nahrbtnik za nošenje otroka
Mi imamo pa Maya Maya pa je zelo podoben tistim zgoraj naštetim in z njim smo bili zelo zadovoljni. Nikakor ne kupuk kakšne Chico variante…
Ampak v nahrbtniku je bila pa mala tudi pozimi, ampak le kratek čas pa še to full zavita! Uporabljali pa smo ga brez problema do tretjega leta starosti, pa verjetno bi ga lahko še dlje, če bi ga kdo hotel še nositi, saj je bil otrok potem že malce pretežak – 18 kg.
Pomembno je, da ima dobre naramnice in hrbtišče in da stoji sam – če je tak, je potem tudi otroku udobno (ker je pač boljše kvalitete). Fino je tudi, če ima predal kamor lahko daš še kakšno stvar. Mi smo imeli firmo Wolfskin, ampak ne vem, če se pri nas dobi. Nosili smo jih pa tudi pozimi, ampak zelo zavite, pa največ eno uro.
še moj prispevek: predvsem poskusi malo nositi otroka v njem-da vidiš, če otroku sede (nekateri nikakor nočejo biti noter) in pa da vidiš, kako sede tebi. Kot so napisale predhodnice, nekatere znamke so boljše od drugih, res kvaliteten nahrbtnik ima tudi svojo ceno-v tolarjih so bili taki nahrbtniki 30, 40 jurjev…
če bo otročka nosil očka, potem verjetno ne bo problem…meni je bilo pa nositi otroka na hrbtu, že ko je imel 10 kil, precej naporno in zato nahrbtnika tudi nismo kaj dosti uporabljali…
pomembno za izbiro:
– da ima streho, ki jo “montiraš” po potrebi
– za ima zaščito proti vetru okoli in okoli strehice
– da ima nastavljivo sedalo za otročka (v višino in širino)
– da ima varnostni pas za otroka (ramena pas, roke..). ZELO POMEMBNO. Nevarnost, da ti otrok zdrkne iz nahrbtnika, če se preveč nagneš, če tega ni.
– da ima mehko naslonjalo za glavico (če zadrema). Če se da odstranit in oprat pa še bolje.
– da samostojno stoji (kovinske nogice, ipd…)
– da ima dodaten predal za nujne potrebščine
– da je prijazen do hrbta prenašalca
– da se zapne čez pas in čez prsi (kot pravi nahrbtniki za hribe)
– če ima v pasnem delu kak žep je samo plus
– do koliko otroške teže je primeren (15kg?..)
– da je iz vzdržljivega materiala
sedaj pa preveri ali Chicco ima vse to in oceni primernost.
Preden kupiš katerikoli nahrbtnik, ga seveda temeljito stestiraj z otrokom v njem.
Še pred tem pa stori to isto s “štorkljo” ali podobno zadevo. Jaz nobenega nahrbtnika nisem mogla uporabljati, ker me je blazno bolel hrbet in tudi motilo me je, ker nisem videla otroka.
V štorklji sem ga na boku z lahkoto nosila, tudi več ur, ne da bi me karkoli bolelo, vseskozi lahko z otrokom komuniciraš, poleg tega ko je manjši v štorklji neprimerno udobneje spi.
Je pa potrebno nekaj vaje, da osvojiš najprimerješi položaj.
Tule so informacije o tem, kako kupiti nahrbtnik za nošenje otroka[/url], na tejle povezavi najdete o tem, kako v različnih kulturah zgledajo nosilke za otroke[/url] ter nekaj najboljših nahrbtnikov za nošenje otrok[/url].