Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Naj otroku povem, da oče ni biološki?

Naj otroku povem, da oče ni biološki?

Če do sedaj nisi, potem tudi sedaj bodi tiho. Samo prizadelo boš sina, moža in uničila družino. Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni, zapomni si to.

Vsi tisti, ki govorite o DNK testih – koliko ljudi pa osebno poznate, da so šli delat teste? Po nekaterih statistikah naj bi bil vsak 5 otrok “podtaknjen” očetu ali pa ženska sploh ne ve 100%, kdo je oče.

Vsi tisti, ki govorite o DNK testih – koliko ljudi pa osebno poznate, da so šli delat teste? Po nekaterih statistikah naj bi bil vsak 5 otrok “podtaknjen” očetu ali pa ženska sploh ne ve 100%, kdo je oče.

 

Sem en od tistih, ki smo sli delat DNK test. In sin od bratranca, hci od bratranca, se ena hci od sestricne, trije mrzli bratranci, trije otroci od mrzlih bratrancev, dve sestricni v tretjem kolenu… Naj nastevam naprej? In ravno vceraj sem bral blog nekega cloveka in njegovo ime in ime njegovega brata se pojavita med sorodniki, ki so mi jih nasli obilo. Tudi en politik, njegovi starsi in otroci, in sorodstvo po zenini strani, skupaj 7 ali 8 ljudi, ker sem ocitno z vsemi v sorodu. Torej se ljudje testirajo precej. Grem stavit, da so v tvojem sorodstvu ljudje, ki so se testirali, samo da ti tega ne ves. Poznam ljudi, ki so trdili, da se od njihovih sorodnikov ni cisto nihce testiral, jaz pa vem, da sta se vsaj dva, ker sta moja genetska sorodnika.

Tisto o vsakem 5 otroku je cista laz. Stevilke se vrtijo okoli 1%. Med mojimi mnogimi sorodniki  (oba starsa sta iz zelo velikih druzin) se je nasel en tak, ki nima cisto nic skupne genetike z nami. Sodec po sorodnikih in njihovih spolih se je zgodilo, kar se je, pred dvema generacijama. Ampak zato se ga ne bomo znebili in tudi on hoce biti nas.

Odgovor na objavo uporabnika
DNK test, 29.07.2024 ob 17:52

Vsi tisti, ki govorite o DNK testih – koliko ljudi pa osebno poznate, da so šli delat teste? Po nekaterih statistikah naj bi bil vsak 5 otrok “podtaknjen” očetu ali pa ženska sploh ne ve 100%, kdo je oče.

 

Sem en od tistih, ki smo sli delat DNK test. In sin od bratranca, hci od bratranca, se ena hci od sestricne, trije mrzli bratranci, trije otroci od mrzlih bratrancev, dve sestricni v tretjem kolenu… Naj nastevam naprej? In ravno vceraj sem bral blog nekega cloveka in njegovo ime in ime njegovega brata se pojavita med sorodniki, ki so mi jih nasli obilo. Tudi en politik, njegovi starsi in otroci, in sorodstvo po zenini strani, skupaj 7 ali 8 ljudi, ker sem ocitno z vsemi v sorodu. Torej se ljudje testirajo precej. Grem stavit, da so v tvojem sorodstvu ljudje, ki so se testirali, samo da ti tega ne ves. Poznam ljudi, ki so trdili, da se od njihovih sorodnikov ni cisto nihce testiral, jaz pa vem, da sta se vsaj dva, ker sta moja genetska sorodnika.

Tisto o vsakem 5 otroku je cista laz. Stevilke se vrtijo okoli 1%. Med mojimi mnogimi sorodniki  (oba starsa sta iz zelo velikih druzin) se je nasel en tak, ki nima cisto nic skupne genetike z nami. Sodec po sorodnikih in njihovih spolih se je zgodilo, kar se je, pred dvema generacijama. Ampak zato se ga ne bomo znebili in tudi on hoce biti nas.

Saj se zavedaš, da mora biti v DNK bazi tudi podatek o genskem materiau ostalih ljudi, s katerimi se primerjaš? Kolikor vem, nam tega še ne pobirajo samoumevno. Če bi torej jaz želela izvedeti, ali je moj oče res moj oče, bi najbrž rabili tudi njegov zapis, a ne?

Pa še to me zanima, ker res ne poznam v detajle postopka – a potem, ko preveriš svoj DNK, kar dobiš seznam z imeni in priimki? Kje je tu kakšno varstvo podatkov?

In kaj jev končni fazi potem drugače, ko izveš, da je tvoj sorodnik xy, iz nevemkje? Se z njim bolj žlahtaš, obiskuješ za rojstne dneve…?

Ni ja, saj najbrž smo po Adamu in Evi vsi sorodniki 😉

Ne, tvojemu ocetu se ni treba testirati, ce se je testiralo vsaj nekaj drugih sorodnikov. Ce so med njimi ljudje, za katere ves, da so tvoji sorodniki, ves, da je tvoj oce tvoj oce. Ce med izpisanimi genetskimi sorodniki ni nobenega tebi znanega cloveka na njegovi strani, nobenega znanega priimka, a se namesto njih v prvem, drugem ali 3. kolenu pojavljajo tebi cisto neznani ljudje, ti logika pove, da nekaj ni v redu.  In ja, veliko ljudi se testira tudi za to, da spoznajo svoje genetske sorodnike. Dosti se jih testira, ker ne poznajo svojega oceta in upajo, da ga bodo spoznali preko testiranja ali vsaj njegove sorodnike. Teh ljudi je toliko, da so ustanovili svoje skupine. In ne nazadnje, se testirajo tudi otroci donorjev in otroci iz darovanih jajcec, ker zelijo vedeti, kdo so njihovi bioloski starsi.

Ko se testiras, ti povedo regije, od kje izhajas, in seznam genetskih sorodnikov z oceno sorodstva, to je brat/ necak/teta/  stars/ otrok/ vnuk/ stari stars/ sin bratranca ali sestricne/ sin mrzlega bratranca, itd. V teh sorodstvenih vezeh so po mojih izkusnjah 100% tocni.  Dostop imas do imen svojih genetskih sorodnikov, ne pa do vseh ljudi, ki so se testirali. Ce se bojis svojih sorodnikov, se pac ne testiras. Genetski sorodniki radi delijo svoje druzinsko drevo, vcasih se kontaktiramo, delimo kaksno dodatno informacijo. Ljudje, ki se testirajo, niso tam, da bodo sumnicavi do lastnih sorodnikov, kot npr. ti, ampak so jih povecini pripravljeni spoznati. Meni je tako neka sorodnica, povedala, kaj se dogaja s hiso nasega praprapra deda, me povabila na obisk, nekdo na Nizozemskem me je zaprosil za pomoc pri izdelavi rodovnika, ker ne zna slovensko, in podobno.

Družina je oblikovana tudi na ekonomsko socialni osnovi in ostanite družina. Morda so te v tujini oplodili z moževo spermo in tvoj mož je otrokov oče v takšni ali drugačni razlagi.

Tudi jaz sem naredila DNK analizo in je že kar precej Slovencev gor. In je tako kot ena gor pravi.
Jaz imam gor 7 bližnjih sorodnikov in 1000 daljnih. In če tistih, ki so bližnji ne poznaš, je kriza.

Avtorica, zvedelo se bo prej ko slej. Take stvari ne smejo biti zamolčane. Ni mi pa jasno, kako to narediš zdaj, ko ga bo ta info sesula. Osebno poznam enega, ki je pri 25 letih zvedel, da oče ni biološki oče. Totalna kriza. Prekinil je stike z mamo, navezal stike s pravim očetom, ki sploh ni vedel zanj in ostal v stikih z očimom.

…izgubi zaupanje v vaju, da dobi občutek da je vse kar ve, laž, potem povej…če pa želite ziveti normalno družinsko življenje, pa bodi tiho…oče je tisti ki otroka vzgaja in skrbi zanj in ne tisti ki le donira celico.

Odgovor na objavo uporabnika
Mama najstnika, 28.07.2024 ob 23:11

Z možem sva se dolgo trudila za otroka, na koncu se je izkazalo, da je neploden (mumps v otroštvu). Šla sva v tujino na IVF z donirano spermo.

Odločial sva se, da nikomur ne poveva, da ni biološki oče. Sedaj je otrok blizu 18.leta. Vem, da zakonsko ne rabiva povedat otroku, pa vendar včasih razmišljam o tem. Samo kako se bo počutil, ko ne bo vedel, kdo je druga polovica njegovega obstoja.

Nikoli ne bo mogel izvedeti ime donorja, tudi midva ne. Zato zakaj bi mu to delala, če ni treba.

Pa vendar sem v dvomih.

Mož je super oče, že od rojstva ga je imel za svojega.

Zakaj bi sedaj povedali otroku?

Vaš mož je njegov oče in pika!!!! Kaj delate probleme bedaki, kjer jih ni.

 

Ne nori, ne govori!

Če si do zdaj bila tiho se bodi naprej.samo prizadela boš otroka in mogoče še vaju z mozem

Daj ne nakladaj! Nič od tega, kar tule flavzaš ni res! Kakšni spiski ljudi, a si ti nor?! Analizirajo material, ki ga prinesešin popolnoma ničesar drugega. Anonimno, brez imen – vzorec 1, vzorec 2. Lahko tudi vzorec 3, več pa ne. In nobenih seznamov žlahte – eni mate hudo bujno domišljijo al pa je zdravil zmanjkalo!

 

Daj ne nakladaj! Nič od tega, kar tule flavzaš ni res! Kakšni spiski ljudi, a si ti nor?! Analizirajo material, ki ga prinesešin popolnoma ničesar drugega. Anonimno, brez imen – vzorec 1, vzorec 2. Lahko tudi vzorec 3, več pa ne. In nobenih seznamov žlahte – eni mate hudo bujno domišljijo al pa je zdravil zmanjkalo!

 

Mesas jabolka in hruske.  Ti govoris o testu ocetovstva, mi govorimo o testiranju na My Heritage, 23&me, Ancestry in podobnih, kjer se testira veliko ljudi. Ti testi so narejeni po istem principu kot test ocetovstva. Med mojimi sorodniki je kar nekaj primerov, kjer so se testirale cele druzine, to je po 2 ali 3 generacije. Na mojem seznamu sorodnikov je preko 3000 ljudi s celega sveta, od tega iz Slovenije 110. Tudi v tujini jih je veliko s slovenskim priimkom, ker so pac potomci izseljencev.  Ancestry ti po novem za bliznejse sorodnike celo doloci, na strani katerega starsa je posamezen sorodnik, ne da bi se starsa testirala. Pri drugih firmah sam hitro prides do zakljuckov, kdo kam pase, ce se le malo poglobis.

Med 3000+ sorodniki imam tudi 2, ki sta posvojena in sta se testirala, ker zelita zvedeti vec o svojih bioloskih starsih. Oba zivita v ZDA.

Že davno bi mu morala, ni mi jasno, zakaj sta mu sploh prikrivala, oz. komurkoli.

Ker absolutno ni pomembno kdo je biološki oče, ker očetovo ime je jasno – tvoj soprog je oče vajinega otroka, zato ker je hranitelj, vzgojitelj, branitelj – starš! Zakaj je bila sploh dilema?  V odprtih odnosih od vsega začetka ni zadreg. In vem kaj govorim, ker imamo približno izkušnjo sami.

lp

DEFINITIVNO NE !!!

Ne bodi neumna!

Sedaj je prepozno – to bi noral vedet od zacetka, da je moz skrbnik in ne forer; kar pa ne pomeni, da se med njima nebi mogla splest prava vez. Kakorkoli pa obrnes kri ni voda.

DNK teste pa dela ogromno ljudi in resnica bo slej kot prej prisla na plano.

Nikoli tega ne povej otroku, ker lahko zaradi tega zapade v depresijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1390, 07.08.2024 ob 10:59

Nikoli tega ne povej otroku, ker lahko zaradi tega zapade v depresijo.

 

V depresijo po padel, ko bo na kaksen drug nacin zvedel resnico. In odkril jo bo. Slej ko prej. Na zato, ker je bioloski oce donor, ampak ker sta mu z mozem resnico skrivala.

bolje je, da se otrokom takoj pove take skrivnosti. sicer to ni nič takega, saj veste, da danes vse mogoče oblike zanositve obstajajo. pa tudi ti si mati, torej naj se s tem vprašanjem ukvarja oče.

New Report

Close