Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Na palčkah za v nos rinit rakotvorna snov

Na palčkah za v nos rinit rakotvorna snov

Torej ethanol oxid je rakotvorna snov, ki se uporablja za razkuževanje medicinske opreme. Se pravi kirurških nožev, pincet,….in sedaj tudi na palčkah za v nos rinit. Vse O.K. in prav samo, ko sem šla brati za negativne posledice izpostavljenosti ethanol oksidu glej ga zlomka pridem to podatka, da povzroča poškodbe dnk-ja in neplodnost med drugim. Torej tako kot DNK in MRNA cepiva. Torej tudi če se ne cepiš pa si še vedno v istem čolnu.

Odgovor na objavo uporabnika
Bela ovca opazovalka, 24.11.2021 ob 15:33

Torej ethanol oxid je rakotvorna snov, ki se uporablja za razkuževanje medicinske opreme. Se pravi kirurških nožev, pincet,….in sedaj tudi na palčkah za v nos rinit. Vse O.K. in prav samo, ko sem šla brati za negativne posledice izpostavljenosti ethanol oksidu glej ga zlomka pridem to podatka, da povzroča poškodbe dnk-ja in neplodnost med drugim. Torej tako kot DNK in MRNA cepiva. Torej tudi če se ne cepiš pa si še vedno v istem čolnu.

Prvo kot prvo to ni dezinfekcija ampak sterilizacija. Pri sterilizaciji se uniči 100% vseh mikroorganizmov. Pri dezinfekciji pa uničimo samo vegetativne celice oz. zmanjšamo št. mikroorg. na minimalno.

Drugič niso vsi predmeti sterilizirani z etilen oksidom, mamo lahko toplotno sterilizacijo, potem kemično in z sevanjem. EO se uporablja pri med. pripomočkih in materialih ki so toplotno občutljivi in se jih ne da drugače sterilizirat.

Tretjič kot sem že omenil to ni dezinfekcija kar pomeni da te materiale ne škropiš in mažeš kar tako z EO, ampak se uporabljajo sterilizatorji v katerih se uporablja EO v PLINSKEM STANJU in najmanjšo možno koncentracijo, uporablja se pa zato ker ja uniči celice, njihov dnk. Logično če želimo imet sterilno palčko. Tako se v bistvu zagotovi točnost rezultatov in zmanjšanje tveganja za prenos drugih mikroorganizmov. Ti materiali gredo še potem v proces čiščenja kar pomeni da se sledi EO izbrišejo. Sploh pa bi morali biti temu izpostavljeni res v veliki količini da bi na nas imelo kaj vpliva.

Upam da je bilo dovolj jasno. Malo si treba stvari prej pogledat kot pa samo pisat ne.

New Report

Close