Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najbolj butasta imena vseh časov

Najbolj butasta imena vseh časov

jojoj, ali je deklica z imenom Valbona albanskega porekla? Poznam dve albanski deklici, ki imata obe ime s končnico -ona, pa me zanima, ali je to tipično albansko ali gre za naključje.

Meni so pa najbolj butaste odrasle osebe tule na MON-u, ki komentirajo v stilu: meni je pa Lana najlepše ime na svetu, Katja mi je pa ful grdo.

Jest mam pa lepši ime kot ti… tralala hopsasa… moja mami je pa lepša od tvoje… tralala hopsasa

Koma, res…

Tudi meni niso všeč kratka imena, zato sem svojima otrokoma dala imena dolžine 8+.

Modna kratka imena dajajejo starši otrokom zato, ker so jim všeč.

In prav je da smo si različni.

Motijo me opazke, če kdo komentira izbiro imen mojih otrok. Imata nenavadni imeni, pa kaj potem in meni se fino zdi in sta mi zelo všeč (imeni, pa tudi otroka).

Moja otroka imata torej dolgi imeni in moti me vprašanje: Ja kako jih boste pa klicali? Zakaj, kako jih bomo klicali. Ja tako kot smo jih poimenovali, mar ne. “Reks” sigurno ne. Sploh pa ne zaradi dejstva, ker je krajše.

v sosednjem bloku živi družina, ki ima sinčka Val-a (ali Vall-a, ne vem). njegova stara mama, reva uboga, ga sploh ne zna “normalno” poklicat. po ulici se sliši: Val-man,Val-man, pridi…….. me vedno spomni na Superman-a :-)))))))

se pa strinjam z avtorico prvega posta. novodobna imena so OBUPNA.

Mogoče je pa stara mama z Norveške – tam dodajajo -man ljubkovalnim imenom oziroma pomanjševalnicam. Se pravi iz Ole nastane Oleman. Moj sin ima kratko ime in mu tudi dodajamo vse sorte. Medtem ko ima hči dolgo ime in ga krajšamo na tri črke…. Go figure.

Taprava se oglaša, ja………………

jaz se pa strinjam z tistimi ki so mnenja da butasih imen ni. danes imate tudi pres ki jim je ime npr. jaka, pa nina, pa še kaj in to so vsa stra imena, nobeno ni novodobno pa so jih začeli dajat psom.
pa še za calendulo- tvoje ime je pa rožasto.

Držim se načela, da ne komentiram imen.

Mi je pa v zadnjem času v oči padel YANEZ.

In prvič sem zažela razmišljati o imenu. Al je to špansko ala kaki ”huanes” (pojma nimam kako se to napiše), ali je to slovenski janez za mednarodno rabo.

Poznam čudovito dekle z imenom Katja. O imenih se nikoli ne piše, da je katero “grdo”. Grd je lahko samo človek, ki tako na kratko odpravi z imenom, češ da je grdo. Važen je človek, ki ime nosi pa naj bo katerokoli.
Bodite prijazni.

Mojemu sinu je ime Val in je najlepše ime zame. Mi je pa zelo butasto, da starši dajo v tem stoletju otrokom imena, ki jih imajo starši sami ozr. so bila v tistem obdobju popularna. Npr. Ana, Katja, Maja, Mojca, Melita…. Gašper, Nejc, Domen, Primož…. Blek. Drugače pa če že pogledaš starše, lahko hitro ugotoviš, iz katerega stoletja ima njihov otrok ime.

Tale NINA pa tekmuje z avtorico prvega posta. Tekmovanje se imenuje: Katera se bo pokazala kot bolj nestrpna in – ja, bustasta. Se kar zgrozim o takšni zaplankanosti.

Točno.

Kolk časa pa po tvojem že traja tole stoletje?
Kolikor je pa videti po imenu si ti še tudi iz ta starega. Moda je pa moda, ja, ampak če je bolj malo v glavi, samo ime ne pomaga. Malo pomisli, kakšne predsodke imaš.

Oj
Tudi jaz mislim, da se zadnje čase na področju imen vse prepogosto nekaj izmislimo in nam je lepo samo za to, da je drugačno in se sliši fensi.

Res nam ne more biti vsem vse všeč, hvala bogu za razlike, samo nekateri pa že kar malo tekmujejo v tem.

Sama mislim, da ni gdih imen, vsekakor pa je veliko novih imen, ki jih jaz nikoli ne bi dala svojemu otroku..

Jaz ne, nekdo drug pa, pa kaj…svet se vrti dalje,kajne??…

kaj pa imena

VIM
ARF
JAR
DASH
PRIL

meni so ful všeč in so zadnja moda v Nemčiji. Tudi vi ne smete kaj dosti zaostajati, drage mlade mamice.

(Še dobro, da sem že dala ime svojim otrokom v prejšnjem stoletju in spadam med starokopitneže in zaostalce..)

NJABOLJ BUTASTO IME JE LULU (Od Anje Tomažin)

Okusi so pač različni in prav je tako. Butastih imen ni, butasti so komentarji. Vsak po svoje, kakor je komu všeč.

Ona nima Lulu, ampak Lilu. Ima pa Lulu moja prijateljica in kljub temu, da sem za klasiko (torej kao prejšnje stoletje oz. tisočletje), se mi zdi sijajno ime za njeno punčko, ji pristaja. Vsak po svoje, a ne?

jghuiguiuigug

sfrlastika
ad dol padeš

Vi ste pa res nora…. da je Naja novodobno ime grdo in nevem kaj?? Obdrzite zase taka mnenja! Resnicno. 🤮 vi in vasa imena so dolgocasna… zgleda tut vas lajf da se tak menite.

Nekje so objavili, da je ena s 24 ur dala otrokoma ime Prem in Zar. Ali je to sploh še normalno? Kolikor vem, je Prem en kraj na Primorskem.

New Report

Close