Najdi forum

Splash Forum Recepti.Over.Net Prehrana in kulinarika Najbolj okusne tipične slovenske jedi zate so/je?

Najbolj okusne tipične slovenske jedi zate so/je?

Zame.

Belokranjska pogača. Idrijski žlikrofi. Tolminska frika. Tepkini štruklji.

No še kaj, pa se ne spomnim.

Pa tvoje slovenske tradicionalne jedi, ki bi jih priporočil-a?

Ajdovi žganci.
Kremna rezina.
Ajdov akaša z jurčki.
Ajdovi štruklji z orehovim nadevom.
Jabolčni zavitek,

Krapi! (testeninski žepki).
Gobova juha.
Potica.

jota
kmečko zelje (to je zmešano skupaj kislo zelje, krompir, ocvirki in fižol – vse lepo gostljato)

Skutni štruklji
Skuta s čebulo in bučnim oljem
Mežerli
Kvočevi nudli
Hrenov zos
Orehova, pehtranova potica

Kobariški štruklji, frika, žlikrofi, smukavc

Tudi žlikrofi

Ajdova kaša

Ričet

Gobova juha

Pohan pšanc

Pohani jurčki, marele

Matevž

K tem bi še dodala kislo zelje, kislo repo, ocvirkovko

Pa še

Murke

Regrat s krompirjem, slanino, jajcem

Itak jem vse in vse imam rada, a izpostavila bi vse vrste potic: potratno in prekmursko, pa klasicno orehovo, ne samo kot sladico, ampak redko kje drugje naredijo tako dobro kvaseno testo in nadev za orehovko, kot pri nas v Sloveniji.
Krofi! Teh tudi nikjer drugje po svetu ne dobis takih kot pri nas!
Kremsnite, te imam pa ze tako rada.

Ce kuham za obiske iz tujine, pa skuham repo in matevza, ce je le letni cas primeren.

Fržolovc:), prekmurska gibanica, vampi:)

Nora sem na repino joto, tudi ričet imam rada, primorsko kopo, skutine štruklje, pa primorske štruklje s skuto in jabolki posute z praženimi orehi 😋 , dolenjsko alelujo…ma ne da se mi naštevat, vse imam rada😁

Kranjska klobasa

Poštoklja in koruzni žganci s kislim mlekom

Prekmurska in prleška gibanica, belokrajnska pogača, matevž.
Skoraj vse, le poticami ni všeč.

Vedno sem mislila, da je aleluja idrijska jed. No, potem jo imajo tudi Dolenjci? Dela se podobno.

Vedno sem mislila, da je aleluja idrijska jed. No, potem jo imajo tudi Dolenjci? Dela se podobno.
[/quote]

Bi bilo zanimivo vedeti, “čigava” je. Ampak recimo ji kar slovenska, pa je 😊

Orehova potica.
Savinjski žlikrofi.
Ričet.

In seveda, kako sem mogla pozabiti, prekmurska gibanica.

Ups, šele sedaj sem prav naslov prebrala…….črtam vampe.


Mnjami, Korošica!
Pa še črničovi knedlni, pa tifa zraven restane repice 🙂

Od sladic orehova, skutina, rožičeva in potratna potica, Prekmurska gibanca, posolanka, jabolčni zavitek, kremšnita, slivovi cmoki, ajdovi štruklji z orehi….

Od glavnih jedi, oziroma prilog pa kislo zelje/repa, matevž, krvavice, ajdova kaša z jurčki, langaš, frika, kranjska klobasa, kraški pršut, prekmurska šunka in prleška tünka, pražen krompir, goveja juha z domačimi rezanci in še in še 🙈🙈

Zakaj? Saj so slovenska jed, za razliko od jabolčnih zavitkov in pohanih piščancev, ki jih omenjajo nekateri….


Sem Savinjčanka, pa še nisem čula za savinjske žlikrofe. Kaj je to?

Kremna rezina ni slovenska jed.
Obožujem sirove štruklje, tolminski sir, potratno potico in pozimi kranjsko klobaso z Matevžem in bujto repo.

New Report

Close