Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moti me da se partnerka ne ureja

Moti me da se partnerka ne ureja

Jaz ti ne znam pomagat. Jaz nimam nobene čistilke. On noti ne pomaga. Ker imamo kmetijo, ni babic, ni dedkov. Samo jaz sem bila tolk obsedena s svojim telesom. Da sem prišla na svojo težo po 1 mesecu. Skoz telovadim se rihhtam. Imam 2 otoka enega za drugim. Še stalim težim, da se morajo. So mi zabičali mož in otoroci, da jim ne smem kupovat oblek, pa jim, ker nočem da so ob men slabo oblečeni, jih prisilim. Možu stran zmečem na skrivaj stare obleke in podtakenm nove. Zanč je začel upit, da so ga vsi slišali, škoda plesnivih copat, dobil je nove. Ne vem? Tak človek, pač.

Odgovor na objavo uporabnika
Niti sama ne ve, 21.10.2024 ob 13:55

To JE depresija. Morda tega niti sama ne ve, ali pa ve, pa ti za nobeno ceno ne bo tega priznala. Če jo namreč na vsakem koraku kritiziraš (pa tudi če upravičeno), jo je na smrt strah, kaj si boš o njej mislil, če se bo izkazalo še to, da ima podstrešje malce razmetano. Morda je bolj blaga oblika, ampak je. Verjemi, tudi sama sebi ni všeč. Ampak preprosto ne ve, kako iz tega in niti ne verjame, da sploh lahko gre iz tega, zato vsa ponujena pomoč nima haska. Kako ji pomagati? Najprej nehaj vihati nos nad njo in jo sprejmi tako, kot je. To je prvi pogoj, brez tega sploh ni mogoč korak naprej. Pokaži, da ti je kot oseba (partnerka, prijateljica, zaveznica….) še vedno zelo pomembna. Daj ji vedeti, da je dobra mama in da si ji hvaležen za čudovitega otroka. Ne zahtevaj od nje 25 kil minusa. Najprej jo spodbudi, da se uredi. Vsak se bolj počuti, ko je urejen in če to uspe, ji bo občutek všeč in bo nadaljevala. In ko se bo uredila, pokaži navdušenje. Da ne bi rekel ‘ja super, le še tiste kile moraš zgubit, potem boš top’. In šele ko se bo bolje počutila, tako v svoji koži, kot glede tebe in tvojega pogleda nanjo, potem bo lahko pripravljena še za delo na postavi. Ampak to ne bo v dveh mesecih gotivo. To je dolgotrajen proces, ki lahko traja mesece in mesece, ali celo nekaj let. Če ne bo šlo, bo potrebna strokovna pomoč. Aja, še to. Tole, da se ženski ne da več urejati, ko se enkrat ugnezdi, je pa samo mit. Nobena ženska, ne vezana, ne samska, si ne želi izgledati kot kup nesreče in zanemarjena in vsaka rada lepo izgleda. Tako da si idejo, da bi ji to metal pod nos, kar izbij iz glave.

Ne vem če tole drzi. V depresiji lahko tudi izgubljala tezo. Jaz sem letos zapadla v dokaj hudo depresijo, že zjutraj bi najraje šla nazaj spat, brez volje, nesposobna opravljati opravila, le najosnovnejsa dela sem zmogla, pojavljal se je strah pred ljudmi, nato se je začelo drastično hujšanje, kot bi rezal kile iz mene. Takrat sem posumila na depresijo. Shujšala sem tako močno da sama sebe nisem mogla gledati .  Sedaj sem na Asentri in se je počutje lepo popravilo. Tudi kile so šle gor na normalno težo. Zamenjala sem službo in spet imam veselje do življenja. Ampak ves čas sem skrbela zase, v smislu umiti lasje, maskara na trpalnicah, rahel puder. Seveda smo ljudje različni, le hočem reči ,da se ne čudim da moški najdejo druge ženske če imajo doma tako.

Kaj pa stres? Morda se skupaj začnita ukvarjati s športom dvakrat na teden in najdita nekoga, da v tem času pazi vašega otroka ali pa naj še otrok hodi ta čas na nek šport. Vsaj enkrat na dva tedna pojdita na zmenek v savno in nato na večerjo skupaj sama. Morda ji je vse postalo preveč rutina.

Če spet ni tole izmišljeno… Res bi rada spoznala pisca teh postov…

Ampak pustimo… recimo da je res.

Po mojem je tako… Ženska je rodila in se zredila. Ker ji zdaj nič več ne paše je raje v trenirki. Se v njej edino dobro počuti. Skrbi za mulca in ke utrujena. Tako pač je. Mastni lasje je ne skrbijo. So je zadnja briga…

Kaj naredit. Ne vem. Mogoče jo rabiš samo razumet in jo imet rad tako kot je. Saj zato si jo verjetno izbral in ne zaradi videza.

 

Po mojem se ona tako slabo počuti zaradi teh dodatnih kilogramov, da sama sebe težko vidi v ogledalu, kaj šele, da bi se resno ukvarjala s skrbjo za svoje telo. Po mojem jde tu vir težav. Hujšanja in gibanja pa se ne loti, ker sploh ne ve, kje začeti.

Tole bi bilo zelo blizu resnici!

Nekaj že vem, ker imam identične probleme pri svojem možu. Najprej sem mislila, da je bil šok zanj, ko so bili otroci mali. Čeprav sem delala kot pri norcih, je bil vedno poln nekih izgovorov, nič se mu ni dalo. Nor le na sex in hrano. Zdaj sva stara 60 let, sexati ne more več, hrana pa še vedno paše … Ima 150 kg. Pravi, da nima volje za nič. Od zdravnika čaka čudeže, neko tabletko za vse probleme. Mislim, da je depresija in podobno kot tvoja žena sploh ne ve, kje začeti. Potem mine dan, ki ga večinoma prespi, nekaj se gunca po hiši in zvečer se baše pred TV, ko jaz že spim. In mine teden, leto. Pa vse po starem.

Težko je z ljudmi, ki so brez volje. Sama imam raka, a sem aktivna od prve do zadnje ure dneva! Ko bo mene pobralo, bo moj mož zgnil pri živem telesu.

Težko ti svetujem kaj pametnega. A že to, da se je žena tako zredila in ima slabo higieno, res kaže na depresijo.

Vse dobro vama želim.

Se spomnim leta nazaj, tisto poletje je bilo, ko sem se poročila… Sem bila pri babici in peljala psa v park… V trenirki in šlapih. Ne je babica samo debelo pogledala in rekla:” Kaj misliš, da sedaj, ko si dobila moža, ne rabiš več paziti na izgled? Uredi se malo, kakšna pa si!!!”

Mi je dalo misliti!

New Report

Close