Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož, njegova hči in hiša

Mož, njegova hči in hiša

Lej, da on ne dela sta se oba strinjala in vama je ocitno do sedaj ustrezalo.
Sedaj, ko bi on vlag denar v svojo nepremicnino, prihaja do konfliktov.
Te razjmem, da ti ni, da bi filala luknjo brez dna in niti vedela ali bos kdaj imela kaj od tega.
Glede na to, da sta v partnerskem odnosu, sem mnenja, da se morata vsesti in pogovoriti.
Naredi kalkilciijo ali je to sploh smotrno.
Razumem ga, da bi rad obnovil dediscino, vendar bo moral zato nekaj tudi dati.
Korektno je, da prepise polivico nate.
Ce tega ne bi storil, je pac yo njehova nepremicnina in te ne zanima kaj in kako bo z njo.
To je pa to.
Zdej… hovoriti, da je zajedalec itd… pa mislim, da sta za stanje, da ne dela soodgovorna.

Praviš, da si utrujena. Mož je že leta brezposeln in namerava tako ostati. Če ne zmore sam renovirati, lahko proda, lahko pa podari osamosvojeni hčeri in naj ona prenavlja.

ti ženska nisi ravno čista, sori. Na hrbtu ti leži parazit, ti pa še kalkuliraš, a si obesiš še njegovo nepremičnino. Dobre ste, moram reči, da tega nikoli ne bom razumela.

Imaš tudi ženske parazitke in moške osle. Beremo o bogatašinjah, ki imajo mladeniče za ljubimce, danes pa imaš že klene slovenske janeze, ki za malo plačo ne bi delali, naj raje žena dela tri šihte.

Kje pa sedaj živite? V tvoji, njegovi hiši, vajini? Stare hiše se ne splača obnavljat, stroški so preveliki. Naj hišo proda in kupi stanovanje ki naj ga oddaja in tako ta denar daje v skupno gospodinjstvo, da ne boš skoz samo ti delala in dajala denar.

Ja pa a ta tvoj desc se neb mal stegnu pa probu mal zaslužt? Kva pa ti financiraš dedca sej mu bojo jajca odpadla. Že če tašča kj prspeva je men k d bi me z loparjom za pinkponk en po jajcih žvajznu.

Kje pa sedaj živite? V tvoji, njegovi hiši, vajini? Stare hiše se ne splača obnavljat, stroški so preveliki. Naj hišo proda in kupi stanovanje ki naj ga oddaja in tako ta denar daje v skupno gospodinjstvo, da ne boš skoz samo ti delala in dajala denar.
[/quote]

Po mojem najboljša rešitev.
Če pa že boš šla v renovacijo tuje nepremičnine pa lahko še meni kaj nakažeš če boš že delila denar.

Nisem brala vseh odgovorov.
Se pa sprašujem, kako lahko neka ženska pri 43 letih razmišlja o vlaganju v tujo hišo (kar seveda podedovana hiša njenega moža je), ob tem, da že leta večinoma preživlja moža in spotoma nekaj časa še njegovo hčerko?? Halo???

Raje tisti odvečen denar, ki bi ga vložila v tujo hišo, nakaži meni. Po nakazilu ne boš imela nobenih skrbi več, medtem ko bo vse v zvezi s hišo na tvojih ramah. Pa še hvaležna ti bom, kar ti tvoj parazit zagotovo ne bo.

Mene zmoti pa nekaj… ta denar, ki bi ga investirala, od kje je? Ali to ni denar, ki si ga zaslužila v tem času, ko je on doma gospodinjil? Če ne bi gospodinjil, bi ti lahko imela popoldansko službo in še gospodinjila? Če sta se dogovorila, da ti prevzameš več dela, ker imaš možnost več zaslužiti, on pa v zameno poskrbi za gospodinjstvo, ali nista potem partnerja, ki si delita dobiček enakopravno? Zakaj je gospodinjstvo skupno, čeprav dela v njem samo on, denar od tvojega dela pa samo tvoj?

Glede na to, da želiš manj delati, se mi zdi prav, da se o tem pogovorita. Saj sta mož in žena, ane? Ali mu res ne moreš dopovedati, da to, da se njemu ne splača delati, v novi situaciji ne velja več, da boš z manj službe ti lahko prevzela polovično skrb za gospodinjstvo in bo zato tudi on imel dovolj časa za službo. Pa pogovorita se tudi o tem, kar je napisano zgoraj, o tem, da če ti resno zboliš in ostaneta brez dela prihodka in bi bilo lažje, če bi še on delal….

bi pa najela gospodinjsko pomočnico, da bi ji enkrat na teden tanujnejše naredila.
on bi z gospodinjenjem pa težko prišel do velikega denarja

V primeru smrti seveda delez velja tudi mozu, saj sta porocena – ne velja v priemru locitve, ker je pridobljena pred zvezo z njim … (Si ocitnno zamesala..)
[/quote]

ne razumeš
nekdo je prej napisal, da bi v primeru njene smrti lahko mož zahteval izločitev polovice njenega premoženja iz dedovanja, dedovala bi se samo druga polovica in tako bi sin dobil samo še 1/4 njenega premoženja
in je napisala, da do tega ne more prit, ker nista skupaj ustvarjala premoženja

ob smrti dedujeta mož in sin enakopravno vsak 1/2 premoženja

Lahko pa mož uveljavlja polovico investicij in vlaganj, če ima račune in si s tem poveča delež pri dedovanju.

s čim pa bi investiral?
če je bil gospodinjec in ga je ona preživljala….

Svoj delež je prispeval v skrbi za dom in kuhanje za tujega (sina) otroka a ne 😀
To bo pa na sinu, da dokaže.
Če se sin ne bo zbunil, ali se znal zbunit, ali mu ne bo vredno, da se zbuni pa bo sodišče lepo požegnalo.

bi pa najela gospodinjsko pomočnico, da bi ji enkrat na teden tanujnejše naredila.
on bi z gospodinjenjem pa težko prišel do velikega denarja
[/quote]

Upam, da si prebral- a, kaj si napisal – a. Točno to, kar trdim jaz. Da je za gospodinjska dela treba plačat. On ji je naredil še več, kot samo najnujnejše. Torej nek del njenega denarja mu gotovo pripada.
Saj prej nisem želela preveč na dolgo, ampak dam pa zdaj primerjavo… Bolj običajno je, da je situacija obrnjena. Če se mož in žena dogovorita, da ona ostane doma kot gospodinja, on pa bo delal, ali je žena upravičena do hrane in prebivališča, ali ji pripada še kaj??

Nisem brala vseh odgovorov, upam pa, da je ze kdo pred mano podobno odgovoril.
NE VLAGAJ V TO HIŠO! Iz tega bodo same težave. Ti boš financirala, on si bo lastil. In tudi če bi bila 1/2 lastnica, ne bo nikoli “tudi tvoje”, glede na razmišljanje tvojega moža. In kaj ti bo pol bajte, če ne boš mogla upravljati z njo, ker se boš mogla o vsem dogovorit z njim.

Moj nasvet. Dovolj si vložila. Vanj, v njegovo hčerko (res, sem vesela, da si zmogla, zaradi nje). Zdaj je čas, da poskrbiš za sina. Jaz bi viške dajala v skrivni fond (trezor, zlato) in čeprav težko rečem (ker mi to ne gre skupaj z dobrim zakonskim odnosom), ne povej možu. Ker te ne bo pustil pri miru in ti bo vzbujal slabo vest. Ta denar shrani ta sina in mu ga daj, ko si bo kupoval stanovanje. Boš imela pa takrat težavo to pojasniti možu…

Zato, ce zmoreš postaviti trdno mejo pri možu, pa mu raje te zdaj jasno in dokončno povej, da financiranje hiše ne pride v upoštev. Da boš 1. izpregla od sluzbenih obveznosti in 2. varčevala le še za sina. Pika. Se pa pripravi na hud pritisk in izsiljevanje. Upam, da zmoreš.

Kar se tiče delitve premoženja v primeru dedovanja ali ločitve si dobila že dovolj informacij.

Najbolj pereča tema ta trenutek je očitno obnova nepremičnine, ki jo je podedoval mož in je v njegovi lasti.
Vsekakor se v tem primeru ne spuščaj v preveliko finančno breme. Obstaja še ena rešitev, ki bi po večini obšla tvoje financiranje – hipotekarni kredit, ki ga mož vzame za potrebe obnove hiše. Lahko se dogovorita, da mu za čas obnove obroke plačuješ ti (za kar se določi tudi sorazmerni delež v hiši), potem pa sam z najemnino krije stroške obrokov in morda celo prispeva kaj v gospodinjstvo, če je nepremičnina takšna, da omogoča višji donos. Osnova ti naj bo ta, da se prenova opravi hitro in se začne z oddajo nepremičnine čim prej.
Konec koncev je skrajni čas, da se mož malo osamosvoji in ti nekoliko sprostiš.
Kot so ti že mnogi prej svetovali, delež svojega prihodka začni vlagati v črni fond. Ko bo karkoli zaškripalo, boš vesela, da ga boš imela.
Srečno in po pameti zate in za tvojega sina!

In na kaj bi bila ta hipoteka obešena? Na avtoričino hišo, da potem še ona brez ostane, če se kaj zalomi? Ker dvomim, da bi banka hotela dati hipoteko sàmo na moževo staro bajto. Ponavadi hočejo banke obremeniti več nepremičnin in njihova vrednost mora krepko presegati vrednost danega kredita.

avtorica, stvar je taka: loči se od njega, jaz se ločim od svoje žene in greva skupaj živet…. ti boš služila, jaz ti bom kuhal, položnice boš ti plačala, saj se tudi meni ne splača delat za malo več kot minimalko…. in živeli bom(o) srečno do konca svojih dni…

Jaz pa predlagam, da se ločiš od moža. Zdi se mi da se mu gre samo za denar. Parazit je. To je samo moje mnenje. Denar imejte za sebe in svojega sina, moža pa pošljite nekam.

Ker ne pises nobenih resnih problemov z mozem, se mi zdi da so predlogi z locitvojo brez pomena. Saj se med seboj razumeta vsak pac ima svojo vlogo. Ce se domov vrnes na pospravljeno in skuhano pa ce je tudi tvojega sina, ko je bil mlajsi sel v solo, trening…si verjetno to vzela v zakup.
S hiso, bi naredila tako kot si mislila, prepis na pol in mu nakaži znesek da zacneta z obnovo. Verjetno bo nek delež oddelal tudi kot koordinator obnove in nase prevzel klice okoli obnove. Na vse zadnje lahko po koncu obnove hišo prodata in kupita dve stanovanji, ki ju je lažje oddati kot hišo. Takrat boš lahko tudi ti malo izpregla, pa tudi moz bo dobival vir dohodka. Če je hisa v Lj. Pa je to terna za oba.

Jaz ne bi. Naj proda,če hoče denar in s tistim investira kamorkoli. Ali pa pod tvojimi pogoji.

on proda, kupi nekaj koncanega in oddaja tisto. ti nimas tezav z vlaganjem, on oncno lahko prispeva v skupne stroske… Volk sit, koza cela.

Realno gledano imate prav gospa. Poskusite na lep način rešiti to, da bo se nekaj za vas in za sina ostalo ob morebitnem razhodu, ali pač za ziher. Vi služite in vi imate več pravic, ampak moškim je to zelo težko pomoje, da ženska služi in preživlja družino. Po ovinkih poskusite nekak da boste imeli pravice do tega kar “skupaj” ustvarjata. Mogoče celo posvet s kakšnim odvetnikom glede tega, da nebo kasneje problem. Pa sta poročena? Saj potem se vse deli ko si poročen.. Nevem. Čudna situacija a on prinese kaj denarja k gospodinjstvu? Pri nas je bilo tudi tako, ata je služil mama je delala enih 15let ostalo je bila nato doma, se ni splačalo, ni bilo pomoči pri otrocih, kuhanju ipd.. Kaj pa ko bo čas za penzijo a bo imel kaj denarja takrat ali ga boste še vedno vi preživljali? No saj imetje lahko proda na stara leta ampak a bo to dovolj? Pa človek mora tudi živet, ne delat cele dneve..

Ne razumem vas zensk kako vse pozirate in ste tiho leta potem pa kar naenkrat ne morete vec. Ne razumem te kako si bila tiho 5 let, ko si financirala mozevo hci, on pa nic ni delal?? Pa kje najdete take lenuhe, ki se na vas slepajo? Zakaj nisi to sproti razcistila, da si naj najde sluzbo, ni vazno koliko bi zasluzil dela naj. Najbolje, da finaciras se to obnovo, da bosta imela s hcero, ce pa mu bo posel zacvetel, potem te pa mogoce ne boste vec rabila?!! Ne vem kaj mas za razmisljat o tem, tip si naj najde sluzbo, ali pa ti naj prepise pol bajte, ce bos vlagala. No jaz osebno nebi v nobenem primeru, ker od tega sigurno ne bos imela nic. Ne vem od kje vam ideja, da je v vezi ok, da zalagate delomrzneze, da vam je to samoumevno? Ne recem, da kdo slucajno ostane brez sluzbe in se potem trudi najti novo, ne pa da vam je to kar samoumevno, da jih zalagate, ker se jim delat kao ne splaca in ne da, tvojemu se namrec ne da, ker ve, da bos ti za vse poskrbela, kriva si pa sama. Povej mu pogoje, ce ne pa srecno kekec, takega bos kamot najdla.

New Report

Close