Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Najemniki ne smemo imeti obiskov??

Najemniki ne smemo imeti obiskov??

To mi je rekel lastnik stanovanja , da ne smem kmeti obiskov v stanovanju 🙂 itak sem se mu zahvalil in se obrnil. Je to sploh še normalno taki pogoji.

Če lastnik noče, pač ne vzameš. Ali pa nimaš obiskov in se dobiš na kavi zunaj.
Poskusi dobit stanovanje od sklada, občinsko, službeno…
Tam so drugi pogoji.

No, to pa ne bo držalo. Ti imaš stanovanje v najemu! In imaš lahko obiske. Živali pa so stvar dogovora!

najemniki imate dolžnost, da redno plačujete najemnino in stroške, vzdržujete stanovanje, se v njem čim manj zadržujete. Če pa že ste v stanovanju morate plitvo dihat, da se preveč vlage ne nabere, hodit v štumfih, da še pucate zraven. Kuhanje ni priporočljivo, dovolj je če 1x na dan pogrejete na hitro predpripravljen obrok v pečici. Tuširanje 1x na teden 3 minute, je dovolj. Perite raje v javnih pralnicah, če so na voljo, ali pri sorodnikih.
Prijaviti se ne smete, tudi sosedje naj raje ne opazijo, da ste najemniki.

Dokler ne prespi (pa še to lahko nekajkrat) imaš lahko obiskov kolikor hočeš.
Žival je res drugo, ker to nimaš samo na obisku nekaj ur.

Verjetno obiskov noče, ker se boji hrušča? Ali da bi bil kdo na črno ekstra notri?

Verjetno bi najraje, da mu vsak mesec nakaže najemnino in plača položnice, živel bi pa nekje drugje.
Oddajam stanovanje, ampak nekateri najemodajalci imajo naravnost sprevržene predstave o tem, kaj si človek “kupi” z najemnino. Jaz sem fer, oddajam študentom, pa ni bilo nikoli hujših težav. Ne s škodo, ne z galamo, ne glede računov.

Zakaj pa obiski ne bi smeli prespati? Saj mi najemnik plača vse stroške, pohištvo je pa njegovo. Težavo vidim samo, če bi se kršil red in mir v bloku, drugače pa sem stanovanje oddala, da je nekomu dom in ne zapor.

Obiske čez dan. Čez noč pa ne. Tako to je.

Zakaj pa obiski ne bi smeli prespati? Saj mi najemnik plača vse stroške, pohištvo je pa njegovo. Težavo vidim samo, če bi se kršil red in mir v bloku, drugače pa sem stanovanje oddala, da je nekomu dom in ne zapor.
[/quote]

Pri tebi naj kar spijo, če ti tako ustreza, kdo ti brani. Pri meni pa ne bodo. Najemnik plačuje stroške za eno osebo, za obiske, ki se tuširajo, kuhajo, perejo…v kolikor tam tudi spijo, se pravi v stanovanju tudi živijo he he, ne plačuje. Upravnik se v takem primeru prej ko slej pritoži. Ali pa sosedje. Pohištvo ni njegovo, pohištvo je moje. Postelja je za enega, na njej ne morejo spati trije ali več. Če ti oddajaš prazno stanovanje, se nimaš česa bati, verjamem.

Pa seveda tudi najemnina ne more biti enaka, če je v stanovanju eden ali pa, če jih je pet. Ker marsikdo se bo šlepal na obiske, v resnici jih bo pa v stanovanju živel cel kup.

Obiske čez dan. Čez noč pa ne. Tako to je.
[/quote]

Kako to misliš, tako to je? Če najemnik ne sme imeti obiskov čez noč, jih tudi lastnik ne sme imeti. Najemnik dobi stanovanje v posest in s tem tudi pravice. Med njimi je tudi ta, da mu najemodajalec nima pravice dihat čez ovratnik in mu diktirat, kako bo uporabljal stanovanje, dokler ga v skladu z zakonom (ne pogodbo – pogodba ne sme biti v nasprotju z zakonom). Torej, v stanovanju smejo ŽIVETI le ljudje, ki so navedeni v pogodbi, na obisk in prespat pa lahko seveda pridejo vsi, ki so povabljeni. Tako kot to velja za lastnike.

Pri tebi naj kar spijo, če ti tako ustreza, kdo ti brani. Pri meni pa ne bodo. Najemnik plačuje stroške za eno osebo, za obiske, ki se tuširajo, kuhajo, perejo…v kolikor tam tudi spijo, se pravi v stanovanju tudi živijo he he, ne plačuje. Upravnik se v takem primeru prej ko slej pritoži. Ali pa sosedje. Pohištvo ni njegovo, pohištvo je moje. Postelja je za enega, na njej ne morejo spati trije ali več. Če ti oddajaš prazno stanovanje, se nimaš česa bati, verjamem.
[/quote]

Stanovanjski zakon precej dobro določa, v katerem primeru se plačuje stroške za več oseb. Tudi lastnik lahko plačuje stroške za eno osebo, pa se pri njem tušira deset ljudi … ista pravila veljajo za najemnike in lastnike. Eni mislite, da so najemniki brezpravni sužnji za ožemat denar od njih ali kako?
Za uporabo tvojega pohištva ti plača najemnino – pa čemu misliš, da je namenjena najemnina? Eni imate res zgrešene predstave.

Dokler jaz plačujem najemnino, bom imel obiskov, kolikor jih bom hotel!

Butasto. Ne smejo…??? Moji najemniki imajo lahko obiskov kukr hočejo, mene tam sploh ni razen 1x mesečno… Tudi sestra od najemnice, ki živi v tujini pride za cel mesec… Ma dejansko se s tem sploh ne ukvarjam dokler imam redno plačilo.

V take osebne stvari se jaz ne vtikam.
Mene zanima redno nakazilo in plačilo stroškov ter da ne uničuje moje lastnine. Koga vabi in ima na obisku pa mene ne briga.

Pri tebi naj kar spijo, če ti tako ustreza, kdo ti brani. Pri meni pa ne bodo. Najemnik plačuje stroške za eno osebo, za obiske, ki se tuširajo, kuhajo, perejo…v kolikor tam tudi spijo, se pravi v stanovanju tudi živijo he he, ne plačuje. Upravnik se v takem primeru prej ko slej pritoži. Ali pa sosedje. Pohištvo ni njegovo, pohištvo je moje. Postelja je za enega, na njej ne morejo spati trije ali več. Če ti oddajaš prazno stanovanje, se nimaš česa bati, verjamem.
[/quote]

Pri nas še ni bilo težav. Ker sva korektna midva z možem, je korekten najemnik. Res pa stanovanje oddajam prazno, z vsemi števci in vsemi priklopi na najemnika. To sem se naučila. K najemnini je prištet pavšal upravnikove položnice, ostalo je na njegovo ime. In ne boš verjela, vedno me po mailu obvesti, ko dobi obisk staršev, sestre z družino, celo dovoljenje je prosil, če ima lahko novoletno zabavo pri sebi. Verjamem, da tudi zato, ker sva midva z možem fer.

Verjamem, ker vem, da obstajajo tudi odlični najemniki. A ni jih veliko. In težko je najti pravega. Ko boš enkrat naletela na mino, boš pa tudi ti verjela meni. In to, da če si ti fer do njega, je tudi on do tebe, niti približno ne drži. Vse je odvisno od človeka.

Pri nas še ni bilo težav. Ker sva korektna midva z možem, je korekten najemnik. Res pa stanovanje oddajam prazno, z vsemi števci in vsemi priklopi na najemnika. To sem se naučila. K najemnini je prištet pavšal upravnikove položnice, ostalo je na njegovo ime. In ne boš verjela, vedno me po mailu obvesti, ko dobi obisk staršev, sestre z družino, celo dovoljenje je prosil, če ima lahko novoletno zabavo pri sebi. Verjamem, da tudi zato, ker sva midva z možem fer.
[/quote]

So obiski, in so “obiski”, ki ostanejo pri tebi od ponedeljka do sobote recimo.

Če boš našel takega bedaka, ki ti bo stanovanje oddal.

Torej te ne briga ali je v stanovanju eden ali 5? Ker marsikdo bo tvoje nebriganje izkoristil in jih naselil še par komadov. No, ne vem, meni ne bi blo vseeno.

Torej te ne briga ali je v stanovanju eden ali 5? Ker marsikdo bo tvoje nebriganje izkoristil in jih naselil še par komadov. No, ne vem, meni ne bi blo vseeno.
[/quote]
Moja stanovanja so za malo bolj zahtevne stranke. Pri najemu enega trisobnega stanovanja samo varščina plus ena najemnina kosta najemnika točno 11.500e, mesecno ga kosta to isto stanovanje 2300e. Oddajam pa tudi dražjega od tega, z več kvadrature. Oddajam tudi malo cenejšega itd… So pa vsa stanovanja za zahtevne stranke. Moje stranke so tujci in resni ljudje, dokler oni meni redno vse placujejo, me ne zanima. Jaz to jemljem strogo kot biznis. Kdo obiskuje (zaradi mene če ima vsak večer drugo najeto spremljevalko) in zakaj ni moja stvar. Stanovanje je vzdrževano, računi plačani, najemnina plačana. To je moj kruh in obiski niso moja stvar.
Dokler meni na račun sede vsak mesec redn priliv, bojo stanovali, jaz se pa ne bom vtikala v privat zadeve. Je pošteno.? Je

Če boš našel takega bedaka, ki ti bo stanovanje oddal.
[/quote]

Jaz ne plačujem tržne nemajhne najemnine, da me bo nekdo komandiral in zajebaval. Če je tako ljubosumen na tisto stanovanje, naj ima prazno. Če najamem avto, mi tudi ne postavljajo pogojev, da se lahko samo jaz v njem vozim.

Mi oddajamo hiši in stanovanje. Pogoj redno plačevanje, skrb za hišo, stanovanje, da se ne uničuje… V eni hiši, ki ima veliko ograjeno parcelo so lahko tudi psi, mačke, kure. Do zdaj nobenih problemov z uničevanjem, neplacevanjem….

torej za tiste, ki imajo DENAR!😉

Moja stanovanja so za malo bolj zahtevne stranke. Pri najemu enega trisobnega stanovanja samo varščina plus ena najemnina kosta najemnika točno 11.500e, mesecno ga kosta to isto stanovanje 2300e. Oddajam pa tudi dražjega od tega, z več kvadrature. Oddajam tudi malo cenejšega itd… So pa vsa stanovanja za zahtevne stranke. Moje stranke so tujci in resni ljudje, dokler oni meni redno vse placujejo, me ne zanima. Jaz to jemljem strogo kot biznis. Kdo obiskuje (zaradi mene če ima vsak večer drugo najeto spremljevalko) in zakaj ni moja stvar. Stanovanje je vzdrževano, računi plačani, najemnina plačana. To je moj kruh in obiski niso moja stvar.
Dokler meni na račun sede vsak mesec redn priliv, bojo stanovali, jaz se pa ne bom vtikala v privat zadeve. Je pošteno.? Je
[/quote]

Kako to misliš, tako to je? Če najemnik ne sme imeti obiskov čez noč, jih tudi lastnik ne sme imeti. Najemnik dobi stanovanje v posest in s tem tudi pravice. Med njimi je tudi ta, da mu najemodajalec nima pravice dihat čez ovratnik in mu diktirat, kako bo uporabljal stanovanje, dokler ga v skladu z zakonom (ne pogodbo – pogodba ne sme biti v nasprotju z zakonom). Torej, v stanovanju smejo ŽIVETI le ljudje, ki so navedeni v pogodbi, na obisk in prespat pa lahko seveda pridejo vsi, ki so povabljeni. Tako kot to velja za lastnike.
[/quote]

Ta lastnik je korekten, končno eden. Kako težko je prenašati, ko se v stanovanje privleče oseba, ki je partner sostanovalca in se še obnaša tako, kot da v stanovanju živi. Vedno nastanejo zato prepiri, sostanovalci sklepajo vojno potem proti tistemu, ki se je pritožil, v kolikor se par s sostanovalci tako dogovori ali jih podkupi. Nato skupno nastopijo z lastnikom in večina premaga tistega, ki se je uprl. Poznam primer, ko so s skupnimi naklepanji pridobili lastnika na svojo stran in potem tega, ki se ni strinjal z bivanjem para v stanovanju izzivali namerno, čeprav se je umikal, hoteli so sam, da bi mu nastavili prepir, nakar je dobil izselitveno odpoved pod vrata. V odpovedi so bili navedeni razlogi, ki so si jih namislili, kot v najbolj bizarni grozljivki. Primer poznam in če bi se šel pritožit na sodišče bi tožbo izgubil, ker ni imel prič, saj so sklenili skupni dogovor proti njemu in se v odpovednem nalogu tudi podpisali. Vendar obsojati nekoga s tako podlimi izmišljotinami je resnično na nivoju kriminala. Zato svetujem vsem lastnikom, da obiske partnerjev od sostanovalcev strogo prepovedujejo.

New Report

Close