Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mrtev zakon – ne vidim izhoda

Mrtev zakon – ne vidim izhoda

Poročena sem 26 let. Vsako leto bolj se zavedam, da to sploh ni zakon, ampak en velik NIČ. Več kot pol življenja sem preživela ob nekom, do katerega ne čutim nič. Poročila sva se, ker sem zanosila in ne zaradi prave ljubezni.

To spoznanje je grozljivo, počutim se povoženo. Otroci so na svojem, jaz pa resno premišljujem, da odidem po svoje, a nimam moči in tudi volje ne, saj sem od vsega utrujena. Domov se ne morem vrniti, ker tam živi sestra z družino.

Dohodek imam soliden, a da bi bila nekje podnajemnica, mi nekako finančno ne bi zneslo.

Naj se vdam v usodo? Ne vidim izhoda. Tako kot zdaj živim, je bolje, če bi bila mrtva.

Vem, da sem slabič, a ne zmorem … življenje me je utrudilo.

no v 26 letih si pa menda nekaj ustvarila ali si samo trebušček prinesla k možu?

Oh, ja, “prava” ljubezen, tista “večna”!. Pa kemija, pa metuljčki pa ….

Preprosto preveč pogrošnih romanov in holijvudskih limonad.

Angleški pregovor pravi, da zastonj kosila ni. Vse v življenju ima svojo ceno. Ne nujno v denarju, lahko (celo zaželkjeno je), da v delu. Ja, tudi delu na odnosu. V dosedanjem življenju (sem bližje koncu kot začetku) sem srečal kar precej ljudi. Tudi deklet/žensk. In redki so bili primerki, ko sem si že iz poznanstva mislil – ne, z njo pa nikakor in nikdar. Z veliko večino pa mislim da bi lahko shajala. Seveda z določenimi kompromisi … Imam pa sicer stabilno razmerje že več kot 40 let. Ni vedno pravljica, ni ona idealna in seveda tudi jaz nisem. A dejstvo je, da je v paru marsikaj lažje. Konec koncev tudi materialno. Pridejo dobra obdobja, pridejo slaba obdobja, toda verjamem da je tako v vsakem razmerju, pravljice smo pač pustili nekje na začetku osnovne šole. In od tedaj dalje je predvsem od nas samih odvisno, kako si “bomo postlali”. Je pa seveda najlažje kriviti onega, drugega, da nas ne osrečuje.

itak… zakaj pa ne napišete da hočete klike… se bomo pretvarjal… pa kao kregal… eo maki bo naredu urice kurana… nonstop ajeti iz knjige u koju nema nikakve sumnje.

 

ostani če je znosno… pač pišeš da si povoženo… a te tepe? ti serje po glavi??

ostani nimaš kaj. vidiš moji niso sačuvali in odbranli svetinje.

sej veš da zdej nisi samo ti ti ti ampak še drugi. to “ti” je mimo… to se lahko greš ko si sam. pol pa ne več…

 

pač nevem če je res kar praviš… sigurno je tud kak tak slučaj ampak a ni zanimivo kako plačuješ za blud. kolk časa… to mi je pršlo na pamet.

😂😂😂 tema stari me je kr strah postal ga vstavit. i treba da se bojim Boga. ALLAHU AKBAR!!!

Izhodov je več. Ne da jih ne vidiš. Nočeš jih videt. Ker si komot. Si izbrala komot in finance namesto življenja. Ne špilaj žrtve.  Sama si si izbrala životarjenje. Imaš vse možnosti spremeniti zadeve. Samo si preveč komot. Je lažje žrtev igrat in izgovore iskat.

@ iskrena izpoved

A veš zakaj obstajajo vrata? No če še ne veš, tudi zato, da stopiš skozi njih in jih zapreš za seboj. Stvar odločitve. 🤣

.https://www.youtube.com/watch?v=agrXgrAgQ0U

Kdo bi razumel, kaj hoče maka civcata povedati. Vedno bolj mu gre na slabše.

A niste rekl da me ne berete?? Kaj zdej berete al ne berete?

Ker meni to kar si napisalo deluje kot da si skusalo.

Odgovor na objavo uporabnika
makacivcata, 14.04.2023 ob 10:01

A niste rekl da me ne berete?? Kaj zdej berete al ne berete?

Ker meni to kar si napisalo deluje kot da si skusalo.

Beremo v službi in se smejimo kakšni cvetoberi živite pri nas. Povej nam kaj pomeni zadnji stavek, ne moremo ga razvozljati štiri sodelavke.

Napisal si…

tema stari me je kr strah postal ga vstavit.

Če kdo tole razume, a takšna brihtna cvetka si. Po tvoje.

Me se ti smejimo v eno.

Odgovor na objavo uporabnika
za makačivčato vprašanje, 14.04.2023 ob 10:11

Beremo v službi in se smejimo kakšni cvetoberi živite pri nas. Povej nam kaj pomeni zadnji stavek, ne moremo ga razvozljati štiri sodelavke.

Napisal si…

tema stari me je kr strah postal ga vstavit.

Če kdo tole razume, a takšna brihtna cvetka si. Po tvoje.

Me se ti smejimo v eno.

😂

Bom bolj mil. Verjetno ste zenske v letih…

Pomeni da je predzakonski odnos oz blud, nevaren. Kakrsna koli nepokornost Bogu. Zaplodis otroka pa si najebu. Tema ja. Oz zajebano.

..ja pa ja.. premoženje se deli. Tako da ti materialno ne bo hudega.

Vzemi list papirja in napiši pluse in minuse. Če je več plusov ostaneš, če je več minusov greš. Res je tako preprosto.

Ne, ni tako preprosto. Ker lahko en minus prevaga za 10 plusov. In obratno. Že to, da pravi, da do moža ne čuti ničesar, je vsaj za mene en tak močan minus. Ne vem, če obstaja plus, ki bi izničil tak minus. Ni pa to matematika, jo prav razumem, da po 26 letih nima želje iti nekam v najem, v neko novo nesigurnost.

Odgovor na objavo uporabnika
dfkj37, 14.04.2023 ob 13:13

Ne, ni tako preprosto. Ker lahko en minus prevaga za 10 plusov. In obratno. Že to, da pravi, da do moža ne čuti ničesar, je vsaj za mene en tak močan minus. Ne vem, če obstaja plus, ki bi izničil tak minus. Ni pa to matematika, jo prav razumem, da po 26 letih nima želje iti nekam v najem, v neko novo nesigurnost.

Očitno ji je lažje še 40 let preživotariti v tem stanju kot pa iti na negotovo in na novo in si dati možnost drugačnega življenja. 26 let ni nič napram temu koliko jih bo še verjetno živela. Je samo izgovor. Joj 26 let sem preterpela bom pa še naslednjih 40. Vsi ljudje imamo razloge zakaj. V večini je razlog ker je lažje. In njej je lažje životarit očitno. Če bi jo to res tako obremenjevalo da bi težko s tem živela bi že šla. Ni da gre pod most. Samo stran od človeka ki ji ne pomeni nič rabi it. Pa jo nekaj tam drži. Jaz mislim da je komot. In raje trpi v komot kot živi v malo manj komot.

Avtorica, zdi se, da si ne želiš nekih večjih sprememb v življenju. Raje ostajaš zasidrana ” v bedi”, ker ti je to najbolj poznano, kot da se odločiš naredit neki korak naprej v življenju, ki bo za tebe boljši, pa čeprav ne bo najenostavnejši.

Odločitev je tvoja. Želiš še Živeti življenje ali želiš životariti?

Životarjenje ti je poznano. Sprememb se pa bojiš, ali jih celo ne želiš, ker iščeš izgovore, …”v najem pa ne bi šla, mi ne bi zneslo…”. Seveda bi ti zneslo! Odločitev je tvoja. Srečno!

Če ne bi nič čutila do njega, bi bilo vse zelo preprosto, pa vseeno ni, ker ga v resnici sovražiš.  Če po teh letih lahko rečeš, da nič ne čutiš do njega, to pomeni le to, da ga sovražiš, ker ne moreš čutiti nič ljubečega do njega, ker je popolnoma prevladala odtujitev “človeka po človeku ” v vajinem odnosu, kar je v vsakem primeru kritično. Zdaj, ko se tega zavedaš, pa je postalo ultra kritično, saj si dojela, da v tvojem življenju sploh ni ljubezni. In zdaj si obupana in se počutiš manjvredno. To se dogaja ljudem, ki se popolnoma odtujijo, delijo pa si naziv zakonskega partnerja.

Kaj te je pripeljalo do te točke v življenju? In kaj je tvoj smisel življenja?

Kjer je volja, tam je pot. In sama pot je cilj.

no, saj je napisala, da se je poročila ker je zanosila, kaj pravite koliko časa jo je tip nagovarjal (verjetno ni sama prišla do njega in ga prosila), da se mu je predala.., eni tipi so zelo vztrajni in dihajo ženski za vrat, dokler se ne vda….

pol je očitno še 1x ali 2x zanosila, saj je napisala tudi da so otroci na svojem.. in zdej, kdo je po vaše bolj kriv, ona ali mož.. Naj vas spomnim, tiste ki ne sexate več.., da tip spusti seme v žensko ne ženska v tipa…

Meni je del, da do moža nič ne čuti tako grozen, da bi ta del prevagal za odhod. Nekaterim pa sostanovalstvo ustreza. Meni ne.

In če pomislim, da bi morala biti do konca življenja z nekom do katerega nič ne čutim, se ga ne želim dotakniti in ne želim biti v njegovi bližini….je huje kot zapor, kjer si sam.

Zakaj avtorica vztraja, pa zelo dobro ve sama. Samo odoločiti se mora. Ali sprejme situacijo kakršna je in poskuša iz tega narediti najboljše kar lahko (in neha jamrat), ali pa gre in začne na novo.

Čivšek puši hurac

Mislim, res ne stekam, raje bi bila mrtva, kot da tako zivis, a ne bi pa zivela v najemu, ceprav imas soliden dohodek.

Oprosti, ampak ti nimas tezav z mozem, ampak imas ogromne tezave sama s sabo!

Po moje si zdaj 50+ in delas neko analizo lajfa in ti bi rada ne vem kaj, kar si zamudila kot mlada, poleg tega te daje starost in noces biti stara in zdaj ne ves, kaj bi sama s sabo.

Daj si prst na celo in se zamisli nad sabo, dobro preresetaj samo sebe, analiziraj se, ugotovi kje si in kaj sploh hoces. Potem pa naprej.

Nikoli nisi nič čutila do njega, a si vseeno zanosila. A te je tvoj mož posilil, da si zanosila z njim? Nekaj mi pravi, da si šla prostovoljno v odnos z njim. Očitno te je nekaj na njemu prepričalo, da si imela otroka z njim ali si ga pa le izkoristila, da si dobila otroka.

Odgovor na objavo uporabnika
Ali si bila posiljena?, 14.04.2023 ob 17:45

Nikoli nisi nič čutila do njega, a si vseeno zanosila. A te je tvoj mož posilil, da si zanosila z njim? Nekaj mi pravi, da si šla prostovoljno v odnos z njim. Očitno te je nekaj na njemu prepričalo, da si imela otroka z njim ali si ga pa le izkoristila, da si dobila otroka.

Rada je fukala. Bo šlo?

Nič ne čutiš do njega. Ali je tako že celo življenje, je vse zlagano?
Nekaj mi pravi, da ni, drugače bi že zdavnaj končala tak odnos. Dobro premisli. Vprašaj se, če se še kaj rešiti da. Boš potem, če greš na svoje, v najem, srečna? Kako se boš počutila sama v enem majhnem pajzlu? Boš pogrešala prejšnje življenje? Kaj boš v tisti luknji počela sama? Zavedaj se, da so najlepša leta življenja za tabo. Kaj bo, če zboliš?

Morda bi bilo dobro, da bi šla skupaj na zakonsko terapijo. Vseeno, skupaj sta preživela toliko let, vežejo vaju tudi otroci. Dobro premisli. Vso srečo ti želim.

nič posebnega, ekonomskih zakonov je ogromno.. izhod imaš, zdaj ali ga boš uporabila ali ne je pa izključno v tvojih rokah.. solidna plača za najem položnice hrano vsekakor je, zdaj če ti mož omogoča višji standard in si se temu prodala ter nočeš vidt izhoda pa pač stisni zobe in idi po novo neko torbico z ujemajočimi salonarčki, poletje bo kmalu tu..

Jaz ti povem, da sem bila 2 x v dolgotrajni vezi z moškim in vsakič sem si zelooo odahnila, ko sem ju zapustila. Svetujem ti, da narediš tako ,da bo čim manj koleteralne škode zate – glej nase oz. preberi novo knjigo,ki se sedaj kar precej oglašuje – Poskrbi najprej za svojo rit.,

New Report

Close