Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemodajalca, ki pobere denar in izgine, bi potolkla in to dobesedno

Najemodajalca, ki pobere denar in izgine, bi potolkla in to dobesedno

V teh dneh po internetu kroži zapis mlade ženske, ki je najela stanovanje, plačala 900 e z najemnino in varščino, potem pa ugotovila, da jo je tip dobesedno nategnil in je ostala brez stanovanja in denarja. Ko je šla na policijo prijavit, da je bila dobesedno ukradena. Policaji pa so se iz njene prijave delali norca in ji sploh niso verjeli.
Očitno bo postalo nujno, da bomo sami obračunali s takimi primeri. Verjamem, da to ni edini tip, ki se mu je to posrečilo in da jih imaš vsak dan več. Ampak to število bi se precej zmanjšalo, če bi kak od njih fino fizično nastradal in bi se to vsekakor razvedelo-ali pa tudi ne, saj bi bilo vsakega fino sram priznat, zakaj jih je skupil, ker bi s tem priznal tudi svojo goljufijo. Vsak bi moral za svojo nesramnost in lopovščino fino plačat in če imamo oblast, ki lopove in kriminalce podpira, jih pa mi sami ne bi smeli. Konkretno bi moral nekdo to osebo nekje pričakat-v parku ali kaki stranski ulici in mu glavo splanirat s kladivom. Potem bi se tisti policaji, ki so se ob tej prijavi zabavali, vsaj spravili delat in jim ne bi bilo več do smeha. Za moje pojme si ne zaslužijo pa niti peš hodit, ne pa se prevažat v svojih limuzinah in nastavljat past nedeljskim šoferjem v majhnih slovenskih vasicah, o kateri nimajo niti pojma.

Kje pa se najemnina še plača vnaprej? Oprosti, ampak nekatere šole žal stanejo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A veš kako za mesec dni zaposliš blondinko? Na obe strani lista napišeš obrni. Kako pa za mesec dni zaposliš bedaka, objaviš neko novico.

nova
Uredništvo priporoča

to da so policaji ena podkupljena skorumpirana tvorba inkasantov že dolgo vemo, ti si to pogruntala na dražji način, ampak ti si vsaj pogruntala ostali 99 procent slovenski norčki ta lekcija še čaka


Lahko daš kakšen primer policijske skorumpiranosti, pa ne slišal sem, temveč konkretno kje, kdo, zakaj.

Gre morda za to?
https://siol.net/posel-danes/novice/kaj-vse-se-lahko-skriva-za-ugodno-ceno-najemnine-496920

Verjetno je res v stiski, ker nima stanovanja. Če ima podpisano pogodbo in dokazila o plačilu, potem ne bo problem dobiti denarja nazaj.

Zakaj menite, da ne bo problem dobiti denar nazaj?

Vsepovsod in to na začetku meseca za tekoči mesec, ali pa celo do konca prejšnjega za naslednji. Pa še kaka varščina ali dve, zraven.

Meni je ta zgodba rahlo čudna.
Varščino in najemnino poravnaš ob podpisu pogodbe, nič na slepo.
Pred tem tudi enostavno preveriš v ZK če je najemodajalec res lastnik nepremičnine.
Oprosti, ampak nevednost tudi stane.

podatki 🙂

a ti misliš, da dobiš stanovanje ali lokal ali karkoli kar v uporabo ne da bi karkoli plačal? Ti samo izročijo ključe? Takih neumnosti več noben ne dela. Kaj pa narediš v tem primeru, če ti potem pocvirnajo, uničijo stanovanje in pustijo neporavnane stroške? Pa dokument je bil ponarejen. Kaj? Nič. Če vzameš vnaprej denar tudi če to naredijo ne boš v strašni zgubi razen, da bo minilo obdobje, ko izbiraš nove.

a ker ji podkupnina ni uspela pa žlehtnari)
brez pogodbe ni plačila – je podkupnina!!

Ti pa najbrž nisi bil nikoli podnajemnik?
Vsepovsod se plača najemnina vnaprej! Poglej oglase, koliko predplačila zahtevajo najemodajalci ali pa varščino. Ženska je že znosila stvari v stanovanje, podpisala pogodbo, plačala svoje. Tako kot se to običajno dela. In to delajo celo v primerih, kjer ni pogodbe in se plačuje na roko.

Ti pa najbrž nisi bil nikoli podnajemnik?
Vsepovsod se plača najemnina vnaprej! Poglej oglase, koliko predplačila zahtevajo najemodajalci ali pa varščino. Ženska je že znosila stvari v stanovanje, podpisala pogodbo, plačala svoje. Tako kot se to običajno dela. In to delajo celo v primerih, kjer ni pogodbe in se plačuje na roko.
[/quote]

Res je, nisem bil. Zato mi ni razumljivo, zakaj bi se policaji primeru smejali, če je tako splošno, da se plača naprej.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To o policiji je čudno, ker je na Rudniku itak sploh ni, je samo na Viču.
Kaj jim je povedala, da so se smejali, pa ne vem. Mislim, če prideš tja in poveš, da ti je nekdo ukradel 900 evrov, se načeloma ne prepogibajo od smeha.
(Mimogrede, oškodovanka sicer rada nastavlja svojo rit objektivu, ampak meni je sori grda, oglata kot pri kaki obilni zreli dami.)

Sem brala njeno objavo na fb ju. In videla slike pogodbe.
Mislim da so se ji policaji smejali upravičeno Pogodba je bila ok. Ta, ki ji je oddal stanovanje je imel pooblastilo lastnika, da lahko odda v njegovem imenu in je bilo pooblastilo sestavni del pogodbe.
Ona je po moje zganjala cirkus brez veze. Pogodbo je podpisala, denar je dala. Samo še vseliti bi se morala, pa jo je nekaj pičilo in je šla na policijo prijavit tega, ki ji je stanovanje oddal. Kar nekaj…

Ne, ni se mogla vselit, ker je tam že nekdo bil, plus tip je pobral varščino in prvo najemnino od menda 9 ljudi (in je tudi sicer precej zloglasen goljuf, in ja, je bil zaprt zaradi poneverjanja). Tako da ogoljufana je definitivno bila, ne vem pa, kje na Rudniku je našla policijsko postajo, mogoče je kam zašla in so se ji tam smejali?

a ti misliš, da dobiš stanovanje ali lokal ali karkoli kar v uporabo ne da bi karkoli plačal? Ti samo izročijo ključe? Takih neumnosti več noben ne dela. Kaj pa narediš v tem primeru, če ti potem pocvirnajo, uničijo stanovanje in pustijo neporavnane stroške? Pa dokument je bil ponarejen. Kaj? Nič. Če vzameš vnaprej denar tudi če to naredijo ne boš v strašni zgubi razen, da bo minilo obdobje, ko izbiraš nove.
[/quote]

Z lastnikom se dobiš v stanovanju, ki ga najemaš, podpišeš pogodbo, plačaš najemnino (običajno še varščino), on ali ona ti izroči ključe in odide iz stanovanja. Ti uporabljaš stanovanje v skladu z dogovorom (vsekakor paziš nanj) in plačuješ najemnino. Ko poteče pogodba ali ni več obojestranskega interesa za oddajo in najem, se najemnik izseli.

Tako nekako poteka oddaja in najem med vsaj približno spodobnimi in normalnimi ljudmi.

Zato so pa agencije. Tam oni vodijo postopek, vse preverijo. Prav tako so obvezno zavarovani za škodne primere.
Torej pri najemanju preko agencije se ti to ne more zgoditi.
Jaz sem tudi že podpisala pogodbo, dobila varščino, vselitev pa je bila kasneje. Torej ni nujno, kot eni pravite, da moraš dobiti ključe, ko daš denar.

Zrela za prijavo zaradi nagovarjanja k nasilju.

a v zemljiško knjigo pa ni pogledala, pa njegove dokumente. Denar daš, ključ, ko dobiš ključ. Ne pa da si tako naiven, da te vsak na*****, ki ima 5 minut cajta.

samo zdravo pamet, nobene agencije ne rabiš

New Report

Close