Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj starši svojim otrokom kupijo stanovanje ali ne?

Naj starši svojim otrokom kupijo stanovanje ali ne?

Nama starši niso mogli pomagati tako, da bi nama kupili stanovanje.

Midva sva obema otrokoma kupila stanovanje.

Naj ti razjasnim svoj primer, ki sem ga napisala zgoraj…jaz sem stara 25 moj 30….imava dva otroka 5 letnico in 15 mesecnico….ko sva z mojim mozem se hodila je on ze pri 18 letih bil zaposlen…takrat se je odprla moznost za nakup ene nepremicnine na licitaciji in jo je kupil za dosti manj denarja kot so danes nepremicnine….in jo je kupil…nato sva vse prenovila in se vselila skupaj….takrat stara jaz 20 on 25 let…dobila prvega otroka, jaz se šolala in poleg se nekaj delala on tudi….nato se je odprla moznost nakupa stanovanja pod nami, sicer je to hisa z 4 stanovanji in midva sva takoj zagrabila to moznost saj bo potem polovica velike hiše naša in si lahko uredimo kakor zelimo in še naši otroci bojo preskrbljeni…ker pa imamo sedaj cisto zadosti prostora smo svoj stanovanjski kredit pokrili s tem da imamo najemnike, ki nam ga seveda odplačujejo dokler otroci ne odrastejo….imamo pa še dodatno odkupljene ene prostore v tej hiši in če bo v zivljenju res nuja si bova uredila te prostore v najin domek in vsaki punci prepustili svoje stanovanje….nama je v zivljenju na prvem mestu druzina, najini otroci, zato si zelim glede na situacijo ki je danes v nasi drzavi svojim otrokom omogočiti vsaj streho nad glavo in neko samostojnost v zivljenju, ker je za vecino mladih danes nakup nepremicnine zelo tezak ali skoraj nedosegljiv projekt….poleg tega imata vsaka svoj varcevalni racun in jima vsak mesec nekaj nakazeva….zivimo super, nic nam ne manjka….mogoče ce bi ljudje manj gledali kako se bodo na zunaj pokazali bi lahko marsikaj v zivljenju spremenili….
lp

Draga deklica, ti kar načrtuj! Res ti želim vse najboljše – življenje pa obrača in obrne. Pa dve punci imate, praviš?
Upam, da se bosta odselili takoj pri 18-tih (kot ti) in jima ne bo mar za tvoje načrte, tvoje zidovje, tvojo taktiko!
Nič vam ne manjka………..to ti misliš. Sploh se ne zavedaš, kako si težka. Ste šli kdaj na izlet, na morje? Ali ves čas preračunavaš? Delati morate 100/h, saj z možem nimata kakšne dipl. izobrazbe.
Pa ne mislim slabega – pač garate za vsak cent.
Hvala lepa za tak lajf ! Ne pokvari svojih deklic in ko bo čas, pusti jima, da razpreta krila!

Pa ne sekiraj se – bajto (koliko jih imate?) še vedno lahko prodaš!

Jaz samo upam, da ste tisti, ki takole vnaprej kupujete stanovanja, to res počnete z iskreno dobrim namenom otroku pomagat. Kar pomeni, da ne bo vesoljne užaljenosti, če bo ena od hčerk hotela to stanovanje pod vama prodat in kupit stanovanje kje drugje.

Draga deklica, ti kar načrtuj! Res ti želim vse najboljše – življenje pa obrača in obrne. Pa dve punci imate, praviš?
Upam, da se bosta odselili takoj pri 18-tih (kot ti) in jima ne bo mar za tvoje načrte, tvoje zidovje, tvojo taktiko!
Nič vam ne manjka………..to ti misliš. Sploh se ne zavedaš, kako si težka. Ste šli kdaj na izlet, na morje? Ali ves čas preračunavaš? Delati morate 100/h, saj z možem nimata kakšne dipl. izobrazbe.
Pa ne mislim slabega – pač garate za vsak cent.
Hvala lepa za tak lajf ! Ne pokvari svojih deklic in ko bo čas, pusti jima, da razpreta krila!

Pa ne sekiraj se – bajto (koliko jih imate?) še vedno lahko prodaš![/quote]

Ja,no,nikoli se ne ve.Eni se zares znajdejo v življenju.

In to so ponavadi tisti,ki niso dipl. in ne vem kako izobraženi.

V življenju se enostavno znajo obrniti.Jaz jim nisem popolnoma nič fouš,če znajo ,znajo.

Že kot mladi znajo ravnati z denarjem in ga pravilno obračati.

Ponavadi se tega naučijo od staršev ali imajo pa že v genih.

Tako,da-lepo,da ste poskrbeli zase in za otroke.

Seveda se kdaj tudi obrne.Ni pa nujno.Jaz vsem privoščim srečo.

Draga deklica, ti kar načrtuj! Res ti želim vse najboljše – življenje pa obrača in obrne. Pa dve punci imate, praviš?
Upam, da se bosta odselili takoj pri 18-tih (kot ti) in jima ne bo mar za tvoje načrte, tvoje zidovje, tvojo taktiko!
Nič vam ne manjka………..to ti misliš. Sploh se ne zavedaš, kako si težka. Ste šli kdaj na izlet, na morje? Ali ves čas preračunavaš? Delati morate 100/h, saj z možem nimata kakšne dipl. izobrazbe.
Pa ne mislim slabega – pač garate za vsak cent.
Hvala lepa za tak lajf ! Ne pokvari svojih deklic in ko bo čas, pusti jima, da razpreta krila!

Pa ne sekiraj se – bajto (koliko jih imate?) še vedno lahko prodaš![/quote]

Ja,no,nikoli se ne ve.Eni se zares znajdejo v življenju.

In to so ponavadi tisti,ki niso dipl. in ne vem kako izobraženi.

V življenju se enostavno znajo obrniti.Jaz jim nisem popolnoma nič fouš,če znajo ,znajo.

Že kot mladi znajo ravnati z denarjem in ga pravilno obračati.

Ponavadi se tega naučijo od staršev ali imajo pa že v genih.

Tako,da-lepo,da ste poskrbeli zase in za otroke.

Seveda se kdaj tudi obrne.Ni pa nujno.Jaz vsem privoščim srečo.[/quote]

Še ena težka…hahahha, pazite zdaj jih bo razgnalo od vsega kaar imajo:)
Le glejta, da bosta imeli tudi ob smrti najlepšo krsto, tako iz zlata in najboljšega satena;)
Bog ne di, da se data sežgat, taki možgani se neb nikdar scvrli:)
Imam tudi sama nekaj nepremičnin, pa se ne bi nikoli hvalisala na tak način, kak sem fajn, pa kak znamo, pa še neskončna dobrota nas je, ne? Mal smo požrešni, pa če želimo priznat ali pa ne!! In nisem ponosna na to, marsikaj me je življenjje naučilo in razmišljam tudi o podarjanjju zadev, ko jih ne bom več rabila. Tudi nepremičnine, ja!! Za vsacga je dovoj vsega!!!
Materiali ostanejo, hiše, vsa posestva, bog ve samo čigavo bo vse čez že 50 let.

No midva nisva stara 25 in 30….Jaz 36,moj 45…..Imamo podjetje,ki zaenkrat dobro posluje,ne kupujeva dragih avtomobilov….Hodimo na dopuste,pozimi tudi v kake toplice,smučamo NE…..Gremo tudi kdaj na kosilo ven,nimamo gospodinjske pomočnice(kot je to zdaj moderno)………….
Drugače pa se stanovanje danes dobi zelo poceni,sploh kaka javna dražba….

za “BLA BLA BLA”….od kje ti vidis da smo zgarani lepo prosim…?!
vsako leto hodimo na morje, pozimi v toplice….za vikend ko smo skupaj pa se potepamo po sloveniji….nizje izobrazena….oprosti gospodicna ampak jaz sem dimplomirala moj ni pa kaj, ker pa dela v tujini dobi dva krat vecjo plačo kot kateri koli povprecni slovenec….in ja trenutno sem doma z svojimi otroci in si iscem sluzbo v svojem rangu…..in ja vozim cenovno visok rang avtomobila MB…in ja edino ena nepremicnina je na stanovanjski kredit kupljena in se to mi jo odplačujejo najemniki….in ja se nekaj POZRI SE FOVSIJA…..zivim posteno, posteno plačujem davke, postena sem jaz in moj….otroci pa ce nocejo tega kar jim ponujam naj prodajo in gredo naprej….se ne sekiram vazno da smo zdravi….
lp

Oprosti, če sem te razjezila. Ni bil to moj namen.
Ne se sekirat. Vsak po svoje se trudimo v lajfu – in nočem, da zaradi mene kdo trpi.
Vse lepo vam želim in lep pozdrav z Gorenjskega konca.

Kaj pa menite o tem, da starši prodajo stanovanje in na cesto vržejo 25 letnega sina?

Menim da si jih zeeloo razočaral.

Seveda ja lažje začeti, vendar bo v časih, ki prihajajo, še težje končati. Če imate presežek, ga naložite v stanovanje – zase. Otroci danes so lahko srečni, če dobijo že možnost bivanja. Saj ne rabi biti zastonj, toliko da vam krije tekoče stroške vzdrževanja, pa je kar prav. Sama ne bom na milost in nemilost prepuščena dobri volji otrok, da me ustrezno pospremijo v tisti čisto zadnji dom, zato bo dokončno njihovo, ko bo, če bo od stanovanja kaj ostalo. Če bom potrebovala za svojo nego, se bodo morali pa drugače znajti. Že to, da jim za mojo oskrbo ne bom visela v finančno breme, bo v bližnji prihodnosti postalo luksuz.


le kaj boš namreč nesel s sabo? NIČ !
V normalnih familijah je tako da otroku daš neko štartno osnovo, pomagaš narediti hišo, kupiš stanovanje, če je otrok neresen lahko pisano na sebe , njegovo je po tvoji smrti, ne pa kot je naredila znančeva mati po ločitvi od moža ko je sinu dala tri dni časa za odkup njene polovice hiše, drugače bi jo kratkomalo prodala na trgu.
Vidim da prišleki nimajo tega čuta za otroke, enako ljudje brez tradicije, mi kateri živimo tradicionalno pač poskrbimo za otroke, delamo zanje, za vnuke, pra vnuke, katerih ne bomo nikdar poznali, posest katera nam je dana v čuvanje in upravlanje je njihova , ne naša, naše je samo da jo oplemenitimo in povečamo.

Tudi meni se zdi prav, da starši – če le zmorejo – otroku pomagajo do lastne nepremičnine. Seveda, če otrok živi odgovorno življenje, kar je spet v precejšnji meri stvar vzgoje.
Otrok rabi svojo nepremičnino, ko se osamosvaja, po koncu faksa in ne, ko nas pobere. Sama bi težko gledala, da otrok dela, stiska, da odplačuje kredit in je že pri 30. izgorel.

Imeti otroke, biti z njimi v normalnih odnosih in jim ne pomagati, če je očitno, da sami tega ne bodo zmogli?


le kaj boš namreč nesel s sabo? NIČ !
V normalnih familijah je tako da otroku daš neko štartno osnovo, pomagaš narediti hišo, kupiš stanovanje, če je otrok neresen lahko pisano na sebe , njegovo je po tvoji smrti, ne pa kot je naredila znančeva mati po ločitvi od moža ko je sinu dala tri dni časa za odkup njene polovice hiše, drugače bi jo kratkomalo prodala na trgu.
Vidim da prišleki nimajo tega čuta za otroke, enako ljudje brez tradicije, mi kateri živimo tradicionalno pač poskrbimo za otroke, delamo zanje, za vnuke, pra vnuke, katerih ne bomo nikdar poznali, posest katera nam je dana v čuvanje in upravlanje je njihova , ne naša, naše je samo da jo oplemenitimo in povečamo.
[/quote]

Ti pa nisi ravno odprte glave!

Moji starši so bili prišleki!
Ker mi niso kupili stanovanja ali sezidali hiše, nimajo nobene tradicije in se jim jebe za otroke in vnuke?!
Resno?!

Moji starši so meni dali 1000x več kot tebi tvoji in še 1000x več, kot boš ti dala tvojim otrokom!
Lahko se je špilat tradicijo in neke kerefeke, ko ti živiš generacije in generacije v nekem okolju in niso ne tvoji stari starši, ne starši, kaj šele, da bi ti štartal z nule!
Bodi faca, štartaj z nule, pridi nekam z eno vrečkico v zakrpani obleki in razpadlih čevljih, pa ustvari nekaj zase in za potomce, potem se pa kurči s tradicijo!!!!

Ti pa nisi ravno odprte glave!

Moji starši so bili prišleki!
Ker mi niso kupili stanovanja ali sezidali hiše, nimajo nobene tradicije in se jim jebe za otroke in vnuke?!
Resno?!

Moji starši so meni dali 1000x več kot tebi tvoji in še 1000x več, kot boš ti dala tvojim otrokom!
Lahko se je špilat tradicijo in neke kerefeke, ko ti živiš generacije in generacije v nekem okolju in niso ne tvoji stari starši, ne starši, kaj šele, da bi ti štartal z nule!
Bodi faca, štartaj z nule, pridi nekam z eno vrečkico v zakrpani obleki in razpadlih čevljih, pa ustvari nekaj zase in za potomce, potem se pa kurči s tradicijo!!!!
[/quote]

Lažeš na pas mater.

Posrečen izraz!

S sabo ni še nihče nič nesel. Jaz bi kupila, če bi lahko. Ne razumem staršev, ki svojim otrokom ne privoščijo.
[/quote]

Ha-haaaa

Koliko tem je bilo tukaj, ko vsi kritizirate svoje starše al pa tudi že svoje dedke in babice, ki so v 60 in 70 ih letih gradili 2-3 nadstropne velike hiše. Ja gradili so take hiše, se odrekali svojemu prostemu času, ker so hoteli svojim otrokom vse dobro. Da ne bi živeki v takem pomajkanju kot so živeli sami.
Danes pa imajo tako zahvalo od svojih potomcev, da jih kritizirajo, kako so bili neumni, da so v tistih časih zidali gradove z zastarelimi materiali, nefunkcionalnimi prostori…., kako so butasti, da niso vedeli, da otroci želijo živeti v mestu ali pa se odselit celo v tujino v današnjih časih. Na koncu se pa isti potomci danes skregajo med seboj za te stare bajture.

Tako bodo tvoji potomci čez 20-30 let govorili isto za vas, ki ste se najprej zakreditirali za stanovanje, hišo, plačujete kredite 20 let in več, si nič ne privoščite, sedaj se želite zakreditirat še za stanovanja za otroke, jim kupit stanovanje zopet na kredit, ker jim želite dobro in jim dati tisto kar je vam primanjkovalo.
Tako kot vi ne cenite dela svojih staršev, dedkov in babic, tako tudi vaši otroci ne bodo cenili vaše delo in vaših kreditov! Ha-ha-haaa

Naj ti razjasnim svoj primer, ki sem ga napisala zgoraj…jaz sem stara 25 moj 30….imava dva otroka 5 letnico in 15 mesecnico….ko sva z mojim mozem se hodila je on ze pri 18 letih bil zaposlen…takrat se je odprla moznost za nakup ene nepremicnine na licitaciji in jo je kupil za dosti manj denarja kot so danes nepremicnine….in jo je kupil…nato sva vse prenovila in se vselila skupaj….takrat stara jaz 20 on 25 let…dobila prvega otroka, jaz se šolala in poleg se nekaj delala on tudi….nato se je odprla moznost nakupa stanovanja pod nami, sicer je to hisa z 4 stanovanji in midva sva takoj zagrabila to moznost saj bo potem polovica velike hiše naša in si lahko uredimo kakor zelimo in še naši otroci bojo preskrbljeni…ker pa imamo sedaj cisto zadosti prostora smo svoj stanovanjski kredit pokrili s tem da imamo najemnike, ki nam ga seveda odplačujejo dokler otroci ne odrastejo….imamo pa še dodatno odkupljene ene prostore v tej hiši in če bo v zivljenju res nuja si bova uredila te prostore v najin domek in vsaki punci prepustili svoje stanovanje….nama je v zivljenju na prvem mestu druzina, najini otroci, zato si zelim glede na situacijo ki je danes v nasi drzavi svojim otrokom omogočiti vsaj streho nad glavo in neko samostojnost v zivljenju, ker je za vecino mladih danes nakup nepremicnine zelo tezak ali skoraj nedosegljiv projekt….poleg tega imata vsaka svoj varcevalni racun in jima vsak mesec nekaj nakazeva….zivimo super, nic nam ne manjka….mogoče ce bi ljudje manj gledali kako se bodo na zunaj pokazali bi lahko marsikaj v zivljenju spremenili….
lp
[/quote]

…jaz sem stara 25 moj 30….imava dva otroka 5 letnico in 15 mesecnico….ko sva z mojim mozem se hodila je on ze pri 18 letih bil zaposlen…takrat se je odprla moznost za nakup ene nepremicnine na licitaciji in jo je kupil za dosti manj denarja kot so danes nepremicnine….in jo je kupil…nato sva vse prenovila in se vselila skupaj….

A ti si kot 13 letna punca že hodila z 18 letnim fantom tko resno, da je že on kupil vsvojo nepremičnino na licitaciji (le s čigavim denarjem) in potem sta jo skupaj obnovila!? koga drugega fopaj s takimi bedarijami….

madonca kaj vse prebereš tukaj

A si se prepoznal ? :)))
Ti si pa res na močnih tabletah, da take kvasiš… pejd raj v lidlihofer pa urupin, da seb oš še naprej vrtel ha-ha-haaa
[/quote]

…jaz sem stara 25 moj 30….imava dva otroka 5 letnico in 15 mesecnico….ko sva z mojim mozem se hodila je on ze pri 18 letih bil zaposlen…takrat se je odprla moznost za nakup ene nepremicnine na licitaciji in jo je kupil za dosti manj denarja kot so danes nepremicnine….in jo je kupil…nato sva vse prenovila in se vselila skupaj….

A ti si kot 13 letna punca že hodila z 18 letnim fantom tko resno, da je že on kupil vsvojo nepremičnino na licitaciji (le s čigavim denarjem) in potem sta jo skupaj obnovila!? koga drugega fopaj s takimi bedarijami….

madonca kaj vse prebereš tukaj

Stanovanja otroku seveda da nebi kupila. Pa ni vazno kako vesten in kako priden in kako oh in sploh cudovit je.
Tako kot smo starsi sami hiso ali kupili stanovanje, tako bo tudi otrok moral sam narediti te stvari. In tako kot smo mi sami narediti solo tako otrok sam naredi solo, ne da ti delas domace naloge za njega, zato ker drugace je pa on ful priden. To je isto. Ni to, kot ste nekateri povedali, da zakaj ne privoscis otroku ce lahko. Seveda mu privoscis. Privoscis mu iz dna srca vse najbolje v zivljenju. Ampak stvari mora otrok sam delati. Ker potem je pa nekega dne star 35 let in pride pred kaksno tezko zivljenjsko preizkusnjo in kar naenkrat je sam in mora sam vse postoriti in nikjer ni mamice da bi mu placala kredit pa mu povedala kako naj pere belo in kako crno perilo. Taki po navadni na stara leta zavozilo.
Na podoben nacin sem svojim razlozila, so razumeli in mi pred kaksnim letom rekli: ves mama, saj je bilo tezko ampak je bilo vredno.
Zato ne. Stanovanja se otroku ne kupuje.

Ne, ne bi kupila otrokom stanovanja. Tudi meni ga niso. Sploh pa ne vnaprej – a so otroci lutke, ki jim vnaprej določite, kje bodo živeli? Jaz si ga svoja otroka želim, da razpreta krila, si ogledata svet, pridobita izkušnje in se z njimi vrneta. V kaj? Že izgrajeno gnezdo? A ste na glavo padli? Da bosta od smrti pri mamici in očiju? Kaj pa jaz vem, kje bosta hotela živet? In ali bosta sploh hotela kupiti – mogoče bosta v najemu.
Pomoč vsekakor – gnezdo na pladnju – nikoli.

Sori, ampak mislim, da nimas prav.

Eno je, da nimas denarja in da bi bil zate nakup stanovanja prevelik financni zalogaj ali recimo, imas poleg svojega stanovanja se eno podedovano in ti to predstavlja neko financno varnost, da ne bos na starost na plecih otrok, jasno gre spet za slabo financno stanje.

Cepa imas 5 nepremicnin ali dovolj denarja, zakaj ne bi pomagal lastnemu otroku?
Komu bos pa dal, ce ne svojim otrokom?
Tezke zivljenjske situacije so malokdaj povezane z denarjem, dogajajo se vedno, povsod in vsem nam, ce bo otroku streha nad glavo podarjena, to ne pomeni, da se ne bo znasel v tezkih situacijah in da se ne bo znal spopasti z njimi, ce si bo pa moral sam ustvarit dom, tudi ni garancija, da zdaj se bo pa znal boriti v zivljenju!

Jaz bom svojemu dala denar, da si zgoraj naredi mansardo. Edini pogoj je brez lastnega vhoda, da bom lahko v copatih gor v vizito hodila. Če tamlad vse na pladnju dobijo, ne znajo nič merkat, zato je treba imet nadzor in komando.

To je v bistvu ful pametno, če tko gledaš. Za eno generacijo naprej. Namesto,da se zakreditiraš do onemoglosti za lastno stanovanje (in plačuješ oderuške obresti) ga dobiš in potem kupiš nasledniku. Ampak kdo zmore in kdo ima toliko pameti. Je pa lažje, če stanovanje že imaš razmišljati o novem, kot če ga nimaš.

New Report

Close