Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Največji mit o soli ovržen

Največji mit o soli ovržen

Za začetek, jaz nise ljubica. SI boš moral kar drugo najti, da ti bo ljubica.

Ti beri svoje rumene trače.

Jaz sem pa napisala svojo izkušnjo iz realnosti. Ko sem zmanjšala sol v prehrani, se je pritisk uredil in zatekanja ni bilo več.
Če pojem nekaj preveč slanega, se takoj pojavi zatekanje.
TOrej, zame je to direkten dokaz. Ni samo to, kar so mi govorili zdravniki, ampak je preverjeno na lastnem telesu.

Seveda pa imaš ti vso pravico še naprej prebirate svoje trače. In seveda, predlagam, da, če boš bolan, ne hodiš k zdravnikom. Ker zdravniki so samo nekaj let študirali to zadevo, samo nekaj let prakse imajo, zato nič ne vedo. Ti raje naprej beri trače in mon in se na tak način pozdravi, če boš bolan.
[/quote]
Ti si med tistimi, ki vam šol poviša pritisk. Niso pa to vsi glede na raziskave ste celo v manjšini. Torej ti še naprej drži diete, pa bo. Drugim pa takšna dieta čisto nič ne pomaga. Zato je ta vojna proti soli kar povprek neupravičena.
https://academic.oup.com/ajh/article/28/3/362/2743418/Relationship-Between-Nutrition-and-Blood-Pressure
[/quote]

Zanimivo. Namreč poznam ogromno ljudi s povišanim pritiskom, in tisti, ki so zmanjšali sol v prhrani, se jim je pritisk znižal.
Sevead pa niso brali tračev, so raje poslušali svojega zdravnika.


Ti si med tistimi, ki vam šol poviša pritisk. Niso pa to vsi glede na raziskave ste celo v manjšini. Torej ti še naprej drži diete, pa bo. Drugim pa takšna dieta čisto nič ne pomaga. Zato je ta vojna proti soli kar povprek neupravičena.
https://academic.oup.com/ajh/article/28/3/362/2743418/Relationship-Between-Nutrition-and-Blood-Pressure
[/quote]

Zanimivo. Namreč poznam ogromno ljudi s povišanim pritiskom, in tisti, ki so zmanjšali sol v prhrani, se jim je pritisk znižal.
Sevead pa niso brali tračev, so raje poslušali svojega zdravnika.
[/quote]

Ženska, kaj ko bi poskusila sploh kaj prebrati? Ti angleščina ne gre? Potem to povej, pa ti bomo prevedli. Obstajajo t.i. salt-resistant ljudje, ki jim omejitev soli v prehrani ne le ne koristi (ne zniža pritiska), lahko jim celo poslabša zdravje. Ja, obstajajo čisto resne znanstvene raziskave na to temo, le le tvoji trači. Samo prebrat je treba kdaj kaj.

Zanimivo. Namreč poznam ogromno ljudi s povišanim pritiskom, in tisti, ki so zmanjšali sol v prhrani, se jim je pritisk znižal.
Sevead pa niso brali tračev, so raje poslušali svojega zdravnika.
[/quote]

Ženska, kaj ko bi poskusila sploh kaj prebrati? Ti angleščina ne gre? Potem to povej, pa ti bomo prevedli. Obstajajo t.i. salt-resistant ljudje, ki jim omejitev soli v prehrani ne le ne koristi (ne zniža pritiska), lahko jim celo poslabša zdravje. Ja, obstajajo čisto resne znanstvene raziskave na to temo, le le tvoji trači. Samo prebrat je treba kdaj kaj.
[/quote]

Ja, bom naslendjič povedala pri zdravniku, da je neumen, da govori traparije. IN mu povedala, da ste mone izjemno pametne in da ve vse veste in da naj si prebere kako je sol super :). Pa še vaše trače mu bom natisnila, da se bo še on izobrazil.

Ja preveč soli poviša pritisk, ker telo prekomerno zadržuje vodo. Lahko preveriš na lastnem telesu.
[/quote]
Ljubica ze vse zivljenje uzivam v soljeni hrani,vse su dodatno solim ;jem salame pastete;govejo juho;svinjsko mast in imam ze mnogo let nirmalen krvni pritisk; tudi z vodo nimam tezav,tisti ki imate tezave kot jih opisuje barca;sol je v vasih primerih se najmanjsa tezava in vase tezave lezijo drugje ne v pretiranem uzivanju soli; to da barca kadi pa nima nobene veze z njenimi tezavami, ampak.je sol kriva za vse? Prikladen izgovor da opravicinzasvojenost s cigareti
[/quote]

Glede na to, kako si zdaj to argumentiral je isto, kot če bi jaz, ki kadim že 25+ let trdila, da kajenje ne škodi pljučem npr., ker so mi na zadnjem RTG pljuč potrdili, da so čisto lepa in ni z njimi nič narobe.


Ljubica kot sem povedal ti nimad tezave s soljo ampak ima tvoje telo tezave z regulacijo in izlocanjem presezka soli,to pa izvira iz telesnega neravovesja ki si si ga z necem porusila,alkohol, droge,cigareti,hormonska kontracepcija kdo bi vedel kako svinjarijo si vnasala vase zdaj je pa sol kriva
[/quote]

No na možgane ti je sigurno usekala sol, gleda na to, da se sliniš okrog mene s temi ljubicami.

Naj ti povem: da alkohola sploh ne pijem, nikoli v lajfu nisem bila pijana, cigareta nisem še nikoli niti v ustih imela, drogirala sem nisem nikoli, kave ne pijem, hormonske kontracepcije nisem nikoli uporabljala.
In seveda, ker nisem zadrogirana, so mu tipi, ki se slinijo po ženskah in jim govorijo ljubica, odv…
[/quote]
Ne pijes ne kadis ne seksas ne pijes kave ;se pardoniram ocitno tud zenska nisi😉 ljubica pa sploh ne mres biti pol in samo z soljo imas tezave? No jaz za razliko od tebe pijem alkohol, si solim hrano; kave spijem kar nekaj in to nebtako v kateri si pes jajce umije;kadim pa obcasno neka zelisca; tobaka absolutno ne,bolj zdravo zel;jem mastno hrano in nimam nobenih tezav z zatekanjem holesterolom in tud dvigne se mi ; tud ib taki puscobi kot si ti; le kdo oma potem tezave ljubica?

Ledvičnim bolnikom takoj omejijo uživanje soli. Sploh je škodljiva za tiste, ki so na dializi. Ne daj bože, da jedo preveč slano vodo. Same težave na dializi, ker sol totalno preobremeni telo, ledvice.

No na možgane ti je sigurno usekala sol, gleda na to, da se sliniš okrog mene s temi ljubicami.

Naj ti povem: da alkohola sploh ne pijem, nikoli v lajfu nisem bila pijana, cigareta nisem še nikoli niti v ustih imela, drogirala sem nisem nikoli, kave ne pijem, hormonske kontracepcije nisem nikoli uporabljala.
In seveda, ker nisem zadrogirana, so mu tipi, ki se slinijo po ženskah in jim govorijo ljubica, odv…
[/quote]
Ne pijes ne kadis ne seksas ne pijes kave ;se pardoniram ocitno tud zenska nisi😉 ljubica pa sploh ne mres biti pol in samo z soljo imas tezave? No jaz za razliko od tebe pijem alkohol, si solim hrano; kave spijem kar nekaj in to nebtako v kateri si pes jajce umije;kadim pa obcasno neka zelisca; tobaka absolutno ne,bolj zdravo zel;jem mastno hrano in nimam nobenih tezav z zatekanjem holesterolom in tud dvigne se mi ; tud ib taki puscobi kot si ti; le kdo oma potem tezave ljubica?
[/quote]

GLede jna ljubice, sklepam, da si tudi sedajle pijan.


Ljubica ze vse zivljenje uzivam v soljeni hrani,vse su dodatno solim ;jem salame pastete;govejo juho;svinjsko mast in imam ze mnogo let nirmalen krvni pritisk; tudi z vodo nimam tezav,tisti ki imate tezave kot jih opisuje barca;sol je v vasih primerih se najmanjsa tezava in vase tezave lezijo drugje ne v pretiranem uzivanju soli; to da barca kadi pa nima nobene veze z njenimi tezavami, ampak.je sol kriva za vse? Prikladen izgovor da opravicinzasvojenost s cigareti
[/quote]

Glede na to, kako si zdaj to argumentiral je isto, kot če bi jaz, ki kadim že 25+ let trdila, da kajenje ne škodi pljučem npr., ker so mi na zadnjem RTG pljuč potrdili, da so čisto lepa in ni z njimi nič narobe.
[/quote]kot da rednomkajenje vpliva zgolj na pljuca? Sem poznal tezke alkoholike ki so umrli z zdravimi jetri pa vendar jih je pokopal alkohol; in sem vesel da si zdrava ker si zabavna po svoje

No na možgane ti je sigurno usekala sol, gleda na to, da se sliniš okrog mene s temi ljubicami.

Naj ti povem: da alkohola sploh ne pijem, nikoli v lajfu nisem bila pijana, cigareta nisem še nikoli niti v ustih imela, drogirala sem nisem nikoli, kave ne pijem, hormonske kontracepcije nisem nikoli uporabljala.
In seveda, ker nisem zadrogirana, so mu tipi, ki se slinijo po ženskah in jim govorijo ljubica, odv…
[/quote]
Ne pijes ne kadis ne seksas ne pijes kave ;se pardoniram ocitno tud zenska nisi😉 ljubica pa sploh ne mres biti pol in samo z soljo imas tezave? No jaz za razliko od tebe pijem alkohol, si solim hrano; kave spijem kar nekaj in to nebtako v kateri si pes jajce umije;kadim pa obcasno neka zelisca; tobaka absolutno ne,bolj zdravo zel;jem mastno hrano in nimam nobenih tezav z zatekanjem holesterolom in tud dvigne se mi ; tud ib taki puscobi kot si ti; le kdo oma potem tezave ljubica?
[/quote]

Na dializi je veliko ljudi, ki so takole živeli kot ti sedaj živiš. Sol, mast, alkohol, se hvalili kako so zdravi in sedaj so na dializi in jim je zelo težko omejiti sol, mast, alkohol. Pa morajo.


Ne pijes ne kadis ne seksas ne pijes kave ;se pardoniram ocitno tud zenska nisi😉 ljubica pa sploh ne mres biti pol in samo z soljo imas tezave? No jaz za razliko od tebe pijem alkohol, si solim hrano; kave spijem kar nekaj in to nebtako v kateri si pes jajce umije;kadim pa obcasno neka zelisca; tobaka absolutno ne,bolj zdravo zel;jem mastno hrano in nimam nobenih tezav z zatekanjem holesterolom in tud dvigne se mi ; tud ib taki puscobi kot si ti; le kdo oma potem tezave ljubica?
[/quote]

GLede jna ljubice, sklepam, da si tudi sedajle pijan.
[/quote]
Nisem ker moram ze ob 3 zjutraj jutri bit pokonci; delo pa to ; razumes ljubica?

Glede na to, kako si zdaj to argumentiral je isto, kot če bi jaz, ki kadim že 25+ let trdila, da kajenje ne škodi pljučem npr., ker so mi na zadnjem RTG pljuč potrdili, da so čisto lepa in ni z njimi nič narobe.
[/quote]kot da rednomkajenje vpliva zgolj na pljuca? Sem poznal tezke alkoholike ki so umrli z zdravimi jetri pa vendar jih je pokopal alkohol; in sem vesel da si zdrava ker si zabavna po svoje
[/quote]

Daleč od tega. Zato je v zgornjem mojem postu tista kratica npr. Se uporablja, ko hočeš povedat, da nekaj daješ za primer 😉

GLede jna ljubice, sklepam, da si tudi sedajle pijan.
[/quote]
Nisem ker moram ze ob 3 zjutraj jutri bit pokonci; delo pa to ; razumes ljubica?
[/quote]

Če bi bil pijan, bi te vsaj razumela, da ti je alkohol zameglil razum. Tako pa si očitno navaden slinavec.

To kar pišeš je odlična pot za odpoved ledvic in za dializo. Si želiš tega?

kot da rednomkajenje vpliva zgolj na pljuca? Sem poznal tezke alkoholike ki so umrli z zdravimi jetri pa vendar jih je pokopal alkohol; in sem vesel da si zdrava ker si zabavna po svoje
[/quote]

Daleč od tega. Zato je v zgornjem mojem postu tista kratica npr. Se uporablja, ko hočeš povedat, da nekaj daješ za primer 😉
[/quote]
Sem vedel da sem neksj spregledal pri tebi, kot ponavadi teje potrebno podrobno preuciti,tvoj zapis mislim


Nisem ker moram ze ob 3 zjutraj jutri bit pokonci; delo pa to ; razumes ljubica?
[/quote]

Če bi bil pijan, bi te vsaj razumela, da ti je alkohol zameglil razum. Tako pa si očitno navaden slinavec.
[/quote]
Pri meni je tako bolj kot pijem bolj se mi odpira razum; se nikoli nisem bil.tako pijan da nekje v sebi nisem vefel kaj pocnem in govorim; razen takrat ko sem padel v nezavest ampaj tega ze dolgo ne prakticiram vec; me oa cudi da ob vsej svoji pameti ne zaznas necesa ljubica?

To kar pišeš je odlična pot za odpoved ledvic in za dializo. Si želiš tega?
[/quote]

Eh, škoda besed. Pač so prepričani, da je bolje verjeti tračem kot zdravnikom.


Ljubica ze vse zivljenje uzivam v soljeni hrani,vse su dodatno solim ;jem salame pastete;govejo juho;svinjsko mast in imam ze mnogo let nirmalen krvni pritisk; tudi z vodo nimam tezav,tisti ki imate tezave kot jih opisuje barca;sol je v vasih primerih se najmanjsa tezava in vase tezave lezijo drugje ne v pretiranem uzivanju soli; to da barca kadi pa nima nobene veze z njenimi tezavami, ampak.je sol kriva za vse? Prikladen izgovor da opravicinzasvojenost s cigareti
[/quote]

Le zakaj se mi to dogaja le ob previsokem vnosu soli, drugace pa ne?
Pritisk imam ob normalnem, manj slanem prehranjevanju nizek do normalen, ob povprecnem uzivanju kave in tobaka. Le ob preslani hrani pride do povisanja pritiska in zastajanja vode ter posledicno otekanja..
[/quote]
Po tvoje potem deluje tobak zdravilni nate? Cudno da ti zdravnik svetuje manj soli cez tobak pa nima pripomb? Glede na vse nevarne snovi v tobaku me to res cudi

To kar pišeš je odlična pot za odpoved ledvic in za dializo. Si želiš tega?
[/quote]

Eh, škoda besed. Pač so prepričani, da je bolje verjeti tračem kot zdravnikom.
[/quote]

Zdravnikom res ni vsega za verjet; govorim iz lastnih izkusenj ampak je treba njihove besede jemati z zrnom soli ljubica😁

To je pa še hujša traparija kot tiste številne diete, ki vam priporočajo, da se morate mašit z mastno hrano.

To. da sol ni škodljive (sploh) , de ve že kar nekaj let. Problem so konzerve, v naprej pripravljene jedi. Tam ni sol, so razni umetni dodatki, ki dajejo občutek slanosti. Tiso je nevarno, a ni sol.
Sol, kot taka pa sploh ne.

Voda vam zastaja in zatekate, ker pojeste preveč sladkorja. Pa v vsaki predelani hrani je veliko dodatkov, nekje tudi ogromno koruznega škorba, itn. Ko vam jetra skladiščijo glikogen vam hkrati tudi vodo.

Le zakaj se mi to dogaja le ob previsokem vnosu soli, drugace pa ne?
Pritisk imam ob normalnem, manj slanem prehranjevanju nizek do normalen, ob povprecnem uzivanju kave in tobaka. Le ob preslani hrani pride do povisanja pritiska in zastajanja vode ter posledicno otekanja..
[/quote]
Po tvoje potem deluje tobak zdravilni nate? Cudno da ti zdravnik svetuje manj soli cez tobak pa nima pripomb? Glede na vse nevarne snovi v tobaku me to res cudi
[/quote]

Zdravnik mi prav nic ne svetuje manj soli, ker zaradi tega, kar lahko razresim sama, pac ne hodim k zdravniku.

Prav brati sem sla moje prejsnje poste v tej temi in nikjer ne vidim, da bi napisala kaj o zdravniskih komentarjih tobaka ali sploh o mojih obiskih zdravnika ali pa kak moj komentar o kajenju…

Recimo pojem kos slanega mesa. In posledično se mi poviša pritisk in začnem zatekat. Kje je tu škrob?
Pojem preslano solato, zeleno solato, jajce, paradižnik, in preveč soli, spet zastajanje vode in zatekanje: kje je to škrob?


Eh, tebi je sol že naredila nepopravljivo škodo. Tračarka :-)))
Recimo pojem kos slanega mesa. In posledično se mi poviša pritisk in začnem zatekat. Kje je tu škrob?
Pojem preslano solato, zeleno solato, jajce, paradižnik, in preveč soli, spet zastajanje vode in zatekanje: kje je to škrob?
[/quote]

Vnos več soli prinaša številne koristi: znižuje srčni utrip, pomaga vzdrževati nizko raven inzulina, uravnava hormonsko ravnovesje in delovanje nadledvične žleze ter ščitnice in izboljša delovanje ledvic.

Zato nekateri znanstveniki (na primer iz univerze Harvard) že opozarjajo, da bi morali spremeniti prehranske smernice glede priporočenega vnosa soli.
[/quote]

Hja, preevč soli povečuje pritisk. Kam to vodi, še najbolj butasti vedo.
Zatekanje obraza, rok, nog zaradi zastajanja vode – se dogaja po preveč soli.
Preveč soli vodi v poškodbe in odpoved ledvic.
Seveda pa so zdravniki butasti in nič ne vedo. Ena mona pa, ve več kot nefrologi, kardiologi, ker namreč je prebrala ves rumeni tisk.
Zato jo poslušajte. Ne zdravnikov, oni nič ne vedo. POslušajte tole mono, ona obvlada vse. Ves rumeni tisk je preštudirala.

Pa naj si soli kolikor hoče (če ji je to tudi okusno), bo že videla kam jo bo to pripeljalo …

Jaz osebno hrano solim zelo malo, ker mi je slana zanič. Tako smo navajeni in tako bo tudi ostalo. Kar verjamem je pa tudi nasprotje od tega kar piše avtorica.

New Report

Close