Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na stiku otrok nič ne naredi za šolo

Na stiku otrok nič ne naredi za šolo

še enkrat bom ponovila:
Veliko bolj kot ocene, je pomembno psiho-fizično stanje otroka!
Otrok s staršema, ki se ne razumeta, ni srečen otrok.[/quote]

Lepo napisano, vendar če bi bilo po otrokovo, ki nima nobene odgovornosti do šole, pa verjetno še do česa….kaj narediti v tem primeru? Ker sta starša na bojni nogi in se ukvarjata samo s sabo kaj je kdo kriv, otrok pa nekje v balončku vmes, ga pustiti pri miru, da mu balonček ne poči?
Ne vem no. Po moje….starši v glavi premike in potem bo otrok tudi srečen.

Naši so dobili ko smo kupili paket delovnem zvezku kodo za dostop do portala radovednih pet. Glasbo lahko posluša samo na tem potralu. Pri nas mora otrok vedeti za vsako pesem taktovski način, najdaljšo noto, najviši in najnižji ton, znake (ponavljaj, končaj) predznake in seveda zapeti). Pa dobe mora znat seštevati. Glasbo ima ravno ob ponedeljkih in je že dobil slabo oceno, ker ga je oče pripeljal domov prepozno in je šel samo spat.

Naslednji dan je bil pa vprašan. Ni pa edini, ki ima slabo oceno pri glasbi. zaradi enakega razloga pa ni nujno, da so starši ločeni.

Pač včasih se zgodi, da je treba kaj narediti tudi med vikendom in ne vem zakaj bi jaz bila zato kaznovana. Otrok je kaznovan, ker ne zna tako dobro kot bi lahko.

Otroka ne forsiram za ocene, potruditi se pa mora, če kaj ne razume pa mora povedati. Doma se ne uči cele dneve, v glavnem naredi nalogo in če je napovedano ocenjevanje (pisno ali ustno) si pač prebere. Drugače pa ima tudi svoje hobije. Plakate pa tudi dela na roke, ta zadnjega je delal pri s sošolcem pri njemu, jaz sem samo slike sprintala. Me sploh ni bilo zraven, edino gledala sem ga, da je vadil za nastop. Pa še takrat sta imela samo štiri dni, ker sta oba pri očetih.

Sedaj pa isto piše sam na roke plakat. Učitejica pa ocenjuje nastop in ne plakata, to je samo pripomoček. Sodnikov se ne bojim, ker je dokumenirano, tak da si jaz nič ne zmišljujem. Če bo pa treba bom pa učiteljico povabila na pričanje in kakšno mamo iz razreda.

Lepo napisano, vendar če bi bilo po otrokovo, ki nima nobene odgovornosti do šole, pa verjetno še do česa….kaj narediti v tem primeru? Ker sta starša na bojni nogi in se ukvarjata samo s sabo kaj je kdo kriv, otrok pa nekje v balončku vmes, ga pustiti pri miru, da mu balonček ne poči?
Ne vem no. Po moje….starši v glavi premike in potem bo otrok tudi srečen.[/quote]

V tem primeru je potrebno vzpostaviti normalne odnose med staršema. Saj ni treba, da se ljubita, je pa nujno, da se spoštujeta vsaj kot starša istega otroka!
Ljudje večinoma gasijo požar, ne pa tudi vir ognja. Šolske ocene in delo so samo ogenj, ne pa vir težav.

še enkrat bom ponovila:
Veliko bolj kot ocene, je pomembno psiho-fizično stanje otroka!
Otrok s staršema, ki se ne razumeta, ni srečen otrok.[/quote]

Kaj ne dojamete in sprejmete,da je vse to povezano in prepleteno,pa naj gre za ločene družine ali tiste,ki živijo skupaj pod isto streho?!

Lepo napisano, vendar če bi bilo po otrokovo, ki nima nobene odgovornosti do šole, pa verjetno še do česa….kaj narediti v tem primeru? Ker sta starša na bojni nogi in se ukvarjata samo s sabo kaj je kdo kriv, otrok pa nekje v balončku vmes, ga pustiti pri miru, da mu balonček ne poči?
Ne vem no. Po moje….starši v glavi premike in potem bo otrok tudi srečen.[/quote]

V tem primeru je potrebno vzpostaviti normalne odnose med staršema. Saj ni treba, da se ljubita, je pa nujno, da se spoštujeta vsaj kot starša istega otroka!
Ljudje večinoma gasijo požar, ne pa tudi vir ognja. Šolske ocene in delo so samo ogenj, ne pa vir težav.[/quote]

Normalni odnosi,to je bistvo,seveda.
Morata pa biti oba za to. Pa ne za publiko…za njunega otroka,njiju.

Pa daj se umiri, nihče ni toliko neumen in večina, ki smo tu pišemo smo imela li še vedno immo otroke v šoli.

A ti ni dovlj, da ti je CSD zelo jasno povedal?

In ti bi na vsak način rada potzrditev , da ravnaš prav, pa ti bodo pritrjevale le najbolj tumaste in nore, torej enake tebi. Kkašne špa pišeš, da te ni sram, “oče nema pravo glasanja” in nič ne bo zato, da bče otrok ne bo šel k očetu. Baba zmešana ustavi se, zagotovo si naredila dovolj škode otroku in očetu.

Lepo napisano, vendar če bi bilo po otrokovo, ki nima nobene odgovornosti do šole, pa verjetno še do česa….kaj narediti v tem primeru? Ker sta starša na bojni nogi in se ukvarjata samo s sabo kaj je kdo kriv, otrok pa nekje v balončku vmes, ga pustiti pri miru, da mu balonček ne poči?
Ne vem no. Po moje….starši v glavi premike in potem bo otrok tudi srečen.[/quote]

V tem primeru je potrebno vzpostaviti normalne odnose med staršema. Saj ni treba, da se ljubita, je pa nujno, da se spoštujeta vsaj kot starša istega otroka!
Ljudje večinoma gasijo požar, ne pa tudi vir ognja. Šolske ocene in delo so samo ogenj, ne pa vir težav.[/quote]

Normalni odnosi,to je bistvo,seveda.
Morata pa biti oba za to. Pa ne za publiko…za njunega otroka,njiju.[/quote]In kdo bo to naredil, če je baba tako daleč nora kot beremo avtorico in ne upošteva nikogar? In takih ni malo, jih je bistveno več kot normalnih. Pri teh zaležjo le hitre in visoke kazni, katerih je še vedno čisto premalo izrečenih, potem bo pa morala spoštovat tudi očeta.


Kam pa ta tvoj otrok hodi v solo? Ker pri nas pa smo tudi v 5. razredu, v Slo, nimajo niti ene stvari na netu. Ok ko morajo delati placate ali pa kake govorne vaje takrat pač morajo poiskati po netu ali pa v kakšni knjigi , vse ostalo imajo učbenike, delavne zvezke in zvezke. Torba kar konkretna cca 7kg težka. No ja je punca včasih kakšna stvar nešolska tudi notir ompak vseeno pri vas očitno imajo samo tablice ali kako?
No mi je zanimivo ker naša ima ravno sedaj za narediti plakat pa je užitelica striktno zahtevala da ga ročno napišejo in ne naredijo na računalnik ker se tako vač naučijo.
Aja za glasbo kaj pa se učijo ker pri nas je pa glasba res tako mimo grede, kakšno pesem če se morajo naučit ostalo pa je tako tako, nič posebnega ne vem če se jo je kdaj učila v the skoraj 5 letih.
Aja imajo pa eno stvar na računalniku to so pa vaje za kolesarski izpit ampak te so itak delali v šoli tisti ki so želeli in imajo možnost pa še doma.
Če tudi tvoj hodi v Slo v solo imamo res zelo čudno šolstvo res rezlično od sole do sole.[/quote]
Žal mi je, ampak očitno ne veš, da obstajajo tudi drugačne šole. Pri nas se tudi pošteno učijo za glasbo.
In imamo tudi kar nekaj vsebin, vaj in nalog v spletni učilnici, ki jo je treba kar redno čekirat. ne sodi, če hodijo tvoji otroci v zabačeno šolo.[/quote]
Nisem nič sodila samo vprašala sem. In ne ne hodijo v zabavišče v solo res pa je da je šola relativno velika in imajo zato veliko možnosti v šoli. Pri nas veliko, tudi za razne razne placate in govorne vaje pa ostalo kar morajo pobrskati po spletu ali knjigah lahko naredijo v šoli imajo pač šoljsko knjižnico kjer jim je to omogočeno. Tam naredijo tudi večino domače naloge, ker čakajo avtobus.
Pač učbenijov pa nimajo na spletu in zato vprašam. Bi bila pa jaz takoj za da imajo čim več na spletu ker bi imeli potem lažje torbe.


Žal mi je, ampak očitno ne veš, da obstajajo tudi drugačne šole. Pri nas se tudi pošteno učijo za glasbo.
In imamo tudi kar nekaj vsebin, vaj in nalog v spletni učilnici, ki jo je treba kar redno čekirat. ne sodi, če hodijo tvoji otroci v zabačeno šolo.[/quote]
Nisem nič sodila samo vprašala sem. In ne ne hodijo v zabavišče v solo res pa je da je šola relativno velika in imajo zato veliko možnosti v šoli. Pri nas veliko, tudi za razne razne placate in govorne vaje pa ostalo kar morajo pobrskati po spletu ali knjigah lahko naredijo v šoli imajo pač šoljsko knjižnico kjer jim je to omogočeno. Tam naredijo tudi večino domače naloge, ker čakajo avtobus.
Pač učbenijov pa nimajo na spletu in zato vprašam. Bi bila pa jaz takoj za da imajo čim več na spletu ker bi imeli potem lažje torbe.[/quote]
Ne goni plitve hinavščine, ker tu nismo na stopnji tvoje neumnosti in ne delaj vesoljske znanosti iz osnovne šole, ker je ni. Šola je obvezna za vse in šola tudi uredi in omogoči dostop do vega potrebnega za šolo. To kar bi pa ti bila za, pač ne bo, ker ti ki urejajo, imajo za razliko od tebe pamet in vedo kaj gre in kaj ne in kaj je dolžnost koga.

https://www.dnevnik.si/1042767533

Po Juhantovem mnenju bi bilo za šolsko klimo dobro, če bi prepovedali vstop rednim in največkrat škodljivim obiskovalcem šol – odvetnikom. Šole se jih bojijo, pred njimi prehitro počepnejo. »Za dramo z odvetniki danes zadošča, da učiteljica zasuka učenca k tabli ali ga presede iz prve v zadnjo klop.« Dobrodejno bi bilo tudi, če bi na prste stopili tekmovalnim mamam in učiteljicam. »Še nikoli nisem slišal nobenega očeta, da bi hčerki na taboru rekel, pojdi se učit angleščino, da ti bo v novem šolskem letu lažje. Sem pa to slišal reči matere…«

V tem primeru je potrebno vzpostaviti normalne odnose med staršema. Saj ni treba, da se ljubita, je pa nujno, da se spoštujeta vsaj kot starša istega otroka!
Ljudje večinoma gasijo požar, ne pa tudi vir ognja. Šolske ocene in delo so samo ogenj, ne pa vir težav.[/quote]

Normalni odnosi,to je bistvo,seveda.
Morata pa biti oba za to. Pa ne za publiko…za njunega otroka,njiju.[/quote]In kdo bo to naredil, če je baba tako daleč nora kot beremo avtorico in ne upošteva nikogar? In takih ni malo, jih je bistveno več kot normalnih. Pri teh zaležjo le hitre in visoke kazni, katerih je še vedno čisto premalo izrečenih, potem bo pa morala spoštovat tudi očeta.[/quote]

A ti spoštuješ mamo svojega otroka/otrok?

Normalni odnosi,to je bistvo,seveda.
Morata pa biti oba za to. Pa ne za publiko…za njunega otroka,njiju.[/quote]In kdo bo to naredil, če je baba tako daleč nora kot beremo avtorico in ne upošteva nikogar? In takih ni malo, jih je bistveno več kot normalnih. Pri teh zaležjo le hitre in visoke kazni, katerih je še vedno čisto premalo izrečenih, potem bo pa morala spoštovat tudi očeta.[/quote]

A ti spoštuješ mamo svojega otroka/otrok?[/quote]Vsekakor.

In kdo bo to naredil, če je baba tako daleč nora kot beremo avtorico in ne upošteva nikogar? In takih ni malo, jih je bistveno več kot normalnih. Pri teh zaležjo le hitre in visoke kazni, katerih je še vedno čisto premalo izrečenih, potem bo pa morala spoštovat tudi očeta.[/quote]

A ti spoštuješ mamo svojega otroka/otrok?[/quote]Vsekakor.[/quote]

Samo tako by the way,danes je že 3.april…

A ti spoštuješ mamo svojega otroka/otrok?[/quote]Vsekakor.[/quote]

Samo tako by the way,danes je že 3.april…[/quote]]

A bejž no, že na koledarju številke poznaš, potem si pa že res veliko. 🙂

Da se držim teme.
Avtorica mi lahko da kontakt, še bolje od očeta, ji bom pomagal, imam precej izkušenj na tem področju.

očetovo ravnanje dojemam kot sabotiranje otrokovega šolanja. Imam pa se za odgovornega starša, rezultati so vidni. Če bo treba bom še na faks zraven hodila 🙂

Slabo kaže , ko že zdaj na monu visiš in že tretji dan zapored tepeš take primitivne kozlarije, da jim ni para, namesto da bi bila ob otroku, ko si tako polna očitkov za istro stvar, ki letijo na očeta, s tem da otroka pri očetu sdkorja da ni, pri tebi pa je otrok ves čas. Samo ti res kažeš skozi svoje pisanje tisto realno polno usekanost nore nesposobne ločene matere, ki vse uniči in ne nikoli ne neha divjat, bodo vedno drugi krivi.

Ko sva seksala se je polomil kondom.

Ja, polomil se je ja, je bil iz porcelana. 🙂 Sprašpujem se bolj kaj je šlo narobe pri spočetju tebe, tam se je moralo nekaj pošteno zalomit, ne pri tvojem otroku.

quote=”Ena mama”]očetovo ravnanje dojemam kot sabotiranje otrokovega šolanja. Imam pa se za odgovornega starša, rezultati so vidni. Če bo treba bom še na faks zraven hodila :)[/quote]

Pa v službo tudi, kajne?

lahko dokažem vplih stikov na ocene. Samo tu ne bom.

Šla sem si tudi stare teme pogledati, ker je enak problem oz ni enak. Tam otroci ne naredijo, moj otrok pa NE SME tudi če bi sam želel. Odgovori so pa enaki. Otrok naj bo kaznovan če tam ne naredi kar dam zraven. Pol se naj pa sama zmenita za posledice.

Včasih je otrok treniral nogomet, a ga oče ni hotel voziti na tekme, zato je to opustil.

Podporo imam pri učiteljici, mamah (in nekaterih očetih, ja eni se zanimajo za otrokovo šolo) sošolcev ter mojih prijateljicah, ki so tudi učiteljicah, ki mi svetujejo, ko kakšna snov ne gre.

Otrok je bil pa načrtovan.

Mislim, da si z otrokovimi ocenami zdraviš svoje komplekse, ki jih imaš kar nekaj.
S šolo se ukvarjaš tako, kot da ti hodiš v šolo. Veš za vsak test in spraševanje, kot da boš ti vprašana, verjetno tudi cela živčna čakaš na rezultat. In če je rezultat dober si za to zaslužna ti in tvoj trud, če je pa rezultat “slab”, je pa seveda kriv oče.
Raje si najdi svojo zaposlitev in se tam dokaži.

Kratek in jedrnat povzetek mnenj, ki daleč, da bi ti bila v prid! Sošolec je imel mamo, prav tako kot si ti. Vprasevala ga je se na avtobusu zjutraj tri postaje do šole. Na silo in preko sposobnosti eden od treh odlicnjakov v razredu, doživeli ivčni zlom na faksu, ga ni končal. Mama, ločena kača je ostala sama na stara leta, vnuki je ne poznajo. Sin pa, obrtnik v gradbeni stroki, ocitno dovolj pojeten za zivljenje brez tega, da je blesava mati travmirala profesorje na faksu, si je zagotovil dovolj situirano zivljenje, da mu ni problem svojih mladostnih travm zdraviti z enormnimi kolicinami alkohola!

Ps: zdajsnja generacija ucitljev je ze zdavnaj izgubila kompas, otrokovo ucenje vsiljujejo v projekt tekmovanja starsev, kdo bo na svojem podmladku dosegel najboljse rezultate in zato so v izobrazevalnem procesu motivirani starsi, otroci pa vse manj. Ti si morda mislis, da bos “hodila” z otrokom na faks:) ha ha lol ha ha! Pridi povedat tu gor cez tri razrede, ce mu prozac pomaga!

Razume lahko samo tisti, ki je v našem razredu. Snovi sploh ne predelajo ai pa bežno preletijo v šoli. Sicer pa vsak otrok rabi kontrolo eni več drugi pa manj oz nič.

V normalnem 5. razredu, na normalni šoli, starši se vedeli ne bi, da je otrok v šoli, delam uciteljičino delo, za par let nazaj…

…ste že pet let v nenormalnem razredu, na nenormalni šoli z učitelji, ki ne opravljajo svojega dela?

in pozabi bivšega, pa še s šolo se ne boš imela toliko časa ukvarjat.

New Report

Close