Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najini mostovi – bi stopile iz avtomobila?

Najini mostovi – bi stopile iz avtomobila?

…z njim. Že prej, ne takrat v avtu. In si tako zapravila čudovito avanturo. 🙁

mah jaz tudi ne bi stopila ven, pa po mojem je ravno to držalo njuno hrepenenje pokonci, da sta v srcu vedno razmišljala, kaj bi bilo, če bi stopila iz avta. Jaz mam najlepše spomine na tiste romance, ki so se končale, ko je bilo morda boleče in še z delno ljubeznijo, ne pa s sovraštvom.

Baje nekdo, ki to privlačnost čuti in jo obnavlja, ne začuti to vsakih žnj let z drugim.
Sori, ampak meni se to v več kot 20ih letih še ni zgodilo, pa ne da ni bilo ponudbe.[/quote]

Hja no…odvisno…kaj pa če bi prvič čutila to s svojim tedaj še novim dečkom ala Brad Pitt, uspešnim študentom in športnikom, ki ima dobre potenciale za poskrbet za partnerstvo.

Potem pa bi se z njim oženila in ugotovila, da je ratal brezposlen, len, zamaščen, plešast težator s povišanim holesterolom in bradavicami na nogah ,ki je mnjenja, da se pod “skrb za družino” smatra plačilo kredita za avto, ostalo pa je na ženi?

A potem bi še vedno doživljala napade strasti nad njim?

Ali bi krampala in vlekla špuro iz avtomobila??? ;)[/quote]

Stara moja,mešaš jabolka in hruške. Govorimo o obojestranski čutnosti in privlačnosti, ki se obnavlja in kar redko doživiš, ni pa nemogoče doživeti. Velikokrat v bistvu to spustimo iz rok zaradi nekih svojih strahov ali zarado spodobnosti. V tem filmu sta se ta dva ljubimca obojestransko čutila in imela velik potencial, da to čustvo ne zamre, ampak da se obnavlja. Če ne probaš, ne veš. Če ne tvegaš, ne dobiš. Bi bila pripravljena živeti ob neki umrli ljubezni, ko se ti ponuja nekaj popolnega? Ima sploh tista umrla ljubezen kakšno vrednost naspram popolni privlačnosti? Ne vem, ko to spoznaš, ti ne zadostuje nič, kar je manj od tega, ker vse kar je manj, ni vredno.

Se hraniš s trpljenjem? Grozno! Ljubezen ni treba da je trpljenje in hrepenjenje, lahko je zelo lepa in lahko traja in traja, samo znati je treba negovati čustva.

Film je bil posnet po romanu Roberta Jamesa Wallerja, ki pa je napisal še drugi del romana, po katerem pa ni bil posnet film in to je velika škoda. Naslov drugega dela romana je A Thousand Country Roads.

Tam izveš, kako ga je iskala, kako je vsak dan hodila do pokritega mostu na sprehod, ko ji je umrl mož, kako je ostareli in bolan fotograf šel na dolgo pot čez vso Ameriko, da bi spet videl most v Madisonu, tudi ona je ob istem času prišla do mostu, pa sta se zgrešila za pet minut, on pa ni upal do njene hiše, ker ni vedel, da ji je mož že zdavnaj umrl in da zdaj živi čisto sama, ker otrok ni več doma in še in še stvari za zjokat.

Morali bi pa takoj takrat ali čez par let posneti še drugi del, zdaj je prepozno, je on prestar za to vlogo.

Punce,
kaj je bil film te dni na TV? Tudi jaz si ga želim pogledat, knjigo sem brala…in ostala brez besed. Film bi si ogledala z nekom, ki mi je spremenil življenje…in s katerim bi želela preživeti vse dni mojega življenja….

Sklepaš po sebi?
Vsi mi gremo na dolgi rok skozi vzpone in padce, skozi skladnosti in nerazumevanja in prepire in ljubljenje, ampak z nekom, s katerim te veče čutnost, mentalna in fizična privlačnost, doživljaš življenje bistveno drugače in veš, da ni z vsakim moškim po 10ih letih enako.
Zato tudi jaz mislim, da je greh, da se odpoveš taki ljubezni in privlačnosti.[/quote]

Baje da vsakih žnj let doživimo to “privlačnost” – se pravi večkrat v življenju…a potem boš vsakih par let, ko te bo “zasrbelo” pustil vse za seboj in začel z nekom novim?

Ker mislim, da vsaka razburljivost slej kot prej preraste v rutino.

Zato pa upam, da je Meryl doživela to “čutnost, mentalna in fizična privlačnost” že pred leti s svojim možem – nikjer ne piše, da je ni…

In ne vem…če bi bila sama (se pravi brez otrok), zdolgočasena in čakajoča nekaj razburljivega, bi po vsej vrjetnosti stopila iz avtomobila…če pa bi imela (sploh majhne) otorke pa najbrž ne…

Zato pa je moje mnjenje, da si moraš za življenje izbrat partnerja do katerega čutiš “čutnost, mentalno in fizična privlačnost”…ko to zbledi ti ostanejo vsaj spomini in zavest, da si sedaj s človekom, ki si ga nekoč strastno ljubila, sedaj pa ga pač “zrelo” ljubiš….

ČE si pa za partnerja izbereš pač tistega, ki te je hotel imeti, ne da bi ob njem prvih žnj let čutila vse omenjeno, pa je to zelo slab temelj za partnerstvo.
Potem si bolj ali manj sosatnovalec, ki mu pa moraš še dat tu in tam, da je mir pri hiši;)[/quote]

Ja imaš prav: ČE si pa za partnerja izbereš pač tistega, ki te je hotel imeti, ne da bi ob njem prvih žnj let čutila vse omenjeno, pa je to zelo slab temelj za partnerstvo.
Potem si bolj ali manj sosatnovalec,
če bi še enkart lahko vse ponovila bi se odločila za tistega, ki so mi ga branili, a ga še vseeno sanjam, ljubim in čakam 25 let…. in imam partnerja , hišo, denar, položaj, ni strasti ni otrok, ni vzponov in padcev, vedno se lahko zanesem nanj in stoji mi ob strani…ampak to življenje sem si sama izbrala…

Film je bil posnet po romanu Roberta Jamesa Wallerja, ki pa je napisal še drugi del romana, po katerem pa ni bil posnet film in to je velika škoda. Naslov drugega dela romana je A Thousand Country Roads.

Tam izveš, kako ga je iskala, kako je vsak dan hodila do pokritega mostu na sprehod, ko ji je umrl mož, kako je ostareli in bolan fotograf šel na dolgo pot čez vso Ameriko, da bi spet videl most v Madisonu, tudi ona je ob istem času prišla do mostu, pa sta se zgrešila za pet minut, on pa ni upal do njene hiše, ker ni vedel, da ji je mož že zdavnaj umrl in da zdaj živi čisto sama, ker otrok ni več doma in še in še stvari za zjokat.

Morali bi pa takoj takrat ali čez par let posneti še drugi del, zdaj je prepozno, je on prestar za to vlogo.[/quote]

FUL hvala za tole informacijo, priznam do sedaj tega nisem vedela. In ja, vidim, da bo veliko jokajočega materiala. : / Prvo knjigo sem sicer prebrala, ampak se dejansko nisem niti enkrat vprašala, če obstaja nadaljevanje.

Hm ja, Clint je že malo star, ampak kot praviš sta oba že ostarela, tko da, mogoče bi pa šlo. 🙂 Mogoče pa nas čaka še kakšno presenečenje, hehe. 🙂

Jonca, kaj mi lahko poveš ali obstaja drugi del knjige tudi v slovenščini. V cobbisu je ne najdem. Hvala za pomoč
lp

a je 2. del knjige tudi v slovenščini?

Tudi jaz….
In konkretno film – šla bi z njim.

Ne, kolikor vem, drugi del ne obstaja v slovenščini. Jaz sem oba dela kupila na ameriškem Amazonu in sta v angleščini.

Imam pa še original scenarij (seveda kopija) in pa veliko, debelo knjigo o tem filmu s celostranskimi čudovitimi fotografijami iz filma in s snemanja s komentarji, eno knjigo s fotografijami in opisom Madison County-ja in tamkajšnjih mostov, kako so gradili hišo za potrebe filma itd., za povrh pa še CD z glasbo iz fima in lonček za kavo, na katerem je most iz Madisona. To vse mi je sin za presenečenje nabavil iz USA pred leti za rojstni dan. To je moje najljubše darilo, ki sem ga kdaj dobila.

Zakaj misliš, da to ne more trajati? Ker ti tega nisi doživela?
Iz lastne izkušnje ti povem, da lahko traja in to zelo dolgo, sicer z vmesnimi padci, ampak vedno s ponavljanjem vsega naštetega in vsakič je lepše.[/quote]

hahaaaa
use fino in fajn, se strinjam
ma, samo ena mijčkena malenkost me je zmotila pr teb, bejba
ne morem, a da neb repliko
namreč, po čem ti to sklepaš, da sem jst bejba?!
moški sm, veš, po celem telesu ;-DDD
pa, čeprav je avtorica nagovorila ženski svet tu gori na monu monastem

New Report

Close