Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Največ ugrizov povzročijo muroljubnejše pasme psov

Največ ugrizov povzročijo muroljubnejše pasme psov

No, vidiš, pri nasje pa napadel SBT, ki je po njihovo mucek :p

p.s. Se ti ne zdi, da bi se bilo potrebno ukvarjat s situacijo pri nas in ne s statistiko v UK ali ZDA?
Pred leti je mešanec na neki kmetiji strgal verigo in skoraj dobesedno snel glavo dojenčku. Se ni nikjer pretirano pisalo. Premalo zanimivo.

Ne razumeš ali nočeš? Nevarne pasme psov redijo skoraj izključno za pasje boje, zato če tak pes napade bo dobil vedno več pozornosti.

Starši kupujejo pse otrokom. Kateri starš pri zdravi pameti bo kupil Pit bulla?

Potem odrasli ga rabijo za družbo. Kateri pri zdravi pameti bo kupil Pit bulla?

Kriminalci pa rabijo ravno Pit bule, ker to pomeni denar (pasji boji ali osebno varstvo ali izsiljevanje drugih),…. pametni ljudje se tega pač zavedajo, zato so v razvitih državah te pasme prepovedane, …

Pri nas bi pa nekaj normalnih ljudi ne more dojeti v čem je point…. in zato zagovarjajo te pasme.

Ja, zato pa v razvitih državah (katere so že to) nimajo problemov? Od kod potem statistike vlečeš? Objavi statistike tukaj, pri nas, če že želiš bit verodostojna.

p.s. Zakaj točno misliš, da je pri nas predlog pogorel? Je cela panika nastala, ko je bilo treba naštudirat statistiko ugrizov, napadov, poškodb… Pa ni glih šlo skozi, ker srčkanih kužkov pa res ne bomo dali med nevarne, no!

Aja? No, daj nam povezavo na kakšno resno stran glede merjenja moči ugrizov, hahaha. Boš presenečena.[/quote]

A si retard ali kaj? A ne dojameš, da ne samo, da ima močan ugriz, še spusti ne, ker lahko diha zraven, ko drži (drugi psi tega ne morejo).
A misliš, da ima zastonj ime borbeni pes? K bi bili sami retard. Zakaj bi normalen človek kupil takega psa? Res mi ni jasno. A ste sami psihopati, ki morate imeti piranhe (namesto zlatih ribic) doma in pitbule namesto zlatih prinašalcev?

Po moje je tak folk, ki ima pitbula zrel za psihiatra. Ljudje si jih nabavijo običajno z razlogom. Osebno varstvo (razni kriminalci) ali pa pasji boji. Oboje je ilegalno.[/quote]

hahahha 🙂 pa ti si nor………prvič pitbull nima najmočnejšega ugriza daleč za drugimi pasmami je.. drugič ne zaklene se mu čeljust 🙂 to je mit, ki ti ga bo potrdil čisto vsak pasjeborec, tretjič angleški buldog je bil narejen za bikove borbe, da lahko diha skozi nostnice zato ima potlačen gobec prav v ta namen in da mu kri odteka skozi gube……četrtič pite, ki jih je pravih v sloveniji mogoče pet uporabljajo za pasje borbe zaradi vzdržljivosti in čisto nič drugega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drugače so ti psi izredno miroljubni in jih ogromno uporablja policija, terapevti za pomoč ljudem in itd……………………………….

Toliko pametovanja o pitbulih. A je kdo pogledal njegovo zgodovino in zakaj so jih prvotno “uporabljali”?
Tako je…da so pazli otroke. In kaj je skozi leta naredil človek iz njega?

In ja…statistika ugrizov pravi, da je največ ugrizov s stani zlatih prinašalcev.
Sicer pa če ste se kdaj zavzeli. Ko ugrizne pit, je na veliko napisano Pitbull je ugriznil človeka. Kakor hitro ni vpletena ta pasma, pa piše samo Pes je ugriznil.

A si retard ali kaj? A ne dojameš, da ne samo, da ima močan ugriz, še spusti ne, ker lahko diha zraven, ko drži (drugi psi tega ne morejo).
A misliš, da ima zastonj ime borbeni pes? K bi bili sami retard. Zakaj bi normalen človek kupil takega psa? Res mi ni jasno. A ste sami psihopati, ki morate imeti piranhe (namesto zlatih ribic) doma in pitbule namesto zlatih prinašalcev?

Po moje je tak folk, ki ima pitbula zrel za psihiatra. Ljudje si jih nabavijo običajno z razlogom. Osebno varstvo (razni kriminalci) ali pa pasji boji. Oboje je ilegalno.[/quote]

hahahha 🙂 pa ti si nor………prvič pitbull nima najmočnejšega ugriza daleč za drugimi pasmami je.. drugič ne zaklene se mu čeljust 🙂 to je mit, ki ti ga bo potrdil čisto vsak pasjeborec, tretjič angleški buldog je bil narejen za bikove borbe, da lahko diha skozi nostnice zato ima potlačen gobec prav v ta namen in da mu kri odteka skozi gube……četrtič pite, ki jih je pravih v sloveniji mogoče pet uporabljajo za pasje borbe zaradi vzdržljivosti in čisto nič drugega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drugače so ti psi izredno miroljubni in jih ogromno uporablja policija, terapevti za pomoč ljudem in itd……………………………….[/quote]

Ja a ne znaš brati oziroma razumeti postov napisanih naprej? Ne, nima najmočnejšega ugriza ima pa močnejšega od večine drugih pasem. Gobec ima ogromen, torej je tudi ugriz ogromen. Ko ugrizne ne izpust, torej mora od nekje dobiti zrak. Zakaj pa potem ne izpusti, ko ugrizne? Zakaj drugi psi niso taki?

Pitbul pa za pomoč ljudem kot terapevtski pes? A si nor ali kaj? Ja, za finančno pomoč mafije v pasjih bojih.

Jao,.. pa sej to ni več res kar človek prebere na forumih.

hahahha 🙂 pa ti si nor………prvič pitbull nima najmočnejšega ugriza daleč za drugimi pasmami je.. drugič ne zaklene se mu čeljust 🙂 to je mit, ki ti ga bo potrdil čisto vsak pasjeborec, tretjič angleški buldog je bil narejen za bikove borbe, da lahko diha skozi nostnice zato ima potlačen gobec prav v ta namen in da mu kri odteka skozi gube……četrtič pite, ki jih je pravih v sloveniji mogoče pet uporabljajo za pasje borbe zaradi vzdržljivosti in čisto nič drugega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drugače so ti psi izredno miroljubni in jih ogromno uporablja policija, terapevti za pomoč ljudem in itd……………………………….[/quote]

Ja a ne znaš brati oziroma razumeti postov napisanih naprej? Ne, nima najmočnejšega ugriza ima pa močnejšega od večine drugih pasem. Gobec ima ogromen, torej je tudi ugriz ogromen. Ko ugrizne ne izpust, torej mora od nekje dobiti zrak. Zakaj pa potem ne izpusti, ko ugrizne? Zakaj drugi psi niso taki?

Pitbul pa za pomoč ljudem kot terapevtski pes? A si nor ali kaj? Ja, za finančno pomoč mafije v pasjih bojih.

Jao,.. pa sej to ni več res kar človek prebere na forumih.[/quote]

Ti si šele zaostala.
Veš, obstajajo borbeni pitbuli in takšni, ki so vzgojeni kot normalni kužki, v normalni okolici, med normalnimi ljudmi. Vsak pes, ki ima dober karakter, je lahko terapevtski pes.
Mafija…hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahaha

Ja a ne znaš brati oziroma razumeti postov napisanih naprej? Ne, nima najmočnejšega ugriza ima pa močnejšega od večine drugih pasem. Gobec ima ogromen, torej je tudi ugriz ogromen. Ko ugrizne ne izpust, torej mora od nekje dobiti zrak. Zakaj pa potem ne izpusti, ko ugrizne? Zakaj drugi psi niso taki?

Pitbul pa za pomoč ljudem kot terapevtski pes? A si nor ali kaj? Ja, za finančno pomoč mafije v pasjih bojih.

Jao,.. pa sej to ni več res kar človek prebere na forumih.[/quote]

Ti si šele zaostala.
Veš, obstajajo borbeni pitbuli in takšni, ki so vzgojeni kot normalni kužki, v normalni okolici, med normalnimi ljudmi. Vsak pes, ki ima dober karakter, je lahko terapevtski pes.
Mafija…hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahaha[/quote]

Ja, sej tisti nevaren pes na Hrvaškem, ki se je strgal z verige in napadel otroka je bil tudi miroljuben, dokler ni napadel. Je pa velika razlika, če napade pitbul, ki je ena sama velika mišica z ogromnim gobcem kot pa en pudelj….

In ne mi govoriti, da je vrsta nevarnega psa lahko terapevtski pes… dej drugemu mačka v žaklju prodaj. Seveda najbrž misliš kot terapevtski pes prisilnih prostitutk, ki jih čuva? Ker če bi slučajno kera kaj jezik stegnila….. zato rabijo te uboge punce “terapevstkega” psa…. a ne? Sej butle je lahko vozit čez vodo žejne.

Dej nehaj no! Pa kakšne bedarije kvasiš tule!
Da drugi psi ne morejo dihati, ko ugriznejo?? Povej ti to mojemu, ko je sposoben držati svoj “plen” igračo, čeprav mu jo zataknem 1,5 m visoko, on pa trmasto visi tudi po 5 in več minut, ter ne spusti plena….. in zravn veselo diha.
In o krvoločnosti in grooooomozanskem ugrizu pojdi in povej včeraj ubiti srni….. ki jo ni napadel pitbull ampak navaden mali luškani nenevaren kopkeršpanijel, ki s tistim svojim žalostnim pogledom spada bolj med mucke kot med pse….
In to povej moji psički, ki tudi spada med prijazne in muckaste pasme, pa je že 2x zasadila zobe v nepovabljenega gosta…. dočim se naš malo starejši rotvajler še nikoli v življenju niti v svojih sanjah ni poskušal postaviti proti človeku, pa smo ga ravno zaradi tega kupili, ker živimo na samem……

hahahha 🙂 pa ti si nor………prvič pitbull nima najmočnejšega ugriza daleč za drugimi pasmami je.. drugič ne zaklene se mu čeljust 🙂 to je mit, ki ti ga bo potrdil čisto vsak pasjeborec, tretjič angleški buldog je bil narejen za bikove borbe, da lahko diha skozi nostnice zato ima potlačen gobec prav v ta namen in da mu kri odteka skozi gube……četrtič pite, ki jih je pravih v sloveniji mogoče pet uporabljajo za pasje borbe zaradi vzdržljivosti in čisto nič drugega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drugače so ti psi izredno miroljubni in jih ogromno uporablja policija, terapevti za pomoč ljudem in itd……………………………….[/quote]

Ja a ne znaš brati oziroma razumeti postov napisanih naprej? Ne, nima najmočnejšega ugriza ima pa močnejšega od večine drugih pasem. Gobec ima ogromen, torej je tudi ugriz ogromen. Ko ugrizne ne izpust, torej mora od nekje dobiti zrak. Zakaj pa potem ne izpusti, ko ugrizne? Zakaj drugi psi niso taki?

Pitbul pa za pomoč ljudem kot terapevtski pes? A si nor ali kaj? Ja, za finančno pomoč mafije v pasjih bojih.

Jao,.. pa sej to ni več res kar človek prebere na forumih.[/quote]

Dej nehaj no! Pa kakšne bedarije kvasiš tule!
Da drugi psi ne morejo dihati, ko ugriznejo?? Povej ti to mojemu, ko je sposoben držati svoj “plen” igračo, čeprav mu jo zataknem 1,5 m visoko, on pa trmasto visi tudi po 5 in več minut, ter ne spusti plena….. in zravn veselo diha.
In o krvoločnosti in grooooomozanskem ugrizu pojdi in povej včeraj ubiti srni….. ki jo ni napadel pitbull ampak navaden mali luškani nenevaren kopkeršpanijel, ki s tistim svojim žalostnim pogledom spada bolj med mucke kot med pse….
In to povej moji psički, ki tudi spada med prijazne in muckaste pasme, pa je že 2x zasadila zobe v nepovabljenega gosta…. dočim se naš malo starejši rotvajler še nikoli v življenju niti v svojih sanjah ni poskušal postaviti proti človeku, pa smo ga ravno zaradi tega kupili, ker živimo na samem……

hahahha 🙂 pa ti si nor………prvič pitbull nima najmočnejšega ugriza daleč za drugimi pasmami je.. drugič ne zaklene se mu čeljust 🙂 to je mit, ki ti ga bo potrdil čisto vsak pasjeborec, tretjič angleški buldog je bil narejen za bikove borbe, da lahko diha skozi nostnice zato ima potlačen gobec prav v ta namen in da mu kri odteka skozi gube……četrtič pite, ki jih je pravih v sloveniji mogoče pet uporabljajo za pasje borbe zaradi vzdržljivosti in čisto nič drugega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drugače so ti psi izredno miroljubni in jih ogromno uporablja policija, terapevti za pomoč ljudem in itd……………………………….[/quote]

Ja a ne znaš brati oziroma razumeti postov napisanih naprej? Ne, nima najmočnejšega ugriza ima pa močnejšega od večine drugih pasem. Gobec ima ogromen, torej je tudi ugriz ogromen. Ko ugrizne ne izpust, torej mora od nekje dobiti zrak. Zakaj pa potem ne izpusti, ko ugrizne? Zakaj drugi psi niso taki?

Pitbul pa za pomoč ljudem kot terapevtski pes? A si nor ali kaj? Ja, za finančno pomoč mafije v pasjih bojih.

Jao,.. pa sej to ni več res kar človek prebere na forumih.[/quote]

Samo to, kar se tiče terapevtskih psov: ne izbira se jih po pasmah, ampak se testira vsakega posameznega psa. Tudi kak pitbull je lahko (in tudi je) terapevtski pes, če opravi ustrezna testiranja in usposabljanja.

Ubogi ljudje.

Mene pa zanima, kako ima tisti borbeni pitbull s svojimi 12-imi kg lahko tako zelo ogromen gobec :p

Za tole Japonsko pasmo sem ze slisal mocna pasma…
Fila Bratiliero odrasel samec se je normalno igral v “nasem tropu”dotalno nekonflikten je pa res da je lastnik vlozil tako ali drugace ogromno v njega. Jaz sicer nisem bil nikoli cisto sproscen, ker je pes res konkreten hehe.
Ameriski buldog nablizji sorodnik Old English Bulldogaje tudi ena takih konkretnih pasem. Hiperaktivna mocna pasma…
So pa mocnejse pasme sploh mastifi , buldogi dosti mirnejsi in samozavestnejsi kot kaksni histericni cucki in pa terierji ter ovcarski psi. Zame so najbolj nepredvidljivi kaksni Nemski ovcarji.


To je sicer res, a informacija vseeno ni korektna, ker ni vse povedano. Namreč takih pitbulov, ki so obenem terapevtski psi, je malo, zelo malo. Le tu in tam se kak najde. Daleč od tega, da bi to bila pasma, katere pripadniki bi bili posebej primerni za tako nalogo.
Največ je mešančkov.

Fila Brasileiro***


To je sicer res, a informacija vseeno ni korektna, ker ni vse povedano. Namreč takih pitbulov, ki so obenem terapevtski psi, je malo, zelo malo. Le tu in tam se kak najde. Daleč od tega, da bi to bila pasma, katere pripadniki bi bili posebej primerni za tako nalogo.
Največ je mešančkov.[/quote]

Korektno bi bilo še povedat, koliko imamo dejansko v Slo pitbullov in kaj počnejo. In kakšnega porekla so bili vsi ostali vpleteni, če gledamo zadnje dogodke. Prvič, niso bili piti, drugič so bili kaj? Aja, točno, tisti, ki ne rabijo papirjev pa to. Pa smo spet pri neregularni vzreji. Ko pse tam ven fliknejo zaradi agresije, se vsi pokonc postavite, kako so nerodovniški boljši, bla bla bla. Pa imate na konc sranje.

No, iz prve roke, moje roke: mene je ugriznil zlati prinašalec.
Verjemite, da ima huuuuude zobe in težek ugriz (kot bi mi padla tona na roko).

Drugače pa obožujem vse velike pse in vse kao nevarne pasme (hm, zdaj razmišljam, da me drugi gledajo kot mafijozo).

Se pa hudičevo bojim enega majhnega ščeneta, ki je cel psihopat in se v njegovi bližini niti ne premaknem, ker se mi takoj obesi na čevelj ali hlače. Pa je luštkan, majhen, cel cortek … ampak kljub temu, da ima majhne zobe in majhen gobček, ne bi, da me glih grize …

Ko se boste vsi držali tega, da imate pse na štrikih + ostali, ki psov nimate, da ne skačete v neznane pse, bo vse super.

Imam občutek da eni mešate stafforda s bulterierjem? Staffordi so pri nas zelo popularni medtem ko je bulterierjev zelo malo. Bulterier pa ima resnično grozljivo nevaren ugriz. Ampak še bulterierja sem enkrat videl totalno scrkljanega.

Torej kar se samih ugrizov tiče je bulterier zagotovo na 1.mestu. Menda se lahko primerja celo z ugrizom hijene.
Poseben sklop čeljusti in zaklep ugriza ter “objem” podočnikov je svojevrsten pri bulterierju.

Kar pa se same nevarne pasme tiče pa bi rekel takole. Kot že rečeno sem spoznal celo bulterierja ki je bil scrkljan. Tako da na 1.mestu dejavnikov je vsekakor lastnik. Idiotski lastnik lahko spremeni zlatega prinašalca v podivjano zverino medtem ko pameten in odgovoren lastnik lahko spremeni celo brazilsko dogo, napolitanota ali filo brasiliero v scrkljano igračko. Je pa res da pri t.i. nevarnih pasmah ta “nagon” morda malo prej udari ven in zna bit malo bolj izrazit kot naprimer pri labradorcih. Oz recimo tako da je najbolj podivjan bulterier ki ima najbolj kretenskega lastnika še vedno bolj nevaren od najbolj podivjanega zlatega prinašalca z enako kretenskim lastnikom.

Sicer pa je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v lastniku.

PS, še enkrat ne mešat stafforde z bulterierji ker je pri nas že kar navada da se staffordu reče kar “pitbull” kar pa ni prav.

************************** § ▲ !

No, pa SBT tudi ni bullterier, če si že ravno pri mešanju. Zdaj si uspel zmešat skupaj 5 različnih pasem. APBT, AST, SBT, bullterierja in pritlikavega bulterierja.

Drugač pa, malo za poslastico, pa da se mal pomirite – krvoločni ubijalski pes zgleda lahko tudi takole:
http://www.mojalbum.com/viringo/perujcki-z-laylo
p.s. Niso njeni mladiči.

https://www.google.si/search?hl=sl&q=bulterier&gbv=2&sa=X&oi=image_result_group&ei=5JgQVeLKCJTXaovogKAL&ved=0CBIQsAQ&tbm=isch

Tegale sem mislil. To je tisti ki sem rekel da ga je imel en tip čist scrkljanega. Kolikor vem ima ta pes enega najmočnejših ugrizov. In veliko ljudi pri nas meša tegale psa z staffordi.

************************** § ▲ !

New Report

Close