Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najlepši čas v letu??? Kak bulšit je to

Najlepši čas v letu??? Kak bulšit je to

Vreme mrzlo in temačno, vsepovsod je nora gužva,  na štantih je sami kičeraj in ogaben kuhanček, po katerem te boli glava, na vsakem koraku te posiljujejo z zlagano srečo in veseljem, vsepovsod prodajajo osladne stvari, ki jih noben v resnici ne rabi.. FUJ FUJ FUJ

 

Zame je najlepši čas pomlad.

Vsak letni čas ima svoj čar. Tudi sama sem bolj navdušena nad pomladjo in poletjem, ampak sem imela priložnost biti leto dni v samem poletju, pa prav tako ni bilo v redu. Prav pogrešala sem dež, meglo, mraz, sneg. Človek ne bi verjel, dokler ne poskusi.

Je treba uživati v tem kar je. Če se toplo oblečeš je že bolje. V dobri družbi je pa itak lepo vedno in povsod, ne glede na vreme.

židje in muslimani ne praznujete Božiča. Kristjani pa se Božiča veselimo!

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
pomlad820, 04.12.2022 ob 21:50

Vreme mrzlo in temačno, vsepovsod je nora gužva,  na štantih je sami kičeraj in ogaben kuhanček, po katerem te boli glava, na vsakem koraku te posiljujejo z zlagano srečo in veseljem, vsepovsod prodajajo osladne stvari, ki jih noben v resnici ne rabi.. FUJ FUJ FUJ

 

Zame je najlepši čas pomlad.

Ja zakaj pa hodiš po štantih če ti ni všeč jaz ne hodim , ker tudi ne maram gužve.

Jaz pa uživam z otrokoma smo pekli kekse včeraj , malo z lučkami okrasili hišo danes pa počivali gledali filme zakurili v kamin, meni pa je zima bolj umirjen čas ker ni dela še zunaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Eh, 04.12.2022 ob 21:52

Vsak letni čas ima svoj čar. Tudi sama sem bolj navdušena nad pomladjo in poletjem, ampak sem imela priložnost biti leto dni v samem poletju, pa prav tako ni bilo v redu. Prav pogrešala sem dež, meglo, mraz, sneg. Človek ne bi verjel, dokler ne poskusi.

Je treba uživati v tem kar je. Če se toplo oblečeš je že bolje. V dobri družbi je pa itak lepo vedno in povsod, ne glede na vreme.

Ne seri, sam čudakom ni všeč poletje.

Odvisno kako stvar vzameš…. Če je vreme mokro in mrzlo, se pač toplo oblečem in vzamem dežnik. Čudo božje, a ne…. Če mi ne ustreza gužva, bom pač čim manj rinila tja. Bom šla pa z veseljem malo v naravo, da prepucam glavo. 🙂  Res ne razumem ljudi, ki so slabe volje zaradi vremena. Ta praznični direndaj me pa že dovg ne gane.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj me briga, če ne praznuješ!, 04.12.2022 ob 21:55

židje in muslimani ne praznujete Božiča. Kristjani pa se Božiča veselimo!

Muslimani ne praznujemo in ne sprejemamo čestitk za novo leto – Islam.si

 

To sploh ni res. Božič je prelep čas, ko se lahko spomnim lepih časov iz Jugoslavije, ko je božič bil še čaroben.

Kje pa ti vidiš kičeraj na štantih? Vse lučke na štantih so rumene kot ulična osvetljava. Tako dolgočasno, in tako odraslo.

Res ne vem zakaj se v današnjih časih toliko ubija dušo in domišlijo otrokom? Vsa Ljubljana je okrašena v rumeni, barvi ulične osvetljave. Na bogatem severu Evrope je še huje, tam barv sploh ni več. Tam niti rumene ni. Tam zapade sneg in potem vse okrasijo z belimi lučkami, da dobiš snežno slepoto.

V Jugoslaviji pa je bilo tako barvito in čarobno. To so bili časi kjer so otroci še poznali magijo in čar.

 

Ljubljana je lepo okrašena, včeraj bili malo okoli.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 04.12.2022 ob 22:07

 

To sploh ni res. Božič je prelep čas, ko se lahko spomnim lepih časov iz Jugoslavije, ko je božič bil še čaroben.

Kje pa ti vidiš kičeraj na štantih? Vse lučke na štantih so rumene kot ulična osvetljava. Tako dolgočasno, in tako odraslo.

Res ne vem zakaj se v današnjih časih toliko ubija dušo in domišlijo otrokom? Vsa Ljubljana je okrašena v rumeni, barvi ulične osvetljave. Na bogatem severu Evrope je še huje, tam barv sploh ni več. Tam niti rumene ni. Tam zapade sneg in potem vse okrasijo z belimi lučkami, da dobiš snežno slepoto.

V Jugoslaviji pa je bilo tako barvito in čarobno. To so bili časi kjer so otroci še poznali magijo in čar.

Barvito in čarobno je bilo, ker si bil otrok. To je naredilo doživetje tako, da se ga spominjaš še danes. Predvsem pa nismo imeli okrašeno mesec in pol, ampak samo teden ali dva. In to je dalo poseben čar prazničnemu času. Zdaj, ko je od novembra okrašeno, vse skupaj zvodeni, pa naj je še tako domiselno in lepo.

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 05.12.2022 ob 06:19

Barvito in čarobno je bilo, ker si bil otrok. To je naredilo doživetje tako, da se ga spominjaš še danes. Predvsem pa nismo imeli okrašeno mesec in pol, ampak samo teden ali dva. In to je dalo poseben čar prazničnemu času. Zdaj, ko je od novembra okrašeno, vse skupaj zvodeni, pa naj je še tako domiselno in lepo.

PRVIČ: Imam fotografije za dokaz!!!!

DRUGIČ: Takrat se je temu prazničnemu času reklo VESELI DECEMBER tako, da se je cel december dogajalo, in tudi takrat so razni zadrteži pizdili, da je to preveč.

TRETJIČ: Takrat se niso bali barvite okrasitve.

ČETRTIČ: DEkoracija je bila bolj raznolika.

Tako da ni res kar praviš.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 05.12.2022 ob 06:27

PRVIČ: Imam fotografije za dokaz!!!!

DRUGIČ: Takrat se je temu prazničnemu času reklo VESELI DECEMBER tako, da se je cel december dogajalo, in tudi takrat so razni zadrteži pizdili, da je to preveč.

TRETJIČ: Takrat se niso bali barvite okrasitve.

ČETRTIČ: DEkoracija je bila bolj raznolika.

Tako da ni res kar praviš.

To pa ne bo držalo. Imam 60 let in točno vem, kdaj se je v stari jugi okraševalo. Še smreke smo vzeli ven šele po božiču, no vsaj tisti, ki nismo bili verni. Največ dva tedna je bilo okraševanje. Veseli december pa je novejše poimenovanje. Je pa bilo veliko praznovanj za novo leto, otroci smo dobili darila v službah staršev, pa to ne čokolado in barvice, ampak konkretna darila, kjer staršem ni bilo treba plačat. To je vse krila firma.

Okraševanje čez ves december in celo novembra, je pa pogruntavščina zadnjih desetletij, ko se je razmahnil kapitalizem in nas trgovci bombardirajo s tem.

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 05.12.2022 ob 06:32

To pa ne bo držalo. Imam 60 let in točno vem, kdaj se je v stari jugi okraševalo. Še smreke smo vzeli ven šele po božiču, no vsaj tisti, ki nismo bili verni. Največ dva tedna je bilo okraševanje. Veseli december pa je novejše poimenovanje. Je pa bilo veliko praznovanj za novo leto, otroci smo dobili darila v službah staršev, pa to ne čokolado in barvice, ampak konkretna darila, kjer staršem ni bilo treba plačat. To je vse krila firma.

Okraševanje čez ves december in celo novembra, je pa pogruntavščina zadnjih desetletij, ko se je razmahnil kapitalizem in nas trgovci bombardirajo s tem.

Ne bi rekel. Jaz sem iz 80ih iz Ljubljane in kot sem prebral so izraz veseli december izumili  v 80ih. Tukaj iz članka če kopiram: ” Prav zaradi slogana ‘Veseli december’, ki v osnovi poudarja veseljačenje, ne pa umirjeno pričakovanje ter pripravo na praznik, ima v tem obdobju dogajanje različne ravni veseljačenja, kar pa je v bistvu lastnost pričakovanja in s silvestrovanji vstopa v novo leto.”.

In božič se je tudi praznovalo tam na koncu jugoslavije.

No spomnim se kako čarobno je bilo. Pa na gospodarskem je bilo zabaviščni decemberski park tam že od 50ih, mogoče še od prej. Jelko smo pa itak par dni pred božičom nabavili, saj itak januarja že večina iglic na tleh leži. Vedno tako do stropa.

Lepše je bilo, dosti lepše je bilo okrašeno. Danes ni več barv. Zdaj je že dolga leta cela Ljubljana vsa rumena v barvi ulične osvetljave. Bolano. Se spominjam lepših in bolj barvitih okrasitev.

Ne štekam pa tega kapitalizma če se nič ne da kupiti v trgovinah. Še v Jugoslaviji so več okrasitvene dekoracije prodajali.

 

Ja, barv je bilo veliko, pa lunapark je bil itd. Ampak večina pri nas božiča ni praznovala, tudi božiček ni hodil okoli, samo dedek mraz je bil in praznovanje novega leta. Božič tudi ni bil dela prost dan, če se spomniš. To je postal šele leta 1989.

tepec laznivi, normalni smo okrasili smrekco 24.12. zvecer, tudi normalni konunisti s tem da so to skrivali…..istali tepci pa par dni pred novim letom….in ja..je bilo bolje, tudu ljubljana tam v zacetku 90 let ni bila kicasta kot zdaj, skratka bolj normalno je bilo

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 05.12.2022 ob 06:51

Ja, barv je bilo veliko, pa lunapark je bil itd. Ampak večina pri nas božiča ni praznovala, tudi božiček ni hodil okoli, samo dedek mraz je bil in praznovanje novega leta. Božič tudi ni bil dela prost dan, če se spomniš. To je postal šele leta 1989.

Se spomniš kako je bilo lepo. Danes ni več. In me tako razjezi, ko govorijo, da je danes vsega preveč. Zame to danes ni več, to je manj kot smo imeli. Zame je to, da je cela prestolnica okrašena v rumeni barvi asketsko, duhomorno in brezbarvno, pač depresivno.

Voščili so ga pa že prej(partija) po radiu. Nekateri so praznovali. In to je bilo res fentastično. Ker ti je Miklavž prvo prinese darila, potem božiček, potem v vrtcu, pa v službi od očeta, pa v službi od mame, pa od sorodnikov za dedka mraza. Unim v bližini Italije je pa še neka čarovnica nosila darila, ker v Italiji imajo neko čarovnico, ki ima svoj dan v decembru, ko nosi darila. Pol z raketami je pa itak bilo tako, da še danes prodajalci pirotehnike jokajo za jugoslavijo kjer so ljudje cele plače zapravili za rakete. Celo nebo je eksplodiralo v barvah.

Danes so pa takšni revni in sivi časi. Ta kapitalizem je toliko manj od tega kar smo prej imeli. Ubogi otroci.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 05.12.2022 ob 06:59

tepec laznivi, normalni smo okrasili smrekco 24.12. zvecer, tudi normalni konunisti s tem da so to skrivali…..istali tepci pa par dni pred novim letom….in ja..je bilo bolje, tudu ljubljana tam v zacetku 90 let ni bila kicasta kot zdaj, skratka bolj normalno je bilo

Saj kič pa samo ti čudak vidiš. Nevem kje ti kič vidiš, če je vse v rumeni barvi. Saj je že ulična osvetljava v rumeni, zakaj mora biti še vse ostalo? Depresivno je to in asketsko, dolgočasno in duhomorno. Naravnost depresivno. Božič/Novo leto bi morala pomeniti BARVE. In včasih so bile. Tudi kič mora biti. In včasih je bil to okusen kič. Veliko bolj čarobno je bilo.

Včasih je bilo veliko lepše okrašeno.

Lučke vsepovsod, okrašene novoletne jelke, stojnice,  kuhano vino, darila, razprodaje, žurke, strelci praznujejo….December je super mesec.

Ljubljana je čudovita in vredna ogleda. Vreme bi morali biti malce lepše, drugače pa je december najboljši mesec.

Odgovor na objavo uporabnika
Emanuela945, 05.12.2022 ob 07:24

Ljubljana je čudovita in vredna ogleda. Vreme bi morali biti malce lepše, drugače pa je december najboljši mesec.

Vse mesece v letu je Ljubljana vredna ogleda, razen v decembru. Nikoli ne bi smeli Maksu Modicu prepustiti okraševanja Ljubljane.

Meni je pa všeč, čeprav nobeno leto ne grem na lučke, niti kuhančka, niti štante.

Mi je pa vseeno všeč, da se ljudje družijo, da imajo lučke doma, da se lahko zavijem v deko s knjigo, brez ramišljanja, kaj bi morala postoriti na vrtu.

December je meni osebno in moji druzini najlepsi mesec v letu..darila, stojnice, lučke, cokolada, prazeni mandlji, sprehod po mestih. Imamo cel.mesec poln. 1 vikend Salzburg, 1 vikend Dunaj, 1 vikend Budimpešta. 1 vikend smo ze bili Celovec. Lepo je. Druženje, ljudje so bolj nasmejani, vse diši po kadilu ali začimbah, bozicni caj, bozicna kava, kuhancek….itak pa samski, zafrustrirani, musliči..ali Srbjanci..imate vedno probleme. Ni moj problem ce imas minimalca pa lahko doma samo knjigo …januar kanarci…februar smucanje..potem se pa ze veselimo 1. Maja in New York. Treba imeti cilje..pa gre.

Ja to je najlepši čas v letu, za ovčke. Jaz imam rada poletje in vročino.

praznićno vzdušje pa to..

težavo vidim le v leporečništvu, hinavljenju, mejte vse radi bla bla blaaah .. ker ko pa pride žalostni januar, se pa spet razkrije resnica, da je bilo vse zlagano. to je meni čisto mimo. imaš rad kogar pač imaš in te ljudi imaš rad čez vse leto. ne pa to svetohlinjenje decembra.

New Report

Close