Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najem ali nakup stanovanja?

Najem ali nakup stanovanja?

Hvala, hvala za nasvete. Bom še razmislila. In si seveda naredila malce seznam vprašanj in stroškov.

Primer stanovanja, 75 jurjev za garsonjero? Ni šans. Pa potem dve uri do službe.

25 kvadratov je zelo zelo malo

Vsekakor in garsonjere niti ne bi imela.
Mala luknja za veliko denarja.

25 kvadratov je zelo zelo malo[/quote]

25 kvadratov je zelo zelo malo[/quote]

In ne pozabimo, da je to 3.000 € na kvadrat. Zelo, zelo veliko.

Oh kako smo preračunljivi že vnaprej! A če boš koga “primernega” spoznala, bosta najprej uskladila stanovanjske razmere? Blagor tistemu, ki te bo zgrešil, bi rekla moja teta…

Kar se pa velikost stanovanja tiče, pomeni zame (seveda za udobno življenje) primerno stanovanje za eno osebo spalnica, kuhinja in dnevna soba. Kar je čisto ok tudi za dve osebi. Sama vsekakor, če bi le imela možnost, ne bi čepela v mali garsonjeri. In čakala tipa s svojo garsonjero, da pol skupaj kupiva dvosobno stanovanje…

ja itak, stanovanje ne kupiš vsak dan drugo. In če sem samska, ne vidim razloga, da bi kupovala stanovanje za dve ali več oseb.
Mogoče si moški, ki išče žensko na podlagi tega ali ima stanovanje ali ne?
In žal si ne morem privoščit spalnice kuhine in dnevne. Samo spalnico pa res hočem ločeno. In poudarila sem, da me garsonjere ne zanimajo.

To je logično, da ne bo tako neumna in kupovala velikega stanovanja, da se bo lahko en tip vselil k njej.
Vsaj ena ženska, ki logično razmišlja.

Oh kako smo preračunljivi že vnaprej! A če boš koga “primernega” spoznala, bosta najprej uskladila stanovanjske razmere? Blagor tistemu, ki te bo zgrešil, bi rekla moja teta…

Kar se pa velikost stanovanja tiče, pomeni zame (seveda za udobno življenje) primerno stanovanje za eno osebo spalnica, kuhinja in dnevna soba. Kar je čisto ok tudi za dve osebi. Sama vsekakor, če bi le imela možnost, ne bi čepela v mali garsonjeri. In čakala tipa s svojo garsonjero, da pol skupaj kupiva dvosobno stanovanje…[/quote]


kar pomeni, da iščeš eno ali enoinpolsobno stanovanje, če hočeš imeti spalnico ločeno
in v takem stanovanju komot živita tudi dve osebi. zato ti pravim, da ni razlike, ali kupuješ stanovanje za enega, ali za dva.

Življenje v dvoje, pomeni tudi dve plači in potem je možno biti v dvosobnem stanovanju.
Ne bi se jaz v dvoje stiskala tako kot v študentskih časih.

Ti hočeš povedat, da naj nabavi stanovanje, tip pa se potem zastonj priseli k njej?
Če je pametna, bo kupila stanovanje zase, ko bo pa v vezi pa se ona priseli k tipu in svoje stanovanje proda.
Samo kaj, ko tipi kar pri mamikah živijo. In potem čakajo, da upecajo žensko s stanovanje in se zastonj vselijo.


kar pomeni, da iščeš eno ali enoinpolsobno stanovanje, če hočeš imeti spalnico ločeno
in v takem stanovanju komot živita tudi dve osebi. zato ti pravim, da ni razlike, ali kupuješ stanovanje za enega, ali za dva.[/quote]

če imaš možnost definitivno kupi ! od plačevanje najemnine nimaš nič, to je metanje denarja skozi okno ! če ga kupiš ga po odrabi lahko daš v najem in denar se ti bo čez toliko let povrnil !

povej kako si se odločila


kar pomeni, da iščeš eno ali enoinpolsobno stanovanje, če hočeš imeti spalnico ločeno
in v takem stanovanju komot živita tudi dve osebi. zato ti pravim, da ni razlike, ali kupuješ stanovanje za enega, ali za dva.[/quote][/quote]

če to tak vidiš…
v reali pa bo kupila stanovanje in ga odplačevala s kreditom. če se bo tip (ki ga še vedno nikjer ni in ga mogoče tudi nikjer ne bo) preselil k njej in če si bosta delila stroške, bo verjetno tudi kredit lažje odplačevat.

ker v reali je tudi tako (vsaj pri meni je tako), da takrat, ko bi eno stanovanje moral prodati, ga nihče noče kupit.
midva imava zdaj dve stanovanji, njegovo prodajava, pa niti slučajno ne gre v prodajo. dokler pa enega stanovanja ne prodava, pa ni variante, da greva v nakup nove nepremičnine.
in hvala bogu, da je moje stanovanje dovolj veliko za vse.

Nisem se še odločila. Sicer se bolj nagibam v nakup. Par let že varčujem v ta namen, ampak nisem še 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. V dvoje bi bilo lažje kaj nabavit.
Imam 3 variante:
1. ostati še en čas doma (z mamo in sestro skupaj v hiši, si pomagamo, mami je tudi bolje, če ji medve pomagava) in varčevat, da bo potem manjši kredit – slabost je to, da sem že preko 30 in še vedno doma
2. najem takoj, nakup kasneje – prednost je to, da sem od doma, slabost v tem, da bo težko kaj privarčevat, če ne celo nemogoče, ker bo najemnina
3. takoj oz. pač leto kupiti: slabost je to, da bi bil kredit velik.

V praksi bo to pomenilo, da bi kupila ona stanovanje za dva, varčevala, stiskala, on pa bi se direkt od mame vselil k njej. Nikoli nič varčeval. Ona bi kupila nepremičnino, opremila vse, on pa bi prišel samo zraven in tu in tam plačal kako položnico.
Jaz sem imela takega, in ga dala na čevelj.

[/quote]

če to tak vidiš…
v reali pa bo kupila stanovanje in ga odplačevala s kreditom. če se bo tip (ki ga še vedno nikjer ni in ga mogoče tudi nikjer ne bo) preselil k njej in če si bosta delila stroške, bo verjetno tudi kredit lažje odplačevat.

ker v reali je tudi tako (vsaj pri meni je tako), da takrat, ko bi eno stanovanje moral prodati, ga nihče noče kupit.
midva imava zdaj dve stanovanji, njegovo prodajava, pa niti slučajno ne gre v prodajo. dokler pa enega stanovanja ne prodava, pa ni variante, da greva v nakup nove nepremičnine.
in hvala bogu, da je moje stanovanje dovolj veliko za vse.[/quote]

če to tak vidiš…
v reali pa bo kupila stanovanje in ga odplačevala s kreditom. če se bo tip (ki ga še vedno nikjer ni in ga mogoče tudi nikjer ne bo) preselil k njej in če si bosta delila stroške, bo verjetno tudi kredit lažje odplačevat.

ker v reali je tudi tako (vsaj pri meni je tako), da takrat, ko bi eno stanovanje moral prodati, ga nihče noče kupit.
midva imava zdaj dve stanovanji, njegovo prodajava, pa niti slučajno ne gre v prodajo. dokler pa enega stanovanja ne prodava, pa ni variante, da greva v nakup nove nepremičnine.
in hvala bogu, da je moje stanovanje dovolj veliko za vse.[/quote][/quote]
ja pol pa naj ne išče tipov brez premoženja, a ne…
lol

ti si si že kar v glavi zamislila tipa brez prebite pare, ki se bo vselil na izdelano haha
kje pa piše, da si bo tipa sploh našla
kje pa piše, da ne bo bolj bogat, kot ona?

haha
za avtorico pa takole. bolj boš odlašala s tem, ali iti od doma, ali ne, težje bo to storit… poznam punco, ki si je že kupila sstanovanje že pred kakšnim letom, pa se še vedno ni odselila.
najprej je bilo stanovanje prestaro, ga je bilo treba obnovit
zdaj je obnovljeno, pa se ne more preselit, ker ima kredit čisto previsok in ne bi mogla sama stroškov plačevat. pa se prek trideset še vedno stiska v dvosobnem stanovanju pri starših…. in išče izgovore, zakaj še ne it na svoje.

Jaz bi z veseljem šla na svoje, če bi bilo dovolj denarja. DOma sem ravno zaradi tega, da lahko še kaj privarčujem, ker se nekak veliko bolj nagibam k nakupu. Če pa grem zdajle v najem pa ni šans, da še kaj privarčujem, potem bom vedno v najemu.

Samo še nasvet – glede na to, da je pri temle nakupu stanovanja najbolj pomemben tip, ki ga sploh ni in bo, ko bo, če bo, ali pa ga sploh ne bo… Predlagam bejbi, naj enostavno poišče “vseljivega” tipa, s čimvečjim stanovanjem ali celo bajto (baje, da tud taki se najdejo) in bodo odpadle vse dileme okol nakupa stanovanja pa za kolk oseb pa kakšen tip se bo pol kar na gotovo vselil.
Aja, kaj pa, če bo potencialni “vseljiv” tip tudi tko preračunaval, katero bejbo bo spustil v svojo nepremičnino? Ja, mal svoje čare uporabit, pa bo pozabil na kalkulacije 😉

E, to so pa malo nove informacije. Sedaj en predlog, ki z ekonomskega vidika na prvi pogled izgleda popolnoma neumen, ima pa sporočilo – pojdi v najem. Tako boš dejansko videla, kaj to pomeni biti na svojem, plačevati stroške, se ukvarjati s sosedi (če bo treba), parkiranjem ipd. In predvsem boš videla, kaj to pomeni preživeti z denarjem, ki je na voljo, brez da imaš še kaj za dati na stran in brez da imaš nekje eno rezervo. Tako boš lahko dejansko videla, kako bo, ko boš na svojem oziroma odplačevala kredit/najemnino. Saj sedaj mogoče daješ na stran, ampak imaš rezervo. Če te ne bo in če slučajno recimo da izgubiš službo, kaj pa potem? In če se ti anuiteta poviša, kaj potem?

S siceršnjega finančnega smisla pa bi bilo logično, da si še nekaj časa doma in v tem času res stisneš, kjer se da, torej vse kavice, kino, prehranjevanje zunaj, vse kar ni strogo osnovno:) Tako boš lahko šla čimprej ven in s toliko nižjim kreditom.

Še to, ali si kredit gledala samo za stanovanje ali tudi za opremo? Kaj če bo treba kaj kupiti, obnoviti, imaš v rezervi kak plan za to?

Škoda besed za take ljudi kot si ti.
Če ti lahko kupuješ stanovanaj po mili volji, bodi srečen, pri meni žal ni tako.
Ne bom se jaz nikomur prislinila in tudi jaz ne bom nikogar preživljala.

Saj tudi sedaj plačujem stroške. Samo se delijo na tri. Da ne bo pomote, mama ima 300€ penzije tako, da ne bo kdo rekel, da jo zajedam.
Vprašanja glede kredita sem že sama sem gor napisala 🙂 in morebitne izgube službe in tako naprej. Zato sem odprla temo, kjer sem naštela ta vprašanja :).
Dejstvo je, da zdaj so stroški na tri, potem bo pa še najem in stroški se ne bodo delili, torej mi od plače ne bo kaj ostalo.
V kino, gledališče, v lokale, in podobne zadeve pa nikoli ne hodim.

E, to so pa malo nove informacije. Sedaj en predlog, ki z ekonomskega vidika na prvi pogled izgleda popolnoma neumen, ima pa sporočilo – pojdi v najem. Tako boš dejansko videla, kaj to pomeni biti na svojem, plačevati stroške, se ukvarjati s sosedi (če bo treba), parkiranjem ipd. In predvsem boš videla, kaj to pomeni preživeti z denarjem, ki je na voljo, brez da imaš še kaj za dati na stran in brez da imaš nekje eno rezervo. Tako boš lahko dejansko videla, kako bo, ko boš na svojem oziroma odplačevala kredit/najemnino. Saj sedaj mogoče daješ na stran, ampak imaš rezervo. Če te ne bo in če slučajno recimo da izgubiš službo, kaj pa potem? In če se ti anuiteta poviša, kaj potem?

S siceršnjega finančnega smisla pa bi bilo logično, da si še nekaj časa doma in v tem času res stisneš, kjer se da, torej vse kavice, kino, prehranjevanje zunaj, vse kar ni strogo osnovno:) Tako boš lahko šla čimprej ven in s toliko nižjim kreditom.

Še to, ali si kredit gledala samo za stanovanje ali tudi za opremo? Kaj če bo treba kaj kupiti, obnoviti, imaš v rezervi kak plan za to?[/quote]

Najprej malo šale – če ne hodiš ven, boš mogoče težko spoznala tipa:)

Šalo na stran… Ja, poglej, dilema ni nič manjša kot prej. Zdaj če že tako živiš bolj asketsko in privarčuješ in bo potem še težje, je res bolje, da poskusiš čimveč privarčevati, dokler lahko. Hitro se najdejo kakšni nepredvideni stroški, na katere smo pozabili… Je pa dobro imeti nekaj rezerve ravno za te stvari.

Začneš lahko tudi s tem, da si ogledaš nekaj stanovanj na http://www.nepremicnine.net (tudi Salomon in Bolha) tako za prodajo kot oddajo v svojem koncu in greš izbrane tudi pogledati. Tam boš dobila boljše informacije, podatke o stroških, okolici ipd. Ko si boš ogledala nekaj stanovanj, boš mogoče bolj vedela, kaj želiš, hočeš, kako naprej.

Jaz ne mislim, da zažiraš domače. Ti bi pač rada stran in tukaj ti želimo pomagati z nasveti, kolikor pač lahko. Se pa vedno najdejo čudni posti, ki jih lahko tudi ignoriraš:)

New Report

Close