Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na koncu z zivci zaradi refluksa oz kisline

na koncu z zivci zaradi refluksa oz kisline

Meni resnično zelo pomaga, če v ustih držim oziroma rahlo žvečim nageljnovo žbico, klinček.

Pojdi po napotnico in se naroči za pH-metrijo in 24urno metrijo pa boš točno vedela, če je refleks… Sode se izogibaj, ker bo še slabše, s kisom je ista zgodba, te famozne diete naredijo več škode, kot dobrega. ČE gre za refluks se kar sprijazni, da gre za kronično zadevo… pH-metrija bo pokazala, kaj pa kako… Meni so rekli, da je vse v psihi, ko sem opravil preiskave so ugotovili, da je DeMeetrov scor zelo visok… Probaj controloc, ta je “kralj” med ZPČ-ji… Pa zdravila je treba konzumirati vsaj par mesecev, da pomagajo…

Pojdi po napotnico in se naroči za pH-metrijo in 24urno metrijo pa boš točno vedela, če je refleks… Sode se izogibaj, ker bo še slabše, s kisom je ista zgodba, te famozne diete naredijo več škode, kot dobrega. ČE gre za refluks se kar sprijazni, da gre za kronično zadevo… pH-metrija bo pokazala, kaj pa kako… Meni so rekli, da je vse v psihi, ko sem opravil preiskave so ugotovili, da je DeMeetrov scor zelo visok… Probaj controloc, ta je “kralj” med ZPČ-ji… Pa zdravila je treba konzumirati vsaj par mesecev, da pomagajo…[/quote]
Tocno tako. PH metrija je najboljsi dokazatelj refluksa. Zaviralce potrebujes dalj cssa, zvecer lahko kombiniras z Ruporutom. Seveda je pomembno, kaj jes, sama moras ugotoviti, kaj ti najbolj skodi. Psiha lahko to stanje zelo poslabsa. In ker si ti z zivci na koncu, ti to nic ne pomaga.

Avtorica, jaz sem se pa povsem pozdravila z uživanjem namočenega lanenega semena. Ni važno, kje ga kupiš, je mleto ali celo …
Namočim ga v kozarcu z vodo, po 12 urah ga dam v hladilnik. Vsako jutro ga vzamem za 2 do 3 žlice. Pomešamo z jogurtom in to je moj zajtrk. Skoraj nikoli ga ne izpustim, ker imam hitro spet težave, če tega ne uživam redno. Laneno seme nosim s sabo tudi v hotele, na pot … Brez tega ne začnem dneva, a je vredno. Popolnoma sem se pozdravila in lahko jem čisto vse.

Preberi knjižico sanje lončar in adriane dolinar konec zgage in ostalih želodčnih težav. Dobis v knjiznici ali v kaki domači trgovini z alternativnimimzdravili. Zalozba je sicer Jasno in glasno d.o.o. , ljubljana.

Jaz sem imela tezave kakih pet let. Mi ni pomagalo nic, tudi zaviralci pč ne, se danes pravzaprav ne vem, ce sem res imela gerb oz refluks, malo tezav imam sicer se danes, vendar bistveno ne vplivajo na kvaliteto zivljenja. Sem pa vcasih mislila da se mi bo utrgalo. Po vsaki jedi sem imela tezave s pokasljevanjem, pogrkavanjem in to cel dan, po vsaki hrani, tudi recimo bananah, ki je bazicno zivilo npr. Nekako sem prisla do spoznanja, da moram spremeniti rezim prehrane, ne kaj jesti, to pri meni ne spremeni nic, verjeli ali ne, celo pekoce stvari jem, skrtaka vrsta hrane mi ne povzroca yezav. Ampak sem ugotovila, da jemprevec na gosto, na dve uri sem jedla, po malem. Pa nic kisline nikoli, le zelodec me je bolel vcasih, pa seveda pokasljevanje, za znoret. Zacela sem strogo jesti na 3ali 4 ure, se najbolje 5 . Ze s tem sem natedila veliko, ampak to se ni bilo izboljsanje. Vsakic kake pol ure pred obrokom pojem kot en predobrok, nato celega. Se sama ne vem, kako to deluje, ampak kot da pripravim zelodec s predobrokom na vecje delovanje, ga,ogrejem ali kaj, nato pa cel pbrok in tezave so se zmanjsale , ajde recimo za 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vcasih se malo pogrkavam , a nic proti prej. Nevem, za kaj gre, mogoce gte za slabo delovanje zelodca. Na gastro nisem sla, sem rajensama prebirala zadeve, na sreco se mi je izslo, mi je za bruhat, ce pomislim na gastro. To je moja izkusnja, evo

Če gre resnično za refluks, alergijo ali vnetje zelo pomaga smola industrijske konoplje. Na netu je kar nekaj izjav o te. Priporočam pa tudi konopljin čaj, ki pomiraja želodec.

Kakšno količino ga pa narediš naenkrat? Za cel teden ali kako?

Za dva do tri dni. Čisto po občutku.

Avtorica, iste probleme imela, iste! Esitev: samo jabolcni kis, pred vsakim obrokom zlica v deci vode, ampak priporocam najvec tri obroke dnevno, da zelodec malo pociva, recimo zadjic jes zvecer vecerjo ob sestih. Ce je kot pri meni, imas , pazi to, premalo kisline. Kis meni pomaga takoj. Ali si pa ze rsila probleme? Potem ,prosim, povej. Jaz sem imela s tem tako hude probleme, nic kislega ni prislo navzgor, da sem bila ze zelo zivcna. Tablete zaviralci p crpalke pa celo manjsajo kislino, tko da niso za premalo kisline.

če je bil tudi kostni rak, je normalno, da si obupana in da te je strah. Človek vedno pomisli na vse. Za želodec pomaga ingver, narezi igver na koščke in naj vre prb. 10 minut. Lahko dodaš med. Soda in kis sta po mojem jedki, stalno jaz tega ne bi uživala. Pa kofein pusti ali preidi na brezkofeinsko kavo.

Najbrž dohtar. Da ti še zadnji nerv ne odpade.

Sicer pa, sama sem se dolgo časa tolažil, da lahko vse domače lekarne ponujam, dokler nisem imela perforacije. Od tega je 16 let s konstantno terapijo.
Pejt mal k dohtarji preverit stanje, pa še kakšen nerv boš obdržala.

Težave ki jih opisuješ so zelo značilne za okužbo z helicobacter pylori,zato moraš opraviti ciljano gastroskopijo,mislim da obstajajo tudi dihalni testi.Zdravljenje je zelo enostavno.

Tema je sicer že stara; upam, da so tisti s težavami našli nekaj zase v množici koristnih nasvetov.
Za lažje primere pomaga tudi donat.
Ker pa so na splošno zdravniki zaradi zavarovalnic danes vse bolj škrti z napotnicami, predlagam, da smo ob takih težavah čim bolj sitni, da se pravočasno pistavi prava diagnoza.

Pozdravljena!
Podobne težave sem imela tudi jaz…sicer nisem kašljala, ampak…bolečina v hrbtu, v levem.ramenu ki se je širila v levo dojko in bolečina kot pri vnetju slepiča in grozna vrtoglavica. Dolgo so tavali v temi, kaj mi je in po dooolgih mesecih trpljenja ugotovili da je to želodec, razjede na želodcu, refluks, hiatlalna kila.
Doooogo časa sem imela dieto in jedla tablete za zmanjševanje kisline.
Pa je bilo bolje, pa spet slabše…poskušala sem tudi s sodo in…ljubi bože…NIKOLI VEČ, ker…ni dosti manjkalo da se nisem znašla na začetku.
Sedaj je že dobri dve leti pijem čaj iz lanenega semena, kumine in janeža, kateremu dodam 20 kapljic 3x na dan. In moram se pohvaliti da se je stanje popravilo za 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…slabše je spomladi in jeseni in pa če se RES, RES pregrešim.

Obvezno kupi tablete nolpaza kontrol .. Jaz, ko imam tak suh kašelj, samo te tablete kupim, pa sem v enem tednu dober.

Leto dni nazaj sem imel tak kašelj, suh, kašljal sem nonstop, niti jesti nisem mogel normalno, ker sem mogel kašljati in se izkašljati … zvečer je bilo mučno zaspati, ker sem cel čas kašljal. Na koncu sploh več nisem vedel kdaj sem zaspal, kar vem na zadnje, je bilo to, da sem še noro kašljal.
Probal vse mogoče tablete, sirupe, čaje itd … nič ni pomagalo. Kašljal sem tako skoraj pol leta, tako, da sem se že spraševal, če imam slučajno kakšne resne oz. trajne probleme z grlom. Potem mi je mama povedala za te tablete, ki so njej pomagale. Sem jih probal, pa je v drugem tednu po uporabi takoj bilo v redu. Čez dva tedna ni bilo več ne sledu ne glasu o kašlju.

Še dobro, da se jih je samo enkrat na dan, pa še to, ko si na tešče. Probaj, mogoče ti bo pomagalo.

Nekoč, ko sem še bil mulc, mi je proti kašlju pomagal samo cvetlični med.

Zdravo Polona!
A lahko poveš kateri čaj oziroma kje ga kupiš? In pa katere kapljice?
Imam identične težave že vrsto let in opravljenih že precej preiskav. Sem se že bolj kot ne speijaznila hehe, ampak tega čaja pa še nisem probala.

Hrana je ključnega pomena.. Kuhaj si zelenjavne juhe, brez nekih hudih mascob, dodajaj malo olivnega olja ali masla šele na konci. Vztrajaj en mesec, da se zelodec umiri, potem zlagoma dodajaj zdravo hrano pripravljeno na zdrav nacin.
Dvigni posteljo za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri vzglavju. Ne samo pouster, ampak položi podnico ali latoflex, kar pac drzi jogi.
Vsaj en mesec neprekinjeno še jemlji nolpazo. Napiše ti tudi zdravnik, sicer se pa kupi

Hrana je ključnega pomena.. Kuhaj si zelenjavne juhe, brez nekih hudih mascob, dodajaj malo olivnega olja ali masla šele na konci. Vztrajaj en mesec, da se zelodec umiri, potem zlagoma dodajaj zdravo hrano pripravljeno na zdrav nacin.
Dvigni posteljo za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri vzglavju. Ne samo pouster, ampak položi podnico ali latoflex, kar pac drzi jogi.
Vsaj en mesec neprekinjeno še jemlji nolpazo. Napiše ti tudi zdravnik, sicer se pa kupi

To ni tako enostaven proces kot se tu govori, malo kisa sem in tja in ne vem kaj, 10 let se že spopadam z GERB-om in močno kislino in verjemi, poskusila sem vse alternativne zadeve, ki se tu omenjajo, soda pa kis, pa ni da ni, pa žal mi najbolj še vedno pomaga rupurut in seveda dieta, nič sladkega, nič alkohola, kave in ocvrtih stvari, ter zmerno mlečne, oz sama ugotoviš po čem se ti kislina poslabša, velik dejavnik je tudi stres, na katerega burno reagira želodec. Jaz imam tablete za zaviranje kisline, Ranital oz Nolpazo skoraj ves čas, ko pa je huje pa 2 Rupurata naenkrat, pa ko je huje res par dni strogo dieto, da se želodec pomiri, pa nič težkega dvigovanja ali sklanjanja ter nošenja tesnih hlač, ki bi stiskale trebuh, res je potrebno veliko samodiscipline, želim ti veliko poguma

Kaj pa delo? Imam težko fizično delo, tudi psihično, temu se ne morem ogniti, ker drugega dela zame ni.
Hrana ja, se strinjam, stalna disciplina, obleka ni problem, samo vse ohlapno.
Imate ve tudi povečan trebuh, napihnjen in nikakor ga zmanjšati?
Sploh po kruhu. Ta mi še posebno kislino vzdiguje.
Kaj ve jeste?

Večina problemov izhaja od prehrane. Ko se ti želodec kronično vname, takrat je malo težje popraviti tako stanje v želodcu. Se pa da. Volja in vedeti kako.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Glej, med tabo, ki imas prevec kisline in mano je ravno ta razlika, jaz je imam ocitno premalo, zato mi kis pomaga, saj poskusam le pomagati z nasveti, ti ki pa imas ocitno prevec kisline, ker ti zaviralci p crpalke ala nolpaza pomagajo, je imas prevec, zato verjetno ne pomaga tebi to, kar meni. Apa si res prepricana , da imas prevec kisline? Malo simpoglej na yt pispevke dr. Berga, ki pravi, da se zapiralka odpre,se pravi, da pusca hrani s kislino vred, da gre gor, ko je v zelodcu premalo! Kisline.

Meni zelo pomaga ričkovo olje.

Kako pa si kaj v življenju? Meni visok stres povzroči vse kar si naštala. Če pa živim eno “normalno” raven stresa je ok.

New Report

Close