Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemniki / najemodajalci – kajenje v stanovanju

najemniki / najemodajalci – kajenje v stanovanju

hahhahahahahah

Najemodajalka, ti si pa iz praveka kajne 🙂
S fantom imava stanovanje tako, da ga vikaš. Novo opremljeno, vodna postelja, sušilni stroj, pomivalni stroj, pralni stroj, mikrovalovno pečico, vaze in postavke za sadje in kozarce v vitrini- Rogaška slatina, vsak svoje parkirno mesto, pohištvo novo in kvalitetno, veliko plazmo, teraso tako, da poleti postaviva tja manjši bazen in se namakava v njem, na terasi dva kvalitetna ležalnika, mizica + stoli, okrog terase posajene ciprese, ni da ni 🙂

In veš kaj, imava mačka in psa 🙂 Dolgodlakega belega mačka in dolgodlakega črnega psa, ki spita z nama na vodni postelji, na ležalnikih, kavču. Najina bossa sta par z tremi otroci. Stanovanje se je prvotno oddajalo za precej denarja, ampak midva sva iskala nekaj cenejšega za prehodno obdobje, dokler ne najdeva stanovanja, ki bi ga kupila… No, ker sva jima bila všeč in ker so se njuni otroci (vsi skupaj živijo nadstropje nam nami v večjem stanovanju) zaljubili v najinega psa in mačka, sta nama stanovanje ponudila veliko ceneje. Sedaj sva tu že 2 leti, NIHČE ampak res NIHČE nama ne hodi v stanovanje vohat jebe**** omarice, otroci so pri nama veliko (jih z veseljem paziva, ker svojih še nimava), skupaj gremo na gorenjske konce do fantove družine na obisk, zraven se zapeljemo še na Bled in gremo okrog jezera, smučat itd… Ker midva rada potujeva in kakšen vikend kam uideva, nama ta čas oni pazijo živali. Ko sem prebrala tvoj post, sem ugotovila kakšno srečo imam, da sem podnajemnica takim zlatim ljudem in ne tebi!!!! Žal mi je za človeka, ki živi pri tebi! Dejansko.

Kar se pa tiče kajenja. Oba kadiva recimo v družbi, ko se zabavamo in kaj popijemo…. Kadar narediva zabavo pri nama, se kadi na terasi, pleše sicer povsod, sta pa najemodajalca vedno povabljena in nikoli do danes ni bilo problema 🙂 Smo tudi kakšen kozarec do danes razbili, pa pač kupili novega 🙂 Da bi mi pa ti prepovedala obiske po 22.uri in ne vem kaj vse… Draga moja, stanovanj danes mrgoli… Če imaš trenutko koga v stanovanju, je enostavno norec, oz. mogoče kakšen omejen samotar, ki ti dovoli “vohanje omaric”.
Sama vem, da isti moment spokam kufre.

Vse sem vas prebrala, jah z nekaterimi se strinjam z drugimi ne.
Prvič sem oddajala stanovanje pred 15 meseci. V stanovanju je bival mlajši zaposleni par s kužkom. Naredili smo pogodbo z normalnimi osnovami, ki jih vsebuje pogodba. Tudi varščina je bila plačana. Prvič smo se srečali na ogledu stanovanja in prevzemu. Nato sem drugi mesec prišla po najemnino. Potlej pa so oni prihajali k meni, jaz jih nisem vznemirjala in opravljala vsakomesečnih pregledov, ker sem jim zaupala.
Naj povem, da sem stanovanje oddala komplet renovirano z novo kuhinjo in aparati.
Sedaj že teden dni delajo v stanovanju, čistilco, molerji…..
Stanovanje sta mi zapustila “pospravljeno” zagotovljeno v telefonskem klicu.
Ob samem prevzemu stanovanja skupaj z njimi ugotovim, da je stanovanje strašno umazano in zamaščeno, kuhinja zelo zelo umazana, pokvarjen hladilnik, uničena keramična plošča, plesen na zidu in oknih, parket namesto lepega svetlega temen, okno skozi katerega skoraj ne vidim, na lestencih toliko maščobe ne prahu da svetloba komaj prebija skozi……
Vsedla sem se in se zjokala. Menila sta, da je to očiščeno in normalno.
Potem sem rekla, da bosta plačala čiščenje stanovanja, malarja in obrabnino plošče, ker je vse povzročeno iz malomarnosti. Strinjala sta se.
A ko sta izvedela končno ceno vsega dela, ki so ga drugi opravili namesto njih jima ni bilo prav.
Žal sem to poplačala iz njune varščine ostanek pa jima vrnila, ko so bili poplačani stanovanjski stroški.
Sedaj upam, da bom našla normalne najemnike, vendar bodo moja pravila sedaj drugačna in bolj strožja.
Žal je bila to moja šola, zato razumem nesrečne najemnike in razočarane najemnike.

ti nisi normalna

Mislim, da je bolj normalna kot marsikateri najemnik!!

ti nisi normalna[/quote]

Popolnoma razumem tvoje razočaranje in jezo, vseeno pa me zanima, kolikšna je bila varščina, da si vsa ta dela poplačala iz nje ter jima še vrnila ostanek?

Uf…sem prebrala celo temo in moram priznat da meje groza. S partnerjem bova namreč v kratkem iskala podnajemniško stanovanje ker trenutno ne zadostuje več najinim potrebam. Oprostite ampak tudi mene je groza da bi dobila najemodajalca ki bi mi hodil vohljat po stanovanju in ob vsakem obisku gledal v omarice. najin trenuten najemodajalec se striktno drži tega da ne hodi v stanovanje ko se mu zazdi-pa živi nad nama. še nasprotno-tudi če ga povabim ponavadi prijazno odkloni obisk. In imava tudi “golazen”-mačko, ki je starejša in prav nič ne uničuje stanovanja. Sva pa stanovanje tudi “dopolnjevala” ob vednosti najemodajalca ki se je seveda strinjal. na primer: podaljšala sva pult-kar je kvečjemu prednost in najemudajalcu je bilo to všeč. Ampak iz teme sodeč se nekateri najemodajalci ne zavedate da ko najamem stanovanje v njem bivam jaz in je to moj intimni prostor-seveda se držim pogojev iz pogodbe ampak jebemtiš da ne bi pustila nekomu da buli v moje omare in pregleduje če dnevno pucam fuge….in tudi obiske imava s fantom po 22.00 pa to ne pomeni ne vem kakšno žurko ampak zgolj kartanje s kakšnim parom ob mrzlem pivu. Pa imajo zgoraj malčka in to ni bil nikoli problem.

Ma nebi tega najel, niti zastonj. Ne morem verjet, da tole sploh kdo najame. Bolano.

Moj najemodajalec je ravnokar odšel, pa še tole sva skupaj prebrala.

Ker sva se morala zmenit o podaljšanju pogodbe, ker februarja poteče.

Da se bo najemodajalka še bolj psihirala; v stanovanju kadim, imam notri 3 pse in mačka, pa še kunca in ne boš verjela, celo eno otročad od 16 let. Za pobit, ti rečem.
Aja, obiske imam, ko se mi zdi in niso vezani na uro. Nekako mi nikoli ni kapnilo, da bi najemodajalcu morala razlagat, kdaj kdo pride in kdaj gre? A moram javit tudi, kdaj seksam oz. prosit za dovoljenje?

No, moj najwmodajalec ni tak bik in jaz nisem tako tele, tako da zgoraj omenjenih težav nimava. Čudno, ne?

Zmotno je, da lahko najemodajalec s pogodbo določi več kot dvakrat na leto preverja stanje uporabe stanovanja. Ne glede na pogodbo, stanovanjski zakon jasno določa, da ima najemodajalec (t.j. lastnik) pravico in najemnik dolžnost, dopustiti vstop najemodajalca (lastnika) z namenom preveritve pravilne uporabe stanovanja največ dvakrat letno.

Ob tem velja omeniti še, da je sodna praksa povedala, da je najemodajalec tisti, ki je dolžan na 2 leti zagotoviti beljenje stanovanja. Za prekomerno obremenitev ali napačno uporabo stanovanja izven tega pa je najemnik seveda dolžan poravnati stroške popravila.

Pogodba o najemu je važna, prav tako zakon. Glede na to, da je pogodba dvostranski akt, sistem “vzemi ali pusti” pri njej ne deluje, ne glede na (zmotne) predstave najemodajalcev in najemnikov…

Glede gospe, ki prepoveduje otročad in živalsko-golazen in obiske, pa je potrebno povedati, da je to neposredna posledica dejstva, da je bilo do 2009 zelo malo najemniških stanovanj. Situacije se je spremenila, stanovanj za oddajo je ogromno, posledično dvomim, da ima sedaj še vedno toliko zanimanja za najem njenega stanovanja s takšnimi pogoji.

Se pa t.im.”goljufivi” najemniki in t.im.”psihopatski” najemodajalci prepogosto zanašajo na to, da jih druga stranka ne bo tožila za motenje posesti, vračilo varščine ali plačilo odškodnine zaradi nepotrebnega vznemiranja najemnika…

New Report

Close