Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na stikih-vedno zraven nova partnerka

Na stikih-vedno zraven nova partnerka

Očitno se počutiš ogroženega.
Pri nas bi lahko otroci povedali očetu, da jih moti, pa ne bi razumel.Ker jih je motilo.Ampak on tega ni videl , ker je bil itak slep in gluh za otroke.
Nikoli , ampak prav nikoli ni šel z njimi sam kam.
Moje mnenje pa je tako:Čeprav je res, da k novi družini spada tudi nova partnerka, ni potrebno, da je konstantno zraven.
Ker imajo otroci radi urice SAMO z očetom.
Jaz to razumem in se po domače, ne štulim vedno zraven k mojemu partnerju in njegovemu otroku.

Naj imata svoje trenutke tudi zase.

Kot oče in sin.

Kaj praviš na to WIIW?[/quote]

Čist nič se ne čutim ogrožena.. Zakaj bi se? Živim v klasični družini, kjer sva z možem tudi oče in mama otrokom, ki živijo z nama. Povem ti pa tako, kot mislim. A je torej vsak, ki misli, drugače, kot ti, že ogrožen, ali kaj?
Še enkrat: Ženske se ne morajo vtikat v partnerico od bivšega in jo celo komadnirat, kdaj se lahko kje pojavi!!! Pa “otrok bi rad” gor ali dol…[/quote]

Če torej kateri od tvojih otrok izrazi željo, da bi rad nekaj počel samo s tabo ali z očetom, to odpade na celi črti, ker ste družina in pašete skupaj?

Hm, verjetno bi ona sama morala imeti toliko občutka, da bi jih kdaj pustila same. Kakorkoli obračamo, onadva morda res sta nova družina in sodita skupaj, samo otrokom pa ne moreš reči, od jutri naprej je tudi ona del vajine družine. To se lahko zgodi spontano, sploh če so otroci še majhni in so veliko tudi z neskrbnikom, ali pa se ne zgodi nikoli.
V vsakem primeru pa ima otrok pravico zahtevati nekaj starševskega časa tudi samo zase – tako v poročenih kot ločenih družinah.

Jaz sem ločena in ker bivši živi z novo ženo, sta seveda večino stikov z obema. Izjemoma gredo kam sami. Včasih sta tudi sama s ta novo ženo. Hči pravi, da je ona morda celo bolj skulirana od očeta in da ji je okej (seveda ni pa niti slučajno tako zelo skulirana kot jaz, ha ha). Vidim pa pri sinu, da pogreša odnos med dvema “moškima”. Jaz sem sicer nekaj časa imela resnega partnerja, z otrokoma se je sicer razumel, ni pa se ukvarjal z njima. Ni imel niti smisla niti volje niti živcev.

Kaj narediti? Z otrokoma se pač pogovarjaj o tem in skupaj poiščite možnost, da nekako posredujeta to svojo idejo, da bi kam šli sami. Mogoče obstaja kaj, kar ta novi nikakor ne diši in ne bi hotela zraven.

Čist nič se ne čutim ogrožena.. Zakaj bi se? Živim v klasični družini, kjer sva z možem tudi oče in mama otrokom, ki živijo z nama. Povem ti pa tako, kot mislim. A je torej vsak, ki misli, drugače, kot ti, že ogrožen, ali kaj?
Še enkrat: Ženske se ne morajo vtikat v partnerico od bivšega in jo celo komadnirat, kdaj se lahko kje pojavi!!! Pa “otrok bi rad” gor ali dol…[/quote]

Če torej kateri od tvojih otrok izrazi željo, da bi rad nekaj počel samo s tabo ali z očetom, to odpade na celi črti, ker ste družina in pašete skupaj?[/quote]

Si resno predstavljaš, da v družini pride kdaj do takšne situacije? Potem je pa oče ali mama grdo pogrnil pri svoji funkciji.

Če torej kateri od tvojih otrok izrazi željo, da bi rad nekaj počel samo s tabo ali z očetom, to odpade na celi črti, ker ste družina in pašete skupaj?[/quote]

Si resno predstavljaš, da v družini pride kdaj do takšne situacije? Potem je pa oče ali mama grdo pogrnil pri svoji funkciji.[/quote]

Normalno, da pride. Ti se nikoli ne pogovarjaš s svojo mamo na samem, brez očeta, ker se želiš pogovoriti samo z njo?
Moja hči se želi pogovarjati recimo o “ženskih” zadevah in je ne mika, da bi mlajši brat svetil zraven. Torej sem pogrnila na celi črti, ker ji omogočim zaupen pomenek z mano? Bi zraven morala biti še oče in brat? Nemara še tete in strici, dedki in babice, da bo bolj držalo?

Čist nič se ne čutim ogrožena.. Zakaj bi se? Živim v klasični družini, kjer sva z možem tudi oče in mama otrokom, ki živijo z nama. Povem ti pa tako, kot mislim. A je torej vsak, ki misli, drugače, kot ti, že ogrožen, ali kaj?
Še enkrat: Ženske se ne morajo vtikat v partnerico od bivšega in jo celo komadnirat, kdaj se lahko kje pojavi!!! Pa “otrok bi rad” gor ali dol…[/quote]

Če živiš v klasični družini, potem tega nisi doživela in pojma nimaš.[/quote]

Aja… ker živim v klasični družini, nimam pojma. Če bi bila ločena, bi se pa počutila ogroženo – kot si napisala zgoraj! v glavnem, če s ene strinjam s tabo, sem ogrožena ali nima pojma :))) Ni čudno, da ti je dec pobegnil, ko si tako vzvišena!!!

Si resno predstavljaš, da v družini pride kdaj do takšne situacije? Potem je pa oče ali mama grdo pogrnil pri svoji funkciji.[/quote]

Normalno, da pride. Ti se nikoli ne pogovarjaš s svojo mamo na samem, brez očeta, ker se želiš pogovoriti samo z njo?
Moja hči se želi pogovarjati recimo o “ženskih” zadevah in je ne mika, da bi mlajši brat svetil zraven. Torej sem pogrnila na celi črti, ker ji omogočim zaupen pomenek z mano? Bi zraven morala biti še oče in brat? Nemara še tete in strici, dedki in babice, da bo bolj držalo?[/quote]

Ženska, po moje si ti sama sebi v napoto, zato tako kompliciraš. Sama se počutiš izločeno, pa bi rada druge izločevala… Normalni ljudje se lahko vse pomenijo, tudi najdejo primeren čas, kdaj se s kom o čem pogovorit.. Nenormalni pa posegajo celo v novo družino svojega bivšega in bi radi imeli celo oblast nad njegovo novo partnerko. Še dobro, da je bivši normalen in se ti ne pusti.

tole si preberi ene 5x in poskusi si zapomniti. zlata vreden nasvet.

Normalno, da pride. Ti se nikoli ne pogovarjaš s svojo mamo na samem, brez očeta, ker se želiš pogovoriti samo z njo?
Moja hči se želi pogovarjati recimo o “ženskih” zadevah in je ne mika, da bi mlajši brat svetil zraven. Torej sem pogrnila na celi črti, ker ji omogočim zaupen pomenek z mano? Bi zraven morala biti še oče in brat? Nemara še tete in strici, dedki in babice, da bo bolj držalo?[/quote]

Ženska, po moje si ti sama sebi v napoto, zato tako kompliciraš. Sama se počutiš izločeno, pa bi rada druge izločevala… Normalni ljudje se lahko vse pomenijo, tudi najdejo primeren čas, kdaj se s kom o čem pogovorit.. Nenormalni pa posegajo celo v novo družino svojega bivšega in bi radi imeli celo oblast nad njegovo novo partnerko. Še dobro, da je bivši normalen in se ti ne pusti.[/quote]

Kaj kompliciram – konkretno? Iz česa sklepaš, da je bivši normalen? In da je kakršen koli razlog, da bi se mi ne smel pustiti? Prosim, navedi iz mojega pisanja, kaj te je navedlo na takšno misel.

Absolutno bi si moral zrel oce vzeti cas samo za otroke. Ampak takih je malo..

New Report

Close