Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mulc viha nos nad rojstnodnevnim darilom

Mulc viha nos nad rojstnodnevnim darilom

Za osemnajsti rojstni dan je dobil motiko in grablje. Sem mu lepo razložila: Zdaj si polnoleten, otroštva je konec, konec ujčkanja, dobil si orodje, s katerim boš pomagal na vrtu, okoli hiše, kar bo treba, po koncu četrtega letnika se boš zaposlil, plačal vsak mesec najemnino in delež tekočih stroškov. Po službi, ko bo doma vse narejeno, lahko tudi študiraš na svoje stroške tisto družboslovje ali karkoli že. Jaz s tem nimam nič. Ne bom te pa futrala do tridesetega leta v mama hotelu, da boš bluzil na faksu, potem pa se pritoževal, da si s to diplomo ne najdeš nobene službe. Pri nas se ne gremo teh modernih permisivnih fint za luftarje, pri nas doma je trdo delo, varčevanje in odrekanje. Če kaj ne paše – tam so vrata!

 

Sterilizacija je zastojn.

Držim pesti za otroka da ima dovolj pameti da vzame za res tista vrata, gre na svoje (vidva mu pa plačujeta preživnino dokler se šola kot sta dolžna po zakonu). Pa upam da sta dovolj mlada da še kakšnega naštepata, mogoče bo tisti bolj suženjsko naravnan in si bo prislužil za preživetje ter bil ok z dejstvom da nima staršev.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8450, 14.05.2022 ob 11:04

Za osemnajsti rojstni dan je dobil motiko in grablje. Sem mu lepo razložila: Zdaj si polnoleten, otroštva je konec, konec ujčkanja, dobil si orodje, s katerim boš pomagal na vrtu, okoli hiše, kar bo treba, po koncu četrtega letnika se boš zaposlil, plačal vsak mesec najemnino in delež tekočih stroškov. Po službi, ko bo doma vse narejeno, lahko tudi študiraš na svoje stroške tisto družboslovje ali karkoli že. Jaz s tem nimam nič. Ne bom te pa futrala do tridesetega leta v mama hotelu, da boš bluzil na faksu, potem pa se pritoževal, da si s to diplomo ne najdeš nobene službe. Pri nas se ne gremo teh modernih permisivnih fint za luftarje, pri nas doma je trdo delo, varčevanje in odrekanje. Če kaj ne paše – tam so vrata!

 

Pravilno, le vsaj 5 let prepozno.

Odgovor na objavo uporabnika
sterilizacija, 14.05.2022 ob 11:13

Sterilizacija je zastojn.

Držim pesti za otroka da ima dovolj pameti da vzame za res tista vrata, gre na svoje (vidva mu pa plačujeta preživnino dokler se šola kot sta dolžna po zakonu). Pa upam da sta dovolj mlada da še kakšnega naštepata, mogoče bo tisti bolj suženjsko naravnan in si bo prislužil za preživetje ter bil ok z dejstvom da nima staršev.

Jaz bi tudi tako naredila. Pa ne, ker se mi zdi OK doma bivakirat (zastonj), ampak ker se ne bi odpovedala študiju zato, da bi domov denar nosila in vrt okopavala. Če pa mi do študija ne bi bilo, bi si pa poiskala službo in si sama izbrala kraj in način bivanja. Nikjer ne piše, da morajo otroci doma ostat, da vam del stroškov krijejo.

spet ena sobotna zgodbica za kratki čas…

Odgovor na objavo uporabnika
pepsy, 14.05.2022 ob 11:21

spet ena sobotna zgodbica za kratki čas…

Po tvoje, verjetno še nisi slišal/a za grablje, kaj, da bi z njimi še  delal/a 😜

Čim več takih staršev, da se v družbi ponovno vzpostavi red. Koliko enega jebiveterstva je danes vsepovsod; gledam vsak dan te junce, ki se razkazujejo na biciklih in delajo samo gužvo na cestah brez veze, namesto da bi energijo koristno porabili z delom na zemlji.

Tebe so gotovo že ob rojstvu sterilizirali. Upam, da uspešno 😛

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 11:53

Tebe so gotovo že ob rojstvu sterilizirali. Upam, da uspešno 😛

Velja za ‘sterilizacija’.

Itak, da je provokacija, ker če ni je mama velika budala, da je otroku šla 18 rojstni dan uničiti.

Če bi bila to moja mama bi odšel od doma in je nikoli več pogledal.

Zanimiva izmisljena zgodba.

Moj komentar:

– rojstni dan ni dan za vzgojo in izzivljanje frustracij, torej so grablje in motika cist mim, razen, ce bi si tega neznansko zelel

– se mi zdi normalno podpirat “otroka”, ki se zeli izobrazevat in je resen, ne bluzi

Drugace pa, kar sejes to zanjes. In opisano ravnanje nima veze z vzgojo, delavnostjo otrok …

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 14.05.2022 ob 12:00

Itak, da je provokacija, ker če ni je mama velika budala, da je otroku šla 18 rojstni dan uničiti.

Če bi bila to moja mama bi odšel od doma in je nikoli več pogledal.

Upam, da si danes že znesel jajce, hitro ga pojej, menda vsebuje veliko zdravih snovi.

Odgovor na objavo uporabnika
Igrhk, 14.05.2022 ob 12:03

Zanimiva izmisljena zgodba.

Moj komentar:

– rojstni dan ni dan za vzgojo in izzivljanje frustracij, torej so grablje in motika cist mim, razen, ce bi si tega neznansko zelel

– se mi zdi normalno podpirat “otroka”, ki se zeli izobrazevat in je resen, ne bluzi

Drugace pa, kar sejes to zanjes. In opisano ravnanje nima veze z vzgojo, delavnostjo otrok …

Sedi 5. Zato pa danes s faksom kelnarijo, od frendičine sosede hči, dela fax, pa je pri 21 letih kuhala hrenovke v najlon embalaži 😛 Živeli faksi.

Ja, danes je na voljo veliko fakultet za delo v gostinski strežbi.

pa seveda ja

te bo pač tožil za preživnino, ki mu pripada do 26. leta

A sedaj je pa faks kriv da jo starši niso osnov za življenje navadili?

Resno, zakaj sploh imate otroke? Preživljat jih nočete, hočete da se sami (in zraven v žep seveda vse možne državne pomoči in olajšave pobašete), torej hočete še služit na njih. Vzgajat jih nočete, bi jih očitno morala šola in vsi ostali. Doma jih nočete gledat ker čudaško po 18ih letih nevzgajanja niso odgovorni, samostojni ljudje. Zakaj točno se razmnožujete? Aja pardon, se je kar zgodilo na eno pijano noč a?

 

Odgovor na objavo uporabnika
starši leta, 14.05.2022 ob 12:47

A sedaj je pa faks kriv da jo starši niso osnov za življenje navadili?

Resno, zakaj sploh imate otroke? Preživljat jih nočete, hočete da se sami (in zraven v žep seveda vse možne državne pomoči in olajšave pobašete), torej hočete še služit na njih. Vzgajat jih nočete, bi jih očitno morala šola in vsi ostali. Doma jih nočete gledat ker čudaško po 18ih letih nevzgajanja niso odgovorni, samostojni ljudje. Zakaj točno se razmnožujete? Aja pardon, se je kar zgodilo na eno pijano noč a?

 

Tudi faks je kriv, če učijo le o pravicah, na dolžnosti se pa pozablja. Tako je pač moderno.  ‘Ko je bogato obdobje le uživamo , ko pridejo problemi, so pa ‘ta stari’ dolžni skrbet za moje probleme, sam namreč nisem nič privarčeval. Nihče mi ni povedal, da je treba 😛 Seksam pa redno, čeprav mi nihče ni rekel, da moram…..:P’

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 12:59

Tudi faks je kriv, če učijo le o pravicah, na dolžnosti se pa pozablja. Tako je pač moderno.  ‘Ko je bogato obdobje le uživamo , ko pridejo problemi, so pa ‘ta stari’ dolžni skrbet za moje probleme, sam namreč nisem nič privarčeval. Nihče mi ni povedal, da je treba 😛 Seksam pa redno, čeprav mi nihče ni rekel, da moram…..:P’

Faks je tam za učiti mladino za poklic, ne za življenje. Za to imajo otroci starše. No naj bi jih imeli. Slovenski jih očitno nimajo. Slovenski starši pričakujejo da bo faks 19 letnike učil o obveznostih življenja. Pa hrenovke jih naučil kuhat.

Odgovor na objavo uporabnika
faks, 14.05.2022 ob 13:09

Faks je tam za učiti mladino za poklic, ne za življenje. Za to imajo otroci starše. No naj bi jih imeli. Slovenski jih očitno nimajo. Slovenski starši pričakujejo da bo faks 19 letnike učil o obveznostih življenja. Pa hrenovke jih naučil kuhat.

A kavsat, pit in jointe zvijat jih tudi morajo starši učit?

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je707, 14.05.2022 ob 13:14

A kavsat, pit in jointe zvijat jih tudi morajo starši učit?

Pa če jim ne gre tudi lahko. Če že do takrat niso nič od sebe kar se vzgoje dali, naj se vsaj za to potrudijo no da jim pokažejo kako se prav dela. Lahko pa tudi ne no, lahko izberejo viseti na forumih in se trkajo po prsih kako so nadpovprečno čudoviti njihovi potomci so pa po nekem čudaškem naključju pri 18ih totalno nesposobni zadetki in zapitki. Faks kriv za to seveda. Faks zjebal 18 let vzgoje in čudovitega vzora doma kako se živi.

Tudi za življenje, nadaljevanje tistega, kar so jih starši. Je pa res, da veliko staršev misli, da bodo njihovo vlogo prevzeli učitelji, profesorji. To je pa posledica razvajenosti, v smislu, če mi nismo imeli, pa naj imajo otroci, vse, brez truda.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4252, 14.05.2022 ob 13:20

Tudi za življenje, nadaljevanje tistega, kar so jih starši. Je pa res, da veliko staršev misli, da bodo njihovo vlogo prevzeli učitelji, profesorji. To je pa posledica razvajenosti, v smislu, če mi nismo imeli, pa naj imajo otroci, vse, brez truda.

Odgovor ‘faks’

Potem predlagaš da vse fakultete dajo kot obvezen predmet “kako živeti”, ali kako točno naj bi to izgledalo? Vključimo kuhanje hrenovk k fiziki? Kaj pa fakultete, ki nimajo fizike? Vključimo kuhanje hrenovk v makro ekonomijo, trženje, informatiko….? In kaj točno bi ta kako živeti predmet vseboval? Kako ne umreti od lakote ali zastrupitve, če ste sirote in vas starši niso naučili priprave hrane? Kako obrisati pravilno rit? Kako zavezati čevlje? Kako se zaščititi, če želiš seksat, nočeš pa prevzeti odgovornosti za vzgojo otroka, ki si ga prostovoljno na svet spravil? Kako oddati otroka če se že zgodi v vzgojo ljudem, ki so na to celo pripravljeni in sposobni sprejeti to odgovornost?

Zanimivo, da se vaši otročički s fakultetno izobrazbo vseh neumnosti sami lahko naučijo, koristnega pa nič.

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 14.05.2022 ob 13:31

Zanimivo, da se vaši otročički s fakultetno izobrazbo vseh neumnosti sami lahko naučijo, koristnega pa nič.

Bravo 👍

New Report

Close