Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstniška zaljubljenost

Najstniška zaljubljenost

Bom totalno iskrena. Nedolznost sm zgubila pr 13 letih. Pr 14 sm zacela hodit s trenutnim fantom, zdj sm stara 18 in ja, se vedno sva skupi. Ziviva v svojem stanovanju. Da nebo pomote, od mene je starejsi mal vec k eno leto. Noben mi ni nc prepovedou, so mi pa use razlozil ob pravem casu. Dejmo to na hitr razjasnt. Pred 5leti sm zgubila nedolzbost. Kok sm mela v 5letih spolnih partnerjeu? 2!! Nc ne obzalujem in nc nebi spremenila. Otrokom ni treba ljubezni prepovedat ampak je treba z njimi o tem govort, da bojo vedl kj so spolno prenosljive bolezni, kako pride do zanositve itd… bols da zvejo od starsev kokr da sami raziskujejo pa pride do nesrece. Pa da nebo pomote, ne spodbujam sexa pr 13ih. Usak zase ve kdj je dozoreu za te stvari.

Tole bom rekla. Stara sem čist dovolj za babico, torej sem bila zelo mlada že takšna leta nazaj, da se skoro spomnim ne več. V šestem razredu, torej 12-13 let, smo imeli vsaj štiri, ki so redno seksale in imele fante, ki so hodili k njim domov spat. Ena je zanosila v sedmem razredu, ena že drugič v osmem. Sama sem bila bolj med počasnimi. Prvega fanta sem imela pri štirinajstih, seksat sem začela pri petnajstih, in mislim, da v prvem letniku srednje šole razen kakšne terciarke več junferce nisi našel. Od petnajstih let naprej sem seksala redno, pogosto in to počnem še danes, le malo manj pogosto. Domišljati si, da je svet danes kaj drugačen, je smešno. Hormoni norijo samo še kakšno leto prej. Edina razlika, ki jo zaznavam, je pač ta, da danes je to dovoljeno. V naših časih pač ni bilo in se o tem ni govorilo. In mislim, da je, če je šlo kje čez mejo, šlo ravno na tem področju. Ker vse postane prehitra normala. Naša generacija smo vsaj po tem, da nismo smeli, vedeli, da smo še otroci. Ti danes pa nimajo več nobenih meja in počnejo lahko vse kar se jim zdi. Bo pa držalo eno, tiste, ki smo rade, smo rade vse življenje. Zanimivo se mi zdi, da nas je večina ostala poročenih ali v vezi z enim partnerjem, tiste, ki pa niso bile najbolj za stvar, pa je mariskatera ostala ločena.

Sem kar malo šokirana … seveda smo tudi mi bili zaljubljeni, sploh te osnovno šolske simpatije. Smo imeli spolno vzgojo, tako v šoli kot doma. In predvsem poudarek na tem, da počakaj, da boš zares pripravljen. Meni je 13 let zares zares prezgodaj. Tudi večinoma mojih sošolk iz srednje šole smo kar počakale do 17., 18. leta. (to je bilo cca 10 let nazaj).
Normalno je, da otroci googlajo, jih zanima ipd. Saj nas je tudi. Samo so nam tako starši kot v šoli vcepili, da ne greš kr tam z enim ampak pač počakaš, da je fant/punca, ki ti je dejansko všeč in vredu.
Moram pa rečt, da ni bilo nobenega pritiska v smislu: vsi smo se dali dol, daj se še ti 😀 To mi je res precej bizarno in bi mi bilo tudi pri 12.ih 😀

Danes otroci ne odraščajo nič prej… Še več, 14 letni otrok ni sposoben sam ostati doma, sam opraviti šolskih obveznosti, sam poskrbeti za higieno, si sam pripraviti hrano ali sam pospraviti za sabo… Žal, starši jih delate odrasle na področjih, kjer ni treba, v resnici pa so eni veliki otroci. Odrasteš takrat, ko si sposoben vse zgoraj našteto tudi narediti.

Če bi imel hčer bi verjetno bolj pazil nanjo …., sinu pa zaupam.

New Report

Close