Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj tožim lastnika psi, ki me je ugriznil na cesti?

Naj tožim lastnika psi, ki me je ugriznil na cesti?

Zahtevaj odškodnino v višini povzročenih stroškov zaradi poškodbe.

Tisto na foro “nimam keša” ne pije vode. Zakaj je tuji malomarnosti lahko orizanešeno, tvoji pa ne?

Si vis pacem, para bellum.

Čakaj, a je to slabo, da nekdo tvoj recept uresniči na tebi?
Jaz sem mislila, da ti daješ odlične nasvete. Zakaj se zdaj repenčiš, če ti privoščim, da nekdo tvoje nasvete preskusi na tebi? Kako, da ti pa to ni všeč?
Vidim pa, da nisi samo zlobna, si tudi prostaška in zafrustirana :).
[/quote]

Prasi.ca nemarna daj si dotupit, če nekdo reče da nima denarja, da naj ga ne toži je jasno, da ta oseba nima nobenega interesa karkoli plačati. Torej ostane popolnoma legalen postopek, ki se mu reče tožba in se upošteva premoženje. Zdaj, če si glupa si pač glupa LOL

Jaz privoščim tebi samo to, da tvoje nasvete drugim, sprobajo na tebi.
Ker verjamem, da si izjemno dobra oseba, verjamem, da so tvoji nasveti tudi izjemni in boš izjemno srečna, če jih nekdo preskusi na tebi.
[/quote]
Ti torej privoščiš meni, da, ko bo moj pes koga raztrgal, ker ni bil pod nadzorom, da me tisti toži?
Oh, zdi se mi, da privoščiš precej več od tega, ker se dobro zavedaš, da se tak scenarij težko zgodi odgovornemu. Pa iz ostalih prispevkov vidim, da tudi drugim marsikaj privoščiš, kar nima veze s temo, ampak nekako poskušaš zmanipulirati, da bi jo imelo.

Trola.

To si pa tako fajn napisala, da se lahko samo smejimo. Najprej ne bo nič dobila v tožbi če res nima denarja … naj da sam brez tožbe …potem spet ji ne preostane drugega kot tožba. Kako ti je uspelo to skorpucalo?
Nekaj sigurno ima samo on nima namena plačat zato je jasno, da bo najverjetneje treba v tožbo. Ima premoženje, hišo.
Njemu je vseeno zato pa pušča odprta vrata. Bi treba kar lepo v tožbo in zahtevat 10.000.
Samo to ga bo naučilo odgovornosti.

Sam se odloči..


Kako dosežeš, da ta zverina ne raztrga otrok in mačk?
https://www.mrpet.si/pasma-ceskoslovaski-volcjak-p-16346.aspx
[/quote]

S primerno oskrbo in vzgojo.
Kaj ima ta s tem primerom zgoraj sicer?

Avtorica, doticni pes je verjetno zdaj v registru nevarnih psov. Se lastnik zdaj drzi ukrepov?

eni živijo v oblakih. A je kdo že pogledal na zavarovalno polico, koliko krije zavarovalnica. Iz stanovanjskega zavarovanja kvečjemu do 500 EUR, prej 300 kot 500 EUR. Tožiti absolutno, da si bo lastnik psa do konca življenja zapomnil. Samo tudi to je res, da so pri nas odškodnine nizke in še tisto kar iztožiš pobere odvetnik. Zmeni se za procente od odškodnine

Kaj lahko dela pohlep, vam povem, ker smo to doziveli. Tuj otrok je prisel k nam, vstopil v dvorisce, ki je zagrajeno, imamo tablo pozor hud pes. Pes je otroka ugriznil po obrazu, roki, ne hudo, … oce je ze videl milijone, dobil noro odvetnico ki je tozila za 10x visji znesek kot je normalno. Vedite da za take poskodbe so zneski odskodnine okoli 4000-5000 eur. Odvetnica jim je nabila stroskov, pisarila, vsak dopis stane. Prav zanalasc je pisala za brezveze. Sodnik je razglasil da stroske odvetnika placa vsak zase in odskodnino cca 5500 eur. Mi smo imeli zavarovano odgovornost, zavarovalnica je placala stroske nasega odvetnika in odskodnino. Oni so imeli za cca 10.000 eur samo stroskov odvetnika, ki so jih sami placali. Torej so v zgubi za 6.000 eur. Ko se je oce prisel dret k nam, smo mu samo rekli naj drugic gre v tozbo z razumom. Se je pritozil na visje sodisce in seveda ni uspel. Sam si je kriv , da je naredil take stroske odvetnika. Pazite s kaksnim odvetnikom se povezete, eni so barabe, namrec visina odvetniske tarife je odvisna od zneska. Ce tozis za 10.000 eur, stane vsaka odvetniska dejavnost cca 250 eur, ce navedes odskodnino 50.000 eur, stane odvetnik 900 eur. Zato previdno . Tu je oce zaradi pohlepa samo izgubil. In ne boste zasluzili milijonov zaradi ugriza psa. Odskodnine so za tak slucaj cca 5000 eur.

Odvisno od zavarovalnice in paketa, eni krijejo do 20.000 eur v sklopu paketa kjer je zavarovana hisa.


Bravo, tu eni res mislijo da bodo milijonske odskodnine. In ljudje nabijajo zahtevek za odskodnino, ne zavedajo pa se, da zaradi tega vec stane odvetniska tarifa. Il

Kje pa je kdo napisal zneske v milijonih? Navedi primer. Tukaj je pisanje o zneskih 5.000 – 10.000 EUR kar je popolnoma v mejah realnosti.

Kje pa je kdo napisal zneske v milijonih? Navedi primer. Tukaj je pisanje o zneskih 5.000 – 10.000 EUR kar je popolnoma v mejah realnosti.
[/quote]

Tako je, treba je navesti realni znesek, odvetnik sploh kaksen tak ki nima etike, pa zanalasc nabije znesek 10x visji, ker s tem on vec dobi . Je treba biti previden. Poznam tudi primer, ko je zenska tozila za krsitev delovnega prava, jer jo delodajalec ni zaposlil ( jo je hotel na koncu, a ona ni zelela sprejeti ker je bila prenizka placa ), odvetnica je dala zahtevek 100.000 eur, in na koncuneka mala odskodnina in vsak krije svoje stroske. Koliko so ti znasali? Vec kot je dobila.

New Report

Close