Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek na vsakem vogalu samo fehtanje

na vsakem vogalu samo fehtanje

Zamenjaj očala. Ta ki jih imaš zdaj ti onemogočajo videti pravo realnost.
[/quote]

Mogoče bi pa ti moral/a zamenjat očala.

Mogoče bi pa ti moral/a zamenjat očala.
[/quote]

Raje vidim realnost tako kot je.

Mogoče bi pa ti moral/a zamenjat očala.
[/quote]

dsj sdi no proim zastiralca z oči -danes se še kako izkorišča status “prosjačev” na ulici s strani lažnih beračev.

Pred mogimi leti, ni bilo fehtačev iz bolgarije, Romunije in podobno na ulicah – pa a ti več, da je to organiziran krimihal, ko jih “zvodnik” pripelje na določeno mesto, pusti in pride iskat čez pol urce. Ponavadi pred diskontarji in na parkiriščih, kjer je največja frekvenca, pa hitro lahko naberejo po par deset eur na osebo…Ljudje jim dajo, ker jim je nerodno in da se jih tudi čimprej otresejo, da nehajo za njimi hodit in molit roko….

Resnično revni ljudje ne beračijo po ulicxah – ker jim je nerodno, ih je sram pred javnostjo…… Tako “pogumno beračijo samo pijančki in narkomani. Ker rabijo za dozo. Večinoma ne hrane – hrano dobijo po razdeljevalnicah, kjer so vpisani ( so dobro organizirani, brez skrbi). Tisto, kar pa dobijo na sesti, je pa čista žepnina – in dostikrat na dan nafehtajo več, kot ti na dan sploh zaslužiš.

Zato, snemi si no zastiralca in dojemi, kdo večiunoma si upa fehtat po ulicah. Tisti, ki jim ni nič hudega.

dsj sdi no proim zastiralca z oči -danes se še kako izkorišča status “prosjačev” na ulici s strani lažnih beračev.

Pred mogimi leti, ni bilo fehtačev iz bolgarije, Romunije in podobno na ulicah – pa a ti več, da je to organiziran krimihal, ko jih “zvodnik” pripelje na določeno mesto, pusti in pride iskat čez pol urce. Ponavadi pred diskontarji in na parkiriščih, kjer je največja frekvenca, pa hitro lahko naberejo po par deset eur na osebo…Ljudje jim dajo, ker jim je nerodno in da se jih tudi čimprej otresejo, da nehajo za njimi hodit in molit roko….

Resnično revni ljudje ne beračijo po ulicxah – ker jim je nerodno, ih je sram pred javnostjo…… Tako “pogumno beračijo samo pijančki in narkomani. Ker rabijo za dozo. Večinoma ne hrane – hrano dobijo po razdeljevalnicah, kjer so vpisani ( so dobro organizirani, brez skrbi). Tisto, kar pa dobijo na sesti, je pa čista žepnina – in dostikrat na dan nafehtajo več, kot ti na dan sploh zaslužiš.

Zato, snemi si no zastiralca in dojemi, kdo večiunoma si upa fehtat po ulicah. Tisti, ki jim ni nič hudega.
[/quote]

Oprosti, ampak realnost teh ljudi iz Romunije itd. verjetno poznam bolje kot ti, že zaradi mojega dela tukaj in večletnega v tujini na tem področuju.
Denar dajem raznim brezdomcem, ki se nahajajo v bližini mojega doma in poznam njihovo preteklost in mi je hudo, ko vidim, kje so zdaj. In marsikateri od njih bi si po vseh padcih v življenju zaslužil človeka vredno starost, ne pa da cel prezebel v teh temperaturah sedi na avtobusni postaji, ker nima kam.
Seveda raznim ljudem, ki zbirajo za ne vem koga in kaj in hodijo naokrog z raznimi sprintanimi slikami ne dajem.

Oprosti, ampak realnost teh ljudi iz Romunije itd. verjetno poznam bolje kot ti, že zaradi mojega dela tukaj in večletnega v tujini na tem področuju.
Denar dajem raznim brezdomcem, ki se nahajajo v bližini mojega doma in poznam njihovo preteklost in mi je hudo, ko vidim, kje so zdaj. In marsikateri od njih bi si po vseh padcih v življenju zaslužil človeka vredno starost, ne pa da cel prezebel v teh temperaturah sedi na avtobusni postaji, ker nima kam.
Seveda raznim ljudem, ki zbirajo za ne vem koga in kaj in hodijo naokrog z raznimi sprintanimi slikami ne dajem.
[/quote]

Kar počneš je samo flajštr na gnojno rano gnilega sistema.

Če pa že moraš, zakaj ne povabiš kakega prezeblega brezdomca v svoj dom? Se boste pa že malo stisnili, s tistim drobižem ki mu ga mečeš se pač pogrel ne bo.

Oprosti, ampak realnost teh ljudi iz Romunije itd. verjetno poznam bolje kot ti, že zaradi mojega dela tukaj in večletnega v tujini na tem področuju.
Denar dajem raznim brezdomcem, ki se nahajajo v bližini mojega doma in poznam njihovo preteklost in mi je hudo, ko vidim, kje so zdaj. In marsikateri od njih bi si po vseh padcih v življenju zaslužil človeka vredno starost, ne pa da cel prezebel v teh temperaturah sedi na avtobusni postaji, ker nima kam.
Seveda raznim ljudem, ki zbirajo za ne vem koga in kaj in hodijo naokrog z raznimi sprintanimi slikami ne dajem.
[/quote]

aha, humanitarka/ antropologinja….

no malo si že obrnila plato, glede na napisano odebeljeno.

Ravno taki, ki so pred našimi diskontraji ali sključeni na tleh nekje na kašnem trgu večjih slovenskih mest, “zbirajo za nekoga”; ker jih organizirano pripeljejo in pridejo iskat.

Prejsnji teden na RTL reportazo o beracih iz Bolgarije in njihovih “lastnikih”. Orgarnizirano jih vozijo v zahodno Evropo, cele druzine z otroki vred. Oni pa imajo take vile, da ne mores verjet. jaz sem pred leti opazovala eno punco pred Lidlom. lmela je cisto zvite noge in cisto kratke bergle. K njej je pristopil moski in ji nekaj pokazal. Mislim, da je bil kriminalist v civilu. Takoj je sla proti drugemu parkirnemu prostoru. Vedno bolj, ko se je oddaljevala, bolj hitro in zravnano je hodila. Tam jo je v temi cakal Mercedes. Dala si je bergle pod roko in lepo odkorakala do njega. Tako da, mene ne morejo nasrati. Niman toliko, da bi lopove podpirala.

Kar počneš je samo flajštr na gnojno rano gnilega sistema.

Če pa že moraš, zakaj ne povabiš kakega prezeblega brezdomca v svoj dom? Se boste pa že malo stisnili, s tistim drobižem ki mu ga mečeš se pač pogrel ne bo.
[/quote]

Seveda se ne bo pogrel, verjetnu pa mu bo moj euro vsaj malo pomagal, kot tvoj, ki mu ga ne daš.
In v tem je razlika med ljudmi, nekomu pomagat z malim ali nekomu sploh ne pomagat.

Nikoli ne dam nobenega denarja. Nimam slabe vesti.

Seveda se ne bo pogrel, verjetnu pa mu bo moj euro vsaj malo pomagal, kot tvoj, ki mu ga ne daš.
In v tem je razlika med ljudmi, nekomu pomagat z malim ali nekomu sploh ne pomagat.
[/quote]

Ampak domov ga pa ne povabiš. Le zakaj.

Seveda se ne bo pogrel, verjetnu pa mu bo moj euro vsaj malo pomagal, kot tvoj, ki mu ga ne daš.
In v tem je razlika med ljudmi, nekomu pomagat z malim ali nekomu sploh ne pomagat.
[/quote]

Glavno da ti pride.

Glavno da ti pride.
[/quote]
Aja, še to. Dokler to počneš s svojim denarjem je meni kul, kar orgazmiraj.


Odkar vem, kako dobro gre eni znani bivši forumašici z nabiranjem kovančkov, me ne gane več.
[/quote]
Poglej sebe v ogledalo. zmeček.

Jaz kaj takega nikoli. Vedno pa darujem za živali. In bom še naprej.

Poln kufer jih že imam,
zadnjih šest let sem prenehal z takšno dejavnostjo.

NImam veliko in denarja ne dajem. Razen kakšnemu uličnemu glasbeniku.

Vedno pa vprašam fehtarje za denar ali mu kupim sendvič. Me je ena gospa prav presenetila, ko je rekla da sendviča ne bi, bi pa imela mleko, sladkor in kavo. Kavo naj kupim kar ono tapoceni…

Sem ji kupila. Noro se mi je zahvaljevala in odšla.

Še ena taka, ki daruje samo za živali. Mačji hiši darujem, tudi Društvu za zaščito živali Ljubljana, njim namenim tudi 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodnine. Zbiram tudi material, tople odeje in hrano za Zavetišče Gmajnice. Če računam v denarju, koliko vsako leto darujem za živali, je to več sto evrov, ampak ne obžalujem.

Klošarji, ki prosijo na parkiriščih in pred trgovinami, me ne ganejo. Prav tako ne romunski berači oz. organizirana mafija, ki te berače dostavlja po Ljubljani. In nimam slabe vesti, ker naredim dovolj dobrega za lačne in prezeble živali.

Od ta pravih društev nihče ne fehta okrog vogalov in na vratih, to počnejo barabe, ogromno je Romunov, cigani pred vsako trgovino, organiziran kriminal in posamezni lopovi, redko kje je še kak dejansko ubog, ki prosi za drobiž. Fehtanje in ciganarijo se lahko ustavi samo na ta način, da ne dobijo od nikogar nič. Če hoče kdo komu pomagat, naj daruje raje preverjeni organizaciji za pomoč ali nakaže izbranemu društvu, lahko pa tudi 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preko davkarije. Vse ostalo je nateg, posiljevanje, kraja, lopovščina. Ponavadi pa tisti ljudje, ki imajo komaj zase, dajo denar vsakemu, ki mimo pride, in se pretvarja, da pobira denar v imenu kakšnega društva ali organizacije, nato pa se ugotovi, da gre za organiziran kriminal, prevare itd. NE NASEDAJTE.

Pa glih njim no. Pa še razlagaš jim. Najbrž misliš da si hudo pametna in dobra. Jao.
[/quote]

Ljubljanski klošarji se zbirajo na določenih lokacijah in govorijo lepo slovensko, ponavadi so kar v gruči. Ne sedijo po tleh in ne glumijo slepcev, invalidov in tako naprej. Kralji ulice so pa tudi organizirana skupina, izdajajo svoj časopis in ga prodajajo za 1 evro. Pač ne prepoznavaš, kdo je kdo, očitno nisi iz Ljubljane in nimaš izkušenj.
In prosim, nauči se brat. Če bi se mi kdo zmrdoval, sem napisala ….pogojnik. Pa se doslej nad drobižem še nihče ni. Če imam malo, rečem, da žal nimam, da bo kdaj drugič. Če sploh nimam drobiža, tudi povem. Tudi tebe ne bi ubilo, če bi se s kakim klošarjem kdaj pogovarjala kot z osebo.

Od ta pravih društev nihče ne fehta okrog vogalov in na vratih, to počnejo barabe, ogromno je Romunov, cigani pred vsako trgovino, organiziran kriminal in posamezni lopovi, redko kje je še kak dejansko ubog, ki prosi za drobiž. Fehtanje in ciganarijo se lahko ustavi samo na ta način, da ne dobijo od nikogar nič. Če hoče kdo komu pomagat, naj daruje raje preverjeni organizaciji za pomoč ali nakaže izbranemu društvu, lahko pa tudi 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preko davkarije. Vse ostalo je nateg, posiljevanje, kraja, lopovščina. Ponavadi pa tisti ljudje, ki imajo komaj zase, dajo denar vsakemu, ki mimo pride, in se pretvarja, da pobira denar v imenu kakšnega društva ali organizacije, nato pa se ugotovi, da gre za organiziran kriminal, prevare itd. NE NASEDAJTE.
[/quote]

Ti s podpisi so res nadležni. Romunski berači tudi. Tem ne dajem nič.

Ljubljanski klošarji se zbirajo na določenih lokacijah in govorijo lepo slovensko, ponavadi so kar v gruči. Ne sedijo po tleh in ne glumijo slepcev, invalidov in tako naprej. Kralji ulice so pa tudi organizirana skupina, izdajajo svoj časopis in ga prodajajo za 1 evro. Pač ne prepoznavaš, kdo je kdo, očitno nisi iz Ljubljane in nimaš izkušenj.
In prosim, nauči se brat. Če bi se mi kdo zmrdoval, sem napisala ….pogojnik. Pa se doslej nad drobižem še nihče ni. Če imam malo, rečem, da žal nimam, da bo kdaj drugič. Če sploh nimam drobiža, tudi povem. Tudi tebe ne bi ubilo, če bi se s kakim klošarjem kdaj pogovarjala kot z osebo.
[/quote]

Podpirajo migracije. Od mene ne dobijo niti centa.

Razumem te.Denarja odvec za podeliti nimamo,kaj hrane se pa pri nas vedno najde se za koga.Od kod si?

Zmaga ena zenska v Citypark(Lj)ki ze dolgo casa “dela v garazni hisi”-stopi do vrat avta,vsiljivo,da se jo vstrasis in vedno ima drugo zgodbo-da rabi za avrtobus,da mora nest se nekaj denarja nazaj v trgovino,je imela premalo…Nazadnje,ko je spet stopia k mojemu avtu,pa mi je pokrovko odneslo in sem ji rekla “Spet vi?”.Zginila je kot megla.:)

Tile fehtaši izkoriščajo cel spisek razih avtomatičnih miselnih procesov, katerih žrtve smo ljudje. Ravno berem eno knjigo o tem, kako se naši možgani pustijo vplivat od vse sorte dejavnikov iz okolja, med drugim tudi na to, kakšen prispevek pričakuje fehtaš.
Ne pustite se izkoriščati!
Tisti, ki res rabi, ga je sram in ne gre fehtat. Raje glejte okoli sebe in tam delujte: v trgovini, šoli, vrtcu, v bloku ali naselju lahko veliko več direktno koristnega narediš, kot podariš denar UNICEFU, da ima lahko stolpnico na najdražji lokaciji v NY.

ja kako si drznejo fehtat? naj grejo delat!

očitno postajajo ljudje vedno bolj leni, ker prej niso nikol tolk fehtal…

Najbolje da jih damo v gas chambers -pa ne bodo več fehtal in se pretvarjali da so žrtve kapitalizma

Če ti tako praviš, potem bo to res najboljša rešitev….

New Report

Close