Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na živce mi grejo velike familije z majhnimi nevzgojenimi otroki

Na živce mi grejo velike familije z majhnimi nevzgojenimi otroki

waw tuki še ena z več otroki športna in izobražena mama, ne morem si kaj, da tega ne bi komentirala. Prvo kot prvo si z otroki res ne morem privoščiti oddiha ob kavici v kafiču!! Zaradi takih nadutih in razvajenih gospa, ki imajo svoje kužke namesto otrok na povodcih, če sploh. Po možnosti s prižgano cigareto in oblakom dima okoli svojega ozkoglednega pogleda. Ne tega svojim otrokom ne privoščim!!!!! Da bi hodila po lokalih in gledala, kaj počno drugi tudi časa nimam; očitno ga vi imate. Morda je sprehajanje psa vaša edina sprostitev, morda le preganjanje sivega vsak dana, ki se ponavlja in ponavlja. Če predraga gospa Vas motijo otroci, kaj jih opazujete ali ni morda čas, da začnete delati na kaki drugi debati, morda o razvajenih psih, ki to sploh več niso. So neke pasje spakedranke, ki še lajati več ne znajo. Škoda ja res škoda, da je veterina toliko napredovala, da je veliko kužkov, ki imajo zaradi križanja težave z dihanjem, vzgojo in celo jedjo. Pa si poglejmo razlike; kakšen pes tak lastnik , kakšen starš tak otrok a ni res, Se pravi, da so zafurale cele generacije pri enih in pri drugih in vsak je dolžan najprej pred svojim pragom pometat. Morda se samo v sebi tako tako dolgočasite, da vas zmoti le trušč otrok in tudi ulica ne več toliko kot pred leti. Ne vem koliko jih štejete samo sklepam po vašem pisanju, da verjetno še ne prav dosti. To, da so mamice zavaljene pa ne drži v vseh primerih. Bi si upala trdit, da mogoče izgledam mnogo bolje kot marsikatera samska in brez otrok. Sem podjetnica polno zaposlena in ta naša ljuba država pravi, da imamo preveč, da bi bili upravičeni do dodatkov za otroke. Za torej draga gospa le čevlje sodi naj kopitar

@EnaNika Naslov je morda malce zgrešen, ne iščem nobene povezave med velikimi družinami in nevzgojenimi otroci. Čeprav je dejstvo, da več kot jih imaš težje se jim posvečaš vsakemu posebe. Je pa res, da je pri velikih družinah in skupinah drušin, ki gredo skupaj ven ponavadi veliko več divjanja in nenadzora kot pri familiji z enim ali dvema. Čeprav ti ni pravilo, tudi edinček zna narest sceno.
@ falina. Prvo kot prvo kaj je športno in kaj je izobraženo je precej subjektiven pojem. Večina mam v tridesetih se ma za športne že, če majo samo 10 kil preveč. Sploh sem opazla, da so na tem forumu (razen o debatah za hujšanje) same športne izobraženke, kakšni so odstotki debelih v slo pa itak vsi vemo. Obregaš se na moje posploševanje o izgledu mam, nevzgojenosti ipd, medtem pa sama posplošuješ, da se kar kadi. Česa pravzaprav svojim otrokom ne privoščiš? Da gledajo tete, ki kadijo? In ja mi imamo čas hodit po kafičih, gledat kaj počnejo drugi pa še marsikaj, ker nimamo otrok. Nekaterim so pač v veselje lastni hobiji, ne pa menjanje plenic, delanje domačih nalog in razvažanje po raznih interesnih dejavnostih. Zato imam psa, ki je precej manj zahteven. O tem, da so psi spakedranke, ki ne znajo lajat, ne morejo dihat ipd raje ne bom izgubljala besed. Pes je produkt človeka in je popolnoma odvisen od njega. Človek ga je udomačil in pes se je evolucijsko spremenil (glede na potrebe človeka) do te mere, da imamo danes različne pasme, ki imajo (oziroma so imele predvsem v preteklosti) svoj namen (ovčarski, vodni, čuvajski,… psi). Kaj točno ste s “spakedranko” mislili, pa mi ni jasno. Najbrž leti na manjše pse, ki če še ne veste imajo tudi svojo (zgodovinsko) vlogo, prav tako kot veliki, delovni psi. Z evolucijo in razvojem pasm veterina nima ničesar (ne vem od kod ste to privlekli), sploh pa nima ničesar s tem, da nekateri psi zaradi potlačenega gobčka težje dihajo, jedo ipd. Srinjam se, da je pes tak kot lastnik in otrok tak kot starš. Glede zavaljenih mamic pa še enkrat povem, da večina jih pač žal je. Če vi niste ste pač izjema.

@Kaori

Sem iluzorno živel v upanju, da je zgražanje nad dojenjem v javnosti domena starih bab. No, bom odslej svojo še bolj z veseljem spodbudil k temu, naj tamalo podoji kjerkoli hoče in kadarkoli hoče. Mestne frače s cuckom na štriku pač ne bodo diktirale pravil o dojenju.

Korelacijo med velikostjo družine in nevzgojenostjo boš morala najprej dokazati. Glede socialne države imaš pa pravico vplivat na volitvah, kolikor pač po svoji moči lahko. Če ti tudi to ni všeč, se izseli v kako drugo državo.

Sicer pa mir imaš lahko doma in v naravi, načeloma ti pudlja ni potrebno sprehajat v lokale. Deluješ tako zafrustrirano, da se sprašujem kaj sploh imaš od življenja.

Le čevlje sodi naj kopitar. Lahko pa si za zgled. Omisli si pamža, lepo ga vzgoji in se odpovej vsem socialnim transferjem.

pes ali otrok podobna štorija! Si ne morem kaj, nimam 10 kg preveč ne 5 kg preveč imam jih blih prav na mojo konstitucijo, višino in starost na 160- 55. Velikokrat na teden grem v naravo z otroki vred, naredimo precejšen nabor korakov in veliko kilometrov. Ja človek je tisti, ki si je psa naredil po meri, v naravi ne bi našli takih zgubljenih primerov res ne. Marsikaterega psa vidim, ko ima zaradi lastnika precejšnje težave, pa tudi zaradi križanja, ko ste si pasje ljubci svoje štirinožce podjarmili, ker si raje mažete roke z pasjim drekcom kot pa čim drugim. Nič ne posplošujem so dejstva. Da imate preveč časa se ukvarjat z drugimi, namesto, da bi to energijo vložili v bolj pametne zadeve. Mamice pa kakor jim paše, saj same nosijo svoje kile, če jih imajo preveč slej ko prej pride čas, ko si spremenijo način razmišljanja tako kot vi boste nekoč neznansko zavaljeno a vendar srečno materinstvo doživela. Ne pozabite, da ste na dobri poti, da vse kar ste tu gor napisala se vam še kako hitro povrne in obrne. Vidim mnogo mladih deklet, ki imajo kjub temu, da so samske in nimajo materinske vloge niso bile mamice z veliko preveč kilogrami. V mojem času je bilo takih le peščica na celotni šoli zdaj pa vsaka tretja če ne že druga. LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR draga gospodična.

@ nezafrustriranc Tebi se zdi, da je dojenje v lokalu normalno? Res nimam besed…. Kupi si kak priročnik o bontonu. Pa ko mame dajejo otroke lulat v parku je tut normalno ane?? Ne obnašamo se vsi tako prostaško. Če sem jaz mestna frača, kaj si potemtakem ti? Vaški prostak? Tudi ti maš svojega pamža lahko doma in v naravi, le zakaj ga voziš po lokaloh???
@ falina Koliko si stara ne vem, ampak s 55 na 160 prav suhica nisi. ITM imaš 21.5. Za tak ITM bi jaz morala imet 68 kg na svojo višino, pa jih mam toliko kot ti, 55. Glede na to, da ne vem koliko let imaš ne bom nič rekla. Je pa res, da sem naj najbrž tudi precej mlajša.

Ja odvisno kako gledaš moj itm če gledamo samo zgradbo je nekje 18 tako, da imam čisto ok kile ostale je mišična masa sicer pa stric google ne gleda na starost pa mišice a ne važana mu je le maščobna masa nič drugega, Če si šla računat kolikšen je moj itm. Če smo že pri tem, če želiš vedeti imam 45 let me ni sram napisat, pri treh otroki imam raven mišičast trebuh. Očitno boš morala še malo pobrskat po netu. Ker ni vse v itm ampak tudi v konstituciji in mišični masi. Če si kdaj gledala fante in punce na fitnes treningih, delujejo zelo suho samo kilogrami so na račun mišične mase višji, popravi me če ni res. Prideš za nami, pa da te vidimo pri tej enaki debati čez ene dve leti.

@ falina Na možnost, da tvoji kg prihajajo iz mišične mase nisem niti pomislila. Nekako sem navajena gledat mlade punce, ki niso mame, vse zašpehane, ko pa to ratajo, pride pa samo še kaka kila gor. Tudi, če kile ne bi prihajale iz mišične mase bi imela pomojem super postovo za svoja leta (nekako sem te prej ocenila okrog 30, si mi kar mladostno delovala prek postov)! Tko da oprosti, da sem se utaknila. Še vedno pa mislim, da ogromno (da ne kar večina) žensk po porodu ohrani kar nekaj kil, ki jih potem nikoli ne sklesti in se samo nabirajo. Nikjer nisem rekla, da se vse zredijo, se jih pa veliko. Ti si pač svetla izjema!

hEHEHE se ti lahko nasmejem na to: imam vsaj poln dan za razliko od tebe, ki svojega kužka vlečeš za sabo. Še enkrat, bomo čez dve leti vidli kako boš piskala, ko boš videla plusek na testu. Sicer pa boga tvoja mama, da te mora poslušat tako nevzgojeno in nemogočo. Škoda res škoda, da ti tvoje kaprice ni bolje vzgojila in priučila najbolj osnovne manire govora in pisanja. Verjetno ji to zameriš, smiliš se mi, verjetno ti ni znala dati ljubezni, kot bi si jo zaslužila. Da bi bila pa jaz sitna, pa ne bi vedla in niti tisti, ki me poznajo niso nikoli imeli takega občutka heheheheh; waww morda si mi pa nevoščljiva in me tako kritiziraš, bo treba še goro žgancev pojest, preden boš na takem nivoju kot sem. Sicer nisem niti malo jezna in ne zafrustrirana, sem vesela in polna energije imam čas za vse. Ni problema, ti se kar šopiri, saj z tem pokažeš kaka oseba si. Če si nestrpna do družin si tudi do živali in brez dvoma tudi do sebe. Žalostno

še to čedalje več mamic se zaveda težav teže in hodijo v moj studio za to, da se izoblikujejo. Sicer ne rečem, da je lahko, ker ves sistem spremenit ni lahko. Treba iti sistematično in po vrsti. Prvo prehrana, potem gibanje, nato šele ostalo zadovoljstvo. Sama se ukvarjam z fitnesom že nekaj let prej pa sem delala kot dms. Poznam eno in drugo plat, treba je v zakup vzeti tudi bolezni, ki lahko privedejo, do povečane telesne teže. Je pa res, da jih veliko res veliko zanemari dejstvo, da je hrana vzrok za veliko debelosti, ker je pomembno, da je poceni in da je veliko. Največja škoda, ki jo lahko naredimo svojemu telesu nekakovostna prehrana. Tudi pri mladih je tako, kot vidim veliko preživim prav z takimi, zato so tudi moji posti temu podobni. Moj moto je bil vedno pomagati drugim, tudi zaposlene imam takšne, ki imajo posebnosti, ker se tako razvijamo v sodobno in tolerantno družbo, ovržemo marsikateri kompleks. Tako pač je KAORI, če se ne moreš z tem sprijazniti se moraš ozreti stran in iti z veselo mislijo naprej.

Kaori, prav vesela sem, da si se lotila te teme in te podpiram.
Sem pa pričakovala zgražanje. Samo poglej te mamice, tam okrog 35, kako so dominantne.

Kaori,čestitam za temo. Po pisanju vidim, da si zelo inteligentna oseba, mimogrede si dala v koš vse te “športne mamice z nevzgojenimi sončki” pa nezafrustriranca , pa razno razne mamice “podivjanih sončkov, hahahaha…… Noben ti ne more do živega , čeprav grizejo levo in desno, ker se ne pofočkaš s tem, kako so podivjani “sončki ” simpatični… hahahahha….
Popolnoma se strinjam s tabo in nisem edini :))
Resnica je , da če bi morali starši samo živet in vzdrževat svoje frocovje, bi bilo njihovo življenje prav zares drugačno,: bolj bi gledali, da bi jih lepo vzgojili, pa verjamem, da tudi otrok ne bi imeli toliko, ampak samo tolk, kolikor jih lahko preživijo. Ampak država Slovenija podpira neodgovornost, in pa saj vemo…. otroci nezaposlenih in podobnih, so po črti zgleda staršev , isti………
Še enkrat čestitam Kori, bravo !!!

Isto mislim.

New Report

Close