Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NAJSTNICA IMA STRIJE PO NOGAH.

NAJSTNICA IMA STRIJE PO NOGAH.

Zelo hitro je zrasla in ji je popokala koža, ali se to še da kaj rešiti / zbrisati?

S casoma izginejo, ne se sekirat in ne delat drame iz tega!

Upam, da ji ne nabijas kompleksov!

Strje so trdovratne. Malo bi pomagalo mazanje z zelo mastno kremo ali oljem.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj lahko nehamo z body shaming-om že v osnovi prosim? Ima strije? Ja in? Vsi jih imajo, tudi moški, včasih že otroci. Vsako telo je popolno in lepo tako kot je. Če to poudarjamo in iz tega delamo problem odrasli, to otroci potencirajo x1000. In od tu štartajo problemi, skrivanje, izoliranje, slaba samopodoba, nobene samozavesti. Nihče ni popoln, niti najbolj popolna telesa ne. V tej smeri se vzgaja, z zgledom pa bo vsem lažje in bomo vsi bolj sproščeni.

 

Reci ji da je lepa s strijami ali brez, to je le modni dodatek 😉 hkrati jo vprašaj katera je njena najljubša knjiga in katero misli prebrati naslednjo. Ni telo nepopolno, napačno, je le um podhranjen.

Poznam – sama sem tudi hitro in precej zrastla. Strije s časoma zbledijo.

Mogoče res, da si kožo maže/masira z dovolj mastno kremo/oljem.

In to preventivno skoz, ne samo sedaj, ko ima težave.

Čaka še jo par “rastnih rukerjev”.

Mojemu sinu je tako popokala koža na hrbtu. V tistem obdobju je res zrastel dosti in to zelo hitro. Strije take kot na trebuhu kakšne nosečnice. Me je skoraj kap, ko sem prvič videla. Najprej mislila, da se je kaj poškodoval. Rese je, da sčasoma zbledijo, ampak, vidi pa se še vedno.

Pri nas jih imata mož in sin več kot jaz … hči pa ne. Moška sta suha, hči je vitka. Na Asosu so manekenkam nehali fotošopirat strije in zelo veliko njih jih ima.

Tudi bodibilderji oziroma tipi, ki si preveč napihnejo mišice, jih lahko dobijo. Nehaj se vtikovat v to, bognedaj, da bi zdaj hči zatravmirala zaradi tvojih kompleksov.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm956, 22.06.2021 ob 10:54

Kaj lahko nehamo z body shaming-om že v osnovi prosim? Ima strije? Ja in? Vsi jih imajo, tudi moški, včasih že otroci. Vsako telo je popolno in lepo tako kot je. Če to poudarjamo in iz tega delamo problem odrasli, to otroci potencirajo x1000. In od tu štartajo problemi, skrivanje, izoliranje, slaba samopodoba, nobene samozavesti. Nihče ni popoln, niti najbolj popolna telesa ne. V tej smeri se vzgaja, z zgledom pa bo vsem lažje in bomo vsi bolj sproščeni.

 

Reci ji da je lepa s strijami ali brez, to je le modni dodatek 😉 hkrati jo vprašaj katera je njena najljubša knjiga in katero misli prebrati naslednjo. Ni telo nepopolno, napačno, je le um podhranjen.

točno to.

strije bodo zbledele, bodo pa ostale za stalno. Kar v dobi, ko se folk množično tetovira na najgrše možne načine res ne bi smel biti problem.

Tudi sama imam po stegnih in bokih nekaj strij še iz pubertete. Pa kaj pol! Nikoli mi ni bilo povsem vseeno kako izgledam, ampak tistih nekaj črtic me ni nikoli bremenilo. Zdelo bi sem mi povsem iditotsko, da bi me. Itak imamo ljudje na koži vse sorte stvari. Ni ga človeka brez materinih znamenj, kakšnih drugih nepravilnosti itd. Poleg tega je tudi nekaj celulita povsem običajna stvar na ženskem telesu. Obstajajo celo teorije, da gre za zaloge estrogena v ženskem telesu, ki ga telo lahko po potrebi izkoristi. Imajo pa ga skoraj vse ženske, tudi zvezdnice in športnice.

Samo ne pubertetnici nabijati kompleksov zaradi česa tako nepomembnega, kot je nekaj strij na nogah, lepo prosim!!!!!!!

Tudi jaz sem jih dobila zaradi rasti. Na primer pod kolenom.  Zbledelo je tako zelo, da moraš iskati, kje se kaj vidi. Nerodno mi je tudi, ker sem zelo zrastla ravno v času razvijanja oprsja, ki je precej malo, a vseeno so tam takrat nastale strije, oče me je peljal takrat k zdravniku, ker smo se bali, kaj to je, saj sem od malega suhica, diagnoza strije res ni nič takega.

Odgovor na objavo uporabnika
Redovnica, 22.06.2021 ob 15:10

Tudi jaz sem jih dobila zaradi rasti. Na primer pod kolenom.  Zbledelo je tako zelo, da moraš iskati, kje se kaj vidi. Nerodno mi je tudi, ker sem zelo zrastla ravno v času razvijanja oprsja, ki je precej malo, a vseeno so tam takrat nastale strije, oče me je peljal takrat k zdravniku, ker smo se bali, kaj to je, saj sem od malega suhica, diagnoza strije res ni nič takega.

Napaka, ne pod kolenom ampak za kolenom, torej zadnja stran kolena. Ne vem kako se naj izrazim.

Ti si kriva, ker je to podedovala po tebi. Strije so namreč genetsko pogojene.

New Report

Close