Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NAJEMODAJALCI SRAM VAS BODI!!!

NAJEMODAJALCI SRAM VAS BODI!!!

Zadnja leta živim kot najemnik, saj si zaenkrat na žalost še ne morem kupiti svoje nepremičnine. Stanje na tem področju je naravnost porazno. Pohlepni lastniki stanovanj odirajo ljudi do konca. Stanovanja, beri luknje oddajajo v tako slabem stanju, da ko prideš na ogled (saj ko se po telefonu javiš na oglas, je vse oh in sploh ohranjeno, novejše,ipd) , te ima da bi mu dal pošteno pljesko okrog kepe. Govorim namreč za Ljubljano, čeprav tudi drugje ni dosti drugače, ko poslušam podobne izkušnje. Pridem na ogled dvosobnega stanovanja LJ Šiška, 70 kv.m., napol opremljeno z pohištvom , ki je gnilo od vlage, tisti zeleni volk, ki se nabere od vlage, vse polomljene police, vsak komad “pohištva” drugačen, kot da bi jih privlekli vsakega z drugega kosovnega odpada, itison star 50 let, ves poscan, podrkan in gnil, postelje sploh ni, namesto le te stoji spet bog ve koliko star polomljen divan, 80 krat 40 cm, na katermu se še obrnt ne moreš kaj šele spat, da o misli na to da je na njem prej lahko spal kak ata z inkontinenco, sploh ne govorim….Kuhinja iz dveh spet polomljenih omaric, na štedilniku dela le ena rinka, v kotu straši super star obodinov frižider, v kateremu je spet vse gnilo, ko ga odprem me skor nazaj zabije tolk ven udar….
Greva s tipom še v kopalnico, da ne opisujem, spet ista slika, v banji debel sloj umazanije, ki ga ne bi razžrl niti vodikov peroksid, kaj šele varikina….Stanje je grozljivo, itak grem samo še ven, tipu nič jasno, v salomonu pa cena za ta sekret reci in piši 850 €!! To je bilo v bloku na Kunaverjevi ul.
In potem spet drugič greva z žoko na ogled naslednje luknje v Šentvidu nad pošto, situacija sicer boljša, vsaj normalna oprema not, a ko ženska pove pogoje, me skor nazaj vrže. S tem da je v salomoncu napisana samo cena 600 € za 66 kv.m., mi ženska pol pove da hoče še 2 varščini in 2 mesečno predplačilo. Jebenti zakaj pa ni to že v salomoncu napisala. Pa folk vi ste nori kva se norca delate iz najemnikov!! A mislte da so vsi tok na glavo popadal al kaj? Pa ko kličeš po salomoncu kakšne debilne pogoje ma folk ej, eni pacienti hočjo met kar za 1 leto predplačila, pa nič malih živali, nič otrok, nič žurk, pa po možnosti še da si čim manj doma da prideš sam prespat da majo ja čim manj obligacij. Eni spet ne marajo samohranilk (pitaj boga zakaj), drugi bi samo študentKE (se ve zakaj), spet tretji bolniki bi izključno študente teologije in medicine LOL,…Mislim ej NE SE NORCA DELAT!!!! Sam keš bi pobiral not vložil ne bi pa pol kurca. Prokleta golazen izkoriščevalska in pol smo mi najemniki tisti ta bad ane…In ko je treba dat varščino nazaj, si izmislite ma svašta samo da jo lahko obdržite. Dejte se zbudit folk ni več tok naiven kot je bil, ponudb je dost, še vedno je k sreči nekaj takih ok najemodajalcov, ki oddajo normaln flat za ok ceno. Torej špilate na golo stisko nekaterih in upate da so na cesti ter bojo sprejel vse vaše bolne pogoje samo da pridejo pod streho??
Pa ne mi zdej da neki nabijam ker poznam ogromno takih ljudi in primerov od znancev. Sej niso vsi taki, hb, maš pa odpadke in na strani najemnikov kot najemodajalcev, ampak je pa tega res preveč. Dejte se zavedat da se z svojim pohlepom pol vi nasadite, ker vam folk ne more redno plačvat in ste ubožci ogoljufani. Bodte vsaj tok fer pa te vaše nore pogoje napišite v oglasnik že takoj v štartu da se ve in se ne kliče!!
Jaz osebno sem mel budget okrog cca600 – 700 € za dvo ali dvo in pol sobno stanovanje v LJ in sem ga k sreči tud najdu. Z normalnim interiorjom v katerem se da živet in z normalnimi lastniki. Sam sem se pa dolg zafrkavou res.
Sem se preveč na dolgo razpisal ampak tega se ne da v dveh stavkih napisat.
Ja in upam da se bo oglasil še kdo ki je to doživel tud sam, ne pa da bojo samo najemodajalci jokal kako so revčki in kako imajo več minusa kot pa plusa z oddajanjem..Ja valda!! ZA KAJ PA POL SPLOH ŠE ODDAJATE??!!!
In še to, zgoraj našteti te ponavad sploh prijavt nočjo oz nardit pogodbo ker so tok grdo že bolestno pohlepni da jim je too much dat tiste davke…Če že oddajaš se pejt fair play.
Res bi mogla Slovenija spremenit mal zakonodajo na tem področju ker je živi texas.

To je pa to, k vsi brezglavo rinete v Ljubljano. Bog ne daj, da bi šli par km ven. Potem pač je kakor je. Beznice se oddajajo za vrtoglave denarje.

Moje mnenje je da če imaš 700€ za najemnino, pol imaš tudi za nakup nepremičnine, res da ne za keš, ampak na kredo pa ja, ker če k najemnini še prišteješ stroške ki gredo zraven, imaš bajne dohodke.

nova
Uredništvo priporoča

Saj pogledaš samo oglase na nepremičnine.net, kakšne ogabne luknje s predpotopnim pohištvom in plesnivimi kopalnicami oddajajo za mastne denarce. Mene bi bilo sram koga sploh spustit v tako luknjo. Sem bila tudi sama nekaj časa najemnica in najemodajalci so v glavnem res oderuhi – čast izjemam!

Hja, a misliš, da na banki dobiš toliko kredita, kolikor plačuješ vsak mesec najemnine?
Če bi bilo tako, nas, najemnikov, sploh ne bi bilo.

@zt , ne bi temu reku glih bajni dohodki, ampak glih pufat za nakup nepremičnine se zaenkrat še ne mislim it. Ker pa nimam dost prihrankov, pa tud z gotovino nikakor še ne gre.
Ja tudi izven LJ ni dosti drugače. Res tut mene bi blo sram takle oddajat.

Poznam obe plati, sem bila 8 let najemnica, kupila stanovanje, potem pa po spletu okoliščin oddajala stanovanje 5 let. Avtor ima popolnoma prav, vse to sem tudi sama doživela. Vsem iskalcem svetujem, da so potrpežljivi, a da skušajo izvedeti čimveč po telefonu, preden obiščejo lokacijo in si tako prihranijo čas in živce. Velikokrat sem mi je tudi zgodilo, da sem se odpravila na lokacijo, potem pa v hišo sploh nisem stopila, sem že videla dovolj.

Imejte sistem, kličite hitro, sprašujte veliko, preverite kakšen občutek je oseba pustila na drugi strani in zapomnite si, vi ste tu stranka, ki daje denar zaboga in pričakujte vrednost v zameno. Ponudbe je več kot povpraševanja.

Ko sem bila sama najemodajalka, sem zahtevala enomesečno varščino in to je to. Je pa res, da sem jih skrbno izbrala in oni mene. V 5 letih nisem imela ene zamude pri plačilu stroškov, najemnine, kaj šele kakšnega dolga.

Najemniki pogumno v iskanje, da se najti, bodite zahtevni, denar je vaš.

Zdaj se bodo pa itak začele oglašat najemodajalke, ki bodo trdile, da oddajajo super opremljena in prenovljenja stanovanja za drobiž, ampak jim grdi najemniki demolirajo celo stanovanje. Ok, saj vem, da so nekateri najemniki res taki, ampak je pa tudi res, da so najemniki v veliko slabšem položaju kot najemodajalci.

se popolnoma strinjam z enomesečno varščino (seveda za stanovanje z normalnim pohištvom, s poškodovanjem katerega bi sploh lahko povzročil kaj škode) , načeloma tudi z 2mesečno (v primeru da je oprema bolj fancy), ampak polletna predplačila in več varščin je pa odklop. Razen če seveda ne najemaš fancy vile za par tisočakov. Taki pa ponavadi raje kar kupijo svojo vilo

Ni glih ne vem kako ceneje in bolje izven Ljubljane. Moja sodelavka na Vrhniki oddaja neobnovljeno starejšo garsonjero 28 m2 za 250 evrov. In vedno ima najemnike.

jst ne bi preveč zaupal tem kreditom, najmanj 20 – 30 let odplačevanja pa če maš ali nimaš… na koncu si pa na istem oz. slabšem kot če si v najemu…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hja, a misliš, da na banki dobiš toliko kredita, kolikor plačuješ vsak mesec najemnine?
Če bi bilo tako, nas, najemnikov, sploh ne bi bilo.[/quote]

hočem samo povedat da je plača veliko ljudi v naši sloveniji taka ali morda višja, v večini nižja,…….. in brez zamere kako si pol naj privoščijo tako najmenino. ob vsej tej najemnini pa greo še preostali stroški tudi obratovalni,………… razen če so vkalkulirani v najemnini, vsi stroški in najemnik nima več nobenga stroška, razen svojih “eksotičnih” želja(eksotičnih za najemnodajlaca), pol pa je to še ugodna cena.

jst ne bi preveč zaupal tem kreditom, najmanj 20 – 30 let odplačevanja pa če maš ali nimaš… na koncu si pa na istem oz. slabšem kot če si v najemu…[/quote]

Kako si na slabšem? Ko ga odplačaš, je tvoje.
Jaz imam kredit, je sicer res, da je to kamen okoli vratu, ampak imam enak obrok kot bi plačevala za najemnino za tako veliko stanovanje. Bi pa takoj šla raje v najem kot kredit, če bi bil pri nas ta trg urejen in normalne cene. Ampak dokler so najemnine tako visoke kot je obrok kredita in dokler se oddajajo take umazane luknje in so stanodajalci take tečnobe, imam raje kamen okoli vratu.

Samo po 30-ih letih odplačevanja stanovanja je le-to staro in potrebno obnove oz. že prej zmečeš poleg obrokov za kredit še pa še za stroške vzdrževanja npr.

Ja kje si pa ti po 30 letih plačevanja najemnine?

jst ne bi preveč zaupal tem kreditom, najmanj 20 – 30 let odplačevanja pa če maš ali nimaš… na koncu si pa na istem oz. slabšem kot če si v najemu…[/quote]

Kako si na slabšem? Ko ga odplačaš, je tvoje.
Jaz imam kredit, je sicer res, da je to kamen okoli vratu, ampak imam enak obrok kot bi plačevala za najemnino za tako veliko stanovanje. Bi pa takoj šla raje v najem kot kredit, če bi bil pri nas ta trg urejen in normalne cene. Ampak dokler so najemnine tako visoke kot je obrok kredita in dokler se oddajajo take umazane luknje in so stanodajalci take tečnobe, imam raje kamen okoli vratu.[/quote]

ko odplačaš, če odplačaš, 30 let ni enako 30 mesecev, zdej pa povej kdo ti danes garantira da boš imel/a 30 let zaposlitve pa tolk visoke dohodke, da to pokriješ, z vsemi obrestmi vred, plus če ti ne znese zamudnimi itn. plus tega, da si kamot ob stanovanje…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kako kje? V najetem stanovanju mende.

Ja Gunar kdo mi pa garantira, da bom imela zaposlitev, če sem v najemu in moram plačevati najemnino. Ne vem no, a če si v najemu pa zgubiš službi, ti ni treba najemnine plačevat?
Sicer mi je pa bedno tole prepucavanje, kaj je boljše. Sem že napisala, da bi bila raje v najemu, če bi bilo to urejeno tako kot je treba. Vendar to pri nas nič ne klapa, moraš imeti res srečo, da naletiš na normalne ljudi, ki oddajajo normalno stanovanje. Večina je pa sranje. Sem bila nekaj let v najemu in upam, da mi nikoli več ne bo treba.
In zakaj bi nekomu plačevala najemnino, če imam popolnoma enak znesek kredita za svoje stanovanje.

Čisto razumem vse kar si napisal. To so taki oderuhi da jih ni. Vse umazano in oni bi še denar…hahahah kje živijo.

SLOVENCI UTAJUJEJO DAVKE OD NAJEMNIN …saj davč. preiskuje

no pa dejva po domač pogledat, tko za butaste matematično, vzameš stanovanje v najem, najemnina plus stroški recimo 500 eur, pa vzamva kredit za flat, 500 eur mesečno vštete obresti in vse, plačaš zraven še vse stroške, ti po nekaj mesecih ali letih pride do problemov v službi, nove ne dobiš, pri najemnini nekje že napraskaš tistih 500 eur pa greš če je opcija začasno živet k staršem, potlej pa če se šansa pokaže vzameš pač eno manjše stanovanje z nižjo najemnino in stroški, pri kreditu ti pa ostane ne samo 500 eur za odplačat ampak še za celih 20 let plus zamudne obresti, v obeh primerih stanovanje nikoli ni tvoje, s tem, da imaš pri najemnini mesečni strošek recimo skupno 500 eur, pri kreditu pa recimo 500 eur plus stroški zraven…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ja dobro da jih čapci ne, sploh tisti, k tle dobijo neprofitno stanovanje, k ga dajejo v najem, dol imajo pa bajtice in to orenk namenjene vikendicam ali počitniškim hišicam zato ne posplošuj…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Oddajajo se takšne in drugačne stvari. Paleta izbire je vedno večja.
Avtorici svetujem, da je izbirčna in se na zaleti v prvo ali drugo stanovanje. Najprej naj pri sebi razčisti, kaj želi, kaj je zanjo nesprejemljivo, pod katerimi pogoji je pripravljena nekaj najet in koliko je za to pripravljena plačat.
In naj išče samo to in popolnoma nič drugega. Brez skrbi, na trgu je dovolj stanovanj, samo čas si je treba vzet, da najdeš točno to, kar iščeš.

Mnogi Slovenci utajujejo davke od najemnin , ki jim jih plačajo tudi južne družine . Utaja davkov je kaznivo dejanje . Če boš kozlal še vedno z izrazi ” čapec ” , bom tvoje komentarje poslal na Spletno oko . Čakam , če imaš jajca

jah pa pošlji ane, kaj te ustavlja? bodo pač še mal raziskal kolk čapcev na ta način goljufa državo, ni vse samo enostransko veš…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close