Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož od moje znanke je v finančnih težavah

Mož od moje znanke je v finančnih težavah

Jaz ne bi nič rekla. Ker to v bistvu ni prvič tvoja stvar, drugič pa teh informacij ne smeš povedati, ker delaš na takem delovnem mestu.

Kako pa ti več veš kot njegova žena? A si ljubica. Ni tvoja stvar! Halo?

Mislim, da je boljše da se ne vtikaš v tuje zadeve. To je njuna stvar in morda je res tako kot je opisala ena, da je tip zapufan oz ne plačuje računov pod povštrom ima pa kupček.

Jaz pa bi nekako namignila, potem naj se pa sama naprej odloča. Jaz sem namreč pred časom izvedela nekaj (pa ne varanje) o sorodniku, pa vedela sem, da žena nima pojma in sem tudi tule spraševala, pa sem dobila večino odgovorov naj se ne mešam. Izbruhnilo je šele čez kakšno leto, v tem letu je pa seveda nastala še precej, precej večja finančna škoda. Bolje bi bilo, če bi povedala, pa tudi, če bi mi takrat ona zabrusila naj se zase brigam, bi pa najbrž ukrepala.

Ena kolegica je moji mami veliko let nazaj povedala, da bo ate ostal brez službe (moška sta bila v istem podjetju)…

Ate je bil lepo modro tiho…mama je potem naredila “uzbuno” in dosegla to da, je ostal v isti službi…sicer na drugem delavnem mestu, ampak plača pa je le bila…le kako se bi takrat odvilo naše življenje z eno plačo…mama je še danes vesela, da ji je prijateljica in obenem sodelavka takrat na takten način povedala, da se nekaj v službi dogaja.

Probaj na takten način namignit, ker eni moški so tiho in bodo že oni rešili problem, tonejo pa globje in globje.

A se res ne morete sami zase brigat in se ne vtikat v življenja drugih?

Razmisli, kako bi se ti počutila, če bi tvoj mož skrival pred tabo finančni kolaps… In o tem, če bi bila tistemu, ki bi ti namignil, da se vam to dogaja- hvaležna?

Včasih je dobro komu kaj reči preden se zgodi najhujše. Mogoče se lahko še kaj reši.
Lepo je, da nismo zaprti zgolj v svoj mikrokozmos in naredimo kaj tudi za dobro sočloveka ?

New Report

Close