Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Na Hrvaško nikar

Na Hrvaško nikar

Vi kar uživajte. Osebno mi še na misel ne pride, da grem na Hr, ker imam rada sebe in svoje domače.
[/quote]

Tudi tako razmišljam. Baje je Italija veliko bolj varna. Nek epidemiolog/inja je te dni to izjavil/a.

Eni ste res paničarji brez primere. Smo na Hr. v hotelu. Vse je ok, zaposleni imajo maske, od turistov nihče ne nosi maske, pri obrokih ti zaposleni dajo hrano, kar pač želiš in kolikor želiš. Nikjer nobene panike s korono, vse mirno, lepo. Očitno nas res v Slo. čisto psihirajo s to korono. Po dolgem času res uživamo brez naših nategunskih poročil in zganjanje panike. Pa še to,na meji tud osebnih izkaznic niso pogledali kaj šele da bi kaj vpisovali.
[/quote]

Res je to, da na meji ne gledajo nič. Naši ne gledajo namreč. Včeraj bi lahko prišli po treh mesecih okuženi iz BIH ali odkoderkoli že, naši na meji pa niente, nada…samo zamahnil je z roko in smo šli čez. Meni se zdi zelo neodgovorno od naših mejnih organov.

Tudi tako razmišljam. Baje je Italija veliko bolj varna. Nek epidemiolog/inja je te dni to izjavil/a.
[/quote]

Beoviceva pravi, da bi bilo treba mejo s Hrvaško zapreti, da je slovenska obala gneči navkljub varnejsa od Hrvaške (ker boljše obvladujemo epidemijo) in da bolj priporoča dopust v Italiji kot na Hrvaškem. Se pa boji, da kmalu Slovenci več ne bomo varni za Italijo in da bodo oni nam omejili vstop v državo zaradi razmer pri nas.

Pa ljudje, to kar se dogaja na Hrvaškem je katastrofa in vsi tisti Slovenci, ki odhajajo tja jih malo briga zdravje preostalih Slovencev.
Hrvatom je samo do denarja in zaslužka, briga njih zdravje.
Pa kako se je na Otočcu držal ta “pripravnik” Hrvaške, češ, vse bomo uredili, Slovenci le pridite.
Ni človeka, ki bi mu pamet dopuščala oditi v tem času na Hrvaško, to je samo zaradi lažnih vabil.
Italijani so vsaj omikani, razumni ljudje, ki se trudijo vzpostaviti zdravje na področju koronavirusa, Hrvatje pa nič. Nemarni, umazani in bolni.
Joj kako so ga zasrali.

Potem pa naj firme na dvoriščih zrihtajo otoke, palme, ležalnike, ter – morje.

Brez dopusta, kar je za 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi morje, se bo ljudem do poletja 2021 utrgalo.

Sprehodi po Tivoliju, vzponi na Ljubljanski grad, Rožnik, Šmarno goro, ter Triglav niso niti BEDEN NADOMESTEK 14-dnevnega dopusta na (recimo) Lošinju.

Še malo, pa bodo delodejalci zahtevali, da so ljudje vseh 14 dni dopusta doma in jim namestili aplikacijo, ki bo to dokazovala.

Prepovedano bo celo na balkonu namakati noge v lavorju z morsko vodo…

Še veste ne, kaj vas čaka, kapitalisti.

Nazadnje boste v vaših firmah delali sami, tako kot že mnogi lastniki kafičev kelnarijo v Ljubljani. Kelnarijo kar sami.

ma ljudje moji, pejte, žurajte, ljubite se, kopajte se, NOBENE KORONE NI, a še niste skapiorali, da je vse skupaj nateg svetovne vlade v senci, Bill Gates, Soros, Clinton, rokfeler itd….polni milijard, ki bi radi še bolj obogateli in vas strašijo da se boste ja cepili….ljudej so po sveti to že pogruntali poglejte tole….https://www.youtube.com/watch?v=Qf1HHS3logQ&feature=youtu.be

starejsi
razmere na trgu dela so take, da kadra, ki je pipravljen sprejet take zahteve ni. Konkretno lahko povem, da tukajle v soseki kjer nas je 6 družin na kupu (12 zaposlenih), samo eden (javna uprava) nima omejitev s strani delodajalca – javna uprava. Vsi ostali so prejeli korenite omejitve s strani delodajalca. In tako je tudi prav.

Beoviceva pravi, da bi bilo treba mejo s Hrvaško zapreti, da je slovenska obala gneči navkljub varnejsa od Hrvaške (ker boljše obvladujemo epidemijo) in da bolj priporoča dopust v Italiji kot na Hrvaškem. Se pa boji, da kmalu Slovenci več ne bomo varni za Italijo in da bodo oni nam omejili vstop v državo zaradi razmer pri nas.
[/quote]

lepo te prosim – naša obala varnejša kot Hrvašak, resno? bistveno težje boš našel kotiček zase pri nas, kot na kilometrih in kilometrih pri sosedih. Seveda, če hočeš, a pri nas ga tudi pri najboljši volji ne boš zlahka, pri Hrvatih pa ne bo problem.
Amapjk, prav, poslušaj, kaj ti strokovnjak pravi, če se ti samemu ne da …

Beoviceva pravi, da bi bilo treba mejo s Hrvaško zapreti, da je slovenska obala gneči navkljub varnejsa od Hrvaške (ker boljše obvladujemo epidemijo) in da bolj priporoča dopust v Italiji kot na Hrvaškem. Se pa boji, da kmalu Slovenci več ne bomo varni za Italijo in da bodo oni nam omejili vstop v državo zaradi razmer pri nas.
[/quote]

Najbolje bo, da smo kar vsi, in to najmanj 5 let, doma.

In to v kleteh, kot takrat, ko je JNA napadla SLovenijo.

Prekuženja ne bo.
Cepiva ne bo še vsaj leto, ko pa bo, se ne bo (glej odziev na intenetu) hotelo cepiti vsaj 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi.

Resne ekonomije ne bo. Nezaposlenost bo šla na 20-25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aktivnih.

Upam, da bodo naslednjih 5 let delovali vsaj fotokopirci in tiskarski stroji (tiskanje emisij denarja)…

Pravzaprav bo odlično: bomo doma nič en bomo delali, manj boo tzrošili.

Če mi dajo (Kitajci ali mama EU) 800 evrov mesečno, takoj podpišem. Za ležanje na kavču.

Na Kitajskem namreč za usranih 400 € na mesec delavci izpustijo dušo.
Delajo 6, nekateri 7 dni na teden, mnogi po 12 ur dnevno, 400 ur na mesec.

Evropa pa: manj delaš, več si doma, več dobiš…
Adijo pamet!

popravek: ni problem dobiti.

Zakaj? Ker bodo na ta način v letu, dveh, zaposlenim vzeli VSE pravice.

Tudi proste sobote in nedelje tistim, ki jih še imajo.

Ker “Je treba delat”, kot je rekel Adi Smolar.

Ja, zase že, za 2500 evrov neto.
Ne pa za kapitalističnega prašiča, ki se vozi v avtu za 80.000 evrov.

Zato gre! Z izgubo že pridobljenih pravic.

Proste sobote in nedelje? V javni upravi da, v privatnem sektorju pa ponekod še. Ne žena, ne jaz nimava prostih vikendov. Obremenitve sicer niso (pre)hude, ampak tega že dolgo ni več.

Pri nas podobno. Hecno mi je, ko poslušam nekatere, ki ločujejo sluzbo in prosti čas. Pri nas se je ta meja ze zdavnaj zabrisala, če je sploh kdaj bila jasna. Če izvzamem rutinska, načrtovana opravila, delam takrat, ko imam navdih. In ni redko, da se ravno na kakem sproščenem izletu porajajo dobre zamisli. Kateri dan v tednu to je, ne igra vloge. Srečen pa sem, da lahko delam, kar me veseli.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pri nas podobno. Hecno mi je, ko poslušam nekatere, ki ločujejo sluzbo in prosti čas. Pri nas se je ta meja ze zdavnaj zabrisala, če je sploh kdaj bila jasna. Če izvzamem rutinska, načrtovana opravila, delam takrat, ko imam navdih. In ni redko, da se ravno na kakem sproščenem izletu porajajo dobre zamisli. Kateri dan v tednu to je, ne igra vloge. Srečen pa sem, da lahko delam, kar me veseli.
[/quote]

No vidiš točno to je razlika med delom gor in tu. Pri nas je bolje da vsaj 8 ur sediš za mizo, da te vidi nadrejeni. Še bolje je da je to še kakšna ura več in bruhaš zamisli. Kakšen izlet neki. Glede nato kar si zapisal tu gor kakšen dopust boste imeli, bi pa itak letel iz službe ( vsaj po xxl logiki). Pri nas niti ni pomemembno kater delavec je dober in doprinese podjetju, važn je le da dela na polno za minimalca, ter da ima lastnik dobiček. Pri nas je zelo veliko podjetij kjer si lastniki izplačujejo visoke dividende, večina zaposlenih pa 100 evrov nad minimalcem.

Tukaj je bila tema, zakaj da in zakaj ne na Hrvaško. So spet prestavili?!

No vidiš točno to je razlika med delom gor in tu. Pri nas je bolje da vsaj 8 ur sediš za mizo, da te vidi nadrejeni. Še bolje je da je to še kakšna ura več in bruhaš zamisli. Kakšen izlet neki. Glede nato kar si zapisal tu gor kakšen dopust boste imeli, bi pa itak letel iz službe ( vsaj po xxl logiki). Pri nas niti ni pomemembno kater delavec je dober in doprinese podjetju, važn je le da dela na polno za minimalca, ter da ima lastnik dobiček. Pri nas je zelo veliko podjetij kjer si lastniki izplačujejo visoke dividende, večina zaposlenih pa 100 evrov nad minimalcem.
[/quote]

Vse ima svoje prednosti in slabosti. Moja izkušnja z upravljanjem v Sloveniji je takšna, da sem dobil vtis, da se vodstveni kadri ukvarjajo z mikronivojem in pričakujejo izvajalca, ki bo izvrševal postopke po podrbnih navodilih. Na drugi strani pa tu vodstveni kader delegira naloge po ključu, da opiše končni cilj, s podrobnostmi se pa ne zeli ukvarjati, saj je mene najel zato, da se mu ni treba.

Glede dopusta pa dvomim, da kolega XXL misli kaj slabega. Sama vsebina je pa itak stvar okusa. Pri nas pač malo kombiniramo lezernodt, razvajanja, igro, zabavo, vse skupaj pa začinimo z nekaj zgodovine kultur, spoznsvanjs jezika,… če bi kdo opazoval naše učenje osnovnih francoskih fraz takole ob večerih, bi najbrz crkaval od smeha. Tudi na dopustu z nami se bi marsikdo oddahnil, ko bi ga bilo konec. :-)))

Osebno imam zelo rad Jadran in sem čustveno navezan na marsikateri košček hrvaške obale. Jadransko magistralo sem prevozil z motorjem svojčas tolikokrat, da bi jo znal ze skoraj mize. A vedno manj mi je všeč koncept turizma, ki se ga grejo. Letos s COVID-19 pa mi je ta koncept popoln „no-go“. Meni preprosto ni do tega, da bi čez dan glumil čevapčič na plazi brez sence, zvečer pa natepaval čevapčiče in ocvrte kalamare iz zmrzovalnika s „pomfri“-jem. Raje v senčki preberem kako knjigo, zavijem k maserki za kako uro, se spuščam z otroci po toboganu, nabijamo vodno odbojko, nato pa zgodaj zvečer na kako stvar za dušo, podkrepljeno z dobro papico. Bolj kot samo morje me privlači obmorski zrak in kulturno dogajanje, ki ima ob morju nek poseben, romantičen naboj. Rad grem tudi na kak izlet v zaledje, peljem otroke jshat, spoznavat krajino, lokalno hrano, obrt,… in tega mi Hrvaška ponuja premalo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne ni bila premaknjena. Samo dva osebka se pogovarjata, filozofirata v bistvu mimo teme.

Nujno na Hrvaško! Priporočam Lošinj.

Nujno pa NE po centru Ljublajne, NE med ljudi, ki sedijo pred kafiči.

In NE v Alejo. Ker je nikakršna kava, postrežena BREZ VODE, po 1.70 evra…

Imam 70 let in zadnjih 10 let mnogo raje, kot k navadni maserki, zavijem k erotični.

Če je mlada in seksi, imam erekcijo, kot da bi imel le 30 let.

Je pa na hrvaških otokih te ponudbe zelo malo, praktično nič.
V Zagrebu pa. nasprotno, kolikor hočeš…
Pol Zagrebčank med 20 in 60 let namreč “masira”. Finančna kriza pač dela svoje.

Pričakujem, da bo v jeseni tako tudi v Ljublajni, kajti skoraj nobena mlada punca, ki bo izgubila službo, nima resnejših prihrankov.
Ker gre vse za nove cunjce, nove čeveljce in nove mobitele…

V Ljubljano, v center Ljubljane, v BTC, v trgovine, na tržnico, v kafič – nikar…

Ne ni bila premaknjena. Samo dva osebka se pogovarjata, filozofirata v bistvu mimo teme.
[/quote]

Ni prvič. Človek sicer tega ne bere, a s časom, ko čaka na kak odgovor, ki se tiče teme, počasi že pozabi, za kaj je šlo.

New Report

Close