Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož je vedno bolj škrt in vedno manj denarja imamo

Mož je vedno bolj škrt in vedno manj denarja imamo

Te iste ženske bodo verjetno imele polna usta zmerljivk in opravljanja glede samskih žensk :).

Te iste ženske bodo verjetno imele polna usta zmerljivk in opravljanja glede samskih žensk :).
[/quote]

To pa mene ne zanima. Sploh tale “rdeča nit” o samskih ženskah je meni čist brez veze.

Če imata skupaj recimo 2.500 eur/mes, plačata položnice in zgurata z poceni hrano, bi moralo nekaj ostati. še nisi pomislila, da mož vlaga nekam drugam?
Ti povem po pravici, da raje nimam moža, kot da moram škrtarit iz dneva v dan.

Nikar na sprehod! Bo znucal superge in bo moral kupit nove!
Pa TV se tudi ne sme gledat! Gre elektrika pa baterije se nucajo v daljincu!

Ma, jaz bi ga zajebavala! Sploh za ta TV in daljinca, bi mogoce dojel, da v iber pretirava.

Ampak potem, če bi bila pa samska, bi bila pa luzerka.

Nikar na sprehod! Bo znucal superge in bo moral kupit nove!
Pa TV se tudi ne sme gledat! Gre elektrika pa baterije se nucajo v daljincu!

Ma, jaz bi ga zajebavala! Sploh za ta TV in daljinca, bi mogoce dojel, da v iber pretirava.
[/quote]

pa kavč se tud znuca, ko gleda TV naj stoji zraven.

Šprica rad al je tam tudi žid?

Kolikšna je vajina izhodiščna neto placa? Nekaj ne štima! MOŽ TI LRIKRIVA NJEGOVE HUDE DOLGOVE IN JIH SKRIVAJ POPLACUJE!

Ko sem prebrala temo, sem tui jaz dobila občutek, da porabi on denar za druge stvari.

Če bi se ločila od njega, bi ti razpolagala s celo svojo plačo, nihče ti ne bi pametoval, on bi se samo požrl, ker bi moral zakonsko plačevati preživnino. Ti in otroci bi bili veliko na boljšem, z dnarjem in brez stresa d njegovega najedanja.

To dvoje se ne izključuje. Moraš tudi kaj prišparat, da lahko investiraš. In tu je mož na pravi poti, samo druga polovica – investicije – vam manjka. S tem da dopust in sprehod težko upravičiš kot investicijo. Kako si predstavljaš investicije, če jadrate od nule do nule vsak mesec? A da boste šli na morje na kredit, potem se bo vam pa razgalilo investicijsko razsvetljenje?

Sicer pa predlagam, da ločita finance, ker je seveda možno, da možu denar kam ponikne. Naj špara, kjer hoče, ampak s svojim dnarom. Če se slučajno plete v tvoj dnar, je to nesprejemljivo. Če imata oba službo, ti pol plače mora ostat za tvoje potrebe, ko urediš skupne zadeve, tu ni pardona. Ampak če boš to polovico plače potem spičila za neumnosti, tudi ne boš imela vedno več

Nekaj smrdi tu. Če on tako stiska, bi se moral nabrati že zajeten kupček denarja. Ali on ta denar po wc školjki splakuje ali pa tebi rata kljub vsemu iz inata spičkarit vse za neumnosti, ko te ne kontrolira in jamraš samo zato, ker ti ne rata še več …

konec koncev je edina rešitev, da ločita finance in začneš s svojim denarjem razpolagat, glede na to, da imata popolnoma različne poglede na finance. Pa potem preizkusi, kako ti bo šlo investiranje.

Kako pa izgleda to šparanje?
Koliko denarja vam na račun tega ostane na koncu meseca?

Imaš kakšen pregled nad vašimi financami, koliko imate prihodkov in koliko odhodkov, npr. v obliki tabele?
Če so razlike očitno velike, bosta morala slej ko prej reči bobu bob in razjasniti, kam ponika vaš denar.

Dovolj bo, da ti dva meseca skrbno spremljaš vse položnice, račune za hrano. In bo videla, kam denar gre. Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da ga mož nekam kanalizira (ljubica, hazarder,…).

Edino mozno ja, ljubica ali hazardiranje…

Stroski stanejo npr. 400 eur,
hrana 600,
kje je ostalih 800 eur vsak mesec,
ce oba zasluzita 1800 eur?

Avtorica, prestej vse! In zracunaj poloznice.
In nihce se nima pravice nad tabo dret niti en sam dan, kaj sele 14 dni !
Ta tip te je sposoben ubit zaradi par eurov, psihopat je!
To je ekonomsko nasilje in teroriziranje!

Ti moras v locitev, on pa naj placuje, verjetno te nima rad.
Ampak ta tip te je sposoben ubiti zaradi stroskov z locitvijo in prezivnino!!!!!!!!!!!!!
Problem je tako tezek, da ga niti ne mores dovolj obrazloziti in ljudje ne bi verjeli….
Ukreni nekaj!

Sumljivo vse skupaj.
Očitno te tip nateguje na suho. Jaz bi zahtevala da pokaže nas parah denar. In to ne prijazno!

V tej zgodbi je veliko lukenj… Najprej se sprašuješ kam gre denar. Poglej kakšni so mesečni prihodki in preglej vse račune, seštej in bo takoj jasno ali zapravite toliko kot zaslužite. Če se zneski ne ujemajo potem denar nekam odteka.
Drugo kar je v tej zgodbi se sprašujem koliko si stara, da še nisi dojela določenih stvari? Si odrasla oseba in opravilno nesposobna? Bolje ne bo nikoli, samo še slabše pa tudi če iz ljubega miru.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes

Ti niti ne veš kam denar odhaja, napiši koliko so prihodki in koliko so odhodki, koliko imate kredita.

Privarčevati je možno veliko, nehaš kaditi, ne kupuješ sladkarij, pečeš sam kruh, zelenjava s vrta, drva za kurjavo sam pripraviš, marsikaj lahko sam popraviš in ne kličeš maistra, …

Kam odhaja denar vprašaj moža, ne pa nas – če že on vodi vse finance in razpolaga s tvojim denarjem.
Ampak to ni bistveno. Bistveno je, da se ti ukvarjaš z možem, ne pa s seboj.
Vprašaj se, zakaj mu to dovoljuješ. Zakaj se ne ceniš in zakaj ostajaš v vlogi žrtve v tem odnosu? Zakaj mu ne moreš reči, da ne dovoliš, da razpolaga s tvojim denarjem?
Sama pri sebi razčisti kakšen je smisel tvojega življenja – imaš samo enega, ali ga boš preživljala s takim človekom do konca?

Sicer pa je res, da ko nekaj plačaš – recimo pralni stroj imaš dve možnosti ali se čutiš v krču in v bedu, ker si izgubil 300e ali pa čutiš pozitivna čustva sreče, ker imaš nov stroj in bo pral namesto tebe in si imel teh 300e, da si si ga lahko privoščil. NOrmalno je, da si srečen, da imaš stroj – kaj ti bo denar, če potrebuješ pralni stroj? Denar je energija.

Glede na dohodke se je dobro držati sledečega: 40 – 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gre za prehrano, kozmetiko, avto, 20 – 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za stroške hiše oz. stanovanja, 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} daješ na stran za varčevanje, 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} daš zase za uživanje in 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} daš za revnejše od tebe. No, ne me napadat glede teh okvirnih {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Bistvo sta zadnji dve zadevi: da si privoščiš in da daruješ…

avtorica, ni narobe le s tvojim možem, ampak tudi s tabo. Kako si to dovoljuješ? Kako si se zaprla ne v zlato, ampak v železno kletko, kjer je kletka zlata, je vsaj denar.

mene je pred leti snubil tak škrtuh, poklicno uspešen, čeden, s s hišo. Ko sem videla, kak skopuh je, da mu je težko iti na kavo, sladoled, saj nisem pričakovala nekih dragih daril , govorim o osnovnem življenju, sem ga spodila. ti ga pa ne spodiš, ampak trpiš. To ni življenje, to je umiranje na obroke.


glej pred leti sva tudi midva imela dobre plače jaz do2009 cca 1200-1600 mesečno , žena cca 800, vrtca sva plačevala 300€, potem pa sem končal na zavodu, 670 sem imel nadomestila , vrtec je pa ostal 300 in ni se ga dalo znižat, briga njih kako boš, takrat sva tanko piskala, ampak nisva se kregala stisnila sva vse stroške na minimum, nobenega luksuza, nič!Po tistem sem šel na svoje spet sva gagala, živela sva od njene plače , stiskala, gledala na vsak cent,podjetnje je v petih , šestih letih dela po cel dan zalavfalo, danes daje nazaj, hotel sem ti povedat stisnita, bodita v istem čolnu in ne poskušaj krmarit po svoje.


Še sama težko verjamem, a podobno se zadnje čase dogaja meni. Nekomu sem delala en teden brezplačno in kar naenkrat se mi zgodi povratni finančni feedback petkrat višje vrednosti.

Ti mešaš jabolka in hruške, avtomatsko si se postavil na stran nasilnega moža, ki nad avtorico izvaja psihično in ekonomsko nasilje, jo ustrahuje in obvladuje, saj ta ženska ni svobodna, ti pa ji še dodatno pišeš, da naj ne skuša po svoje krmariti, kot da si z lune padel, ma resno, ali bi lahko nekateri vsaj prebrali, o čem se gre, preden pišete psihopatske prismodarije in neumestne primerjave?! Ženska je nemočna, nima lastne besede, nima lastne volje, mož jo izigrava, maltretira, ji jemlje njen denar in ji prikriva, kam vlaga njen denar!!!!

Sprav se delat pa ti enkrat njemu omogoči vse to….

Ce skos sparate in imate cedalje manj, gre lahko za kaksen drug problem… na tvojem mestu bi zacel zapisvat vse prihodke in odhodke. Lahko pa da se je zapletu v kksno odvisnost kt so igre na sreco alpakej?

New Report

Close