Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki mi grejo vedno bolj na živce

Najemniki mi grejo vedno bolj na živce

Zakaj pa ne? Delaš v stanovanju kaj kar ne bi smela? Sama, če se držim reda in vsega kar je bilo dogovorjeno ob pogodbi, me prav nič ne moti, če srečujem lastnika vsak dan.
[/quote]

Nekateri pa smo šli od doma zato, da nimamo več nadzornikov, pa čeprav ne delamo nič narobe.

Takoj, ko bo mogoče brez težav (se pravi po poteku pogodbe), jih natiraj od tam. Ampak če tudi jim pogodba poteče čez dva meseca, si jim dolžna po zakonu kakšnih 60 dni pred prekinitvijo pogodbe oz. da jim ne boš podaljšala, to tudi povedatati oz. pisno poslati, magari preko svojega odvetnika, da od takrat začne teči odpovedni rok in jih potem lahko mirne duše brcneš na cesto.

Moj primer … z ženo sva že kakšnih 6 let najemnika. Ne vtikava se v nikogar in se nama dobesedno hebe kako drugi živjo. Par let nazaj sva živela v enem stanovanju, kjer je lastnik imel par arov zemlje za pokositi. Ker sem celo otroštvo pa tudi nekaj odraslih let preživel na kmetiji, sem bil prav vesel, če sem lahko to jaz kosil. Z lastnikom sem se dogovoril, da jaz vse popravim, če kaj crkne potrošnega ali pa kaj zamenjat (razen kakšnega servisa na plinski peč pa glih ni zame). Se je strinjal in smo bili na koncu vsi veseli …

Zdaj živiva v drugem najemniškem stanovanju, ker sva zamenjala oba službi in se preselila bližje. Lastnik je super, je tudi biznis man, se ne vsiljuje, ne gnjavi, pogodbo smo podpisali preko notarja, za stanovanje zelo lepo skrbiva, lastnik sicer tu sam popravlja kakšne takšne stvari, ker je pač tako sam hotel, če tudi bi lahko jaz. Ko pride, mu ne gnjaviva, mu dava kaj za piti itd … V glavnem, lastnik je ena a.

Najboljše je, da si čim manj v stikih s temi bedaki. Lenuhi. Glede na to, kako so leni videti iz opisanega, me zanima, če imajo notri stanovanje sploh ohranjeno. Moja sestrična je pred leti oddajala stanovanje v lj eni familiji .. nikoli ni hodila tja, ker se ni hotela vtikat v njihovo življenje, zato je denar pobirala preko trrja … Ko so šli ven, je ostala odprtih ust. Celo stanovanje je pred njihovo vselitvijo renovirala, do zadnjega centimetra … skoraj tri leta so bili notri, pa je mogla skoraj vso opremo vreči v odpad. Kuhno je mogla vreči celo ven, bano so zlomili, po stenah so bile same jame, keramika popokana po tleh itd itd … Še danes se tožijo.

A njihov denar, ki ga cuzata, vama pa ne gre na živce? Saj jim ne dajeta nič zastonj, da bi morali biti ponižni pred vama. Odvisna sta vidva od najemnikov in njihovih najemnin, drugače jih ne bi imela. Še kolcalo se vama bo po rednih plačnikih, ko jih ne bo.

Meni pa nekaj ni jasno. Pišeš, da si jim dala stalno prebivališče. Nekoč je veljalo tako, da stalnega prebivališča ne moreš nekomu ukiniti. To je lahko rešeno šele takrat, ko se ta oseba izpiše na UE in prijavi stalno prebivališče nekje drugje. Kaj je danes drugače?
Kaj pa, če hočeš prodati stanovanje? Pa se ta oseba s stalnim prebivališčem noče izpisati? Novi bodoči kupec pa noče tega bremena?

Ko lastnik nekoga vrže ven, da na UE še prijavo, da ne stanuješ več tam in tako odpove tvoje stalno prebivališče. UE ti izreče globo in prijaviti se moraš drugje. l

Tisti ki pravite da prikrito oglašuje stanovanje za oddajo …a vi to resno? Namreč stanovanj za oddajo skorajda ni, sploh ne lepih in novih. Mi oddajamo novejše večje stanovanje 20 km iz LJ in folk tako navali na oglas, da komaj uspemo dvigniti telefone in odgovarjati vsem. Potem izbiramo in izberemo v redu ljudi, skratka mi smo tisti ki izbiramo in ne najemniki. Tako da ne govorit na pamet.

Tole je pa šala da je najemodajalec odvisen od najemnikov.

Ali Spar cuza od tebe denar ko ti proda kilo kruha? Ga dobiš zastonj?

New Report

Close