ste stopile v zvezo z nekom, ki že ima otroke? Želela bi se izogniti, da bi jih spoznala na koncu pa ugotovila da to ni to in po možnosti prizadela še njiju. Res ne želim biti povod za kakršno koli žalost (no, mogoče bi bilo pa veselje), vendar se z njem res ujameva.

Stara sem 27 let, on je 8 let starejši, v kolikor je ta info pomembna.

 

Otroka imata mamo, otroka imata očeta.Onadva sta se dolžna z njima.ukvarjati, ti pa boš za njiju samo ” Tatjana”, Petra, Tanja..Nimaš odgovornosti, praktično niti nobenega dela, samo druženje.Tudi vzgajala ne boš  , to jr delo očeta in mame.Boš samo prijateljica in očetova partnerka.Spoštuj ju in onadva te morata spoštovati.

 

 

Sorry – spoštovanje si je potrebno prislužiti. Kako moreš pisati takšne gnusne svinjarije “onadva te morata spoštovati”?!?! FUJ

Za avtorico: ja, ti boš očetova partnerka, ne mati, kar pa ne pomeni, da boš z njima delala kot ljubeča mati, da te ne bosta imela temu primerno rada. Običajno so dobre mačahe nekako kot tete – zaupanja vreden odrasel, ki mu nisi prisiljen zaupati. Glede vajinega odnosa: po tvojem opisu želja, je to super zate – vsak drugi vikend zabava, malo do nič skrbi o ta zoprnih vzgojnih obvezah… Otrok mora biti na prvem mestu staršu – malo bo potrebno se prilagajati, lahko bivša kaj nagaja, malo je lahko tudi zamer, češ zaradi tebe nismo družina, ampak poznam veliko dobrih mačah in očimov. Veš, da je partner s “prtljago” – in temu primerna imej pričakovanja. Tako kot veš, da če ima nekdo ribe, bo akvarij v skupnem domu. Kakšen pa je on in kakšna so njegova pričakovanja, pa se vseeno pogovorita (kakšno vlogo on pričakuje, da boš imela v otrokovih življenjih – eni pričakujejo umik, drugi polno vlogo starša, pa seveda vse vmes).

Lp

In kako si prislužiš spoštovanje? Tako že ne, da pljuvaš po mojem nasvetu.In kdor pljuva po odraslih, pljuva in ponižuje tudi otroke.Naj zdaj sploh verjamemo tvojim nasvetom?

         In kako si prislužiš spoštovanje? S pljuvanjem po mojih nasvetih zagotovo ne! In kdor pljuva čez odrasle, pljuva tudi čez otroke! So tvoji nasveti končno sploh kaj vredni, saj jih piše ena strašno nespoštljiva oseba, ki ponižuje druge, zato da povzdigne sebe.Je to v redu? Zate mogoče, nekateri ste navajeni čudnih reči, grdih besed in egoizma.

 

 

 

New Report

Close