Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na božični dan se delate verne kristjane

na božični dan se delate verne kristjane

Drži, ne samo pogojno, frej bomo, gobcali bomo, norčevali se bomo, vzeli bomo vse, kar nam paše, tako je vedno bilo in vedno bo. Lahko se tolažiš, da je to božja volja. Pa pridno se po kolenih plazi.

Drži, ne samo pogojno, frej bomo, gobcali bomo, norčevali se bomo, vzeli bomo vse, kar nam paše, tako je vedno bilo in vedno bo. Lahko se tolažiš, da je to božja volja. Pa pridno se po kolenih plazi.
[/quote]

Izvoli. Požri vse. Vendar tudi za tvojo rit raste palca. Nič bat.
Kmalu, prekmalu…

Izvoli. Požri vse. Vendar tudi za tvojo rit raste palca. Nič bat.
Kmalu, prekmalu…
[/quote]

Za tvojo še večja, ker si fouš ateistom, pa oguljena kolena ne bodo pomagala.

KaJ prazniki. Da ti vidiš Miklavževanje. Nabito polna cerkev. Od tega 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otroci in starši, ki sicer ne hodijo v cerkev. A po brezplačna darila pa vsiiiiiiiii…….

Za tvojo še večja, ker si fouš ateistom, pa oguljena kolena ne bodo pomagala.
[/quote]

Uuuuu, pa ti si ko v vrtcu. Moj ati je pa bolj močen, k tvoj. Moj je pa večji. Moj pa največ spije.
Moj bog, hahaha, česa na svetu bi ti pa bil lahko folš? Primitivnosti? Brezhibnih kolen? Ti niti ateist nisi. Tiste spoštujem. Ti si pa nič. Do tebe človek ne more nič čutit. Sploh.

Mene ne briga za kristjane, bolj me moti, ker je premalo pravih levičarjev. Ti so res navadni kradljivci.

Brezplačni kreker dobiš pri vsaki maši, zato je znano, da samo požeruhi tja hodijo.

Uuuuu, pa ti si ko v vrtcu. Moj ati je pa bolj močen, k tvoj. Moj je pa večji. Moj pa največ spije.
Moj bog, hahaha, česa na svetu bi ti pa bil lahko folš? Primitivnosti? Brezhibnih kolen? Ti niti ateist nisi. Tiste spoštujem. Ti si pa nič. Do tebe človek ne more nič čutit. Sploh.
[/quote]

Ti si prvo začelo z atiji pa palcami, zdaj pa jokcaš, ko te je strah za ritko.

Saj je očitno. Fouš si ateistom, da se nič po kolenih ne mečejo, pa jim “bogec” še več ljubezni in užitkov poklanja. To te žre. Zato ti ne preostane nič drugega v tvoji foušiji in zlobi, kot da sanjariš, kako jih čaka gorje. Ampak s tem škodiš samo svojemu zdravju. Da ne govorimo o tem, kaj si bogec o tebi misli.

Brezplačni kreker dobiš pri vsaki maši, zato je znano, da samo požeruhi tja hodijo.
[/quote]

Hahahaha, ja in ko je kaj več kot samo kreker se še vsi neverni pridejo nažret. 😀

Mi praznujemo praznik luči, da se je končalo krajšanje dneva in se začelo daljšati (juhu!). Hrano imamo običajno, edino kupim zmrznjene rakce (ki jih pač tedaj imajo v akciji) in šparglje (če jih tedajo uvozijo iz Čila, Peruja ali kakšne podobne države južne poloble, kjer imajo sedaj prijetnejši letni čas). Pa seveda darila. Pri čemer za kontrast pripovedujem o Oliverju Twistu, da bi bilo otrokom jasno, kakšno srečo imamo, da smo se rodili ravno tukaj in sedaj.
Potem se pa dva dni nekoliko jezimo, ker so vse možne lokacije, kamor greš lahko na izlet, zaprte (muzeji, gradovi, itd.), mi pa doma, pa bi kam šli.

Hahahaha, ja in ko je kaj več kot samo kreker se še vsi neverni pridejo nažret. 😀
[/quote]

Itak, večini se samo zarad krekerja ne splača vozit, to več daš za bencin. Slaboumni požeruhi si ne preračunajo tega.

Kaj je s tabo? A nisem dosti jasno napisal, da se veselim vseh praznikov, ki so, samo da ne rabim tisti dan v službi biti? Ker slučajno imam tako službo, da zelo težko dopust dobim, če pa je enkrat na leto ali dve kakšna bolniška, pa me čez dva tri dni že kličejo, če lahko kaj prej pridem, pa da se zmenimo da mi plačajo bolniško plus, kot da sem normalno delal. Mislim, rabim malo lufta, saj nisem poročen s službo?

Itak, večini se samo zarad krekerja ne splača vozit, to več daš za bencin. Slaboumni požeruhi si ne preračunajo tega.
[/quote]

In zaradi par dodatnih bonbonov se pa splača, ja, hahahaha. Pamet je zgleda povosd ista. Sam, da se dobi….

…ko se dan začne daljšat praviš. A je to 13.decembra, ali 21. januarja? Ker na Božič se vsekakor ne začne. pa nudi svojim otrokom vendar malo splošne izobrazbe in jim enkrat preberi božično zgodbo. Zna zadeti tudi tebe.

He, he, eni bi radi ateistom prepovedali jest in pit na verske praznike.

…ko se dan začne daljšat praviš. A je to 13.decembra, ali 21. januarja? Ker na Božič se vsekakor ne začne. pa nudi svojim otrokom vendar malo splošne izobrazbe in jim enkrat preberi božično zgodbo. Zna zadeti tudi tebe.
[/quote]

Vpraš cerkvenjake, zakaj so si izbrali ta datum. Se ve, kateri prazniki so bili pred krščanstvom na te dni.

Pa tud doma bit bi jim prepovedali, hkrati pa jim tudi delat ne pustili, ker prisilni državni dopust takrat mora ostati.

Pa zgledu je približno tako:

[img]http://www.afterthealtarcall.com/wp-content/uploads/2015/12/real-face.jpg[/img]
[/quote]

Si pa res pravi vernik, da verjameš v Torinski prt in v vse, kar to s seboj potegne.

No, za zavedanje, da Izrael ni Švedska, ne rabiš ravno nekih prtov ali česarkoli podobnega.

Uuuuu, pa ti si ko v vrtcu. Moj ati je pa bolj močen, k tvoj. Moj je pa večji. Moj pa največ spije.
Moj bog, hahaha, česa na svetu bi ti pa bil lahko folš? Primitivnosti? Brezhibnih kolen? Ti niti ateist nisi. Tiste spoštujem. Ti si pa nič. Do tebe človek ne more nič čutit. Sploh.
[/quote]v Jezusovih očeh ni nihče nic,ampak obe bo morda obiskal in takrat se bosta pomirili..

…ko se dan začne daljšat praviš. A je to 13.decembra, ali 21. januarja? Ker na Božič se vsekakor ne začne. pa nudi svojim otrokom vendar malo splošne izobrazbe in jim enkrat preberi božično zgodbo. Zna zadeti tudi tebe.
[/quote]
Ma mi za dneve nismo tko natančni. Darila pa dam otrokom tudi na začetku zimskih in poletnih počitnic pa včasih tudi za prvomajske.
Glede “dobrih mož” pa otrokom nisem nikoli lagala da obstajajo. A ni “ne laži ” tudi ena od zapovedi? Al je to bolj opcijsko, ali se otroci ne štejejo za ljudi?
Cerkvenjaške manipulacije vseh ver mi pa obračajo želodec. In ker se trudim ostati zdrava, se jim izogibam, ko je le mogoče.

Nimam nič proti… Me pa vseeno zanima, kako vi neverni to potem interpretirate v okviru družine. Kaj rečete otrokom, kaj je božič, praznik česa? Kaj pravzaprav praznujete kot družina?
Včasih ni bilo problemov s tem, ker božič v Jugi ni bil državni praznik in si bil na ta dan lahko celo v šoli. Se spomnim, kako smo kdaj zaradi polnočnice prišli vsi malo neprespani in nekaterim učiteljicam je bil pravi užitek nas ravno na ta dan nenapovedano spraševat ali kaj podobnega.
Poudarjam, ne obsojam, ne obtožujem nikogar ničesar, samo zanima me, kako si vi razlagate božič in kako ga kot praznik predstavite otrokom. Meni se zdi, da je to za ateiste v bistvu kar težka naloga. Sploh če so bili vzgajani v časih, ko so na ta dan bili lepo v šoli in je bil dan kot vsak drug. Zdaj pa eni novi časi in običaji.
[/quote]

Praznujemo, ker se dan spet zacne daljsati:)

Se ne, samo uživam v prostem dnevu.

Zakaj torej VSI tisti, ki pravite, da vam Božič nič ne pomeni, ne prevzamete dežurstev po službah, da bi verujoči lahko praznovali? Frej bi bili, gobcali bi, norčevali bi se, vzeli pa tudi vse, kar napolni vaše riti. In vas za nikogar drugega nič ne briga. Zakaj druzinskega praznika ne praznujete recimo 13.marca? Zakaj ravno na dan, ko kristjani praznujemo, da sta Jožef in Marija dobila sina in postala družina? zakaj? 7
[/quote]

Zakaj pa vi verni ne prevzamete dežurstva, ko niso farški prazniki? Pa ste vseeno takrat doma kaj? Pa delajte na praznike, ki niso farški

New Report

Close