Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moško-žensko prijateljstvo

Moško-žensko prijateljstvo

Sej ta tema je bla že 1000-krat premleta , ampak tam na “srednjih” je spet odprta.
A kaj spremljate ?

Nikitko tudi zanim a, kaj si mislijo o tem njeni kao “novi” prijatelji in prijateljice

Moje mnenje je, da tako prijateljstvo je možno, je pa dragoceno in redko.

ja, sem ravnokar prebrala mnenje tipa (ne vem več imena) .. in tvoj odgovor .. se full strinjam z njim in s tabo 🙂

.. po moje je fora ravno v tem .. da imaš ti, kot pač odrasla oseba, do potankosti izdelano mnenje o določenih stvarh .. samo kaj ko čustva in kemija včasih grejo svojo pot .. pa ti nobena pamet ne pomaga :)))))

.. pa vedno se tko potiho sprašuješ .. hmm .. le kaj se plete po njegovi (al pa njeni) glavi 🙂

ponavadi jaz ne pametujem o stvareh, pri katerih so vsa možna vrata odprta in presenečenje lahko vstopi iz katerekoli strani 🙂

no, tako je moje mnenje 🙂

pa velik prijateljev in prijateljic želim .. vsem :))

B.

Hja , veš , mogoče pa smo glih dovolj stari oziroma smo dovolj preživeli , da lahko vzamemo prijateljstvo tudi tako. Saj verjamem , da ko si mlajši , je mal težje na tipa al pa deklico gledat VEDNO brez misli na kakšne nežne dotike.

No , sama vem , da imam prijatelje , s katerimi lahko komuniciram brez misli na seks :)))
Kako pa oni mislijo o meni – bi blo treba pa njih vprašat :))))
V glavnem – meni se zdi , da lahko lepo funkcionira , če le spoštuješ čustva soljudi !

Nikitka ima RADA svoje prijatelje in to mirno priznava , brez občutka krivde

Nisem prebrala teme na Srednjih, me pa zjezi (spet smo pri jezi!), ko moški tako zelo butasto razmišljajo. Moj, hvalabogu, ni tak. Ima pa nekaj prijateljev, ki se skoraj do nezavesti čudijo, kako me lahko “pusti” z moškim prijateljem na kavo. Halooooo? Primitivci. Izgleda, da večji del moške populacije še vedno razmišlja samo s svoje kur… .
Tako se vidi, kdo zaupa svojem partnerju, kdo pa ne. Zaupanje pa meni pomeni največ.

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

aha .. vidiš se čist strinjam … sploh o tem, kako pomembno je, da upoštevaš čustva soljudi, pa partnerjeva .. pa nasploh ..

stvar je ravno v tem .. da bol ko razmišljaš o tem .. manj ti je jasno .. če se prepustiš občutku, pa pri tem upoštevaš še vsa načela, ki jih želiš v življenju spoštovati .. obstaja velika verjetnost, da si in ostaneš ‘le’ prijatelj.
Po drugi strani je pa res noro, da bi o vsakem prijatelju nasprotnega spola razmišlajl kot o potencialnem ljubimcu .. jest imam celo več moških prijateljev .. s katerimi se super štekam .. sicer sem se pa o tem tko enkrat tukaj že na široko razpisala :))

.. to je taka neskončna tema, o kateri bi človek lahko razglabljal in nikoli prišel do konca …

B, ki ima tudi zelo rada .. cel kup ljudi, stvari in še kaj :))

Lili,

ti si pa res razp….. danes. Saj v bistvu imaš kar prav. Večina samo gleda
kam bi vtaknila ta spodnjo glavo.

No, jaz nisem tak. Verjamem, da je tako prijateljstvo možno, čeprav
jaz tega še nisem doživel. Mislim, da moraš take stvari razčistit že takoj na
začetku. Če slučajno potem pride do kakršnihkoli želja z ene ali druge strani, se mi zdi fa je prav, da se to pove in potem tako prijateljstvo pač ni več možno.

Svet je poln malih sreč. Imeti moramo le oči zanje.

oki .. sam še tole pripomnim .. nikoli .. ampak res nikoli še nisem bila v situaciji, ko bi kak moj prijatelj želel od mene kaj več kot prijateljstvo … tolk o moških .. res zelo pozitivne izkušnje in daleč stran od butastih klišejev .. kakšni da so .. moški .. tko 🙂

zdej pa res šibam .. čau vsem !!

B.

Glej , takole – imam več moških prijateljev . Nisem si z vsemi enako blizu , s tem mislim na stopnjo zaupnosti. Vem pa čisto točno , da vsaj eden med njimi name gleda tudi tako , da se mu zdim privlačna in ne bi imel nič proti , če bi se stvari kdaj razvile tudi v kako drugo smer :)))
No , to mi je povedal. Pa sem mu odgovorila , da sama ne morem seksat vsevprek , da moram bit v svojega moškega zaljubljena , kar pa je nekaj drugega kot prijateljstvo. Da torej seks med nama ni možen. O tej stavri sva se iskreno pogovorila , on mi še vedno včasih reče , da se mu zdim full dobra baba . To me vedno razveseli , bi bila hinavka, če bi trdila , da me moški komplimenti – še posebej , če so izrečeni iskreno – ne veselijo. Ampak vedno ostane pri tem. In še vedno sva dobra prijatelja. In srečna vsak s svojim partnerjem.
Moram pa poudariti , da mi je ljubosumje tuje in mojemu možu tudi . Najin odnos sva zgradila najprej na prijateljstvu – evo , priznam , on je prijatelj , ki se je spremenil v ljubimca in kasneje v moža :))) . Iz tega se je razvilo globoko medsebojno spoštovanje in tudi zaupanje. In to so tako globoki temelji in taka čustva , da mirno dopuščajo tudi mešana prijateljstva !

O tem bi se dalo še precej povedat .

Nikitka živi tako kot razmišlja

Nikita in vse ostale… lahko vam rečem prijateljice, saj se tukaj družimo vsak dan, smo pa skupaj preživeli že dobršen del noči pri Kitajcih :)))

Mogoče se vam bo zdelo… neumno… vendar verjamem, da me vsaj nekatere od vas že dobro poznate, zato lahko trdim, da prijateljstvo med moškim in žensko obstaja, še celo več, taka prijateljstva so zelo trdna. Strinjam se z Nikito in Barbaro, ki pravita da je treba spoštovat čustva soljudi, torej prijateljev. Sam kot moški, pri navezavi bilo katerih stikov do sedaj nikoli nisem mel v glavi… sex kot sredstvo osvojitve nasprotnega spola. Veliko več mi je in mi pomeni vse ostalo, čeprav, kot sem že rekel, mogoče se vam zdi neumno.. dedec.. pa ne pomisli najprej na sex.. ja hvala bogu da pomislim, vendar, meni to ni prioriteta. Verjamem da je tako kot pravi Nikita, da smo že nekoliko starejši in smo si postavili določene ideale, nekaj smo že izživeli, torej…. nam pri takih prijateljstvih ne sede najprej sex.

Dragi prijatelji in seveda prijateljice, enkrat sem že napisal tuki gor, nekaj časa nazaj… Prijatelstvo med moškim in žensko je možno in to celo zelo pristno. Temu odnosu pa lahko rečemo prijateljstvu toliko časa, kolikor časa oba razmišljata z glavo.

Sej mogoče sem zabluzil z vsem tem, vendar naj še enkrat cenim.. med vsemi vami tukaj gor, sem našel.. prijatelje in prijateljice, kateri vem .. da mi bodo stali ob strani. In zato vam … hvala!

Jani je vesel, da je lani enkrat.. odkril ta forum. Hvala vsem, ki me jemljete, takega kot sem 🙂

Čau!!

No , evo , kaj sem rekla ?!

Sigurno nismo slepi , a ne ,in če nam je nekdo good looking , pa nam je tudi fizično privlačen – ja , kaj pa je narobe s tem ?!
Saj s človekom , ki ti je že na pogled odvraten , ne iščeš ponovnih stikov , je že tako , kar priznajmo si . Posledično pa ne skleneš s takim človekom niti znanstva, niti prijateljstva , niti bilo kaj drugega .
Kemija je sigurno vmes.

Je pa še nekaj res.
Ljudi , ki jih spoznaš tako , virtualno , si z njimi dopisuješ , klepetaš , z nekaterimi začneš izmenjavat zaupnosti , ki sčasoma prerasejo v prijateljstva- no , teh ljudi ne ocenjuješ več z običajnimi merili . Jemlješ jih kot ljudi , ki so ti blizu , imaš jih rad in v zvezi z njimi ne razmišljaš kot o seksualnih objektih.

Z mojim očetom sva si zelo blizu. Še posebej , odkar je mami umrla . Poveva si takorekoč vse – tudi tiste stvari , ki jih običajno pripoveduješ prijatelju. Tako , da za svojega očeta lahko rečem , da mi je tudi prijatelj in to moški. Pa do njega ne čutim nobene seksualne privlačnosti , garantirano :)))
Ergo.

Nikitka je začela sumit , da bi se komu lahko zdela čudna , al pa vsaj frigidna , he , he …

Pepi , strela božja , napiši no kaj !

Nikitka je pa glih ježku , edinemu prijatelju , ki ga še ni videla , že marsikaj napisala , he , he , kar bi se pravovernim že zdelo kot hud zakonolom

hm še nekaj napišem……..Tud jaz sem takega mišlenja…da zna bit to lepo prijateljstvo,samo treba ga je negovat,vedet kje so meje…..
Imela sem eno prijetno izkušnjo….seveda z moško osebo.še danes mi je izredno draga!Priznam da je bilo malo kemije med nama..ampak nikomu nič žalega storjeno…in tudi meja ni bila prestopljena…tega človeka nikoli ne bom pozabila..hudo mi je le to..da se je stvar zadnje čase malce oddaljila….Zaupala sva si veliko stvari,ki ostajajo samo v najinih srčkih….kaj naj rečem….zmotno je mišlenje,da prijateljtsvo ne obstaja med moškim in žensko…zmotno tudi to,da je prva stvar na katero pomislijo sex……
Sem za prijateljstvo tako in ga v celoti podpiram.Tko!Tisti,ki misli,da to ni možno..pa itak ni zrel za kaj takega..zato je bolje,da ostaja mislec s spodnjo glavo! Tud taki morjo bit!Cmok vsem!!*** zdej pa letim..papa******

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ergo, Nikita, se popolnoma strinjam z napisanim 🙂 Jaz sicer nimam take sreče, da bi mi lahko eden ali oba starša bla prijatelja.. dobesedno mislim tukaj, da ne bo pomote, zato je to tvoje prijateljstvo z očetom vse pohvale vredno. Tud jaz poskušam (kar, priznam, ni lahko :))) biti svojima otrokoma najprej prijatelj potem pa starš. Ker, danes v teh čsih se mi zdi, je prijateljstvo nekaj najdragocenejšega in ga je potrebno skrbno negovati :)Če je pa to moško in žensko, potem pa še toliko bolj. In nazadnje, virtualni prjatelji.. verjemi Nikita, da skozi vsa pisanja na forum, ali v mail ali kakorkoli že, spoznaš človeka, ki je na drugi straniekrana… vsaj v primeru našega foruma je tako, to pa dokazuje.. da smo še vedno tukaj. Zato verjamem, da vas vse skupaj lahko smatram za prave prijatelje (čeprav je bilo nekdaj to smatrano kot za bogokletno.. virtualni prijatelji.. pih :))).

Ergo :))) kako prikladna beseda mislim :))) Tkole..naj bo kakorkoli že, želim vsem skupaj čim več prijateljev in prijateljic… taki, pravih, za katere bi šel.. v ….

Ma, Jani vam vsem skupaj lima.. cmoka :)))))

” Kdo naj obrzda vihar,
kdo bo morju prepovedal kipeti,
kdo pa naj želji določi mejo,
kaj smemo in česar ne
IMETI ? “

Ma itak je ta tema zakon, zato toliko ponovitev :)))))))

Moje mnenje je, da je prijateljstvo in ljubezen skoraj preveč širok pojem, da pa vseeno, v končni in zadnji postaji pomeni, da sta vseeno dve samostojni temi, ki se pač včasih prepletata, pa vseeno samostojni.

Ker, biti nekomu prijatelj, zame pomeni predvsem to, da znaš pri sebi izključit tisto svojo siceršnjo vrednostno lestvico, da znaš malo zamižat na svoje siceršnje poglede na svet, kulturo, obnašanje, da mu ne meriš besed z metrom, da mu ne zameriš vsake fore, ga ne obrekuješ in se zgražaš kako se obnaša, kako je oblečen, da mu po ne potrebnem ne soliš pamet in ga skušaš spremenit, da ga sprejemaš takega kot je, z yingom in yangom, da v svojem srcu čutiš, da bi mu pomagal v vsaki, tudi življensko nevarni situaciji, da čutiš in veš, da ne boš nikoli sam, da boš lahko vedno imel oporo in pomoč, predvsem pa da znaš poslušat in še stokrat poslušat.

Pa ne ob tem merit in ocenjevat in kritizirat in obsojat.
Za to imamo druge, šefe, znance, žlahto in celo paleto ljudi, ki te v vsakem trenutku postavijo na trda tla. Prijatelje pa imamo, zaradi njih samih, zaradi občutka pripadnosti, zaradi občutka spovedi.

In za boga svetega, lahko me kdo tepe, ne znam najti tu razlike med moškim in žensko. Jaz imam prijateljev dosti na obeh straneh in to je moj največji kapital. Verjetno je nekje tudi razumljivo, da je mogoče manj mešanih prijateljstev na svetu, ker pač, jebi ga, uni x in y v nas dela svoje, kemija dela svoje, čez to ne gre. Ampak to je tako ali tako stvar naravnega toka. Če ne razmišljaš o tem, ampak se ravnaš po srcu, ne boš nikoli falil.

Ampak…..ravnaš po srcu, ne po k….

Občutka ljubosumja k sreči ne poznam, pa thanks god, da je tako, ker če ne ne vem kako se mu lahko izogneš, da se zaklepaš v hišo al kaj?
Partnerja imaš rad zaradi njega samega, ker je tak kot je, ne pa zato, ker je tvoj, ker ni. Vsak človek je samo svoj. Moji so lahko moji otroci, pa še to, dokler ne odrastejo.

Sploh pa, ne morem si zamislit ljubezni brez prijateljstva.
Če mi ne bi vsak dan zmanjkalo časa, da svoji ženi povem vse, kar se mi zdi, da ji imam za povedat, bi se počutil precej bedno.

Doma se moraš počutit kot Leonardo DiCaprio na kljunu Titanika, miže zajemat vso lepoto življenja, dihat ga s polnimi pluči in široko razprtimi rokami kričat : “I’m the king off the world”

Tako.
V Brusu se je zbudilo malo Sašota, čeprav me grozno tišči v riti, da mi dal tudi pa Brusovih izjav…….

Brusko, oz. Sašo.. oz.. kakorkoli že…. Naj bi tole prebral vsak, ki kakorkoli polemizira o prijateljstvu.. takem al drugačnem. Tko!

Jani

Točno! Prijateljstvo…nekaj nekaj zelo zelo lepega……..zdejle bi bilo potrebno zapeti tisto Šifrerjevo….Za prijatelje,si je trea čas uzet….se poveselit…in znjim kdaj potrpet…..juhejjj!!!

To je bil moj dan ljubezni,dan ki da ti vse...in vse ti vzame.....

ooo, a si pozabila geslo? hihihi

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

heheheh neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee….pamtim ja sve!
Hej..mi una po glavi tolče..BUm bum..srce razbija…!!!

To je bil moj dan ljubezni,dan ki da ti vse...in vse ti vzame.....

Res je, Nikitka, ceprav se osebno ne poznava, se pa poznava v dusi in si zato marsikaj lahko zaupava… Zato so prijatelji, mar ne? Intuicija in zaupanje, saj ves, kaj zelim povedati s tem povedati…. Tvoja beseda mi je pomagala, ko sem bil pomoci najbolj potreben, vedno ti bom ostal hvalezen zanjo…

Uf, a res mislis, da obstajajo tako pravoverni, da verujejo v zakonolom z besedo in na daljavo? Mislim, da taksnih na Tjavendanu ni! Tu so sami izjemni ljudje, vsak je svojevrsten svet in cvet…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

ajoj….okice moje..kaj vidijo…uhhh!!! Ko da bi zadela sedmico na lotu! JEEEEEEEEžeK..ježek..jeeeeeeeežeeeeeeeeek!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ježek, ti res ozlatiš forum, ko se pojaviš.

Mi bi te malo več radi med sabo, sicer pa štekamo, da ne moreš.

Sicer pa……..zakonolom na daleč pri Nikitki? Pazi se, pazi, saj veš, kak je bil njen prejšnji nick…….

Bruce, hehehe, kdo bi se moral pazit, bi se dalo zelo na dolgo debatirat! Jaz sem od vseh po kilometrih najdalje od Nikitke…, pa se pozna me ne…. Glede njenega predhodnega nicka pa mislim, da sem ji ga vsaj malo jaz sugeriral, tako kot ona meni ježka….. Sicer pa bi glede na njen znacaj danes iz zivalskega sveta za njo izbral levinjo!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Levinja=šefica :)))))))))))

Ni slabo, Ježek, ni slabo.

Glede razdalje pa, ne vem, ne vem…..
Ima velik in močan avto, pa težko nogo tudi, težjo kot je sama, he, he…..

New Report

Close