Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najbolje biti sam

Najbolje biti sam

Tudi jaz ne zamenjam moj samski stan za dedca!
Urejen dom, otroci po svoje……. jaz delam kar hočem.

Je pa dobro vzdrževat stike s prijatelji, kakšno sosedo, žlahto, da si pomagamo. Če ne s čvekanjem pa s kakšnim nasvetom, pomočjo.
Vedno moraš imeti nekoga, da se lahko nanj zaneseš.

In zadnja rupa na frulici je en dec, ki bo smrčal, pustil vsak dan za en stroj cunj – ali bil zanemarjen…. in mislil, da je Trpin, ker te pelje do trgovine. Ali pa da zamenja varovalko in za to ponuca 2 uri.

Ja za kakšen izlet…. sicer pa pred vrati: “Hvala za družbo, čao!”
[/quote]

Vsak ki smrči, je bolan…Ima zožene dihalne poti.Mora k zdravniku.Sem zadnjič poslušala na HaloTV.

Očitno je, da si večina moških išče kuharico, čistilko in ljubico. Zato tvoje samostojnosti ne sprejmejo.Vztrajaj in išče naprej. Mogoče boš prej našla kakšnega med bolj izobraženimi, ki ne potrebuje gospodinjo.Imam soseda, ki ima takšno prijateljico, vidita se vsak dan, hodita skupaj ven, živita pa vsak zase. Ampak ta moj sosed zna vse sam narediti, kuhati, prati itd.


Sem vdova ze 10 let stara 45 let. Imam dobro službo, srednje plačano, imam svoj dom, znam poskrbeti zase, sama poskrbeti za svoj dom. Moj videz ni slab, moški radi pogledajo za menoj. Imam tudi sina starega 25 let, že ima dekle, tudi službo. Pred dobrim enim letom sem si zaželela, da bi spoznala nekoga. Moškega, ki bi bila skupaj, se druzila, mojih let, skupaj hodila na dopuste, seveda ne iščem finančnega ministra. Nočem pa živeti z moškim pod isto streho. Seveda kakšen vikend je lahko pri meni, ali jaz pri njemu. Moram reči, da je res grozno. Ali se name obešajo mladi, ki so stari, kot moj sin, iščejo celo resno vezo, nekateri iščejo samo zabavo. Ali me pecajo moški, ki so stari, kot moj oče, ali mojih let, ki bi se tako preselili k meni. Vse je nekaj neresno, materialistično in vse samo sex. Mislim, da je najbolje, da sem do konca sama.

Samska Ž
Sem podobnega mišlenja tvojih let in če si iz KR.bi bilo fajn če bi kaj takega izkoristila
Bi rabil kakšno tako brez neresnih izkoriščevalskih ali nesramnih potez.
Prijateljstva so najboljša in najlepši de življenja.

Obstajajo osebe ki imajo primanjkljaj na čustvenem področju, posledično nimajo željo po poljubih, telesnih stikov, spanje v skupni postelji, seksu, …

Oseba z normalnimi čustvi, si vse to zgoraj napisano želi.

Jasno, sploh po 50-tem letu.
Če nima bajte, da ti komplet nudi komfort – samo stran od njih.

Te bradavičarje, zaštekane v križu…… podplati k konjsko kopito, plus vsa sitnoba, živčarija – pa ga ni, da ga gledam!!
Luleka imajo pa zato, da poščijejo ves sekret in še vse ploščice. Zdaj pa pucaj!!

Tudi jaz ne zamenjam moj samski stan za dedca!
Urejen dom, otroci po svoje……. jaz delam kar hočem.

Je pa dobro vzdrževat stike s prijatelji, kakšno sosedo, žlahto, da si pomagamo. Če ne s čvekanjem pa s kakšnim nasvetom, pomočjo.
Vedno moraš imeti nekoga, da se lahko nanj zaneseš.

In zadnja rupa na frulici je en dec, ki bo smrčal, pustil vsak dan za en stroj cunj – ali bil zanemarjen…. in mislil, da je Trpin, ker te pelje do trgovine. Ali pa da zamenja varovalko in za to ponuca 2 uri.

Ja za kakšen izlet…. sicer pa pred vrati: “Hvala za družbo, čao!”
[/quote]
Če imaš le s takšnimi izkušnje, potem tudi ti nisi nič boljša.

Narobe mislite. Ne iščem moskega, za občasna srečanja. Resna veza je tudi, da dva ne živita skupaj. Vse počneta lahko skupaj samo, da nista pod isto streho. Rada imam svojo zasebnost.
[/quote]
…ali če prevedem: sem egoistka, ki želi zgolj zadovoljit svoje potrebe.

Kar si jaz predstavljam pod take vrste odnosom kot ga išče avtorica, je še vedno ljubeč, vzajemen odnos. In sploh ne, da nekoga vklapljaš na on off tipko ko se ti zdi. Ampak dejstvo je, da marsikater odnos oslabi pod težo rutine, stresa, utrujenosti…in tega da partnerja jemlješ kot samoumevnega. Po mojem je tega manj, če vsak živi sam zase, skupaj pa kvalitetno preživljata čas.

Kar si jaz predstavljam pod take vrste odnosom kot ga išče avtorica, je še vedno ljubeč, vzajemen odnos. In sploh ne, da nekoga vklapljaš na on off tipko ko se ti zdi. Ampak dejstvo je, da marsikater odnos oslabi pod težo rutine, stresa, utrujenosti…in tega da partnerja jemlješ kot samoumevnega. Po mojem je tega manj, če vsak živi sam zase, skupaj pa kvalitetno preživljata čas.
[/quote]

Bravo, točno tako 🙂

Podobno razmišljam tudi jaz.

Sem vdova že nekaj let in priznam, da včasih pogrešam sovrstnika za kak pogovor, objem, ampak ko pomislim, da bi morala žrtvovat svoj stil življenja, pa hvala lepa. Tako lepo mi še nikoli ni bilo. Skuham ko mi je, velikokrat grem jest ven, pospravim in počistim in tako ostane, wc se sveti, nič pošpricano okrog, ma ni da ni. Pilot je samo moj, grem v trgovino in si kupim, kar želim, me nihče ne sprašuje, če to potrebujem.

Ko takole razmišljam, vidim same pluse v samskem življenju. In zato bom samska tudi ostala.

Jaz isto. Pa zvečer berem, zjutraj ustanem ko mi paše. Če se mi ne da kuhat, pojem dva ocvrta jajca in kos kruha. Grem kamor hočem in takoj, ko si zaželim.
Vzdržvat pa moraš stike s prijatelji, vsaj eno sosedo ….. in imamo nebesa. 🙂

Pri življenju v dvoje je manj dela za čiščenje, ženska počisti WC, moški pa spalnico in zamenja rjuhe, tudi kuhanje si delita.

Kako pa seks ?

Pa finančno gre lažje če sta v dvoje, več si lahko privoščita.

Pri življenju v dvoje je manj dela za čiščenje, ženska počisti WC, moški pa spalnico in zamenja rjuhe, tudi kuhanje si delita.

Kako pa seks ?

Pa finančno gre lažje če sta v dvoje, več si lahko privoščita.
[/quote]

Seks? Nema seksa!

Niti pod razno se ne mislim ukvarjat s tvojo žvarovno. In čakat pol ure, da ti pride. Pa k pri teh letih nikol ne veš a ti prihaja ali odhajaš. (maš prišparan za pogreb?)
Kaj šele, da si znucam zobno protezo. Mora zdržat 10 let, da sem upravičena do nove.

Finance?? Kaj več si pa lahko privoščita? 2 sendviča, 2 pira, …. jaz v tem ne vidim prihranka. 🙂

Hahaha… Koja tuga od zensk. Bolj, ko jim izkusnje dokazujejo kako nizka je njihova vrednost na trgu parckanja, bolj se samoprepricujejo kake frajle so, kdo vse se za njimi ozira. Pa to ne moresverjet, lol.

45 letnici, ki je zanimiva le se 65+ in 25- letnikom, za seks, je ODZVENELO. Svoje zivljenske karte ste zaigrale. Prosla je baba s kolacima.

Večini – okej, meni pa niti slučajno ni važno, kdo se za mano ozira.
Celo upam, da čim manj pohotnežev ali smrkolinov.
Ker nimam več najstniških želja. A štekaš?

Dedci ste tako plehki, tako ……….. sploh ne najdem izraza! Mislite, da je vaš tič vse.
Pa daj nehaj, nooo! Pri teh letih te še ni srečala pamet?

Narobe mislite. Ne iščem moskega, za občasna srečanja. Resna veza je tudi, da dva ne živita skupaj. Vse počneta lahko skupaj samo, da nista pod isto streho. Rada imam svojo zasebnost.
[/quote]
Temu se reče na kratko BFF.

Narobe mislite. Ne iščem moskega, za občasna srečanja. Resna veza je tudi, da dva ne živita skupaj. Vse počneta lahko skupaj samo, da nista pod isto streho. Rada imam svojo zasebnost.
[/quote]

To je partner na klic.

To je partner na klic.
[/quote]

Da.Pri tridesetih.
V njenih letih, poleg tega da je vdova in ima odraslega otroka in svojo nepremičnino -povsem normalno.
Poznam take pare, ko so ljudje ovdoveli ali se ločili in ostali na svojem. Se poparčkajo samo za kdaj med tednom, za ob vikendih in za dopuste.Nič tako posebnega.

Da.Pri tridesetih.
V njenih letih, poleg tega da je vdova in ima odraslega otroka in svojo nepremičnino -povsem normalno.
Poznam take pare, ko so ljudje ovdoveli ali se ločili in ostali na svojem. Se poparčkajo samo za kdaj med tednom, za ob vikendih in za dopuste.Nič tako posebnega.
[/quote]

Lahko se oni spoprijateljijo za obcasno prijateljevanje. Samo to ne spremeni dejstva da to NI resna veza. Da pa nekdo rece, da bi se sel partnerstvo, a bi pattnerja imel samo takrat ko bi njemu ustrezalo, ker drugace pa ga utesnjuje in mu krati njegov mir, ta pa izkorisca cloveka za lastne potrebe. Partnerstvo je v dobrem in v slabem. Ne pa da, ker ti je nekaj utesnjeno monotono, tega nazenes, da bos lahko pocel svoje brez odgovornosti do njega. To je nespostljivo do cloveka.

Lahko se oni spoprijateljijo za obcasno prijateljevanje. Samo to ne spremeni dejstva da to NI resna veza. Da pa nekdo rece, da bi se sel partnerstvo, a bi pattnerja imel samo takrat ko bi njemu ustrezalo, ker drugace pa ga utesnjuje in mu krati njegov mir, ta pa izkorisca cloveka za lastne potrebe. Partnerstvo je v dobrem in v slabem. Ne pa da, ker ti je nekaj utesnjeno monotono, tega nazenes, da bos lahko pocel svoje brez odgovornosti do njega. To je nespostljivo do cloveka.
[/quote]

Saj ga ne naženeš.Če sta oba zato, živita vsak na svojem domu in se strinjata, zakaj pa ne.Zveze so takšne in drugačne,
So poročeni, ki živijo skupaj- vedno skupaj v dobrem in slabem? Še malo ne.Veliko je poniževanja, grdih besed in fizičnega nasilja.
Poznam nekaj takih parov, ki so ločeni, pa sedaj prav dobro in s spoštovanjem funkcionirajo skupaj in tudi vsak na svojem.Vzroki so različni.Od dveurne oddaljenosti , do tega, da ima raje vsak svoje imetje , ki ga ne misli več deliti, ker ima slabe izkušnje iz preteklosti.

Kar si jaz predstavljam pod take vrste odnosom kot ga išče avtorica, je še vedno ljubeč, vzajemen odnos. In sploh ne, da nekoga vklapljaš na on off tipko ko se ti zdi. Ampak dejstvo je, da marsikater odnos oslabi pod težo rutine, stresa, utrujenosti…in tega da partnerja jemlješ kot samoumevnega. Po mojem je tega manj, če vsak živi sam zase, skupaj pa kvalitetno preživljata čas.
[/quote]

V glavnem nekako tako, kot živijo ljubice in ljubčki, podobno, nekako nasprotje resne zveze. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Konec zasebnosti? Ne vem, kaj tretiraš pod zasebnost. Bereš knjigo in rabiš mir? Ne vidim težave, če je nekdo zraven tebe, takrat pač počne nekaj drugega. Kakšna zasebnost pri tebi ne bi šla, ne razumem?
[/quote]
To pomeni da delam v svojem domu kar želim. Gledam na tv kar želim. Skuham, če želim in kadar hočem. Grem spat kadar hočem in lahko spim pri odprti luči. Pri glasbi. Če imaš nekoga, ki živi s teboj se moraš prilagajat. Mislim, da ne razumeš bpr: Če meni ugaja spat pri odprti luči celo noč, ali tv in, če imam partnerja, ki rad spi v temi, tišini se moram prilagoditi, ali on.



Nisi dobro prebral. Niso tzkaj samo moški stari, kot moj oče, ali moj sin. Napisala, da moški mojih let, bi bili z menoj in živeli pri meni. Kaj to pomeni? Da nekoga sprejmem v svoj dom, mu kuham, perem. Jaz druzino sem ze imela.
Veliko ljudi so v resni vezi, vse delajo skupaj. Le ne živijo pod isto streho.
Naj povem kaj se je zgodilo pri moji znanki. Samska spoznala moškega, ki je želel živeti skupaj z njo. In je sprejela. Prekinil najemno pogodbo. Zaradi velike daljave, je dal odpoved in se preselil k njej. Ona hodi v službo, mu pere, kuha, pospravlja. On pa kao išče službo in upa, da jo ne najde. Socialne ne dobi, ker ima ona malo višjo plačo. Ven ga ne more spravit, ker nima kje biti in še brez službe je. Sta skupaj že lep čas. In neprestani kreganje.
Drugi primer. Sta v vezi. Hodita na potovanja. Se družita. Prespita eden pri drugemu včasih. Si pomagata. Vsak živi pod svojo streho. Imata se lepo.
Resna veza ni to, da morata dva živeti pod isto streho.

V glavnem nekako tako, kot živijo ljubice in ljubčki, podobno, nekako nasprotje resne zveze. 🙂
[/quote]

V bistvu ne vem kako živijo ljubice in ljubčki, (vsaj mislim da) ne poznam nobenega, predvidevam pa da za razliko od opisanega razmerja v skrivanju in lažeh.
Meni se pač ne zdi tak odnos, torej vsak na svojem, napačen. Tudi je treba poudariti, da govorimo o ljudeh, ki imajo obdobje ustvarjanja in ohranjanja družine že za sabo. Mene osebno ne bi toliko motile same navade partnerja, ki jih opisujejo ženske. Je pa res, da se je po letih samskega življenja težje prilagodit na take stvari. Če bi se na njihovem mestu odločala za novo zvezo, pa se mi zdi ideja vsak na svojem prav fajn. Vsekakor pa ne takojšnja vselitev skupaj. Potem po xx letih, če se bosta ujela bosta itak verjetno pristala pod isto streho, ampak takrat bosta tui že bolj navajena drug na drugega in bo tudi navajanje na skupno življenje lažje.

Tvoja pričakovanja so kontradiktorna. V enem stavku praviš, da bi rada resno zvezo, v drugem pa, da ne bi živela z moškim. Da bi vsi samo seks in da niso resni. Rekel bi, da resna nisi ti in da preprosto ne razumeš, kaj pomeni resna zveza.

Resna zveza seveda pomeni, da partnerja skupaj živita. V nasprotnem primeru gre za občasno (sex) zvezo, ki je lahko čisto ok, če si jo pripravljena sprejeti. Noben resen in zrel moški ne bo sprejel samo vikend prenočitev pri ženski, ki jo bo ljubil.

Ni jasno tudi, kaj te tako moti pri življenju v dvoje. Zrel partner ti pusti vso svobodo. Če si pa tako strašansko “komplicirana”, da te motijo že najmanjše malenkosti, potem se pač odpovej resni zvezi in si najdi partnerja za občasen sex.

Resnično ne razumem ljudi, ki bi nekaj imeli, sami pa se za to niso pripravljeni premakniti niti za milimeter.

New Report

Close