Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na pomoč, v hčerinem predelu sem našla drogo

Na pomoč, v hčerinem predelu sem našla drogo

Poskusila bi se pogovoriti – zakaj; kako se počuti, ko vzame kaj od tega; kako se počuti v družbi, če ne; katere dvome ji prežene, kateri strahovi izginejo, koliko samozavesti dobi, kaj… Kako doseči tak pogovor – ne vem, če bi mi uspelo. Bi pa vsaj poskusila. Če bi mi uspelo, bi mogoče lažje nadaljevala o iskanju alternative za to, da se hčerka vseeno ok počuti, a manj nevarno. Če ne bi uspelo – evo, nimam pojma,kako naprej. Se priporočam za ideje (imam 2 mladostnika doma).

Kakšno pretiravanja. V lj je praktično skoraj na vsakem privat ali javnem zuru prisotna koka ali tabletke.

Tudi jaz priporočam Drogart. Na njihovi strani je veliko informacij, imajo pa tudi svetovanja.
Če imaš srečo, tamala res samo eksperimentira, in bi jo tako ali drugače minilo, mogoče ima pa srečo, da si ji našla stuff, in jo boste mogoče s pravočasno intervencijo potegnili iz sranja, v kakršno bi sicer lahko zabredla…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kaj bi pa avtorica (fake zgodbe) storila, ce bi v hcerini sobi nasla dildota?


A od dildota se tudi lahko umre tako kot od (premočnega) ekstazija?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Poglej, s takim otrokom ne moreš zganjati demokracije. Treba je nastopiti odločno in povezano z možem. Postaviti meje in pravila. Droga zahteva posebno obravnavo, tukaj ni heca.

Kakšno pretiravanja. V lj je praktično skoraj na vsakem privat ali javnem zuru prisotna koka ali tabletke.
[/quote]

Sej se vam pozna.

Če se postavim v svojo vlogo, ko sem bila najstnica, bi mi takšen pogovor res ustrezal, saj bi se gladko izmazala, malo pogovorčka, iskanja izgovorov, igranja žrtve kako mi je hudo in izmišljevanja zakaj sem to morala storiti…in gremo na naslednjo žurko.

Ne, draga mama, odvisnost ni igra, kjer se igra nežno. Sicer je moj otrok še dobro desetletje stran od takšnih zadev, ampak že zdaj vem, da bo v takem primeru treba nastopit odločno in trdo. Priložnost za nežnosti in razumevanje je takrat že zamujena.

Pogovor že, a v tem smislu, kam takšna pot vodi – v propad. Ne pa o počutju in vzrokih. Ni vzroka za kaj takega.

Meni se tale zgodbica zdi malce za lase privlečena.

1. Ekstasy je droga, ki se jemlje na partijih. Glede na trenutno situacijo partyev že dolgo ni bilo in jih tudi najbrž še nekaj časa ne bo.

2. Hči je dijakinja in ker si napisala, da je mlajša od obeh, sklepam da še ni polnoletna. Od kje dobi denar za vse to? Ker to kar ste naštela je vredno kar nekaj. Tabletke niso poceni. Trava ja ok se da ugodno dobit, hash pa tudi ni ravno poceni.

3. Glede na to, da živi doma bi sigurno opazili, da je na ekesteziju, razen če vam je totalno vseeno za hčerko in živite eden mimo drugega. (ko vzameš ekstezi lahko plešeš celo noč in si buden do 10. Ali 11. Dopoldne pol pa cel dan prespiš. Zenice so povečane in ne reagirajo na svetlobo. Človek je bled in ima podočnjake)

In ne, nisem narkomanka. Sem pa tudi jaz šla skozi fazo eksperimentiranja. Malo sem skadila in vzela kdaj pa kdaj kakšno tabletko. Ampak, jaz sem to počela v drugi polovoci dvajsetih. S svojim prisluženim denarjem in s 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zavedanjem, da to počnem na lastno odgovornost. Vse je ok, če znaš potegniti črto. Je pa res, da je pri najstnikih večja verjetnost, da bodo zabredli, ker še nimajo dovolj razvitega čuta za samokontrolo. Jaz naprimer nikoli nisem vzela cele tabletke na enkrat. Niti ne polovice. Vedno najprej četrtino, da najprej sploh vidiš s čem imaš opravka. Ker tako kot so že zgoraj napisali nikol ne veš kaj vse je tam noter. Če efekt ni bil premočen sem nato čez par ur vzela še četrtinko. Ampak nikoli več kot to. Tudi če je bilo še ne vem kako fajn. In nikoli nisem zraven pila še alkohola. Ker to je smrtna kombinacija.
Sem pa tako kot sem začela tudi končala, zdaj ne kadim nič, niti cigaretov, ne pijem, alkohola ne jemljem drog. In ne čutim potrebe po tem.

Uf, verjamem, da vas je najdba pošteno prestrašila in vam odnesla misli na čisto novo raven. Da bi se to zgodilo pri moji hčeri, je po vsej verjetnosti ne bi dobro odnesla, ali pač, ne vem. Res ne. Vseskozi sva imeli odprt pogovor glede spolnosti in tudi takšnih in drugačnih drog. Prav tako jih imam sedaj z sinom najstnikom. Kot sem hčeri povedala, sem tudi sama imela en eksperiment s travo, kjer sem imela tako močne halucinacije, da me hočejo hipnotizirat, tudi skupina Dors ni pela v angleškem jeziku, ampak mi je moški glas z umirjenim glasom v slovenščini pravil, da padam v globok trans. To me je tako prestrašilo, da po tistem niti pomislila nisem na to. In ko sem hčeri to razlagala, je umirala od smeha. In prav v zvezi s to izkušnjo sem ji tudi razložila, da ljudje drugače doživljamo to preizkušanje. Rekla sem ji samo, pamet v glavo. Če te mika, preizkusi, mogoče boš imela prijetnejšo izkušnjo, mogoče ne. Ne vem. Vem samo to, da če bom videla, da si na poti v brezno, bom ukrepala. Veš pa, da ti potem ne bo prijetno. Odloči se pa sama. Danes ima v redu službo, živi v svojem stanovanju s fantom in to poglavje ekperimentiranja je zaključeno. Upam. Vsekakor pa zaupanje je graditelj vsakega odnosa. Še posebej z najstniki. Na vašem mestu bi pristopila povsem ravnodušno, povedala, da sem pospravljala sobe in našla škatlico s čudno vsebino ter čakala razplet. In potem tudi ustrezno, glede na reakcijo, ukrepala.
Želim vam, da najdete način kako ravnati, da družinsko ravnovesje ne bo porušeno in zaupanje zlorabljeno.
Vse najlepše 🤗

ne paničari,s tem ne boš dosegla,da bi nehala ampak zgolj,da bo začela zelo skrivat in iskala priložnosti nakar lahko res zabrede. Če si kadila sama veš,da tu pa tam za pomiritev ni hudo,ekstaziji so samo za partije ponavadi tako,da s tem si ne bi belila glave. Pazi le ,da se ji ne bi poslabšal uspeh ter ,da bo uživanje zmerno. Sama sem celo srednjo kadila in ejeki po vikendih,sem bila odličnjakinja. Po srednji sem se zaposlila,menjala družbo,skratka ne uživam nobenih drog že 10 let +. Pa je moja mati tudi vedela in mi rekla točno to kar jaz pišem tebi

Pozdravljeni,

Droge in njihovo eksperimentiranje v najstniških letih je zelo pogost pojav in starše upravičeno skrbi. Kako pa te ne bi skrbelo za svojega lastnega otroka, ki ga imaš tako rad in si želiš le najbolše zanj/zanjo?

Prva reakcija ob tovrstni situaciji, ki jo opisujete je seveda panika, strah, zaskrbljenost, šok. Kaj sedaj storiti?
Obstaja več načinov tako kot obstaja tudi več načinov vzgoje otrok vendar nobeden ne zagotavlja 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspeha prav tako kot ne obstajajo perfektni starši. Vseeno pa obstajajo boljši in slabši načini reševanja tovrstnega problema.

Za začetek bo potreben odkrit pogovor. Povejte ji najprej, da jo imate zelo radi, opravičite se ji za vdor v njeno zasebnost. Zaupajte se ji zakaj vas skrbi in pokažite kaj pri tem čutite. Povejte ji, da bi si želela, da bi vam o takih stvareh lahko zaupala in da bi se lahko o tem pogovorili, ko bo pripravljena. Nato pa se izobrazite iz kakega strokovnega vira kako se nadaljno lotiti problema (morda obisk kakega strokovnjaka).

Dokler je še mladoletna in živi pri vas ji še lahko veliko pomagate, da ne bi zabredla v kakšno nekoristno odvisnost. Zadevo se lotita skupaj z partnerjem in se za način reševanja tudi dogovorita med seboj. Želim vam veliko sreče 🙂

Nekaterim starsem je prav malo mar za njihove otroke. Kot npr. meni.

Glede na to da je uzorna ucenka potem najberz ne vzema pretirano … Sam sem v mladih letih vsak vikend zural tudi z drogo pa me vseeno ni potegnilo v pogubo

Sama sem bila tudi problematična najstnica. Vse živo je bilo, no nisem pa se drogirala, poskusila sem, redna uporabnica nisem bila. Danes sem več kot ok. Definitivno se pogovori z njo, preverjaj urin, da bo videla da misliš reno, pa morda jo daj v kakšno skupino za samopomoč ali nekaj takega. Pa tudi oče naj sodeluje.

Predlagam, da se čimprej obrnete na https://www.drogart.org/svetovanje.html . Nam so res pomagali. Pač, vejo kaj delajo in imajo res dober pristop. je pa tako, jaz če bi šlo samo za travo, ne bi zganjala panike, ker pa so v igri tudi tableti, je potrebno res takoj reagirati. To niso heci. Najstniška eksperimentiranja imajo lahko hude posledice.

Predlagam, da tole (fake) izmišljeno temo nemudoma canceled.

Kaj pa če bi malo še starejšo sestro povprašala, če ji je kaj zaupala ali pa če je opazila kaj drugačno obnašanje pri sestri. Pa zagotovo bi preverila tudi njeno družbo. Kot večino tukaj, tudi mene so zmotili tableti. Ganđa, kdaj pa kdaj, res ni noben problem.

Pa kaj delate paniko no.. Nekdo je celo napisal pelji jo na policijo da izda svoje prijatelje.. Halooo?!? Punca pac sprobava kar je treba v mladosti pac sprobat.. Bodi na njeni stvari, omeni zadevo na lep nacin poslusaj in ne grozi z nevem kaksnimi ukrepi ker bo zadeva se slabsa

In niti slucajno ni res da tisti ki proba travo in sem ter tja kaksen ekstazi, postane kasneje narkoman.. To je velik bullshit 🙂 srecno

Drogo bi ji morala zaplenit in čakati kaj se bo zgodilo. Dobro opazuj svojo deklico,. najbol bodi pozorna takrat, ko od kje pride. je pa res tudi v športu vsega boga, vem, ker sem bila sama vrhunska športnica. Pritiski so veliki, priložnost je, sedaj pa se upri, če se lahko.

gospa ce ima vasa hci vredu ocene in vse postimano v zivljenju se ne sekirajte saj je ocitno da zna lociti med obcasno uporabo prepovedanih substanc in odvisnostjo oz. jemanjem teh zgolj zaradi dolgcasa. tabletke za katere sumite da so ekstazi niso nevarne ce je v njih le mdma problem nastane ce so notri ostale bolj nevarne substance kot je pma. priporocam da hci kupi hitri reagent za testiranje in to preveri. sam obcasno zvijem kaksnega in tudi ekstazi mi ni tuj in ni tako grozno kot pravijo ostali ce ne verjmete si preberite kaksen clanek na drogart.net za boljse razumevanje. pa brez zamere lp.

dajte tako vprašanje raje postaviti tu gor psihologu. sicer otroka vi najbolj poznate, kako se pogovarjate…pogovor je smiseln…ze sploh če si sama probala, ni se pa za igrat

Odgovor na objavo uporabnika
Prestrašena sem, 30.04.2021 ob 17:33

Hčerki sta šli z očetom za nekaj dni na vikend. Sama sem morala zaradi službenih obveznosti ostati doma. Pa sem rekla, ko je že prilika, bom pa generalno čiščenje stanovanja naredila. Pri dveh najstniških puncah, ki te v sobo sploh ne pustita, je generalka bolj težko izvedljiva. Malo sem tudi oblačila posortirala in v omari mlajše hčerke našla eno lepo majhno pločevinasto škatlico. Tudi predstavljati si nisem znala kaj bi lahko bilo v njej. Itak, da mi firbec ni dal miru, zato sem jo odprla in naletela na zastrašujočo najdbo. Dva tableta z odtisom srca, v alu folijo zavit mali kvader, vrečko marihuane, tobak, papirčke in filtre za zvijanje.
Za marihuano vem kako izgleda. Sem jo v mladih letih kdaj pa kdaj kadila tudi sama, za zvitek sklepam, da je hašiš, tabletek pa sem našla na spletu. Naj bi bil ekstazi.
Ob včerajšnji najdbi sem bila čisto panična. Danes sem se malo pomirila. Si rečem, kakorkoli ga ta mlajša biksa, tako zelo hudo ne more biti, saj je pridna dijakinja, aktivna športnica, tudi doma nimamo nekih hudih težav z njo, pač tiste klasične najstniške.
Sem govorila z prijateljicama, ki sta mi svetovali naj punco trdo zagrabim, ko pride domov. Jaz se bolj nagibam k prijaznemu in odprtemu pogovoru, ne pa ustrahovanju in grožnjam. V resnici pojma nimam, kaj bi bilo najbolj prav. Ne bi je rada odrinila od sebe. Ker sem z vašo pomočjo enkrat že rešila veliko dilemo, se tudi tokrat obračam na vas. Kako bi v pristopili k otroku?

 

Ponudi ji test za dorge. Pa boš videla reakcijo.

Iz prve roke. Ko sem bila stara 16-17, mi je mami enkrat brskala po sobi in nasla paket treh cookijev(pac piskot s travo, no big deal). Iz tega je naredila DRAMO, da ne omenjam dretja, zaljenja, grozenj, nekih hausarestov itd. Se danes se mi njeno ravnanje zdi idiotsko, najin odnos so pa ta njena vtikanja v zsebnost in brskanje unicili tako, da imava se danes (pa sem stara 31 let) zelo slab odnos, ker mi se kar ne pusti odrasti.

Prebrala ki je tudi dnevnik in (ce ni bila pametna bi bila vsaj tiho), potem pa me custveno izsiljevala z jokom(!!). da ne more verjeti, kaksne stvari je prebrala v dnevniku (pa to so bile zelo osebne stvari, recimo prvi seks, prvi poljub, pac najstniske stvari..) – to je v meni vzbudilo tak sram do tega, da mi je se danes intimnost neprijetna.

Toliko o tem.. verjamem, da nisi ‘brskala’, ce pa se ze bos pogovorila z njo, potem to naredi na lep nacin, morda povezu tudi s tvojimi izkusnjami z drogo in seveda ne pozabi poudariti kaj droga lahko potegne za sabo. Jaz sem kadila travo v mladosti, pa dlje nisem nikoli sla in to zato, ker mi je knjiga Mi otroci s postaje ZOO pustila taksen vtis, da si trsih drog nikoli nisem probala poskusiti. Nic ni hudega ce tvoja hcerka eksperimentira, mora pa se zvedati da ekstazi recimo pa ze ji vec tako nedolzna zadeva..

 

zelim ti, da dobro uredita in da vajin odnos ostane lep. Jaz zelo pogresam lep odnos s svojo mamo.. zal je tako kot je.

New Report

Close