Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najboljša knjiga v vašem življenju

Najboljša knjiga v vašem življenju

A monke še kaj berete? Kakšna nova knjiga na vidiku? Slovenski avtor?

Prvo mesto : Uresniči svoje želje-Behrend
drugo: Bruno Šimleša: Šola življenja in LJUBEZNOSLOVJE

Domača avtorja, ki sta ok oz. gre za t. i. “lažjo literaturo” :

Robert Šket: Kaj še čakate? in že omenjena, Desa Muck- PANIKA.

To so knjige ” na hitrco”, na podlagi katerih sem res kaj spremenila (izuzevši knjigo Panika-je pa fuuul zabavna!), ne samo prebrala…


Sam kupim vsak mesec eno knjigo. Včasih se naserjem, drugič mi uspe! Z leti veš kaj te zanima in to kupuješ!


Nekoč davno na dopustih, pa Wayat Earpa, doc Hollidaya. Po dopustu se zresnim!☺☺☺

meni je kot najboljsa knjiga ever prisla na misel zbirka Trilogija stoletja, spisal jo je Ken Follett in nujno zaceti s prvim delom. Svetovna zgodovina 20. stoletja.

Meni je pa še vedno avtorica Dnevnika Bridget Jones zakon. Ja, ja , vem, da je treš, ampak ko jo berem prvič, je lahko zabava in vse to, ampak kaj, ko se mi potem v življenju dogajajo reči iz knjige, ki se jim smejim in si mislim, da ni šans, da se to dogaja in da si avtorica zmišljuje. Isto se mi zdaj dogaja z nadaljevanjem teh dnevnikov. prav čudno…
Sicer je pa meni najbolj spremenila življenje knjiga Cut the clutter. Zakon o organizaciji doma, gospodinjstva, življenja. Moj fotr je bil tudi globoko impresioniran nad njo. 🙂

Metulj
Gomora
WILLI HEINRICH -ŽELEZNI KRIŽEC
MOULIN ROUGE – PIERRE LA MURE

na hitro…

Karkoli od Arta Pasilinne, v zadnjem casu pa me fascinira hrvaski pisatelj, ki je napisal knjigo Osmi poverjenik (jaz sem jo “pozrla”), tudi druge so dobre, ima en svoj stil. Priporocala bi se To noc sem jo videl. Pa se sto drugih 🙂

Pika Nogavička in Ostržek.

Jaz pa sem ravnokar prebrala trilogijo Stoletje ( Ken Follet) – sestavljena je iz štirih knjig – vrhunsko!!

si postala malo siva med branjem od vseh nepravic in hudobije 😉
Katera pa je cetrta knjiga. Jaz imam samo tri, prvo vojno, drugo in obdobje hladne voje, katera je cetrta?

Zanimivo, da so tudi meni ene izmed boljših knjig, ki sem ji prebrala. Odlična triologija, v poplavi vseh teh erotično začinjenih trilogij. Priporočam Kena Foletta. Sem pa prebrala še ostale njegove knjige.

Pika Nogavička.
Resno, če jo že kot otrok bereš, te njena resnica spremlja vse življenje in postaneš močna, samostojna in ljubeča ženska:).

Rob večnosti – v bistvu je tretji del, ki je sestavljen iz dveh knjig:).

Palacio: Čudo – sicer spada pod mladinsko literaturo, ampak tudi zame kot mamo odlična – pusti pečat

Napisala bom knjige, ki sem jih sprejela za svoje in ki jih vsake toliko časa vzamem v roke
in z nezmanjšanim užitkom preberem:
Mali princ
Pika Nogavička
Dolina meseca (London)
Sto let samote
Bobri
Komu zvoni in Starec in morje od Hemingwaya

Kot zanimivost – zadnjič me je presunilo, ko sem v roke dobila angleško verzijo knjige
Heidi, ki sem jo kot punčka imela zelo rada. No, sem si rekla, jo bom še enkrat prebrala.
In sem samo debelo gledala…v mojem prevodu iz otroštva so bili izpuščeni celi odlomki, ki
so seveda opisovali pobožno plat te knjige, večina zadev se je pravzaprav zgodila kot
posledica goreče molitve in vere….Heidi je s pomočjo molitve in vere rešila dedka, Klaro,
Petra itd. ….hec, v prevodu pa niti buc o tem 🙂

Hvala, potem nimam nic vec za brat, sem se ze veselila. Ocitno je slovenski prevod v dveh delih, moja zbirka je tretji del v eni knjigi.

Marques: Ljubezen v času kolere

še ni napisana 😊

New Report

Close