Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj povem staršem da je brat gej?

Naj povem staršem da je brat gej?

brat ni več mlad, ima  nad 40 let. Problem je ker starsa skoz v mene vrtata, ali je ali ni, kaj mislim, on je vedno glumil da ni, odselil se je zelo hitro. Jaz vem da je, vem tudi s kom. Preverjeno. Problem je ker starsa ga vprašata in znori da on ni to, onadva cutita da laže. En začaran krog laži, sprenevedanja. SeStarša sta stara, bolna, rada bi vedela, čeprav v sebi vesta kaj in kako. Ko pridem jaz na obisk, mene to skoz sprašujeta. Jaz imam pa poln kufr vseh teh laži , ker je nekomu tako težko povedati kaj in kako. Ker potem v mene silijo z vprašanji. In to vedno bolj.  Starša sta stara in bolna in si zaslužita vedeti. kaj mislite ? Kaj bi vi? Z bratom se ne da nič pogovoriti, ker je glumac. Po mojem se sam sebi ne prizna.

 

Kako pa ti ves, da je gej, ce ti ni zaupal tega?

In kako lahko to potrdis starsem, ce se sama ne ves?

 

Drugace pa, kaksen je vas odnos do istospolno usmerjenih?

Starša si morda zaslužita izvedeti, ampak ne od tebe, pač pa od njega. Če ne zmore priznati mogoče ve zakaj. Če ti res veš s kom je (tvoj zapis razumem kot da živita skupaj), potem verjetno sam s sabo glede priznanja nima nekih resnih problemov. Pusti stvari pri miru in se ne mešaj. Še posebej, ker tudi ti mogoče sploh ne poznaš resnice. Oziroma, pomisli: če bi bilo obratno in bi bila ti homoseksualna … bi želela, da se meša v tvoj odnos s starši in blebeta o nečem, kar on morda samo on misli, da je res?

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Tole se tiče samo brata.

Ti nimaš kaj o tem govorit, če se on ne želi ali ne zmore o tem pogovoriti s starši, že ve, zakaj.

 

Ukvarjajte se s svojimi in ne njegivim življenjem.

Kakšno razsvetlitev pa naj bi doživela bolna in priletna starša (če je brat star 40 let, najbrž nista stara 90 let, no?), če bi se jima razodel?

Če sta zelo konzervativna in bolna, je mogoče bolje da ne poveš, ker marsikoga starejšega bi kap, ko bi to zvedel.

Odgovor na objavo uporabnika
Wlas, 18.05.2021 ob 16:41

brat ni več mlad, ima  nad 40 let. Problem je ker starsa skoz v mene vrtata, ali je ali ni, kaj mislim, on je vedno glumil da ni, odselil se je zelo hitro. Jaz vem da je, vem tudi s kom. Preverjeno. Problem je ker starsa ga vprašata in znori da on ni to, onadva cutita da laže. En začaran krog laži, sprenevedanja. SeStarša sta stara, bolna, rada bi vedela, čeprav v sebi vesta kaj in kako. Ko pridem jaz na obisk, mene to skoz sprašujeta. Jaz imam pa poln kufr vseh teh laži , ker je nekomu tako težko povedati kaj in kako. Ker potem v mene silijo z vprašanji. In to vedno bolj.  Starša sta stara in bolna in si zaslužita vedeti. kaj mislite ? Kaj bi vi? Z bratom se ne da nič pogovoriti, ker je glumac. Po mojem se sam sebi ne prizna.

 

Očitno svojega brata ne maraš. To je njegovo življenje in njegova odločitev, ali bo povedal, ali ne. Seveda, če sploh je gej. On sploh ni dolžan imeti stikov z vami, je polnoleten in samostojen.

So ti že drugi povedali. Zdi se mi, da si že parkrat postavljala to isto vprašanje na Monu. Ti mar niso bili všeč odgovori v preteklosti, da zdaj spet sprašuješ?

Če je brat gej ali ne, je drugače popolnoma njegova osebna stvar. Očitno ste nazadnjaška oz. konzervativna (morda pobožnjaška) familija, da vam tega še do zdaj ni povedal (če je). Gotovo ima razlog, a ne? Skratka, to je njegovo življenje. Staršem pa, ko vrtajo vate, reci: “Vprašajta njega, jaz ne vem!”

Ne vem sicer, kaj boste imeli vsi skupaj od tega, če vam pove. Če bo želel, vam bo že, prisiliti ga najbrž ne morete. Bolj, ko mu boste težili, bolj se bo umikal od vas.

Te razumem, ker imamo podobno situacijo, vendar pa vedi nekaj, pusti vnemar, tudi starši. Gej sigurno je, če živi z nekom, nima partnerke,  vendar ima domnevam da sam do sebe odpor, zato ne pove. Jaz sem za brata čutila od majhnega da je drugačen. To veš.  Eni občutijo velik gnus do sebe, zato govorijo okolici da so nekaj drugega. . Eni pa se celo pretvarjajo, dosti je namišljenih  zakonov, ko je poročen, a je dejansko homo …jaz bi staršem rekla da naj odmislijo.  Verjamem pa da ni prijetno ker skoz tebe sprašujejo . In niste edina družina s takim problemom, tega je veliko, samo eni zmorejo povedati eni pa ne.

Če hoče naj sam pove ti pa se brigaj zase. Če jima do zdaj ni upal povedati mu tudi zdaj ni treba, naj starša še živita ,da ne bo koga kap, ko bosta izvedla resnico.

Zakaj gej, če imamo za pedre čisto lepo slovensko besedo, ki jo najdemo v SSKJ?

Zakaj naj bi družini to, da je sin homoseksualec, predstavljalo problem?

Pač – on je homo, ti si hetero, mogoče je fotr bi  in gremo naprej.

 

hehe tudi stare provokatorske teme se vračajo. torej baba smotana nehaj provocirat in se brigaj zase, homiči se bodo pa zase.

NE, ne povej, halo. Bo ze sam, ce bo hotel…

Starsa pa da si zasluzita? Ker bo konec sveta, ce ne bosta vedela?

Jaz mislim, da si tvoj brat zasluži mir in spoštovanje. To pa pomeni, da ga ne nadlegujete z osebnimi vprašanji, na katere ne želi odgovoriti (na naj bo razlog kakršen že). Torej, ko te bosta starša naslednjič spraševala o bratu, jima jasno povej, da je to njegova zadeva, da naj ga pustita na miru in da naj se ne vtikata v njegovo spolno življenje, ki je samo njegovo in od nikoga drugega. Brata pa naj raje vprašata, kako je, kako v službi, kako mu gre v življenju in da so veseli, da je prišel, da se malo podružijo, pa čeprav bo pogovor potekal o vremenu in športu.

Ta stari so tečni do amena in nazaj. Ne vem, kaj sploh še hodi k njima na obisk. Jaz bi že nehala.

Saj starši vedo, rabi bi samo potrditev.

Po moje bi bilo vsem lažje, če bi to že zdavnaj povedal, pa tudi starše očitno ne moti?

 

 

 

 

Ni tvoja stvar, drzi gobec in to je to. Razlagaj jima o svojih stvareh itd. Tuje stvari so od tistega da jim sam pove ce to zeli.

Ko je bil v moji domovini na oblasti še Francisco Franco, so sodomitom na glavnem mestnem trgu potisnili zaobljen kol v rit, potem pa so jih nasajene na kol dvignili v zrak.

Verjetno so bili dovolj nabiti v rit za celo življenje. In jih je torej država pozdravila dekadence.

Mogoče bi bila to rešitev za vašega brata, če se ne more drugače pozdraviti in biti normalen.

 

New Report

Close