Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nadomestek ovsenih kosmičev

Nadomestek ovsenih kosmičev

Kaj je dober nadomestek ovsenih kosmičev? Ne naredijo mi dobro v želodcu, napihnejo me.

obstajajo tudi rženi, pšenični, koruzni kosmiči.
Sploh pa ne vem, zakaj jih moraš jesti, če ti ne paše?
Ob vsej obilici druge hrane?
Naši predniki so oves futrali izključno konjem.

Iščem ideje za zajtrk. Sita sem kombinacij kruha, zelenjave in jajc. Hitro je pripravljeno in ne zasmradiš cele kuhinje že za zajtrk.

nova
Uredništvo priporoča

Če ti neka hrana ne odgovarja, je pač ne ješ. Enostavno.
Pa zraven kruha gre še kaj drugega ne samo jajca in zelenjava. Tudi med, maslo, marmelada, razno razni namazi.
Drugače pa so še drugi kosmiči kot se zgoraj že omenja.
Pa imaš še mlečni riž, močnik, žgance, zdrob. Zdrob je itak takoj kuhan. Riž, žgance pa lahko tudi prejšnji dan skuhaš. Močnik pa traja kakih 20 minut, ampak pogret verjetno ne bi bil ok.

marsikdo ne ve, da je potrebno ovsene kosmiče preg pripravo namočiti v hladno vodo za približno 6 ur (tako kot fižol) . Iz njih se potem izloči snov, ki se težko prebavi in spremeni strokturo. Torej, namoči ovsene kosmiče čez noč v vodi in jih zjutraj pojej.

Jaz sem v petek kupila Tsampa kosmiče, to je zmlet ječmen. Nekaj novega, nisem še probala. Proizvaja kmetije Kepec, kupila sem v trgovini Gušt.

Jaz v mleku skuham ovsene in ržene kosmiče in nam je uredu. Mogoče če ješ surove/suhe, jih pojes morda preveč, ker se v tekočini napihnejo in te zato tišči v trebuščku. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Ovseni kosmiči so zelo mehki in lahko prebavljivi v modri embalaži iz Hofra. Sicer je res dobro jih namočiti in malo pokuhati. Zelo dobra je tudi prosena kaša, tudi dobro prej namočit, skuhat v mleku ali vodi. Vodeno skuhani lahko dodaš banano ali malo podušeno jabolko, namočene suhe marelice, rozine ali še kakšno sadje. Dobro pri kaši je, da jo lahko skuhaš zvečer in zjutraj samo malo pogreješ.

v modri embalaži so ostanki od proizvodnje rumene embalaže !

v modri embalaži so ostanki od proizvodnje rumene embalaže !
[/quote]

To se pa res spoznaš. 🤣

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

New Report

Close