Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najem stanovanja za mesec ali dva

Najem stanovanja za mesec ali dva

slov. ima ogromno najemodajalcev, ki kasirajo na črno, ogromne vsote se obračajo mesečno na črno, to je v bistvu slovenceljski kriminal.

Hja, saj na pogodbi je podpis :).
Ampak tisti, ki oddajajo na črno, te pogodbe ne bodo dali.
Poznam kar nekaj oseb, ki so imele probleme s tem, da jim stanodajalec ni hotel dati tega podpisa. V bistvu je tega ogromno.
K sreči v AT naj ne bi tega prakticirali, ker, če ne drugače, kar sosedje prijavijo. IN financarji so takoj na vratih. Upam, da se v SLo tudi to uredi. Ker tile na črno so za bruhat.
[/quote]

Tole s prodajalci pa je dobra ideja. Hvala.
Tole, da se narediš nevednega in rečeš, da rabiš za 1 leto se ne bi izšlo. POnavadi zahtevajo, da plačaš tri najemnine vnaprej za kavcijo + tekoče najemnine. Dvomim, da bi to potem vrnili. Pa ponavadi zahtevajo kako pogodbo o delo ali kaj podobnega. Aja, jaz sem tista z nemarnimi sostanovalci :).


[/quote]

To pa imaš več kot prav. Zato sem vesela, da ne iščem v Slo. Ogromno takih primerov poznam kot jih ti omenjaš.
Potem ima oseba težavo. Najemodajalec hoče na črno. V službi nastane težave glede prevoznih stroškov na delo. In ugotavljanja, če se res vozi od tam, kjer je oseba prijavljena.


[/quote]

Ali pa kot tam na Štajerskem, kjer je bilo na enem naslovu več kot sto prijavljenih, samo za to da imajo nekje domicil.

Ali pa kot tam na Štajerskem, kjer je bilo na enem naslovu več kot sto prijavljenih, samo za to da imajo nekje domicil.
[/quote]

Uf, takih primerov je pa ogromno. Stalna praksa šiptarije v Sloveniji.

res je

To pa imaš več kot prav. Zato sem vesela, da ne iščem v Slo. Ogromno takih primerov poznam kot jih ti omenjaš.
Potem ima oseba težavo. Najemodajalec hoče na črno. V službi nastane težave glede prevoznih stroškov na delo. In ugotavljanja, če se res vozi od tam, kjer je oseba prijavljena.
[/quote]

Tole s prodajalci pa je dobra ideja. Hvala.
Tole, da se narediš nevednega in rečeš, da rabiš za 1 leto se ne bi izšlo. POnavadi zahtevajo, da plačaš tri najemnine vnaprej za kavcijo + tekoče najemnine. Dvomim, da bi to potem vrnili. Pa ponavadi zahtevajo kako pogodbo o delo ali kaj podobnega. Aja, jaz sem tista z nemarnimi sostanovalci :).
[/quote]
Aja, zato iščeš. Kaj pa če bi packoma rekla, da si pripravljena počistit tudi za njima, če ti plačata za čiščenje. Npr. 12 € na uro. Če nista pripravljena, pa naj najameta čistilko vsak dan. Ker zanju je očitno to nekaj, česar nimata namene osvojiti. Seveda čistila kupita onadva. Mogoče se kaj premakneta. Ali pa boš imela dodaten honorar.
Pa saj se lahko vsi trije zastrupite v tej svinjariji.


Aja, zato iščeš. Kaj pa če bi packoma rekla, da si pripravljena počistit tudi za njima, če ti plačata za čiščenje. Npr. 12 € na uro. Če nista pripravljena, pa naj najameta čistilko vsak dan. Ker zanju je očitno to nekaj, česar nimata namene osvojiti. Seveda čistila kupita onadva. Mogoče se kaj premakneta. Ali pa boš imela dodaten honorar.
Pa saj se lahko vsi trije zastrupite v tej svinjariji.
[/quote]

Hja, mulca bosta plačala ja. Sta vajena, kot je videt, da to njuni mamici zastonj opravita.

Hja, mulca bosta plačala ja. Sta vajena, kot je videt, da to njuni mamici zastonj opravita.
[/quote]
Potem jima pa reči, naj pokličeta mamici, da jima hodita vsak dan čistit! Ker ti to nisi !

Da pa lahko ti pokličeš njuni mami, če je njima nerodno. Ker nekdo mora počistit za njima. Mamica ali pa nekdo, ki ga plačata. Zaradi tebe lahko tudi mamici plačata čistilko, če sami ne zmoreta čistit za svojima otročkoma.

Kako napreduje lijak? A je kaj svežih zelišč notri? Žajbelj?

A starsev, sorodnikov, prijateljev nimas, da bi te nekdo za dva meseca k sebi vzel? Kje si bila pa do sedaj? Prevec kompliciras in razglabljas kaj bi, bos in kaj bo. Tezko, da te bo kdo vzel vpodnajem, sama te ne bi. Prijava, pogodba, cez dva meseca noces ven, uradno nimas prihodkov, socialni problem, kdo te bo ven iz stanovanja spravil? Ni variante.

Itak ji noben ne bo dal stanovanja v najem. Ženska kr neki sanja…

A starsev, sorodnikov, prijateljev nimas, da bi te nekdo za dva meseca k sebi vzel? Kje si bila pa do sedaj? Prevec kompliciras in razglabljas kaj bi, bos in kaj bo. Tezko, da te bo kdo vzel vpodnajem, sama te ne bi. Prijava, pogodba, cez dva meseca noces ven, uradno nimas prihodkov, socialni problem, kdo te bo ven iz stanovanja spravil? Ni variante.
[/quote]

Sem povsem jasno napisala, da ne iščem v Sloveniji, če bi iskala v Sloveniji, bi se obrnila na starše. Je to tako težko razumljivo?
Misliš, da v tujini gledajo socialce, ki ne plačujejo najemnine? Ne, kar lepo ven vržejo človeka.

New Report

Close