Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki bi imeli nepremičnine v Ljubljani

Najemniki bi imeli nepremičnine v Ljubljani

Ne razumem te logike. Sorry, če nimaš za Ferrarija, gledaš Cliota. Je tako? Najemniki bi pa imeli trisobna stanovanja v Ljubljani, a nimajo niti za mini garsonjero. Potem pa jamrajo, kako si krivi ti ki oddajajo, pa drzava.  Midva z možem sva bila tudi kot fant in punca v najemu. Ker ni bilo denarja za Ljubljano, sva si kupila dvosobno stanovanje v Litiji, malo izven mesta. Prenavljala sva ga sama.  Kredit je bil majhen, odplačala sva ga po 7 letih. Jaz sem službo našla v Litiji, on se je vozil v Ljubljano. Najemnine ni bilo , zato sva pridno  varčevala, pred 5 leti pa smo kupili atrijsko stanovanje v Domžalah, imamo majhen atrij, stanovanje je pa trisobno, tako da ima vsak svojo sobo, tudi otrok. Mislim da čist vsak lahko nekaj zase najde, saj ni samo Ljubljana in okolica. Ljubljana je draga , vedno dražja bo. Ljudje pa prav lepo živijo tudi v Ptuju, gostilne so cenejše , storitve so cenejše, plače pa so približno enake kot v Ljubljani. Nepremičnine v Ptuju so pa trikrat cenejše.  Ena znanka je kupila zidanico v brdih nad Litijo, pa živijo tam. Glavno da so na svojem, da ni najemnine, s prihranki si bodo kmalu kupili nekaj drugega, bolj dostopno infrastrukturi. Še danes se najdejo nepremičnine ugodno, samo ni Ljubljana.

Imaš prav. Slaba odločitev. V kratkem se morda selim v neke gorice, saj službe za minimalca so tudi tam. Životarim lahko tudi kje drugje, ne samo v Ljubljani.

Seveda je tako

Samo ljudje so komot. Jaz sem imela enkrat pogovor s sodelavko, kredit lahko dobijo le 120.000 EUR, ona pa gleda nedosegljive nepremičnine . Pa ji pokažem ugodne oglase, hiške, varianta  zidanice , samo nisi v mestu, se je treba voziti. Ne tja pa ne grem, jaz hočem biti v mestu.  Enim paše to, v zidanici bi morala z nitkarco kositi, pa plužiti, dosti dela je okoli, ker so ponavadi to večje parcele v strmem naklonu,  to jim pa večini ne paše. Potem pa tisoč in en izgovor kako otroci rabijo popoldanske aktivnosti. Ne vem kako smo mi preživeli, ki nismo vsako popoldne šli na dejavnosti, ampak smo se doma igrali. Ker starši niso imeli časa vozit.

Odgovor na objavo uporabnika
Seveda je tako, 20.04.2024 ob 08:44

Seveda je tako

Samo ljudje so komot. Jaz sem imela enkrat pogovor s sodelavko, kredit lahko dobijo le 120.000 EUR, ona pa gleda nedosegljive nepremičnine . Pa ji pokažem ugodne oglase, hiške, varianta  zidanice , samo nisi v mestu, se je treba voziti. Ne tja pa ne grem, jaz hočem biti v mestu.  Enim paše to, v zidanici bi morala z nitkarco kositi, pa plužiti, dosti dela je okoli, ker so ponavadi to večje parcele v strmem naklonu,  to jim pa večini ne paše. Potem pa tisoč in en izgovor kako otroci rabijo popoldanske aktivnosti. Ne vem kako smo mi preživeli, ki nismo vsako popoldne šli na dejavnosti, ampak smo se doma igrali. Ker starši niso imeli časa vozit.

 

Pred leti sem racunala strosek stanovanja v Ljubljani in strosek vikenda nekje dalj iz Lj, recimo kak hrib nad Litijo.

Dva avtomobila, vzdrzevanje hise, delo okoli hise za katerega ni casa, ker si vsaj 2 uri dnevno na cesti, uzivanje v naravi, ko spet ni casa, ker itak nisi nic doma, nimas nikogar svohega blizu, torej spet voznja do starsev in prijateljev, potem srednja sola nov vecji strosek, pa faks isto, itd.

Ni bilo ne financne, ne casovne racunice.

Smo v mestu, na sreco ze skoraj 30 let, ko so bile cene nepremicnin vsaj malo bolj ljudske od danasnjih.

Odgovor na objavo uporabnika
sem racunala, 20.04.2024 ob 09:12

 

Pred leti sem racunala strosek stanovanja v Ljubljani in strosek vikenda nekje dalj iz Lj, recimo kak hrib nad Litijo.

Dva avtomobila, vzdrzevanje hise, delo okoli hise za katerega ni casa, ker si vsaj 2 uri dnevno na cesti, uzivanje v naravi, ko spet ni casa, ker itak nisi nic doma, nimas nikogar svohega blizu, torej spet voznja do starsev in prijateljev, potem srednja sola nov vecji strosek, pa faks isto, itd.

Ni bilo ne financne, ne casovne racunice.

Smo v mestu, na sreco ze skoraj 30 let, ko so bile cene nepremicnin vsaj malo bolj ljudske od danasnjih.

Tebi je uspelo kupiti v mestu. Jaz pa  govorim o ljudeh, ki plačujejo najemnine, hočejo živeti v Ljubljani, nočejo pa gledati nekaj, kaj jim je dosegljivo izven Ljubljane. Jaz bi tudi imela hišo v Rožni dolini z lepo parcelo, žal sem prekratka zanjo. Pa saj ni samo Litija, kjer smo mi živeli, življenje v Ptuju , Ormožu , Ljutomerju, ni nič slabše , so pa cenejše storitve, nepremičnine pa tudi trikrat nižje. Minimalna plača je pa ista kot v Ljubljani. Torej se v Ptuju lažje živi

 

“Midva z možem sva bila tudi kot fant in punca v najemu. Ker ni bilo denarja za Ljubljano, sva si kupila dvosobno stanovanje v Litiji, malo izven mesta. ”

Še ena debilna kura. Pejt gledat ceno stanovanj tam. Stane 1 sobno stanovanje nad 100.000. Budala.  Ne moreš ravno primerjati teh cen s tedanjimi – ker samo naraščajo. Dvosobno stanovanje 181 čukov. KAJ KOJI KURRRAC MISLIŠ, DA BODO MLADI DOBILI 180 ČUKOV, KJE?

Nehajte debilli PAMETOVAT, ki ste dobili stanovanja za male pare.

Takega stanovaja, tudi če si mlad kupit ne moreš, ker ne dobiš kredita. Moraš iti v najem, ki ti požre vse prihranke in sploh ne moreš varčevati.

DANES JE TAKO – SPODIBMO SLOVENCE IN NASELIMO ILELGACE. ZA ILEGALCE STANOVANJA SO, ZA SLOVENCE JIH NI. Razen seveda od mamice in očka… če ga nimaš, pa moraš iti in je vsak ilegalec več vreden.

 

Čeprav jaz razmišljam takole. Če dobiš eno fliko zemljice, gor postaviš hiško, ki jo kupiš na Amazonu,….

Ta stanovanja pa si naj vtaknejo oderuhi v ritt.

Slovenijo so nam tujci ukradli, Slovenci so se prodali – še prodali ne, šenkali, zato pa je tako kot je.

Slovencev čisto vsak dan manj, cene stanovanj pa v nebo. KJE JE LOGIKA?

Te vaše preklete odprte meje vas bodo izbrisale. Izbrisani vas že BRIŠEJO, vsak dan, odkar so se vrnili. Že prej so vas hoteli izbrisati – v vojni leta 91, pa jim ni uspelo, zato vas pač sedaj brišejo na bolj inteligenten način.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3894, 20.04.2024 ob 09:36

“Midva z možem sva bila tudi kot fant in punca v najemu. Ker ni bilo denarja za Ljubljano, sva si kupila dvosobno stanovanje v Litiji, malo izven mesta. ”

Še ena debilna kura. Pejt gledat ceno stanovanj tam. Stane 1 sobno stanovanje nad 100.000. Budala.  Ne moreš ravno primerjati teh cen s tedanjimi – ker samo naraščajo. Dvosobno stanovanje 181 čukov. KAJ KOJI KURRRAC MISLIŠ, DA BODO MLADI DOBILI 180 ČUKOV, KJE?

Nehajte debilli PAMETOVAT, ki ste dobili stanovanja za male pare.

Takega stanovaja, tudi če si mlad kupit ne moreš, ker ne dobiš kredita. Moraš iti v najem, ki ti požre vse prihranke in sploh ne moreš varčevati.

DANES JE TAKO – SPODIBMO SLOVENCE IN NASELIMO ILELGACE. ZA ILEGALCE STANOVANJA SO, ZA SLOVENCE JIH NI. Razen seveda od mamice in očka… če ga nimaš, pa moraš iti in je vsak ilegalec več vreden.

 

Pa kaj je s teboj narobe? Edina kura si tukaj ti. Tako kot je bila Litija cenejša pred 20 leti, je cenejša danes. Dvakrat nižja cena nakupa, pa preveri cene in jih primerjaj , če ne verjameš. Midva sva kupila neprenovljeno stanovanje in ga prenovila. In zakaj mene zmerjas? Ker nisem v najemu, ti pa si? Pa saj ni treba Litijo, pa pojdi v Ptuj, Ormož, Črnomelj, kaj manjka mestom. Življenje je cenejše tam. Jaz bi tudi Ferrarija, pa si ga ne morem privoščiti, imam star Clio

Ne razumem te logike. Sorry, če nimaš za Ferrarija, gledaš Cliota. Je tako?

Ne, ni tako. Službe so v LJ, ni to neka muha ala ferari.

Odgovor na objavo uporabnika
ne ni tako, 20.04.2024 ob 10:56

Ne razumem te logike. Sorry, če nimaš za Ferrarija, gledaš Cliota. Je tako?

Ne, ni tako. Službe so v LJ, ni to neka muha ala ferari.

JA ok… ampak da si tu ti pa ne pripada… se cisto lepo lahko vozis.

Darci spet serje… sej revez ne razume.

Ni cudno da nimas.

Lej kupte si ta 100m2 stanovanja v centru, ki vam pripadajo. Kje je problem? Izbire je kokr češ..

Ja, glup in nesposoben si. To je.

Halo gdaj je bilo dno v nepremicninah??? Kje si bil/a… zlato jebote..  bitcoin… delnice… še igrače so dobile na vrednosti…

Kaj si kupoval? K cemu si stremel?

Stari vi stakim niste ni za u štalo. Kak center. Marš u šumu nazad čuvat ovce.

Kako so službe samo v Ljubljani? A drugje pa ni služb? A veš da je Ljubljana eno najbolj neugodnih mest za živeti? Maribor ima višje plače, delajo lahko v Avstriji, nepremicnine pa dvakrat nižje.  Kako ste eni zaplankani. Samo da se jamra. Moja sestra oddaja v Lj eni družini, ki jamrajo da kako je drago. Pa jim reče, poskuša jih motivira se ti da bi šli kam drugam. Ne to pa ne, šola je tukaj, služba je par minut stran, otroci so navajeni. Ne da se jim, ne da sem jim imeti neko hiško da bodo kosili, to so fini ljudje a jamrajo da bog pomagaj, še za kruh nimajo ker jih sestra tako odira. Midva z možem sva dobila eno gradbeno parcelo pa pozidala hišo 200 m. Spet poslušam očitke , da sem dobila parcelo. Kot da se tem dobiš vse , parcelo, hišo, urejeno okolico, pa se stole in mizo na terasi. Če bi za isti vložek kot je stala gradnja hiše, kupila trisobno stanovanje v Ljubljani, bi bila tajkun. Kaj bi ljudje radi ? Nikoli ni prav, samo iskanje izgovorov , kako ste eni ubogi. Brcnite se v rit.

Ni ga čez bajto na jasi ob robu gozda z nekaj svoje zemlje. Da mi zastonj dajo stanovanje v Ljubljani, ne bi živela tam. Časi so nepredvidljivi. Zakuriš si lahko sam, hrano pridelaš sam, o kakšni pandemiji nisi noter zaprt kot piščanec.

Vsak pameten prodaja ali daje v Lj stanovanje v najem in si kupi hišo v naravi.

Odgovor na objavo uporabnika
Če jv, 20.04.2024 ob 11:33

Kako so službe samo v Ljubljani? A drugje pa ni služb? A veš da je Ljubljana eno najbolj neugodnih mest za živeti? Maribor ima višje plače, delajo lahko v Avstriji, nepremicnine pa dvakrat nižje.  Kako ste eni zaplankani. Samo da se jamra. Moja sestra oddaja v Lj eni družini, ki jamrajo da kako je drago. Pa jim reče, poskuša jih motivira se ti da bi šli kam drugam. Ne to pa ne, šola je tukaj, služba je par minut stran, otroci so navajeni. Ne da se jim, ne da sem jim imeti neko hiško da bodo kosili, to so fini ljudje a jamrajo da bog pomagaj, še za kruh nimajo ker jih sestra tako odira. Midva z možem sva dobila eno gradbeno parcelo pa pozidala hišo 200 m. Spet poslušam očitke , da sem dobila parcelo. Kot da se tem dobiš vse , parcelo, hišo, urejeno okolico, pa se stole in mizo na terasi. Če bi za isti vložek kot je stala gradnja hiše, kupila trisobno stanovanje v Ljubljani, bi bila tajkun. Kaj bi ljudje radi ? Nikoli ni prav, samo iskanje izgovorov , kako ste eni ubogi. Brcnite se v rit.

Bravo 👍

Oddajam opremljeno stanovanje v LJ, stanovanje, katero mi ni bilo podarjeno in se vedno placujem kredit zanj. Se na oglas za oddajo javi zenska z otrokom, ki se locuje in takoj potrebuje stanovanje. Da mi ne bo placevala mesecno najemnino 450€ plus stroski, ampak 380€ z vkljucenimi stroski. Da bo stanovanje najela le pod pogojem, da ji kupim se novo posteljnino (deke, vzglavnike, rjuhe …), vse kar potrebuje v kuhinji (krozniki, kozarci, jedilni pribor, posode za kuhanje …), sesalec … Pac, sama nima nicesar, v zakon prisla s culico in s culico in otrokom iz propadlega zakona odhaja. Se zadrzim s pripombo, da ce ji pridem se 2x tedensko pospravit, oprati perilo, zlikati …

Mladi bi zeleli za neko simbolicno najemnino flet v LJ, znotraj AC obroca, da lahko z domacega balkona plunejo do faksa/delovnega mesta, vrtca, trgovine … zagotovljen parkirni prostor.

Potem pa obtozevat najemodajalce, da smo oderuhi in slabici 😁 Nismo socialna ustanova niti njihovi starsi, ki so ocitno popusili pri vzgoji in nismo odgovorni za njihovo razvajenost. Naj se zalijo svojim starsem, zkj jim ne kupijo fleta v LJ. Ker jim pripada 😂

Ljubljana je zakon. Živa ne grem nekam…V Litijo, ali manjše mesto ali vas. Ni variante.

 

 

Jaz se res čudim ljudem ki so pripravljeni toliko dati za najemnine v Lj.. Po drugi strani pa se oddajajo za drobiž hiške v Pomurju, okoli Celja. Službe so pa vsepovsod, dejansko se da drugje lepše in cenejše živeti , plače so pa enake.  Nepremičnine so drugje dvakrat, trikrat nižje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna 925, 20.04.2024 ob 10:34

Pa kaj je s teboj narobe? Edina kura si tukaj ti. Tako kot je bila Litija cenejša pred 20 leti, je cenejša danes. Dvakrat nižja cena nakupa, pa preveri cene in jih primerjaj , če ne verjameš. Midva sva kupila neprenovljeno stanovanje in ga prenovila. In zakaj mene zmerjas? Ker nisem v najemu, ti pa si? Pa saj ni treba Litijo, pa pojdi v Ptuj, Ormož, Črnomelj, kaj manjka mestom. Življenje je cenejše tam. Jaz bi tudi Ferrarija, pa si ga ne morem privoščiti, imam star Clio

Kaj tebi pomeni 2x cenejše? In kaj je enkrat cenejše? Da v Lj eno obnovljeno trisobno stanovanje stane 300 jurjev, v Litiji pa primerljivo 150 jurjev? A je to dvakrat cenejše? Al je to enkrat cenejše?

Že to ni šans. Cene so v Litiji kakih 15 do 20% nižje kot v Ljubljani, to je vse. Cene stanovanj so povsod šle gor, tudi v Mariboru. In to bistveno.

Eno dvosobno stanovanje za mlado družino, ki stane v Lj 200K, bo v Litiji stalo v najboljšem primeru 160K. Imaš sicer stanovanja v kakšnih starih hišah kje v hribih 80 km od Lj, ki jih prodajajo poceni, ampak večina rabi temeljito obnovo. Najceneje pa je še vedno v Prekmurju, to pa ja. Tam pa dobiš obnovljeno tudi do 40 % ceneje kot v Lj.

Da bi pa kje bilo kar dvakrat ceneje primerljiva zadeva, tega ni več.

Odgovor na objavo uporabnika
Hhur, 20.04.2024 ob 14:56

Jaz se res čudim ljudem ki so pripravljeni toliko dati za najemnine v Lj.. Po drugi strani pa se oddajajo za drobiž hiške v Pomurju, okoli Celja. Službe so pa vsepovsod, dejansko se da drugje lepše in cenejše živeti , plače so pa enake.  Nepremičnine so drugje dvakrat, trikrat nižje.

Ne govorite tako na pamet! Veliko ljudi prihaja, ker bi radi nekaj poceni, ker kredita kljub službi ne dobijo. V okolici Celja se ne oddaja nič poceni in ugodnega. Najcenejša hiška, ki se oddaja, stane 400 €, pol ure od Celja, vendar slaba izolacija, kurijo na kurilca, bajtica požre ogromno stroškov. Ko smo računali, bi potencialni najemniki mesečno porabili 1000 evrov čez zimo vseh stroškov skupaj z najemnino, da ogrejejo na neko normalno temp. 21 stopinj. Vse ostalo je pa v tisti okolici od 600 € dalje (brez stroškov), ampak izbira je bolj borna. Veliko teh hiš je energetsko izredno potratnih in se dejansko ljudem bolj splača plačati več za najem in biti v Lj (če še bencin všteješ, pa sploh), ker se skupaj s stroški dejansko vse skupaj izenači.

Da ne govorimo o službah, ki jih ne moreš kar menjat, kamorkoli greš, če nisi ravno računalničar ali trgovski potnik ali kar je še tega.

Saj najemniki po definiciji imajo nepremičnino v Ljubljani. V posesti.  In za to plačujejo denar. Lastniki pa jo imajo samo na papirju.

Odgovor na objavo uporabnika
nepremičninarka, 20.04.2024 ob 14:58

Kaj tebi pomeni 2x cenejše? In kaj je enkrat cenejše? Da v Lj eno obnovljeno trisobno stanovanje stane 300 jurjev, v Litiji pa primerljivo 150 jurjev? A je to dvakrat cenejše? Al je to enkrat cenejše?

Že to ni šans. Cene so v Litiji kakih 15 do 20% nižje kot v Ljubljani, to je vse. Cene stanovanj so povsod šle gor, tudi v Mariboru. In to bistveno.

Eno dvosobno stanovanje za mlado družino, ki stane v Lj 200K, bo v Litiji stalo v najboljšem primeru 160K. Imaš sicer stanovanja v kakšnih starih hišah kje v hribih 80 km od Lj, ki jih prodajajo poceni, ampak večina rabi temeljito obnovo. Najceneje pa je še vedno v Prekmurju, to pa ja. Tam pa dobiš obnovljeno tudi do 40 % ceneje kot v Lj.

Da bi pa kje bilo kar dvakrat ceneje primerljiva zadeva, tega ni več.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/litija-center-stanovanje_6772285/

 

Prepolnoriteži blebetate, naj se tisti, ki nimajo denarja za življenje v mestu, vozijo vsak dan na šiht iz sela in nazaj, kot da je to zastonj. Se vam prav vidi, da ste vi tisti, ki ste dobili vse zastonj, podarjeno, in pojma nimate, kako je res začeti in živeti iz nule.

Potem bo pa spet kakšna poplava, potres, vam bo zrukalo tisti vaš ponos in boste cvilili v kamere, kako ste ostali brez vsega in prosili pomoč. Zakaj bi vam potem kdo pomagal? Komu ste pa vi? Pojdite potem vi v najem, toliko boste že imeli. Nismo mi socialna ustanova, da bomo plačevali sanacije!

Odgovor na objavo uporabnika
aha167, 20.04.2024 ob 16:18

Prepolnoriteži blebetate, naj se tisti, ki nimajo denarja za življenje v mestu, vozijo vsak dan na šiht iz sela in nazaj, kot da je to zastonj. Se vam prav vidi, da ste vi tisti, ki ste dobili vse zastonj, podarjeno, in pojma nimate, kako je res začeti in živeti iz nule.

Potem bo pa spet kakšna poplava, potres, vam bo zrukalo tisti vaš ponos in boste cvilili v kamere, kako ste ostali brez vsega in prosili pomoč. Zakaj bi vam potem kdo pomagal? Komu ste pa vi? Pojdite potem vi v najem, toliko boste že imeli. Nismo mi socialna ustanova, da bomo plačevali sanacije!

Nekateri smo vec desetletij preziveli v dnevnih voznjah v LJ in preziveli. Zato nimam nobenega razumevanja za take razloge.

Zakaj je treba po vseh sili iskati stanovanje v Sloveniji, če je vse predrago? Lahko bi šli recimo v Bolgarijo živet. Tam je veliko bolj poceni.

dobro ti je rekel ta… lej stari ko pomislim na lastno mamo. Sama z dvema otrokoma. Pa nikol nismo bli podnajemniki. Dosla tamo iz’bosne…

Halo ne mi rect da ti je tezje.

Se tako reven človek lahko kupi neko streho nad glavo. Moja znanka je kupila, v enih brdih v Zasavju,  nedokončano zidanico, najem z odkupom, cena je bila 40.000 EUR, podpisali so pogodbo pred enim letom. Polovico odplačajo z najemnino, za 20.000 EUR pa bosta vzela kredit. Pa sta revna kot cerkvene miši, ampak sta nekako prišla do strehe nad glavo. Prej pa sta se selila iz najema v najem, z mačkom, psom, težko je najti  najemniško hiško . Ni pa Ljubljana, ni fency, sta pa na svojem. Ona sedaj prideluje zelenjavo, ima kokoši to je njeno življenje ki ga ima rada. So pa minusi, nihče jim ne pluži, cesta je makadamska, sploh ne vem če imajo hišno številko.

New Report

Close