Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na stezi življenja ji je spodrsnilo

na stezi življenja ji je spodrsnilo

Premal si povedala da bi lahko zaključke delali
Kolko časa je brez službe.? Je to zdaj enkratna stvar ali se ji to ponavlja že celo življenje.?
Kje je živela prej, preden je prišla k vam.? Itd…


Še bolje da avtorico vprašaš zakaj je mama prodala svoje stanovanje in denar dala na banko oziroma kakšen je njen namen kaj bo z računom počela?

Vse sem napisala. 1. je pri nas za daljši čas oz. za nedoločen čas. Prej je živela po Lj, od Vodnikove, do Šmartinske, najdlje na Trubarjevi.


Še bolje da avtorico vprašaš zakaj je mama prodala svoje stanovanje in denar dala na banko oziroma kakšen je njen namen kaj bo z računom počela?
[/quote]
Tud to je zanimivo vprašanje ja.

Vse sem napisala. 1. je pri nas za daljši čas oz. za nedoločen čas. Prej je živela po Lj, od Vodnikove, do Šmartinske, najdlje na Trubarjevi.
[/quote]

Torej je v bistvu prvič pri vas, zato ker je v stiski in se nima kam obrnit, lahko da ji je res samo spodrsnilo

pa saj ti sama non stop iščeš izgovore zanjo.
ko boš ti v glavi pri sebi razčistila, da je tvoja sestra zase odgovorna, ne boš več imela problemov.
[/quote]
Tako je.

Naj si uredi denarno pomoč, subvencijo najemnine in pakete RK. Ko bo poštekala, da ji je ta minimum premalo, se bo mogoče celo predramila in začela migati. Ali pa tudi ne, ampak to je njena stvar, njen problem.
Dokler bo dobivala potuho, pa ne bo potrebe po kakšnikoli koreniti spremembi…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

pa saj ti sama non stop iščeš izgovore zanjo.
ko boš ti v glavi pri sebi razčistila, da je tvoja sestra zase odgovorna, ne boš več imela problemov.
[/quote]

Ne bi ravno temu rekel, da išče izgovore zanje. Ona samo pozna njene izgovore, hkrati pa jo preveč skrbi, kako bo to sprejela mama, v primeru, da sestro vržejo ven.

Edina rešitev je, da še nekaj časa ostane pri vas, pri tem pa ji postavite neke pogoje, kako naj prispeva k bivanju, zato, da ne bo mislila, da se lahko šlepa v nedogled. Zanimivo bi vsekakor bilo slišati še njeno zgodbo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne morem verjeti, da nisi sposobna razumeti, kar piše.

Poroči jo s šejkom.

Na Trubarjevi.. Se mi je kar zdelo.

Takoj sem pomislil, da je narkomanka. Kot taka pa ni vredna, da živi. Jo kar odpišite. Ena tam pri Čakovcu je svojo sestro lepo pospravila v hladilno skrinjo in vsem povedala, da je odšla v London. Sestra, ne ona. Smiljana in Jasmina.

Upam, da sem ti dal za misliti.

Tole tudi ni jasno:

Ampak, ta prijatelj živi pri mami, ne plačuje alimentov, je v postopku trajnega odvzema vozniškega dovoljenja…..in onadva načrtujeta projekt!

Kakšnih alimentov? Ima otroka? ima tvoja sestra otroka?

Pa napiši še, koliko let ima tvoja sestra, kakšen faks ima itd. Šele potem bomo lahko svetovali.

Enako vprašanje za njenega “serviserja”.

Pa mogoče bo res prava rešitev, če odpotuje v London, kaj če pa početi v slovenski revščini?

Vesel oče

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi6uri2ltXkAhVDzKQKHdxLCegQFjABegQIAxAB&url=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.slovenskenovice.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fkronika{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fna-tujem{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fclanek{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fizpoved-po-najdbi-trupla-v-zamrzovalniku-bila-je-gola-v-sedecem-polozaju-in-z-rdecimi-lici-151828&usg=AOvVaw1V5Gf_IMp7BeVRaFMm37F1

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi6uri2ltXkAhVDzKQKHdxLCegQFjAAegQIABAB&url=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fnovice.svet24.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fclanek{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fnovice{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fcrna-kronika{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F5c6a5afda4410{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fmisterij-jasmininega-trupla-v-zamrzovalni-skrinji-ze-oce-je-sumil-sestro-smiljano&usg=AOvVaw1-9kYgjFybVpfBGuW7yceB

Ne bi ravno temu rekel, da išče izgovore zanje. Ona samo pozna njene izgovore, hkrati pa jo preveč skrbi, kako bo to sprejela mama, v primeru, da sestro vržejo ven.

Edina rešitev je, da še nekaj časa ostane pri vas, pri tem pa ji postavite neke pogoje, kako naj prispeva k bivanju, zato, da ne bo mislila, da se lahko šlepa v nedogled. Zanimivo bi vsekakor bilo slišati še njeno zgodbo.
[/quote]
Podkupi zdravnika, da jo invalidsko upokojijo potem pa poberi za tujo pomoč in postrežbo.
Zdravnik vedno nasede na depresijo

Ne bi ravno temu rekel, da išče izgovore zanje. Ona samo pozna njene izgovore, hkrati pa jo preveč skrbi, kako bo to sprejela mama, v primeru, da sestro vržejo ven.

Edina rešitev je, da še nekaj časa ostane pri vas, pri tem pa ji postavite neke pogoje, kako naj prispeva k bivanju, zato, da ne bo mislila, da se lahko šlepa v nedogled. Zanimivo bi vsekakor bilo slišati še njeno zgodbo.
[/quote]
sestrini izgovori so tudi zanjo dovolj dobri.

ven je itak nikoli ne bo vrgla
samo v nedogled ji bo to slabo voljo povzročalo in sestra bo postala dežurni krivec za vse slabo v njihovi familiji – je že zdaj. je slab vzgled za otroke in mož je konstantno slabe volje zaradi nje, pa mati ima zaradi nje slabe živce.

take problematične družine so vedno simbiotične.

Tole je nemogoče, ona z diplomo pa ja ne bo trgovka.
Kje sta ata pa mama zaebala, težko da sta vsega kriva onadva, ker je sestra bila do svojega odgoda na študij v Lj, čisto OK, po kakem letu, se je začelo, začela se je zmrdovati nad nami, vsi smo bili kmetavzi………. saj potem ji je šlo, dobila je dobro službo, celo po TV je bila parkrat….. tam po 40, se je pa začelo, menjava službe, se je izkazala za zgrešeno, potem so bili neki kregi okrog stanovanja-neplačevanje najemnine, izselitev……. potem so se šli nekega cimerstva, ki se ni izšlo, izguba službe, nova še slabša služba, ki jo je sama pustila…..in tole….
[/quote]

ženska je stara več kot 40? sem mislila, da gre za kakšno pod 30 mlajšo sestro..
pa če je imela nekoč dobro službo, ni hudič, da ne najde spet kaj..


Tud to je zanimivo vprašanje ja.
[/quote]
Še boljše vprašanje za avtorico bi bilo koliko pa prispeva njena mama h njihovemu gospodinjstvu?

Sem že prej mislila napisati, pa se mi je zdelo da bo preveč in ker res nimam drugega dela, bom.
Torej moja mama je imela sestro, ki je v ranih 70-ih zapustila dom in šla v svet. Mama je tako ostala doma, se poročila, rodila 4 otroke, delala na manjši kmetiji in skrbela za svoja starša. Z očetom sta se vedno zelo dobro razumela, prav tako sta očeta imela rada dedek in babica in bilo je krasno, ata in mama sta veliko delala, dedek in babica pa sta bila z nami, potem je dedek zbolel in pristal v postelji, zanj smo skrbeli doma 12 let, vmes je opešala še babica in nenadoma umrla, skratka naša idila se je končala, smo pa bili že mi štirje toliko veliki, da smo lahko pomagali in smo, kmetijo sta tudi po uradni poti prevzela moja starša.
Nakar se je zgodil plebiscit, kaj oz. kdo je teto, ki smo jo zelo malo videli, prignalo nazaj domov, ne vem, ampak neko popoldne se je ustavil avto izstopila je z vsemi svojimi culami in povedala, da bo pri nas.
Na začetku še je bilo, potem pa samo sranje, krega na kreg, zdraha na zdraho, ščuvala je mamo proti atu, mi nečaki smo bili zanjo neizobražena drhal, pa čeprav imamo vsi več kot SŠ, verjetno je mislila nerazgledani ampak tega ni znala ubesediti, ker kot pomočnica v kuhinji ni lih dobila, ne neke izobrazbe, ne neke širine, Nasploh je bila smešna z rabo tujk, ki jih ni razumela in še marsičem, pa pustimo zdaj to.
No moja mati je trpela, ata je trpel, mi smo samo gledali, nakar ata neko jutro, preden je šel v službo znori, razbija po vratih sobe in se dere, da ko se vrne iz službe je ne sme več videti tu, sicer jo bo izselil na svoj način.
Dogodki tistega dne so bili z ene strani grozni, z druge pa poučni, foter je znorel, zmetal njene stvari, vrgel njo iz hiše, mami pa rekel naj se odloči ali on ali ona, mati se je jokala, nekaj prepričevala očeta, ki je bil neomajen, teta se je drla okoli hiše, živali v štali, ker je že bil čas za večerna opravila, ampak ata se ni dal, stal je pri vratih in se drl ven, da bo prag prestopila samo prek njega mrtvega.
Pozno v noč je spodnji sosed odpeljal teto v mesto, kam ne vemo, čez čas smo izvedeli da je v Muretincih v domu, mama si je hitro opomogla in zadeva je bila zaključena, tu in tam je še poskušala s kakimi pismi, ampak smo jo dali na ignor.

Lani je umrla, v domu je bila malo manj kot 20 let, kako je bilo s plačilom doma, ne vem, pogreba sva se udeležili z mamo in to je to.
Je ata ravnal prav, je čeprav grobo, reševal je svoje in naše življenje, za katerega je garal.
Mama je velikokrat rekla, da si je oddhnila, ko se ni rabila več z njo ukvarjati.
Nauk: človeka, ki ti pije kri, postaviš pred dejstvo, da se tega ne greš več, včasih tudi fizično, če ne gre drugače in greš naprej.

Tvoj oče je naredil prav.


Še boljše vprašanje za avtorico bi bilo koliko pa prispeva njena mama h njihovemu gospodinjstvu?
[/quote]

Saj je napisala, kaj kupi za v hladilnik, pa to in pomaga, očitno jim tako odgovarja. Ni mama problem.
Njevečji problem, po mojem, je denar na banki, obe si ga obetata 1. zato ker kao skrbi za mamo, čeprav mama zmore sama, 2. pa ker kao nima kam in mamico izsiljuje na psihološki način.
Tole bo problem, ker kater zdrav osebek pri 40+ se bo pa šel takega življenja pri sestri, da se ji nonstop očita kakšna je?

Se opravičujem za napako, malo manj kot 30 let ne 20, je bila v domu.

Se opravičujem za napako, malo manj kot 30 let ne 20, je bila v domu.
[/quote]

Pises da ima tvoja mama eno sobo in kopalnico in da imate skupno gospodinjstvo z mamo.
Tocno kje spi je in kuha tvoja sestra?

Pises da ima tvoja mama eno sobo in kopalnico in da imate skupno gospodinjstvo z mamo.
Tocno kje spi je in kuha tvoja sestra?
[/quote]

A si uspela prebrati? Razumeti? Dojeti?

Dopuščam možnost, da si citirala napačen post.

Pises da ima tvoja mama eno sobo in kopalnico in da imate skupno gospodinjstvo z mamo.
Tocno kje spi je in kuha tvoja sestra?
[/quote]

?!?!?

Ena moja sestra živi v svoji hiši z družino, druga pa v Belgiji.

Saj je napisala, kaj kupi za v hladilnik, pa to in pomaga, očitno jim tako odgovarja. Ni mama problem.
Njevečji problem, po mojem, je denar na banki, obe si ga obetata 1. zato ker kao skrbi za mamo, čeprav mama zmore sama, 2. pa ker kao nima kam in mamico izsiljuje na psihološki način.
Tole bo problem, ker kater zdrav osebek pri 40+ se bo pa šel takega življenja pri sestri, da se ji nonstop očita kakšna je?
[/quote]

denar po mojem mama špara, če bo treba dom doplačevati, ko bo tako daleč.

Malo zgrešen point, kaj pa kmetje, ki kmetije podedujejo.In najbolj so socializiranni-srečni in vzgojeni ljudje, kjer več genaracij skupaj živi in raste in tako bi bilo priporočljivo.
[/quote]

Kolikor jaz razumem, pri avtorici nimajo kmetije. Na splošno pa, daleč od tega, da bi bili najbolj srečni ljudje tam, kjer več generacij živi skupaj. Tudi na kmetijah ne.

denar po mojem mama špara, če bo treba dom doplačevati, ko bo tako daleč.
[/quote]

Že že, ampak kaj pa če ga ne bo rabila?

Saj je napisala, kaj kupi za v hladilnik, pa to in pomaga, očitno jim tako odgovarja. Ni mama problem.
Njevečji problem, po mojem, je denar na banki, obe si ga obetata 1. zato ker kao skrbi za mamo, čeprav mama zmore sama, 2. pa ker kao nima kam in mamico izsiljuje na psihološki način.
Tole bo problem, ker kater zdrav osebek pri 40+ se bo pa šel takega življenja pri sestri, da se ji nonstop očita kakšna je?
[/quote]
Mislim, da je velik del težav sama avtorica z njenim možem. Dejansko, če pogledam pa nisem vsega brala mama je pri njih jim polni hladilnik pa tudi sigurno kaj prispeva k stroškom, skratka nameni en del svoje pokojnine tudi za njih, kar pa na drugi strani je to za njih plus in lahko dasta denar na stran. Na drugi strani pa sestra, ki se je znašla v taki situaciji kot se je in ta, taista sestra, ki dobi € h njihovemu budgetu bi lastno sestro na cesto zabrisala, ker iz nekih razlogov je mami stanovanje prodala, ki je nekoč bila njihova skupna streha in ko so take situacije, žal ljudje ugotovijo,da so na cesti in brez družinske strehe.
Takrat spoznaš koliko komu v življenju pomeniš in kolikšno si breme!

New Report

Close