Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na burger

Na burger

Sem tudi za Horsa – res so dobri.

Ne maram pa teh v luft dvignjenih burgerjev, ki ga niti ugrizniti ne moreš, tudi ko ga zarežeš začne vse lesti ven.

Balkanski način priprave? A si ti že sploh od blizu videl pripravo burgerja? To je svetove narazen ob balkanskega roštilja…

In ja, Kralj žara je bistveno boljši. Kar malo poglej kaj pravijo poznavalci in kritiki. Pa ne samo burger, pri njih je tudi ostala hrana, ki jo ponujajo, noro dobra. Še nisem šel nezadovoljen iz njihove gostilne!
[/quote]

kralj žara je zame balkavi

Ne se preveč penit no, škodi zdravju 🙂

Imam tolikmo kilometrine burgerjev za seboj , predvsem v USA, pa an Škotskem in Irskem ( pa ne raznih low budget verig), da ti lahko samo sanjaš….

In to angus beef meso….ki je zakon za burgerje…. Taprav burger je izključno in samo iz angus beef mesa… Probaj kdaj, pa potem šiš in hvali.

Kralj žara je zame čita balkanijada.

kralj žara je zame balkavi

Ne se preveč penit no, škodi zdravju 🙂

Imam tolikmo kilometrine burgerjev za seboj , predvsem v USA, pa an Škotskem in Irskem ( pa ne raznih low budget verig), da ti lahko samo sanjaš….

In to angus beef meso….ki je zakon za burgerje…. Taprav burger je izključno in samo iz angus beef mesa… Probaj kdaj, pa potem šiš in hvali.

Kralj žara je zame čita balkanijada.
[/quote]

Hahaha, ne se jebat… Ena mona se duva, kako je po ameriki in škotski burgerje jedu…

Ti mona butasta nisi še od blizu vidu druga kot mekdonalc, o angus govedini si pa na netu nekaj bral… hahahahaha… ne me smejat… hahahahaha…

V stari fabrki sem jedla res slab burger. In še zelo neprijazni so.

V stari fabrki sem jedla res slab burger. In še zelo neprijazni so.
[/quote]

Enako. Kot bi jedel karton. Fuj.

kralj žara je zame balkavi

Ne se preveč penit no, škodi zdravju 🙂

Imam tolikmo kilometrine burgerjev za seboj , predvsem v USA, pa an Škotskem in Irskem ( pa ne raznih low budget verig), da ti lahko samo sanjaš….

In to angus beef meso….ki je zakon za burgerje…. Taprav burger je izključno in samo iz angus beef mesa… Probaj kdaj, pa potem šiš in hvali.

Kralj žara je zame čita balkanijada.
[/quote]

A jaz prav razumem, da je nekdo, ki se ima za nekega poznavalca, eno od top treh slovenskih BBQ restavracij, označil za balkanijado? No ja, očitno le ni tak poznavalec….

p.s.: naslednjič, ko boš šel mimo Kralja žara, le malo poškili v njihov hladilnik. Je vsem na očeh. Poznavalec bi takoj moral prepoznal prave kose mesa, s pravim poreklom. 😉

A jaz prav razumem, da je nekdo, ki se ima za nekega poznavalca, eno od top treh slovenskih BBQ restavracij, označil za balkanijado? No ja, očitno le ni tak poznavalec….

p.s.: naslednjič, ko boš šel mimo Kralja žara, le malo poškili v njihov hladilnik. Je vsem na očeh. Poznavalec bi takoj moral prepoznal prave kose mesa, s pravim poreklom. 😉
[/quote]

Kupljena že govedina pri njih, rib-eye kos in pljučna irskega porekla za stejke -žal me je močno razočarala -raje od slovenskega rejca kupim angus govedino, za pol ceneje in dosti bolj juicy in polnega okusa, kot iz njihove ponudbe. Pri njih pa pljučna pečenka , škotsko govedo, 75 eur za kg…… Overpaid.

Ko boš v ustih kdaj imel priložnost imet kak burger ali pa odličen stejk iz naprimer ameriškega Loghorn steakhouse, Outback steakhouse, Black Angus steakhouse, Texas steakhouse, Saltgrass steakhouse, se pa spet kaj oglasi, prav? 😀 Do takrat pa kar veselo hodi v Kralja Žara 😛

Razmišljanje zblojene mamice. A otroci in najstniki imajo kaj drugačen okus, kot odrasli?
[/quote]
No, z žretjem na pol surovega mesa se pa ravno ni za hvalit, mar ne? Nisi nič pomembno zaradi tega, in prej predvsem zelo neumno kot pametno, veš to ne?

Kupljena že govedina pri njih, rib-eye kos in pljučna irskega porekla za stejke -žal me je močno razočarala -raje od slovenskega rejca kupim angus govedino, za pol ceneje in dosti bolj juicy in polnega okusa, kot iz njihove ponudbe. Pri njih pa pljučna pečenka , škotsko govedo, 75 eur za kg…… Overpaid.

Ko boš v ustih kdaj imel priložnost imet kak burger ali pa odličen stejk iz naprimer ameriškega Loghorn steakhouse, Outback steakhouse, Black Angus steakhouse, Texas steakhouse, Saltgrass steakhouse, se pa spet kaj oglasi, prav? 😀 Do takrat pa kar veselo hodi v Kralja Žara 😛
[/quote]
Kka stil je pa tvoje pisanje, butalska spakedrajščina ali je afnoritanje? 🙂

Ne jem burgerjev in ne razumem te navdušenosti nad njimi. Po zapisanem sodeč je še dolgo ne bom.
Pač obstajamo tudi taki, ki imamo nek svoj okus in ne podlegamo raznim manijam samo zato, ker to je pa zdaj kul.

Kupljena že govedina pri njih, rib-eye kos in pljučna irskega porekla za stejke -žal me je močno razočarala -raje od slovenskega rejca kupim angus govedino, za pol ceneje in dosti bolj juicy in polnega okusa, kot iz njihove ponudbe. Pri njih pa pljučna pečenka , škotsko govedo, 75 eur za kg…… Overpaid.

Ko boš v ustih kdaj imel priložnost imet kak burger ali pa odličen stejk iz naprimer ameriškega Loghorn steakhouse, Outback steakhouse, Black Angus steakhouse, Texas steakhouse, Saltgrass steakhouse, se pa spet kaj oglasi, prav? 😀 Do takrat pa kar veselo hodi v Kralja Žara 😛
[/quote]

Oni so eni izmed redkih, ki pri nas sploh prodajajo meso, ki je primerno za BBQ. Če je pri njih zanič, potem je pri ostalih še toliko slabše. Toliko bi kot kvazi poznavalec že lahko vedel. Nekaj sicer zelo dobrega mesa lahko dobiš pri XXXXXX (imena namenoma ne bom pisal, ker mu ne želim delati reklame) v beli krajini, ampak on nima angus govedine.

Sicer pa brez skrbi, v ustih sem imel že marsikaj. Verig restavracij, ki jih omenjaš in jih najdeš na googlu, se izogibam, ker niso pojem neke hude kvalitete, ampak so zgolj na nivoju povprečnih restavracij z ameriško hrano. Imam pa to srečo, da imam prijatelje iz Kentucky-ja, ki se že dolga leta bavijo z BBQ-jem in ker se je meni na ljubo tako poklopilo, sem bil leta 2013 z njihovo ekipo tri dni na Jack Danielsovem na svetovnem BBQ prventstvu, kjer sem imel možnost poskusiti vrhunski BBQ od ameriških mojstrov za katere ti v življenju še slišal nisi…

In še nekrat ponavljam – za moje pojme je Kralj žara, seveda slovenskim razmeram primerno, med boljšimi restavracijami. Okus njihove hrane je še najbolj podoben tradicionalnim okusom, ki jih najdeš onstran luže. In kadar si pri nas zaželim malo obuditi skomine, rad zavijem k njim. Tudi njihovi burgerji so zelo dobri, sem pa jedel tudi že kaj boljšega. Ampak če sem prav razumel, avtor teme sprašuje o tem, kar je dostopno pri nas, tako da je nabijanje in hvalisanje o tem kaj je dostopno tisoče kilometrov stran od nas, malo mimo…

Oni so eni izmed redkih, ki pri nas sploh prodajajo meso, ki je primerno za BBQ. Če je pri njih zanič, potem je pri ostalih še toliko slabše. Toliko bi kot kvazi poznavalec že lahko vedel. Nekaj sicer zelo dobrega mesa lahko dobiš pri XXXXXX (imena namenoma ne bom pisal, ker mu ne želim delati reklame) v beli krajini, ampak on nima angus govedine.

Sicer pa brez skrbi, v ustih sem imel že marsikaj. Verig restavracij, ki jih omenjaš in jih najdeš na googlu, se izogibam, ker niso pojem neke hude kvalitete, ampak so zgolj na nivoju povprečnih restavracij z ameriško hrano. Imam pa to srečo, da imam prijatelje iz Kentucky-ja, ki se že dolga leta bavijo z BBQ-jem in ker se je meni na ljubo tako poklopilo, sem bil leta 2013 z njihovo ekipo tri dni na Jack Danielsovem na svetovnem BBQ prventstvu, kjer sem imel možnost poskusiti vrhunski BBQ od ameriških mojstrov za katere ti v življenju še slišal nisi…

In še nekrat ponavljam – za moje pojme je Kralj žara, seveda slovenskim razmeram primerno, med boljšimi restavracijami. Okus njihove hrane je še najbolj podoben tradicionalnim okusom, ki jih najdeš onstran luže. In kadar si pri nas zaželim malo obuditi skomine, rad zavijem k njim. Tudi njihovi burgerji so zelo dobri, sem pa jedel tudi že kaj boljšega. Ampak če sem prav razumel, avtor teme sprašuje o tem, kar je dostopno pri nas, tako da je nabijanje in hvalisanje o tem kaj je dostopno tisoče kilometrov stran od nas, malo mimo…
[/quote]

Ob prebiranju, kako fensi ljudje vse ste tu in s čim vse razvajate svoje brbončice, se mi je prav zaluštalo pristne domače jote.

A tolk tega obstaja ?
Amerikanizacija ni kaj !

Hahaha, ne se jebat… Ena mona se duva, kako je po ameriki in škotski burgerje jedu…

Ti mona butasta nisi še od blizu vidu druga kot mekdonalc, o angus govedini si pa na netu nekaj bral… hahahahaha… ne me smejat… hahahahaha…
[/quote]

Dejnodej mal se umiri – če bi ti videl dlje od lat domačega plota, ne bi tako vulgarno neizobraženo sral po MONu po pisanju tistih, ki jim dupe vidi svet, za razliko od tebe… Zatorej, kar pejdi tja v tisti tvoj Kralj žara, kamor koneckoncev tudi spadaš.

A jaz prav razumem, da je nekdo, ki se ima za nekega poznavalca, eno od top treh slovenskih BBQ restavracij, označil za balkanijado? No ja, očitno le ni tak poznavalec….

p.s.: naslednjič, ko boš šel mimo Kralja žara, le malo poškili v njihov hladilnik. Je vsem na očeh. Poznavalec bi takoj moral prepoznal prave kose mesa, s pravim poreklom. 😉
[/quote]

Pa saj imajo prave kose za žar ja – ampak po takih cenah, da jaz dobim KOBE govedino v Avstriji in Italiji za pol nižjo ceno in robo, ki logistično manj prepotuje in hitrje pride do cilja, kot jo oni tukaj prodajajo po svojih kanalihnapirmer…. S tem, da prodajajo pljučni file škotsgega goveda po 75eur/kg. Well, go for it if U R stupid enough :P. Logistika je draga, ja 🙂


Kka stil je pa tvoje pisanje, butalska spakedrajščina ali je afnoritanje? 🙂
[/quote]

Morda pa tako, da ravno ti ne razumeš, da nebi komentiralo in se kopunilo ko na kupu gnoja?

No ja, ostani pri jodlholzarsko-madžarski “poslovenjeni” hrani ( goveja župca, kuhana govedina, restan krmper, cmoki, štruklji, golaž, ali pa friteza futr – dunajc, ocvrt sir, ocvrti kalamari, pohan pšanc pa pomfri). Sej to pa je to, kar ti rada nabadaš na vilco, ane? Ali pa druga skrajnost – zelenjavno osveščena ubrisanost.

Oni so eni izmed redkih, ki pri nas sploh prodajajo meso, ki je primerno za BBQ. Če je pri njih zanič, potem je pri ostalih še toliko slabše. Toliko bi kot kvazi poznavalec že lahko vedel. Nekaj sicer zelo dobrega mesa lahko dobiš pri XXXXXX (imena namenoma ne bom pisal, ker mu ne želim delati reklame) v beli krajini, ampak on nima angus govedine.

Sicer pa brez skrbi, v ustih sem imel že marsikaj. Verig restavracij, ki jih omenjaš in jih najdeš na googlu, se izogibam, ker niso pojem neke hude kvalitete, ampak so zgolj na nivoju povprečnih restavracij z ameriško hrano. Imam pa to srečo, da imam prijatelje iz Kentucky-ja, ki se že dolga leta bavijo z BBQ-jem in ker se je meni na ljubo tako poklopilo, sem bil leta 2013 z njihovo ekipo tri dni na Jack Danielsovem na svetovnem BBQ prventstvu, kjer sem imel možnost poskusiti vrhunski BBQ od ameriških mojstrov za katere ti v življenju še slišal nisi…

In še nekrat ponavljam – za moje pojme je Kralj žara, seveda slovenskim razmeram primerno, med boljšimi restavracijami. Okus njihove hrane je še najbolj podoben tradicionalnim okusom, ki jih najdeš onstran luže. In kadar si pri nas zaželim malo obuditi skomine, rad zavijem k njim. Tudi njihovi burgerji so zelo dobri, sem pa jedel tudi že kaj boljšega. Ampak če sem prav razumel, avtor teme sprašuje o tem, kar je dostopno pri nas, tako da je nabijanje in hvalisanje o tem kaj je dostopno tisoče kilometrov stran od nas, malo mimo…
[/quote]

Noo šiiiiit. 🙂
Zame je boljši JAR ( Južna Afrika) BBQ = Braai – ko boš tisto probal, boš šelel rekel, da ješ pravi burger in BBQ futr, ne pa polivanje z JD alkoholom in dimljenje z aromatičnimi sekanci 🙂

uživaj!

https://ej.co.za/pictures/january-is-tough-but-we-still-have-to-braai/

New Report

Close